Jump to content

Περί... Vodafone γενικά


SuRfer
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν χρησιμοποιώ την υπηρεσία επομένως δεν ξέρω αν έχει πρόβλημα. Πάντως δοκίμασε να απενεργοποιήσεις την υπηρεσία με #43# και πλήκτρο κλήσης, ενεργοποίησε την πάλι με *43# και πλήκτρο κλήσης, κλείσε και άνοιξε πάλι τη συσκευή. Αν συνεχιστεί πάρε στο 13830, εξήγησε πάλι το πρόβλημα και ζήτα να καταγραφεί ώστε να ελεγχθεί από το αρμόδιο τμήμα της Vodafone και να έχεις από εκεί ενημέρωση.
Link to comment
Share on other sites

Να έχεις υπόψη σου ότι αν προσπαθεί κάποιος να σε πάρει την ώρα που εσύ καλείς κάποιον άλλο χωρίς όμως να το έχει σηκώσει αυτός, δεν λειτουργεί η αναμονή και γίνεται αυτό που λες. Για να λειτουργήσει δηλαδή η αναμονή πρέπει εσυ να είσαι σε ενεργή κλήση. Αν δεν είναι αυτό που σου λέω κάνε όσα ανέφερε ο bored.
Link to comment
Share on other sites

Από ότι βλέπω στη σελίδα τους τα έχουν βγάλει...Υπομονή διότι έρχεται κάτι καινούριο πιθανώς.

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=1165

Αν θες να το χρησιμοποιήσεις πχ 2 μέρες τώρα και 15 μέρες σε 2/3 μήνες πάρε προπληρωμένο. Αν θες να κάνεις όμως χρήση 2-3 μήνες συνεχόμενα πάρε πακέτο σύνδεσης. Θα σου δώσουν τον εξοπλισμό δωρεάν. Όταν τον Οκτώβρη πχ θελήσεις να το σταματήσεις θα πληρώσεις την αξία του stick και θα είσαι αποδεσμευμένος.

Επίσης θα μπορούσες να βρεις μεταχειρισμένο USB Modem και να μην πληρώσεις €166 που είναι το αναπόσβεστο όπως προτείνει ο φίλος παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα μου δεν είναι το usb modem (τέτοιο βρίσκω), πακέτο δεδομένων για την περίπτωση που ζητάω δεν βρίσκω :(
Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα μου δεν είναι το usb modem (τέτοιο βρίσκω), πακέτο δεδομένων για την περίπτωση που ζητάω δεν βρίσκω :(

 

Αναμονή λοιπόν τότε..:p

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν εχω βαλει στο σωστο μερος το thread μου, αλλα εδω ενιωσα λιγαααακι πιο κοντα σ'αυτο που θελω να ρωτησω..! (μιας και ειμαι στην vodafone hehe)

 

Ο αδερφος μου ειχε καποιους μηνες απληρωτους στην vodafone και οπως ειναι λογικο του κοψανε προσωρινα την συνδεση.

Οι μηνες περνουσαν και στο τελος του την κοψανε τελειως.

Με τα πολλα, πληρωσε το ελαφρως υπερογκο ποσο αλλα του ζητησανε 150 ευρω για να του ξανα-ανοιξουν την γραμμη.

Δεν τα πληρωσε και το αφησε για ενα διαστημα..

Κλασικα οι μηνες περνανε :rolleyes: και τελικα αποφασιζει να παει να πληρωσει τα παλιο 150ευρω. Ελα ομως που του ειπαν οτι πλεον δεν γινεται να τα πληρωσει.

Σαν να λεμε ο αριθμος δεν υπαρχει πλεον.

 

Εδω ερχεται το 1ο ερωτημα:

 

Μπορει να σου ''απαγορευσει'' η vodafone να ξαναχρησιμοποιησεις τον παλιο καλο σου αριθμο εστω πληρωνοντας? (η ολη ιστορια με τα χρεη κτλ αφορα 1 χρονο)

Και αν ναι, αυτος ο αριθμος δεν θα υπαρξει ποτε ξανα?

Δηλαδη διαγραφηκε για παντα απο τα αρχεια τους?

Ποσο χρονικο διαστημα πρεπει να περασει για να προβει σε μια τετοια διαδικασια?

