Jump to content

Περί... Vodafone γενικά


SuRfer
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα ήθελα και δημόσια να ευχαριστήσω τη VODAFONE στα Γιάννενα και πιο συγκεκριμένα τον κ.Πρόκο για την άριστη εξυπηρέτηση (τουλάχιστον σε σχέση με ΟΛΑ τα καταστήματα WIND -και πιστέψτε με τα γύρισα όλα εντός Λεκανοπεδίου πριν κάνω swap στην vodafone).

Πραγματικά νοιάζονται για τους πελάτες (σε κανένα άλλο κατάστημα δεν έχω δεί να προτείνουν αλλαγή του παγίου κατα την πληρωμή του λογ/μου σε περίπτωση που πληρώνεις τσάμπα λεφτά!) τους και τους αξίζει ένα ΜΠΡΑΒΟ για την προσπάθειά τους.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρουν τι κάνουν αυτοί. Δεν είναι βλάκες. Πρώτον με κάθε ανανέωση συμβολαίου (αλλαγή όπως το λες εσύ) αυξάνουν τα στατιστικά του καταστήματός τους και δεύτερον σε κρατάνε υποχρεωτικά για ακόμα 12 μήνες στο δίκτυό τους άρα δεν έχουν άγχος στο να φύγουν πελάτες.
Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη, αλλα άλλο ειναι η αλλαγη παγιου και άλλο η ανανεωση συμβολαιου.Η αλλαγη παγιου μπορει να γινει ανα πασα στιγμη και νομιζω οτι μόνο σε αυτο αναφερθηκε ο φιλος μας. Με την αλλαγη παγιου δεν κερδιζει τιποτα το καταστημα, μονο η voda που θα εισπραττει μεγαλυτερο πάγιο, αν η αλλαγη εχει γινει προς τα πανω

http://img403.imageshack.us/img403/8225/cae7gdirjo3.jpg

http://www.hdgr.eu http://photoxstation.googlepages.com

Ο Χρόνος είναι πολύ αργός για όσους περιμένουν, πολύ γρήγορος για όσους φοβούνται, πολύ μακρύς για όσους υποφέρουν, πολύ σύντομος για όσους χαίρονται και αιώνιος για όσους αγαπούν

Link to comment
Share on other sites

Ξέρουν τι κάνουν αυτοί. Δεν είναι βλάκες. Πρώτον με κάθε ανανέωση συμβολαίου (αλλαγή όπως το λες εσύ) αυξάνουν τα στατιστικά του καταστήματός τους και δεύτερον σε κρατάνε υποχρεωτικά για ακόμα 12 μήνες στο δίκτυό τους άρα δεν έχουν άγχος στο να φύγουν πελάτες.

 

Αν και η Bianca έχει δίκιο, πως άλλο η αλλαγή παγίου και άλλο η ανανέωση.

 

Δεν λέω οτι είναι βλάκες, αλλά το εκτιμώ οταν μπαίνω στο μαγαζί και ποτέ μέχρι στιγμής δεν περίμενα πάνω απο 3 λεπτά για να εξυπηρετηθώ.

Και στο κάτω-κάτω δεν δουλεύουν για χόμπι οι άνθρωποι, για τα προς το ζήν είναι εκεί.

Ας μη μιλήσω για τη Wind που μάλλον λειτουργεί με Αφρικανικά δεδομένα. Εξυπηρέτηση 0, κατανόηση ΜΕΙΟΝ (μου έφαγαν με το έτσι θέλω 800 ευρώ σε χρήση GPRS παραπλανώντας με δήθεν προσφορές για Free Browsing που όντως απο καρτοκινητό ηταν τσάμπα ενώ απο εταιρικό χρέωση κανονικά) και κανένα ενδιαφέρον να κρατήσουν ένα πελάτη 10ετίας(όσο και αν προσπάθησα να αλλάξω τα πάγιά μου δεν έγινε τπτ.κάθε μήνα έβαζαν ΟΤΙ πακέτο γούσταραν). Με συγχωρείτε αλλά τέτοιες συμπεριφορές και μάλιστα απο πολυεθνικές είναι ανεπίτρεπτες και μάλιστα τη στιγμή που τους πληρώνεις αδρα!

 

Και ακριβώς γι'αυτούς τους λόγους αγανάκτησα και χάρηκα τόσο πολύ που βρήκα ένα μαγαζί που σέβεται αυτό που κάνει και θεώρησα σωστό να το μοιραστώ μαζί σας. Δεν το κάνω ούτε για διαφήμιση, ούτε επειδή τα "παίρνω" απο κάποιον

Link to comment
Share on other sites

παιδιά έχω το mobile internet της vodafone και θέλω να το ριθμήσω να μπαίνει μόνο σε 3g δύκτιο γίνεται?

