Jump to content

Περί... Vodafone γενικά


SuRfer
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ειχα γραφτει προ καιρου στην υπηρεσια Tell me Now για να λαμβανω ενημερωση για την κινηση στους δρομους και λαμβανω 6 SMS τη μερα.

 

Ξερει κανεις να μου πει πως μπορω να διαγραφω απο την υπηρεσια ;;

Link to comment
Share on other sites

δεν γνωριζω να σου πω, αλλα φανταζομαι οτι μπορεις να παρεις τηλεφωνο στην εταιρια αυτη και να διακοψεις την αποστολη μηνυματων σε εσενα.
Link to comment
Share on other sites

Ειχα γραφτει προ καιρου στην υπηρεσια Tell me Now για να λαμβανω ενημερωση για την κινηση στους δρομους και λαμβανω 6 SMS τη μερα.

 

Ξερει κανεις να μου πει πως μπορω να διαγραφω απο την υπηρεσια ;;

 

αν το πηρες απο το παροχο σου θα σου πει αυτος

αν το πηρες απο καποια απο αυτες τις υπηρεισες που διαφημηζουν μπες στο site τους και μαθε

SE k700i, SE k750i, SE W850i, Qtek 8310, Samsung F700v, SE K850i, Sharp GX25 Ferrari,Nokia N95, Nokia N95 8gb, iPhone 3G, Blackberry Storm 9500, LG Optimus 2X, LG Optimus 7, Nokia Lumia 800
Link to comment
Share on other sites

Σας χαιρετω ολους και προκαταβολικα σας ευχαριστω οχι για τις απαντησεις σας τοσο αλλα και μονο που θα σκεφτειτε να μου απαντησετε και να με βοηθησετε

 

Εχω μια καρτα SIM vodafone VMC 5GB αλλα εχω χαλασει το usb modem της vodafone και φυσικα για να το αντικαταστησουν ζητουν αντιτιμο περι τα 180 ευρω.Προσπαθησα λοιπον να βαλω την καρτα στο κινητο μου τηλεφωνο ΝΟΚΙΑ 7390 αν δε κανω λαθος το οποιο υποστηριζει υπηρεσιες Γ γενιας και αφου το συνδεσα στον υπολογιστη μου μεσω bluetooth μπηκα κανονικα στο ιντερνετ με χαμηλη ομως ταχυτητα.

 

Υπαρχει περιπτωση να γινεται κατι να μπω με 3g?μηπως δεν εχει 3γ στο σπιτι μου?χρειαζονται καποιες ρυθμισεις?Δε θα πρεπε να βλεπω σημα 3g στο πανω μερος της οθονης του κινητου μου?

 

 

 

Σας Ευχαριστω apriori

Link to comment
Share on other sites

πάρε αυτό

http://www.emarket.gr/item.php?id=17638505

Είναι ξεκλείδωτο και σε τιμή μια χαρά

Link to comment
Share on other sites

Η υπηρεσία tell me now είναι Vodafone, και μάλλον έχεις ενεργοποιήσει τα traffic sms. Πάρε στο 13830 και ζήτα οδηγίες απενεργοποίησης.
Link to comment
Share on other sites

Yπάρχει κάποια διεύθυνση ηλεκτρονικής αλληλογραφίας, για την ακρίβεια εξυπηρέτησης πελατών ή γενικά κάποιο e-mail που να μπορούμε να επικοινωνήσουμε με την Vodafone ηλεκτρονικά;
Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

Μόνο μέσω φόρμας επικοινωνίας μπορείς να επικοινωνήσεις με τη Vodafone.Μπορείς, όμως, στην απάντηση που θα σου στείλουν να κρατήσεις το email, από το οποίο σου ήρθε η απάντηση, και να στέλνεις ό,τι θες εκεί.:)
Link to comment
Share on other sites

Μόνο μέσω φόρμας επικοινωνίας μπορείς να επικοινωνήσεις με τη Vodafone.

Έχω χρησιμοποιήσει το συγκεκριμένο τρόπο επικοινωνίας με άμεση ανταπόκριση και αποτέλεσμα.:)

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Τηλεφωνησα στο helpdesk και μου ειπαν οτι δεν εχουν καμια ενημερωση για δηλωση στοιχειων για prepaid vmc χρηστες. Ελπιζω να ειναι ετσι...
Link to comment
Share on other sites

Παρόλο που διάβασα στα γρήγορα όλα τα σχόλια τελικά δεν βρηκα την απάντηση που ήθελα, οπότε θα ρωτήσω και εγω με την σειρά μου.

