Jump to content

Huawei P20


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχει double tap το κινητό για άνοιγμα και κλείσιμο;

Ένα αυτοκόλλητο βελάκι στο πίσω μέρος του κινητού με ρωτάν αν μπορούν να το βγάλουν;

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 849
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Αυτοκόλλητο βελάκι. Μήπως είναι η μεμβράνη με την οποία έρχεται?

 

Το ηχείο του μου φαίνεται καλό! Δεν έχω παρατηρήσει χαμηλωμένο ήχο.

Link to comment
Share on other sites

Αυτοκόλλητο βελάκι. Μήπως είναι η μεμβράνη με την οποία έρχεται?

 

Το ηχείο του μου φαίνεται καλό! Δεν έχω παρατηρήσει χαμηλωμένο ήχο.

 

Ένα κολλημένο είναι πάνω, σαν να καλύπτει κάτι; Να το βγάλει με ρωτάει δε ξέρει τι να κάνει;

 

Νταμπλ ταπ τελικά έχει; Δε ρωτάω κάτι δύσκολο, και που το έχει γιατί δεν το βρίσκει στα γνωστά σημεία, πείτε μου σας παρακαλώ δε ζήτησα κάτι το τρομερό...

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο "βελάκι" είναι και στις πληροφορίες της συσκευής ...imei , μοντέλο κτλ δίπλα στο CE αλλά όχι σε αυτοκόλλητο ... δεν επηρεάζει κάτι , πρέπει να είναι κάποια πιστοποίηση;

doyble tap δεν εχει

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο "βελάκι" είναι και στις πληροφορίες της συσκευής ...imei , μοντέλο κτλ δίπλα στο CE αλλά όχι σε αυτοκόλλητο ... δεν επηρεάζει κάτι , πρέπει να είναι κάποια πιστοποίηση;

doyble tap δεν εχει

Ευχαριστώ πολύ

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Σαν προστασία οθόνης ultra clear αλλά και πλάτης matte επέλεξα

https://www.gadgetshieldz.com/huawei-p20-screen-protectors-covers-cases.html

14 dollars με registered mail.

Εχω διαβάσει και δει αρκετά θετικά σχόλια και videos, θήκη χρησιμοποιώ της εταιρείας, είναι κρίμα να χαθεί η ομορφιά της πλάτης (twilight), αν έχετε κάποια πρόταση για θήκη που να μην κρύβει την ομορφιά της πλάτης πείτε.

Ερχόμενος από 1+3Τ, μετά από 30 ώρες κατοχής, θα πω ότι το κινητό κρύβει πολύ καλά τη διαγώνιο της οθόνης σε μαζεμένη συσκευή, είναι πιο μικρό από το 3Τ,ελαφρώς πιο αργό αλλά όχι σε ενοχλητικό σημείο, φυσικά ακόμα δεν μπορώ να το χειριστώ σωστά γιατί δεν το συνήθισα με τα εικονίδια και τις εφαρμογές που "άλλαξαν θέση"

Πανέμορφο γενικά, οι φωτογραφίες του τέλειες, για την μπαταρία του είναι νωρίς φυσικά αλλά τα πρώτα δείγματα πολύ ενθαρρυντικά.

Ακόμα ένα + του , η δυνατότητα σύνδεσης 2 συσκευών Bluetooth (headsset plantronics+το infotainment του αυτοκινήτου )

Επίσης μη ξεχάσετε να δηλώσετε την συσκευή σας για την έξτρα 3μηνη εγγύηση οθόνης https://consumer.huawei.com/gr/support/screenguaranteeregistration/

Edited by terry39
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Νέος κάτοχος και εγώ του p20, ήταν δελεαστική η προσφορά που υπήρχε στην Λάρισα λόγω του event της huawei.

Το πήρα 424€ και είχα επιστροφή 84€ με την πιστωτική.

Μετά από 2 μισή χρόνια υπεροχής συμβίωσης με το LG V10 (το έχασα πρόσφατα από την ασθένεια του bootloop) μπορώ να πω ότι το p20 είναι οτι καλύτερο έχω πιάσει στα χέρια μου τα τελευταία χρόνια, ποιότητα κατασκευής άριστη, επεξεργαστής κορυφαίος, κάμερα από άλλο πλανήτη, μπαταρία απίστευτη (το LG την καταπινε από καινούργιο) βγάζει την ημέρα ανετότατα.

Αρνητικά:

Μου λείπει η θύρα Jack προσπαθώ να προσαρμοστώ με την έλλειψη της και ακόμα δεν μπορώ.