[sIGPIC][/sIGPIC]

Lars Magnus Ericsson

An Empire was born...

Link to comment
Share on other sites

εχω το iphone 200 plus με 1 gb δωρεαν ογκο δεδομενων.μπορω να χρησιμοποιησω τον ογκο δεδομενων αν βγαλω την καρτα και την βαλω στο htc diamond?η θελει καποιες ρυθμισεις?αν το κανω θα ισχυει ο δωρεαν ογκος δεδομενων η θα χρεωθω κατα τη χρηση του?λογικα θα πρεπει να ειμαι οκ....
Με λένε Νίκο, και είμαι καλά...
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου όπως τα λές είναι, η αντιμετώπιση και η σχέση με τον πελάτη είναι που μετράει,ιδίως στην κινητή πο τα προγράμματα και οι χρεώσεις αλλάζουν τόσο συχνά που είναι δύσκολο να μένει ενήμερος ο μέσος συνδρομητής.

 

Καλά έκανες και τόνισες τη σωστή εξυπηρέτηση, ο συγκεκριμένος επιχειρηματίας είναι από τους πρώτους και ίσως ο σημαντικότερος σε όλο το νομό, και συνεπώς επιβεβαιώνεται για άλλη μια φορά η σοβαρότητα με την οποία βλέπει τη δουλειά του και τα καταστήματά του.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά έχω το mobile internet της vodafone και θέλω να το ριθμήσω να μπαίνει μόνο σε 3g δύκτιο γίνεται?

 

Ναι, μπορείς να επιλεξεις 3G Only (ή καπως έτσι) από το πρόγραμμα ελέγχου (τουλάχιστον για το USB Stick Modem). Δεν θυμάμαι απ'εξω ακριβως την επιλογή, και δυστυχώς δεν έχω κοντά μου το στικακι να το δοκιμασω επιτοπου για να σου πω ακριβως...

 

[Edit]

Προσθεσα και δυο σχετικες φωτο

Link to comment
Share on other sites

Na kanw mia erwthsh???

 

To modem pou dinei h Vodafone einai to Huawei E220 etsi? Mhpws kserete an einai kleidwmeno na pairnei mono sims ths Vodafone h' mporei na parei opoiadhpote sim gia mobile internet (p.x. ths Wind)??

 

euxaristw :)

Υπάρχει κάποια απάντηση σε αυτό το ερώτημα, μην πάρω κι εγώ άδικα την κάρτα της Wind...Το έχει δοκιμάσει κανείς;:)

 

Edit:Τελικά πήρα το ρίσκο και παίζει μια χαρά.Το αναφέρω σε περίπτωση που αναρωτιέται και κανείς άλλος :)

Link to comment
Share on other sites

σε αντιθεση βεβαια με την ξανθια στο καταστημα της Μιχαηλ Αγγελου, που μονο εξυπηρετικη δεν θα μπορουσα να την πω. Πολυ ξυνη βρε παιδακι μου
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.

προσπαθω να βοηθησω εναν φιλο .

εχει ενα mac ibook G4 με mac os x 10.4.11

και πηρε vodafone mobile internet με huawei mobile συσκευη.

περασα τους drivers η οπως λεγονται στα mac (δεν ξερω ) ..

αλλα δεν συνδεεται .

μπορει καποιος να βοηθησει ?

My Devices:Motorola timeport,one touch 701,se t29,N 6510,Siemens s55,5100,6610,3650,se p800,6600,7610,6630,nokia n70,nokia 6101,se k310,nokia n73,nokia 5500d,se k800i,Htc p3300,Htc p3600i,SE k850i vf,samsung d880,samsung d980,Htc touch diamond white,Samsung omnia2,nokia e52,blackberry 9700,Htc hero,Htc Desire,Iphone 4 16gb,Iphone 4s 64gb,samsung x-cover,samsung galaxy s3 mini,iphone 5s,iphone 6,samsung s6,note 5,mi max , mi5s plus ...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Από σήμερα μέχρι και την Παρασκευή 20/03/2009 θα τρέξει διαγωνισμός για τα μέλη του Vodafone Business Club όπου 100 τυχεροί πελάτες θα κερδίσουν από μία διπλή πρόσκληση για τη θεατρική παράσταση «Μη γελάτε... είναι σοβαρό!», που σκηνοθετεί και πρωταγωνιστεί ο Γρηγόρης Βαλτινός, στο θέατρο Βρετάνια.