Υπάρχει κάποιος δωρεάν τρόπος ξεκλειδώματος του Ε172 καθώς τελειώνει το συμβόλιαό μου και μάλλον θα αλλάξω παροχέα, και θέλω να κρατήσω το στικάκι αυτό.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Παρόλο που διάβασα στα γρήγορα όλα τα σχόλια τελικά δεν βρηκα την απάντηση που ήθελα, οπότε θα ρωτήσω και εγω με την σειρά μου.

Υπάρχει κάποιος δωρεάν τρόπος ξεκλειδώματος του Ε172 καθώς τελειώνει το συμβόλιαό μου και μάλλον θα αλλάξω παροχέα, και θέλω να κρατήσω το στικάκι αυτό.

Ευχαριστώ

Δεν είναι κλειδωμένο, δουλεύει με οποιονδήποτε πάροχο. Απλά πρέπει να περάσεις μέσα τις ρυθμίσεις (apn κλπ)

Phantom Of The Opera
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Φτασαμε τελη Σεπτεμβρη...

Ακομη δεν εβαλαν στην ιστοσελιδα τους πληροφοριες για prepaid users???

Ακομη και για καταργηση αν το εχουν για prepay, επρεπε να εχουν ανηρτημενα τα τιμολογια για τους υπαρχοντες χρηστες. Τι κατασταση ειναι αυτη?

Link to comment
Share on other sites

Για σας παιδιά, είμαι νέος στο forum και πρόσφατα αγόρασα το usb stic HUAWEI K3715 με vodafone mobile connect στο πρόγραμμα V100h. Θα ήθελα να σας ρωτήσω 3 πράγματα: 1.γιατί πιάνω μόνο 2γραμμές σήμα 3G+ ενώ στο κινητό μου το σήμα 3G είναι φούλ...,μήπως είναι προβληματικό το stick...? 2. έχω το πρόγραμμα για 100 ώρες δωρεάν το μήνα. Αυτό σημαίνει οτι κατεβάζω όσο όγκο θέλω ή υπάρχει κάποιος περιορισμός..? 3. Μετράω την ταχύτητα μου με speed test και το μέγιστο που πιάνω είναι 2,8mbps... με 3G+ δεν θα έπρεπε να πιάνω τουλαχιστον 7.2mbps απο τα 21,6mbps που ανακοινώνει η Voda...? Aν ξέρει κάποιος ας βοηθήσει...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Για το σήμα 3G, η ένδειξη του modem μπορεί να είναι διαφορετική από του κινητού για πολλούς λόγους... Αφενός μπορεί το σήμα στο κινητό σου να είναι πλασματικό, αφετέρου μπορεί η κεραία που πιάνει το κινητό σου (και που έχει καλύτερο σήμα) να μην είναι HSPA+ οπότε το modem να προτημάει να συνδεθεί με πιο μακρυνή κεραία που είναι HSPA+.

 

Όσον αφορά την ταχύτητα, αυτό είναι καθαρά θέμα κεραίας, και πόσο μπουκωμένο είναι το δίκτυο εκείνη την στιγμή. Γι'αυτό και παρατηρείται διαφοροποίηση της ταχύτητας ανάλογα την περιοχή (πχ. Εγώ στην κυψέλη που είναι πυκνοκατοικημένη, κατεβάζω με 3,5-4Mbps και στα γλυκά νερά, κατεβάζω με 6Mbps+) Μην περιμένεις να δεις 7,2Mbps... Πιστεύω πως οι ταχύτητα που πιάνεις είναι πολύ ικανοποιητική για mobile broadband! Ίσως τις πρώτες πρωινές ώρες που το δίκτυο είναι πιο άδειο, να δείς μια μικρή άνοδο.

 

Τέλος, για τον όγκο, ναι μπορείς να κατεβάσεις όσο θέλεις μέσα σε 100ώρες. Αλλά να έχεις υπόψη ότι αν ξεπεράσεις τα 30GB, σου μειώνουν την ταχύτητα κατεβάσματος περίπου στα 150KB/s (1.5Mbps).

 

Εσύ σε ποιά περιοχή είσαι και βλέπεις αυτή την ταχύτητα?:worry:

Η στέρηση είναι παιδί της γνώσης. Δεν στερείσαι κάτι αν δεν γνωρίζεις ότι υπάρχει
Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=254994

Για να καταλαβω, αυτο ειναι ας πουμε, αντικατασταση του vodafone mobile connect prepay????

Αν ειναι ετσι, πρεπει να αισθανομαι τυχερος που εχω την παλια sim και modem, με χρεωση οσο κατεβαζω, αναλογα με τον ογκο?

 

Εχω μπερδευτει. Δεν ξερω αν υπαρχει πια prepay, να θα ξαναβγαλουν, αν αυτο ειναι αντικαταστατης, αν αλλαξε κατι στο δικο μου υπαρχον πακετο κλπ.