Και το fm radio αλλά αυτό δεν το χρησιμοποιούσα και τόσο στα προηγούμενα κινητά να πω την αλήθεια, περισσότερο ψυχολογικά.

 

 

Στάλθηκε από το EML-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

AI BE ΣΕ ΛΕΩ!!!
Link to comment
Share on other sites

ρε παίδες μία απορία γιατί κάτι δεν πάει καλα...

smart lock μπορείτε να μπείτε?

Δηλαδή Settings -> Security & Privacy -> Screen lock & passwords -> Smart Lock...

όταν μπαίνω εκεί μετά δεν μου εμφανίζει τίποτα..το απόλυτο κενο..Έκανα reset factory settings και στην αρχή μου το έβγαζε μέχρι το πρώτο restart..τώρα πάλι τα ίδια...

φοράει DT.GRC 8.1.0.4(LT) και EML-L29 8.1.0.164(C432) ....

Link to comment
Share on other sites

ρε παίδες μία απορία γιατί κάτι δεν πάει καλα...

smart lock μπορείτε να μπείτε?

Δηλαδή Settings -> Security & Privacy -> Screen lock & passwords -> Smart Lock...

όταν μπαίνω εκεί μετά δεν μου εμφανίζει τίποτα..το απόλυτο κενο..Έκανα reset factory settings και στην αρχή μου το έβγαζε μέχρι το πρώτο restart..τώρα πάλι τα ίδια...

φοράει DT.GRC 8.1.0.4(LT) και EML-L29 8.1.0.164(C432) ....

 

Μηπως το εχεις απενεργοποιημενο στο:

Ρυθμισεις->Ασφαλεια και απορρητο->Περισσοτερα->Εμπιστοι φορεις->Smart Lock (Google)

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

ενεργοποιημένο είναι, αλλά το απενεργοποίησα, έκανα restart την συσκευή και το ξαναενεργοποίησα και τώρα δουλεύει..θα το παρατηρήσω και βλέπουμε..ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Μηπως το εχεις απενεργοποιημενο στο:

Ρυθμισεις->Ασφαλεια και απορρητο->Περισσοτερα->Εμπιστοι φορεις->Smart Lock (Google)

 

τελικά το ξαναέκανε..για κάποιο λόγο δεν μου εμφανίζει τις ρυθμίσεις του smart lock και μάλιστα φαίνεται να μην λειτουργεί και σωστά..δηλαδή του έχω δηλώσει trusted places και δεν τα "ακούει". με ενεργοποιημένο πάντα τα data και gps και location access φυσικά..

συνεχίζει να το κάνει και ύστερα από factory reset...

το κάνει σε κανέναν άλλο ή μόνο σε εμένα? έχω δηλώσει ήδη bug στο HiCare.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

https://photos.app.goo.gl/ADMcVxSFTC1UWFXy5

Καλησπερα σε ολους !

Ξερει κανεις να μου πει τι ειναι αυτο που φαινεται στην φωτογραφια (μοιαζει σαν always on οθονη που δειχνει ωρα και καποια αλλα στοιχεια) και πως ρυθμιζεται ;

Μου εμφανιζεται στο P20 μου οταν το αφηνω πανω στην μαγνητικη θηκη του ταμπλετ !

 

ΟΚ η φωτογραφια δεν ενσωματωθηκε, ειναι ορατη μονο με click στον συνδεσμο, ξερει λοιπον κανεις αν υπαρχει always-on λειτουργια στο P20 ;

Edited by gidiogi
Link to comment
Share on other sites

Dark theme και always on display μονο στο Pro

 

https://photos.app.goo.gl/ADMcVxSFTC1UWFXy5

 

Εμενα μερικες φορες (οταν το αφηνω πανω στη θηκη του tablet συγκεκριμενα-προφανως επιρρεαζεται απο τα μαγνητακια ) μου βγαζει αυτο (κλικ στον συνδεσμο) της φωτογραφιας που μοιαζει με always-on χαρακτηριστικο. Ξερει κανεις κατι περισσοτερο ;

Link to comment
Share on other sites

https://photos.app.goo.gl/ADMcVxSFTC1UWFXy5

Καλησπερα σε ολους !

Ξερει κανεις να μου πει τι ειναι αυτο που φαινεται στην φωτογραφια (μοιαζει σαν always on οθονη που δειχνει ωρα και καποια αλλα στοιχεια) και πως ρυθμιζεται ;

Μου εμφανιζεται στο P20 μου οταν το αφηνω πανω στην μαγνητικη θηκη του ταμπλετ !

