Jump to content

Huawei P20


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σήμερα έφτασε η θηκη Spigen rugged armour. Είμαι πολύ ευχαριστημένος παρόλο που είναι πιο παχιά από την μανισια θήκη της Huawei. Προστατεύει πολύ καλά την οθόνη αλλά και την κάμερα από πίσω καθώς προεξέχει.

 

Και εγώ την αρχική από εργοστάσιο μεμβράνη έχω αλλά ειχε σηκωθεί στην πάνω δεξιά γωνία όταν το έβαλα στην τσέπη μου με αποτέλεσμα να έχει λιγες αεροφουσκες. Αυτό το ενοχλητικό αυτάκι που έχει σε εκείνο το σημείο η μεμβράνη για να μπορείς να την τραβήξεις βγαίνει; Έχει προσπαθήσει κανείς;

 

Στάλθηκε από το EML-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Τη μεμβράνη με το κόκκινο? Βγάλτο αυτό, από κάτω είναι η μεμβράνη. Βέβαια μαζεύει πολλές δαχτυλιές τελικά.

 

Βγήκε το βίντεο του Jerry rigs everything με το p20pro.. Κακά τα νέα για το τζάμι της συσκευής. Είναι ευπαθες σε σπάσιμο αν και αντέχει γρατσουνιές. Νομίζω χρήζει, tempered glass.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 849
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Οκ το έβγαλα :) , ευχαριστώ

Νόμιζα ότι αυτό με το κόκκινο ήταν το screen protector. Καλά λένε RTFM!

Πάντως φαίνεται πιο φωτεινή από πριν...

Διάβασα ότι ίσως η οθόνη μας να μην έχει oleophobic coating οπότε καλό είναι να μείνει τουλάχιστον το screen protector ...

 

Στάλθηκε από το EML-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το είδα το βίντεο που λες αλλά δεν μπορώ να καταλάβω αν τελικά το εργοστασιακό screen protector τελικά προστατεύει ή όχι την οθόνη από γρατζουνιές.

 

Στάλθηκε από το EML-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κατοχος και εγω του κινητου απο τις 4/4/2018 σε μπλε χρωμα πραγματικα ειναι υπεροχο και οι φωτογραφιες του μου αρεσουν παρα πολυ νοιαζει με το iPhone X αλα android ομως. Η καμερα του απλα δεν συγκρηνεται με το Mate 10 Pro (γνωμη μου) ειναι πιο νεα.

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο!

 

Το μπλε θα είναι φανταστικό (έχω το μαύρο)...

Περιμένουμε εντυπώσεις από μπαταρία.

 

Στάλθηκε από το EML-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

μετα απο 10 μερες χρησης του κινητου ,εχω να πω οτι η μπαταρια του ειναι μια χαρα .σου βγαζει ανετα την μερα με φουλ χρηση (δεν παιζω παιχνιδια ) 4g+ 30% - wifi 70 % ,συχρονισμος 2 mail ,και αρκετα τηλεφωνα (30 - 40 λεπτα ).για εμενα κρινεται ικανοποιητικη .
Link to comment
Share on other sites

Θα το εχω την Τριτη σε μπλε χρωμα,δεν το εχω πιασει ποτε στα χερια μου αλλα απο οσα εχω δει ειναι πανεμορφο.

ΠΩς ειναι απο κοντα?

Τι θηκες καλες παιζουν και τι εχετε βαλει?

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο, είναι πανέμορφο.

 

Εγώ έχω την https://www.spigen.com/products/huawei-p20-case-rugged-armor

 

Η καλύτερη θήκη που είχα ποτέ.

 

Στάλθηκε από το EML-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μετα απο 4 μερες χρηση εχω να πω οτι το κινητο πεταει. Σε ολα.

Δεν εχω βρει ουτε ενα αρνητικο.

 

Καμερα τελεια,Ηχειο επισης πολυ καλο σε σχεση με το htc 10 που ειχα...

καλα για εξωτερικη εμφανιση δεν το συζηταω καν...

 

Απλα μια απορια. Πως μπορω να απενεργοποιησω το random screen saver που βγαζει καθε φορα και διαφορετικη εικονα στο κλειδωμα? ξερει καποιος?

Link to comment
Share on other sites

Έχει καταλάβει ή ρωτήσει κανείς γιατί έχουν φέρει στο χρώμα twilight μόνο το p20 pro και όχι το μικρότερο p20; Τόσο στο site της Huawei όσο και σε άλλα αναφέρεται και το twilight ως χρώμα στο οποίο κυκλοφορεί το P20 το απλό.
Link to comment
Share on other sites

Πολύ ησυχία έπεσε στο νήμα.

 

Έχω παρατηρήσει πως πολλά από τα bugs που είχε η συσκευή έχουν εξαληφθει. Επίσης δεν μπορώ να καταλάβω την διαχείριση της μπαταριας. Από την μία είναι ικανό να βγάλει την μέρα άνετα με αρκετή χρήση και από την άλλη οριακά.

Link to comment
Share on other sites

Η απόδοση της μπαταρίας έτσι είναι σε όλα το Huawei που έχω δουλέψει λόγο emui,το χειρότερο optimization σε OEM os που έχω δει

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το GPS το έχετε δουλέψει? Έχω διαβάσει ότι έχει προβλήματα ακριβείας και σύνδεσης
Oneplus A6013
Link to comment
Share on other sites

Το GPS το έχετε δουλέψει? Έχω διαβάσει ότι έχει προβλήματα ακριβείας και σύνδεσης

 

Η δουλειά μου έχει να κάνει με Ταξιδια. Συνήθως χρησιμοποιώ την συσκευή της δουλειάς αλλά έχω χρησιμοποιήσει και το p20 χωρίς πρόβλημα. Ίσως μετά την αναβάθμιση των πρώτων ημερών να έφτιαξε.