 

~~~~

Προσφατα ειχε κανει μια συζητηση με εναν γνωστο οπου του ειπε οτι αν πας σε ενα καταστημα που πουλαει μεταχειρισμενα κινητα

(δεν δεσμευομαι για αυτο που λεω) που βρισκεται στην ομονοια, μπορουν να σου βρουν τον ''χαμενο'' αριθμο σου..

~Περεταιρω πληροφοριες δεν γνωριζω~

Σε πρωτη φαση μου φανηκε πολυ γελοιο, αλλα μιας και υπαρχει το Internet ειπα να κανω ενα search..

 

Γνωριζει κανεις αν οντως γινεται κατι τετοιο??

 

Εεεευχαριστω! :)

Link to comment
Share on other sites

Προφανως ο αριθμος αποσυνδεθηκε.

Του ζητησαν 150 ευρω εγγυηση για επανασυνδεση.

Τον ιδιο αριθμο μπορεις να τον παρεις μεσα σε 6 μηνες απο την αποσυνδεση.

Εφοσον περασαν 6 μηνες δεν νομιζω να μπορει να γινει κατι.

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω απο παλια πακετο prepay.

Κοιταζω εδω ομως να δω για μια ακομη φορα τις χρεωσεις

http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=1339

 

και δεν βλεπω να αναφερει για χρεωσεις με πακετα προπληρωμενης χρησης.

 

Γιατι τα εξαφανισαν?

Link to comment
Share on other sites

Τα έχουν σταματήσει όπως είπαμε. Προφανώς δεν έχουν ζήτηση και ετοιμάζουν κάτι καλύτερο - λογικά.

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

Δείτε τι ανακάλυψα, σήμερα.

Όσοι developers αναπτύξουν widgets με τις προδιαγραφές που έχει θέσει η Vodafone τότε τα 3 καλύτερα κάθε βδομάδα και μέχρι 31 Αυγούστου θα κερδίζουν ένα πακέτο δώρων Samsung NC 20 Netbook μαζί με το Nokia N96.

Ο διαγωνισμός ισχύει και για την Ελλάδα!

 

Τα widgets των ελλήνων developers θα διατίθενται στις χώρες που θα επιλέξουν οι ίδιοι.

 

Οι όροι και οι προϋποθέσεις συμμετοχής καθώς και αναλυτικές πληροφορίες βρίσκονται στο URL http://www.betavine.net/summer/summer.html

 

Μετά από επικοινωνία που είχα με αρμόδιο τμήμα στην Ελλάδα, μου ανέφεραν μεταξύ άλλων, ότι όλοι οι developers που θα συμμετάσχουν στο διαγωνισμό στη χώρα μας, θα έχουμε την ευκαιρία να κερδίσουμε και κάτι παραπάνω από αυτά που προσφέρονται στο betavinet.net από το Vodafone Group... θα επικοινωνήσουν αυτοί μαζί μας!

 

Τέλος, εντόπισα ήδη τη σελίδα μέσα από την οποία μπορούμε να κατεβάζουμε τα widgets δωρεάν, προς το παρόν απ' ότι φαίνεται (οπότε σπεύσατε):

http://widget.vodafone.com/gr

 

Η χρέωση που υφίσταται, αυτή τη στιγμή, μετά από σχετικές δοκιμές με καρτοκινητό είναι για κάθε KB πληροφορίας, π.χ. χρησιμοποιείς το widget του ΟΠΑΠ, το επιλέγεις και χρεώνεσαι κάτι ψιλά. Το downloading και installation των widgets είναι δωρεάν.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους, ηθελα να ρωτησω αν υπαρχει καποια βαση δεδομενων με τα cellid.

Δηλαδη απο το cellid να δω στον χαρτη που ειναι αυτη η κεραια.

 

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Eπίσημα δεν υπάρχει κάτι τέτοιο, μόνο μέσα από το τεχνικό τμήμα της εταιρείας μπορείς να βρεις τη λίστα σταθμών-id.

 

Επειδή όμως οι περισσότερες κεραίες και των τριών εταιρειών δεν είναι 100% νόμιμες (λόγω των κωλλυμάτων αδειοδότησης, γι'αυτό και οι περισσότερες είναι καμουφλαρισμένες) και πολλοί είναι οι ανεγκέφαλοι (κάτοικοι με τη βοήθεια των δήμων) που κάνουν τα πάντα για να κατεβάσουν τις κεραίες καλό θα είναι να μην δημοσιευτεί μια τέτοια λίστα.

Link to comment
Share on other sites

Για ποια κινητα ειναι αυτα τα widgets ?

Exω το LG Arena θα μπορω να τα εγκαταστησω και να τα χρησιμοποιησω?

Unbox Your Phone
Link to comment
Share on other sites

Θελω να δω τα τιμολογια που ισχυουν τωρα, για χρεωσεις για σερφαρισμα στο internet, μεσω των προπληρωμενων πακετων vodafone mobile connect που εχουν ηδη πωληθει τα προηγουμενα χρονια. Υπαρχει καποια σελιδα?

Ψαχνω και δεν βρισκω.

Link to comment
Share on other sites

Όπως γράψαμε λίγο πριν, τα προπληρωμένα και οποιαδήποτε σχετική πληροφορία έχει αποσυρθεί από το site.

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά...

Λοιπόν ενεργοποίησα τελικά το VMC 5GΒ και δεν πήρα εξοπλισμό μιας και θα μπαίνω με το κινητό μου, και έχω επίσης και ένα στικάκι τις Wind, αφού σκοπεύω μετά απο 1 μήνα να το κόψω. Όμως ενώ έβαλα κανονικά την SIM και στο κινητό και στο στικάκι, δεν μπορούσα να μπω στο ιντερνετ με καμία κυβέρνηση. Μου βγάζει πάντα ένα error 619. Δοκίμασα με μια άλλη sim της vodafone που έχω απο ένα παλιό νούμερο και συνδέεται κανονικά και με τις 2 συσκευές. Απο οτι δοκίμασα όμως και με το κινητό δεν μπαίνει σε καμιά σελίδα με αυτή τη sim. Υπάρχει περίπτωση να μην έχει ενεργοποιηθεί ακόμα η sim για να μπει στο δίκτυο ή παίζει τίποτε άλλο;

Link to comment
Share on other sites

Αρχικά ισχύει για δύο μήνες η ελάχιστη δέσμευση. Συμβαίνουν δύο πράγματα: Είτε η κάρτα είναι χαλασμένη, είτε δε στο ενεργοποίησαν ακόμα. Μίλα με το κατάστημα να δεις αν έχουν στείλει ενεργοποίηση και με 1399 να δεις το στάδιο.

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

Ναι και εγώ αυτό ψιλιάζομαι...Ελπίζω απλά να μην το ενεργοποιήσαν ακόμα, αν και απο το κατάστημα μου είπαν οτι η ενεργοποίηση γίνεται άμεσα...Θα πάρω να δω τι παίζει...
Link to comment
Share on other sites

Ναι πήρα τις πληροφορίες και μου είπαν αυτό, το είχα internet.vodafone.gr και δεν έμπαινε, ήθελε σκέτο internet. Τώρα μπήκε κανονικά...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Vodafone γενικά
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...