 

ΟΚ η φωτογραφια δεν ενσωματωθηκε, ειναι ορατη μονο με click στον συνδεσμο, ξερει λοιπον κανεις αν υπαρχει always-on λειτουργια στο P20 ;

Νομίζω ότι είναι λόγω της θήκης , η smart view δεν ειναι ;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σήμερα μου έκανε αναβάθμιση σε 8.1.0.165 (c432) με μέγεθος 608MB

Λέει και για VoLTE + VoWifi ... πέρα από τις ενημερώσεις ασφαλείας ...

Περιμένουμε και την αναβάθμιση σε 9 ...

Ήρθε χθες και το nilkin h+ pro , θα το βάλω αύριο όμως , από ότι είδα αφήνει κάποιο κενό ...

 

Η θήκη της smart view μου έχει κάνει κλικ αλλα δε θέλω να χάσω την ομορφιά της πλάτης ... και έχω βολευτεί με μια Spigen® Liquid Crystal

Edited by terry39
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σήμερα μου έκανε αναβάθμιση σε 8.1.0.165 (c432) με μέγεθος 608MB

Λέει και για VoLTE + VoWifi ... πέρα από τις ενημερώσεις ασφαλείας ...

Περιμένουμε και την αναβάθμιση σε 9 ...

Ήρθε χθες και το nilkin h+ pro , θα το βάλω αύριο όμως , από ότι είδα αφήνει κάποιο κενό ...

 

Η θήκη της smart view μου έχει κάνει κλικ αλλα δε θέλω να χάσω την ομορφιά της πλάτης ... και έχω βολευτεί με μια Spigen® Liquid Crystal

 

Δυσαρεστημένος από την spigen liquid Crystal καθώς πήρε κίτρινη απόχρωση νωρίς. Λόγω τιμής περίμενα μεγαλύτερη αντοχή.

Link to comment
Share on other sites

Δυσαρεστημένος από την spigen liquid Crystal καθώς πήρε κίτρινη απόχρωση νωρίς. Λόγω τιμής περίμενα μεγαλύτερη αντοχή.

Σε πόσο διάστημα ;

παλι update μου κάνει... :blink:

 

8.1.0.166 (c432) 268MB

Αναβάθμιση ασφάλειας (Οκτωβρίου)

Edited by terry39
Link to comment
Share on other sites

terry39 κι εγω αυτο υποθετω αλλα συμβαινει τυχαια (οταν ακουμπα στα μαγνητακια του tablet) και δεν υπαρχει πουθενα στις ρυθμισεις. αυτο ψαχνω αν ξερει κανεις
Link to comment
Share on other sites

terry39 κι εγω αυτο υποθετω αλλα συμβαινει τυχαια (οταν ακουμπα στα μαγνητακια του tablet) και δεν υπαρχει πουθενα στις ρυθμισεις. αυτο ψαχνω αν ξερει κανεις

 

Δοκίμασέ και άλλαξε τη ρύθμιση στο Ρυθμίσεις - Έξυπνη βοήθεια - έξυπνο κάλυμμα

Link to comment
Share on other sites

Σε πόσο διάστημα ;

παλι update μου κάνει... :blink:

 

8.1.0.166 (c432) 268MB

Αναβάθμιση ασφάλειας (Οκτωβρίου)

 

Πλάκα πλάκα πέρασε καιρός.. Από Απρίλιο. Στο παλιότερο κινητό μου που ήταν χρυσό δεν φαινόταν τόσο. Γιαυτό μου φάνηκε.

 

https://photos.app.goo.gl/w6QPLeTj36WkFV9J7

Link to comment
Share on other sites

Πως ενεργοποιούμε τις ειδοποιήσεις στην οθόνη κλειδώματος;

Κάτι είχα πατήσει και δε τις εμφανίζει, πρέπει να ξεκλείδωνω τη συσκευή για να δω (πέρα από το led)

Μήπως φταίει ότι έχω αλλάξει θέματα;

Link to comment
Share on other sites

Σε πόσο διάστημα ;

παλι update μου κάνει... :blink:

 

8.1.0.166 (c432) 268MB

Αναβάθμιση ασφάλειας (Οκτωβρίου)

 

χμμμ εγω ειμαι 164 (c432) ακομα, και λενε απο την κυριακη περιμενουμε την 9αρα...για να δουμε.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P20

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...