Jump to content

Huawei P20


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μετά από 4 χρόνια παρέα με το LG G2 (το οποίο αποδείχτηκε σκυλί) ήρθε η ώρα για αλλαγή και σκεφτόμουν να πάρω το P20 lite.

Απλά επειδή δεν αλλάζω κινητό συχνά έλεγα μήπως δώσω κάτι παραπάνω και πάω σε P20. Αξίζει η διαφορά στα χρήματα;

Δεν είμαι heavy user, θα κάνω τυπική χρήση. Απλά με ενδιαφέρει να μην "κολάει", να έχει καλή οθόνη με όμορφα χρώματα και καλή κάμερα για όμορφες φωτογραφίες.

 

Υ.Γ Αν τελικά ανέβω σε χρήματα σκεφτόμουν εκτός από την επιλογή του P20 και το S8. Γνώμες;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 849
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Το lite σε καλύπτει σε αυτά που ζητάς ΑΛΛΆ δεν βγάζει μέρα η μπαταρία του. Το P20 που έχω τώρα είναι πανέμορφο και έχει τρομερή αυτονομία. Κάμερα εξαιρετική και γενικά δεν κολλάει. Το S8 επίσης δυνατό τηλέφωνο με όμορφη οθόνη και καλή κάμερα.Θα σου πρότεινα να δεις και το S7 edge εφόσον κρατάς καιρό τις συσκευές σου και δεν σε ενδιαφέρει η αξία μεταπώλησης.
Link to comment
Share on other sites

Από αυτά τα τρία το Ρ20 είναι σαφώς καλύτερο στην κάμερα. Από ότι θυμάμαι από τα άλλα δύο και στην μπαταρία. Το S7 edge είναι αρκετά παλιό πια, και μεταξύ των Ρ20 και S8 θεωρώ σαφώς καλύτερη επιλογή το 20. Μάλιστα, πριν το Ρ20 είχα το S9 και το έδωσα για να πάρω το 20, έχοντας την εμπειρία του Ρ20 pro που είχα πιο πριν.
HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

Από αυτά τα τρία το Ρ20 είναι σαφώς καλύτερο στην κάμερα. Από ότι θυμάμαι από τα άλλα δύο και στην μπαταρία. Το S7 edge είναι αρκετά παλιό πια, και μεταξύ των Ρ20 και S8 θεωρώ σαφώς καλύτερη επιλογή το 20. Μάλιστα, πριν το Ρ20 είχα το S9 και το έδωσα για να πάρω το 20, έχοντας την εμπειρία του Ρ20 pro που είχα πιο πριν.

 

Λόγω μπαταρίας ισχύει ότι το s7 <p20

Link to comment
Share on other sites

To p20 έχει μπαταρία γομάρι άνετα μου βγάζει μια μέρα με χρήση βαρβάτη

 

Στάλθηκε από το EML-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

AI BE ΣΕ ΛΕΩ!!!
Link to comment
Share on other sites

Όπως είπα και πιο πάνω, γενικά, δεν κάνω πολύ βαριά χρήση του τηλεφώνου πλην ελάχιστων εξαιρέσεων άρα θεωρώ ότι η μπαταρία θα με καλύπτει πλήρως και στην αρχή τουλάχιστον θα βγάζει παραπάνω και από μέρα. Με ενδιαφέρει πολύ η οθόνη (χρώματα, φωτεινότητα, κτλ), να μην έχει κολήματα και να βγάζει αρκετά καλές φωτογραφίες (μπρος και πίσω).
Link to comment
Share on other sites

Τελικά είναι μύθος η αναβάθμιση σε Android 9; γιατί ακόμα τίποτα εδώ με Vodafone!

Από Ομάδα Διαχείρισης: Απαγορεύονται οι υπογραφές εκτός των κανονισμών. Παρακαλώ προς συμμόρφωση σύμφωνα με τα ανωτέρω.

Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ οτι το Huawei P20 (και το P20 pro) είναι απο τα καλύτερα αν όχι το καλύτερο φωτογραφικό κινητό λόγω της εξαιρετικής λεπτομέρειας και της διαχείρισης φωτεινών πηγών (και του ΑΙ που πολλές φορές δίνει πολύ καλά αποτελέσματα), όπως και του αρκετά καλού zoom και της εξαιρετικής επίσης μαυρόασπρης φωτο που έχει ως επιπλέον επιλογές.

 

Απο πρόσφατη εκδρομή:

 

32801723808_b5d3b3fc4f_c.jpgHuawei P20 by keras, on Flickr

 

39711918473_6eb5d1e0d0_c.jpgHuawei P20 by keras, on Flickr

 

45952229434_c7712354e1_c.jpgHuawei P20 by keras, on Flickr

 

45952245044_6957499754_c.jpgHuawei P20 by keras, on Flickr

 

46624177222_932ec4f945_c.jpgHuawei P20 by keras, on Flickr

 

46676896601_ce649d2e20_c.jpgHuawei P20 by keras, on Flickr

 

45952255534_d6f884095d_c.jpgHuawei P20 by keras, on Flickr

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

Ναι βγάζει απίθανες φωτογραφίες, και αυτός είναι ο ένας από τους λόγους που το αγόρασα.

Με την μόνη διαφορά, ότι το zoom είναι ψηφιακό και όχι οπτικό από ό,τι διαπίστωσα.. χάνει λίγο στο 2Χ

Link to comment
Share on other sites

Τελικά είναι μύθος η αναβάθμιση σε Android 9; γιατί ακόμα τίποτα εδώ με Vodafone!

Και εγω ακομη στο περιμενε...θα ερθει δεν θα ερθει...

Xiaomi Mi 13 Pro 🆒

Link to comment
Share on other sites

Σε p20 pro με την 9 δουλεύει πάντως!

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Πφ.. μου βγάζει " η κάρτα δεν έγινε αποδεκτή "

Link to comment
Share on other sites

P20 dual στα 400€ με επιστροφή yellows.

Αξίζει;

Αν ειναι το 128αρι τοτε ναι αξιζει...εγω ειχα το P10 και πηγα στο P20 128GB,με 400 ευρώ και δεν το εχω μετανιωσει καθολου!!!

Xiaomi Mi 13 Pro 🆒

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε και η 9 , στα θετικά ότι η ηχογράφηση κλήσης δουλευει κανονικά παρ όλη την πληροφόρηση που υπήρχε πως δεν θα δούλευε.

Από Ομάδα Διαχείρισης: Απαγορεύονται οι υπογραφές εκτός των κανονισμών. Παρακαλώ προς συμμόρφωση σύμφωνα με τα ανωτέρω.

Link to comment
Share on other sites

Ούτε σ εμένα, αλλά εχθές ήρθε στο p20 pro της γυναίκας μου λογικά είμαστε κοντά

 

Στάλθηκε από το EML-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

AI BE ΣΕ ΛΕΩ!!!
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα στο φορουμ . Οσα ατομα πηρατε την pie εχετε δει βελτιωση σε καμερα και αυτονομια ?? ευχαριστω :)
Είμαι τεχνολογικά καμένος. Παρακαλώ δείξτε κατανόηση !! :cry:
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα στο φορουμ . Οσα ατομα πηρατε την pie εχετε δει βελτιωση σε καμερα και αυτονομια ?? ευχαριστω :)

Προσωπικά όχι..

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P20

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...