 

Στη σελίδα http://www.vodafone.gr/portal/client/competitions/loadCompetition!loadCondition.action?competitionId=737 οι συνδρομητές μπορούν να βρούν τους όρους του διαγωνισμού.

http://img403.imageshack.us/img403/8225/cae7gdirjo3.jpg

http://www.hdgr.eu http://photoxstation.googlepages.com

Ο Χρόνος είναι πολύ αργός για όσους περιμένουν, πολύ γρήγορος για όσους φοβούνται, πολύ μακρύς για όσους υποφέρουν, πολύ σύντομος για όσους χαίρονται και αιώνιος για όσους αγαπούν

Link to comment
Share on other sites

To ξεθάβω γιατι η υπηρεσία ανανέωσης χρόνου ομιλίας μέσω του Vodafone Refill θα σταματήσει να παρέχεται από τις 11 Ιουνίου 2009. Όλοι οι εγγεγραμμένοι συνδρομητές στην υπηρεσία αλλά και νέοι που θα εγγράφούν μέχρι τις 11 Ιουνίου 2009, θα ενημερωθούν για την λήξη της υπηρεσίας από τη vodafone. Προσοχή λοιπόν.

http://img403.imageshack.us/img403/8225/cae7gdirjo3.jpg

http://www.hdgr.eu http://photoxstation.googlepages.com

Ο Χρόνος είναι πολύ αργός για όσους περιμένουν, πολύ γρήγορος για όσους φοβούνται, πολύ μακρύς για όσους υποφέρουν, πολύ σύντομος για όσους χαίρονται και αιώνιος για όσους αγαπούν

Link to comment
Share on other sites

To ξεθάβω γιατι η υπηρεσία ανανέωσης χρόνου ομιλίας μέσω του Vodafone Refill θα σταματήσει να παρέχεται από τις 11 Ιουνίου 2009. Όλοι οι εγγεγραμμένοι συνδρομητές στην υπηρεσία αλλά και νέοι που θα εγγράφούν μέχρι τις 11 Ιουνίου 2009, θα ενημερωθούν για την λήξη της υπηρεσίας από τη vodafone. Προσοχή λοιπόν.

 

Έλα ρε γμτ... γιατιιιιι???????????????:cry:

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο μαγαζί να νοικιάσω stick modem για μία εβδομάδα? Δεν με νοιάζει να δώσω και εγγύηση. Δεν κάνω συμβόλαιο, ούτε θέλω να αγοράσω stickάκι για μία εβδομάδα μόνο. Οποιαδήποτε άλλη ιδέα ευπρόσδεκτη.
Link to comment
Share on other sites

καιρος ειναι παιδια να αρχισουν να ενδιαφερεσται μ εμας και ειναι καιρος να ξυπνισουμε κι εμεις κι οχι να μας τα περνουν χωρις να ξερουμε γιατι.

δεν ειναι λιγοι αυτοι που πεφτουν στα (λογια) τον εταιριων για δηθεν προσφορες (δεν λεω πολυ καλες)αλλα εμενα που ειμαι απλος χρηστης και δεν τα χρειαζομαι ολα αυτα που εχει η προσφορα πληρονοντας τζαμπα λεφτα.

 

μπραβω στο παλλικαρι εχουμε αναγκη απο τετοια ατομα

κι οσο για αυτο που ειπε ο φιλος ^_NikitaS_^ ας πληρωνο 10ευρω το μηνα λιγοτερα και μαγκι του το συμβολεο που θα μου παρει.

Link to comment
Share on other sites

δυσκολο μου ακουγεται εμενα .στην vodafone ρωτησες ?
My Devices:Motorola timeport,one touch 701,se t29,N 6510,Siemens s55,5100,6610,3650,se p800,6600,7610,6630,nokia n70,nokia 6101,se k310,nokia n73,nokia 5500d,se k800i,Htc p3300,Htc p3600i,SE k850i vf,samsung d880,samsung d980,Htc touch diamond white,Samsung omnia2,nokia e52,blackberry 9700,Htc hero,Htc Desire,Iphone 4 16gb,Iphone 4s 64gb,samsung x-cover,samsung galaxy s3 mini,iphone 5s,iphone 6,samsung s6,note 5,mi max , mi5s plus ...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

Μπορώ να χρησιμοποιήσω προσωρινά Sim card της Wind για net σε vodafone usb stick k3715 (huawei)?

Έστω και με κάποιο τρίκ.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Ξέρουμε εαν κάθε φορά που μπαίνει στο ίντερνετ ο χρήστης μπορούμε να έχουμε το ίδιο ΙΡ ή αλλάζει σε κάθε επανασύνδεση;

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

Μπορώ να χρησιμοποιήσω προσωρινά Sim card της Wind για net σε vodafone usb stick k3715 (huawei)?

Έστω και με κάποιο τρίκ.

Ευχαριστώ.

 

Καλησπερα σε ολους.Τελικα φιλε μου πως επαιξε ?

εχω ενα usb modem huawei E272 τι voda και δεν μπορω να βαλω την καρτα της wind

 

Μπορει καποιος να βοηθήσει ?

 

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Vodafone γενικά
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...