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρομαι να αγοράσω το p20. Να περιμένω να δω και το Honor 10; Είμαι ανάμεσα στα 2. Είστε ευχαριστημένοι όσοι το έχετε; Υπάρχουν πολλά προβλήματα με εφαρμογές; Επίσης, υπάρχει κιτρινίλα στο κάτω μέρος της οθόνης; Όταν συνδέουμε τον αντάπτορα usb-c to jack μειώνεται η ποιότητα του ήχου από τα ακουστικά;
Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρομαι να αγοράσω το p20. Να περιμένω να δω και το Honor 10; Είμαι ανάμεσα στα 2. Είστε ευχαριστημένοι όσοι το έχετε; Υπάρχουν πολλά προβλήματα με εφαρμογές; Επίσης, υπάρχει κιτρινίλα στο κάτω μέρος της οθόνης; Όταν συνδέουμε τον αντάπτορα usb-c to jack μειώνεται η ποιότητα του ήχου από τα ακουστικά;
Το κινητό είναι άψογο σε όλα. Το μόνο σπαστικό είναι η απουσία jack 3.5 mm που το honor 10 έχει παρόλο που είναι πιο φτηνό. Δεν ξέρω τι διαφορές έχουν σε κάμερα και οθόνη (το 10 έχει μεγαλύτερο notch) όσο αφορά την ποιότητα αλλά αξίζει να περιμένεις να δεις και τα 2 από κοντά.

 

 

 

Στάλθηκε από το EML-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κλέβω και μεταφέρω από διπλανό forum

Καλή προσφορά για το Huawei P20. Βγαίνει στα 576€ παραδομένο και παίρνετε και 150€ κουπόνι για επόμενη αγορά μέχρι 31 Δεκεμβρίου από το Amazon.fr.

https://www.amazon.fr/gp/product/B07BPYMD5R/

Πάνω που είχα ψηθεί να πάω στο ΜΙ6 του Πλαισίου ... :blink:

Link to comment
Share on other sites

Πηρα το κινητό. Οι πρώτες μου εντυπώσεις είναι οι εξής : Είναι πολύ όμορφο κινητό εμφανισιακά, ειδικά το ροζ για γυναίκα είναι σαν κόσμημα, είναι λεπτό και μαζεμένο. Η οθόνη του είναι αρκετά καλή. Μπαταρία πολυ καλη, με χρήση στα social κρατάει πολύ και φορτίζει πολυ γρήγορα. Είναι πολύ γρήγορο, αντιδράει αμέσως, εχει εξαιρετικό κλείδωμα αποτυπώματος. Μου θυμίζει πολύ το iPhone 7 της κολλητής μου. Τώρα τι με προβληματίζει : Έχω συνηθίσει σε μεγαλυτερα κινητά με 6αρες οθονες και μου φαίνεται πολυ μικρό, ενώ δεν είναι. Περίμενα πολυ καλύτερη την καμερα. Η πίσω εχει αρκετό θόρυβο, στο ζουμ ειδικά. Η μπροστινή, που είναι και 24αρα, δεν της φαίνεται, ήθελα να δείχνει πιο πολλές λεπτομέρειες. Ήθελα πιο δυνατό ήχο και στο ηχείο αλλα και με τα ακουστικά. Εκεί θελω τη βοήθεια σας. Τα δικά του ακουστικά είναι καλα με πολυ ποιοτικό ήχο, αλλά δεν με βολεύουν γιατί έχω συνηθίσει στις ψείρες. Με το τζακ και τα παλιά μου ακουστικά συνδεδεμένα νομίζω ότι αλλοιώνεται ο ήχος και δεν είναι τόσο δυνατό οσο είναι κανονικα. Δηλαδή μάλλον ο αντάπτορας μειώνει την ένταση. Ισχύει αυτό που λέω; Αν ναι, εσείς τι ακουστικά χρησιμοποιείτε; Δεν νομίζω οτι θελω να παρω Bluetooth. Αν παρω τα xiaomi τα usb c θα είναι συμβατά; Θα έχει δυνατό ήχο επειδή θα είναι απευθείας συνδεδεμένα; Τι να χρησιμοποιήσω για να ακούσω δυνατά τη μουσική μου;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Μία ερώτηση: έχει η συσκευασία την διάφανη θήκη ή όχι.

Σε μερικά unboxing την έχει σε άλλα όχι.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Μία ερώτηση: έχει η συσκευασία την διάφανη θήκη ή όχι.

Σε μερικά unboxing την έχει σε άλλα όχι.

Σε εμένα την είχε, αλλά είναι αγγλική έκδοση

 

Στάλθηκε από το EML-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Μία ερώτηση: έχει η συσκευασία την διάφανη θήκη ή όχι.

Σε μερικά unboxing την έχει σε άλλα όχι.

 

Καλησπέρα και σε εμένα την είχε μέσα στην συσκευασία....

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Μία ερώτηση: έχει η συσκευασία την διάφανη θήκη ή όχι.

Σε μερικά unboxing την έχει σε άλλα όχι.

 

Αυτά που δεν έχουν, νομίζω, ότι είναι τα κινητά από promotion της huawei. Δηλαδή κινητά που δόθηκαν για δοκιμή σε site και vlogers για να τα δουν και να πουν την γνώμη τους.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P20

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...