Οποιος μπορει, ας βοηθησει να ξεκαθαρισω.

Link to comment
Share on other sites

για να μην ανοιγω αλλο θέμα νομίζω οτι απορια μου κολλαει εδώ: καλώ απο συμβόλαιο vodafone σε καρτοκινητό vodafone και μου δείχνει οτι καλεί κανονικά και δεν το σηκώνει.Ωραια ως εδώ.Ομως ο καρτοκινητος εκεινη τη στιγμη μιλάει κανονικα ειναι δηκαδη σε ενεργη κλήση.Εμενα γιατι δειχνει οτι καλει???ειναι καποια υπηρεσία αυτη???Εν ολίγης αυτο που θέλω ειναι να καταλαβαινω αν μιλάει ή οχι.Μπορει να βοηθησει καποιος?εχει να κανει με αναμονη αυτο το πράμα?με καποια ρυθμιση?

τα νευρα μου :chair:

pocophone X3 NFC // huawei watch gt :!:
Link to comment
Share on other sites

για να μην ανοιγω αλλο θέμα νομίζω οτι απορια μου κολλαει εδώ: καλώ απο συμβόλαιο vodafone σε καρτοκινητό vodafone και μου δείχνει οτι καλεί κανονικά και δεν το σηκώνει.Ωραια ως εδώ.Ομως ο καρτοκινητος εκεινη τη στιγμη μιλάει κανονικα ειναι δηκαδη σε ενεργη κλήση.Εμενα γιατι δειχνει οτι καλει???ειναι καποια υπηρεσία αυτη???Εν ολίγης αυτο που θέλω ειναι να καταλαβαινω αν μιλάει ή οχι.Μπορει να βοηθησει καποιος?εχει να κανει με αναμονη αυτο το πράμα?με καποια ρυθμιση?

τα νευρα μου :chair:

 

Είναι φυσιολογικό!

Η αναμονή κλήσης λειτουργεί έτσι.-

Από 'κει και πέρα, στις περισσότερες συσκεύες (Nokia τουλάχιστον), βγάζει ένα μήνυμα που λέει "Σε κλήση..." κι έτσι καταλαβαίνεις ότι ο συνομιλητής σου μιλάει.

[sIGPIC][/sIGPIC]

It only ends once. Anything that happens before that is just progress.

Link to comment
Share on other sites

οποτε απλα πρεπει να απενεργοποιησει την αναμονη για να μην εχουμε ντραβαλα.

Να περνω τηλ και να μην το σηκωνει ? :p θα την φαω :lol::lol:

pocophone X3 NFC // huawei watch gt :!:
Link to comment
Share on other sites

οποτε απλα πρεπει να απενεργοποιησει την αναμονη για να μην εχουμε ντραβαλα.

Να περνω τηλ και να μην το σηκωνει ? :p θα την φαω :lol::lol:

 

Προτιμάς να παίρνεις και να βουίζει...; Πιο σπαστικό!! :lol::p

[sIGPIC][/sIGPIC]

It only ends once. Anything that happens before that is just progress.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδιά έχει κανεις ιδέα που μπορώ να βρώ το original VODAFONE Firmwware για το 3G stick Κ3565 (αλλιώς Huawei E160) ?

 

Ειναι περασμένο τώρα το firmware της Huawei E160 με το Mobile partner και θέλω να το flasharo πίσω...

Αν εχει κανεις καμιά ιδέα γιατί από όσο έψαξα... δεν...

 

 

Thanx... :)

Current status: Galaxy S7 Duos, HP Spectre X360, Synology DS215j
Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις πως γινεται αλλαγη προγραμματος απο prepay σε παγιο και το αντιστροφο?

Εννοω με ποιους τροπους? Μηπως μεσα απο το myaccount? Ή σε καταστημα?

Καθε ποτε μπορει να γινει αλλαγη αν ξερει κανεις?

Link to comment
Share on other sites

Περι περιαγωγης...

 

http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=1343&menuId=1343

Επειδη μπερδευομαι οπως τα διαβαζω για χρεωσεις περιαγωγης, για να καταλαβω, στο εξωτερικο, δεν ισχυει η καταναλωση των μη χρησιμοποιηθεντων gb απο το πακετο που εχει καποιος στην ελλαδα, εστω κι αν αυτα καταναλωνονται με μεγαλυτερο ρυθμο?

 

Αν εχω το πακετο VMB 5GB με 29,5ευρω το μηνα τοτε δεν μπορω να τα καταναλωσω με καποιο τροπο στο εξωτερικο?

 

Τι παει να πει "14,28 € / 24 ώρες "??? Μπορει να μου το εξηγησει κανεις?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Vodafone γενικά
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...