Jump to content

Περί... Vodafone γενικά


SuRfer
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αμα εχει δηλώσει στοιχεια και παει να κανει φορητοτητα πρεπει να δωσει τα στοιχεια *και* ταυτοτητα επισης...

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Φίλος μου έχει συμβόλαιο με την vodafone, το οποίο μετά από δύο επιδοτήσεις και ετήσιες ανανεώσεις λήγει σε 2-3 εβδομάδες, και θέλει να μεταφέρει τον αριθμό σε συμβόλαιο cosmote. Ξέρω ότι δεν πρέπει να το διακόψει για να μην χάσει τον αριθμό αλλά το ερώτημα είναι πότε πρέπει να επικοινωνήσει με την cosmote για την φορητότητα, μόλις συμπληρωθεί έτος από την ανανέωση ή έναν μήνα πριν όπως απαιτούν για την διακοπή συμβολαίου;

Ευχαριστώ!

:bear:
Link to comment
Share on other sites

Φίλος μου έχει συμβόλαιο με την vodafone, το οποίο μετά από δύο επιδοτήσεις και ετήσιες ανανεώσεις λήγει σε 2-3 εβδομάδες, και θέλει να μεταφέρει τον αριθμό σε συμβόλαιο cosmote. Ξέρω ότι δεν πρέπει να το διακόψει για να μην χάσει τον αριθμό αλλά το ερώτημα είναι πότε πρέπει να επικοινωνήσει με την cosmote για την φορητότητα, μόλις συμπληρωθεί έτος από την ανανέωση ή έναν μήνα πριν όπως απαιτούν για την διακοπή συμβολαίου;

Ευχαριστώ!

Μόλις συμπληρωθεί ένα έτος, έτσι ώστε να έχει αποσβεσθεί ολοκληρωτικά η επιδότηση και να μην του ζητήσουν επιστροφή κάποιου ποσοστού της.

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Και τωρα μπορει να κανει την αιτηση καθως η φορητοτητα χρειαζεται περιπου 3 εβδομαδες, οποτε θα εχει περασει ο χρονος.
Link to comment
Share on other sites

Και τωρα μπορει να κανει την αιτηση καθως η φορητοτητα χρειαζεται περιπου 3 εβδομαδες, οποτε θα εχει περασει ο χρονος.

Το θέμα δεν νομίζω να είναι πότε ολοκληρόνεται, αλλά πότε εγκρίνεται ;)

Link to comment
Share on other sites

Το λογικο ειναι ποτε ολοκληρωνεται γιατι πες οτι απο την εγκριση μεχρι την ολοκληρωση της διαδικασιας παιρνει 3 μερες, αυτες τις 3 μερες δεν θα πληρωνει παγιο ?

 

Kαι λογικά θα δικαιούται συσκευή-επιδότηση και στη νέα εταιρία, έτσι?

 

Ναι κανονικα!

Link to comment
Share on other sites

Μόλις συμπληρωθεί ένα έτος, έτσι ώστε να έχει αποσβεσθεί ολοκληρωτικά η επιδότηση και να μην του ζητήσουν επιστροφή κάποιου ποσοστού της.

 

Και δεν θα πουν τότε ότι η διακοπή θα γίνει μετά από έναν μήνα;

:bear:
Link to comment
Share on other sites

Και δεν θα πουν τότε ότι η διακοπή θα γίνει μετά από έναν μήνα;

Όχι. Μα δεν κάνεις αίτηση διακοπής, αίτηση φορητότητας κάνεις στην εταιρεία που θέλεις να πάς. Θα σταλεί η αίτησή σου κι αφού λάβει την έγκριση σε 15-20 ημέρες από την υποβολή της αίτησης θα απενεργοποιηθεί η παλιά κάρτα που είχες και θα τοποθετήσεις στο κινητό σου, αυτή που σου έδωσαν από την εταιρεία που πήγες.

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ! Θα απευθυνθούμε σε κατάστημα cosmote, όπου θα υποβάλλουμε αίτηση φορητότητας και παράλληλα θα υπογράψουμε συμβόλαιο. Χρειάζεται κάποιο ιδιαίτερο δικαιολογητικό π.χ. παλιό συμβόλαιο vodafone, ή μόνο τα γνωστά για την σύναψη του συμβολαίου;
:bear:
Link to comment
Share on other sites

ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ!!! ΕΙΠΑΜΕ ΝΑ ΑΝΕΧΤΟΥΜΕ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΑΛΛΟ!!!!:mad:

Η ελάχιστη χρέωση για το επιπρόσθετο προγράμμα Vodafone 500 λεπτά προς σταθερά δίκτυα αλλάζει και από τα 30 δευτερόλεπτα πάει στα 60! ΠΡΕΠΕΙ ΚΑΤΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ! (Αλλά μάλλον τίποτα δεν θα γίνει)

 

 

Από ανακοίνωση της Vodafone στο site της, ακολουθεί το απόσπασμα!>>

"...Από 02-05-2006 η χρέωση του νέου (επιπρόσθετου) προγράμματος 500 δωρεάν λεπτών ομιλίας για κλήσεις προς σταθερά τηλέφωνα το οποίο και συνδυάζεται με το πρόγραμμα Vodafone 200 καθώς και με τα προγράμματα Vodafone 300 και Vodafone You & Me, γίνεται ανά δευτερόλεπτο ομιλίας με ελάχιστο χρόνο χρέωσης 60 δευτερόλεπτα ανά κλήση.

..."

 

Έλεος πια με τους ελάχιστους χρώνους χρέωσης τους!!! Πρέπει κάτι να γίνει...:mad: :cry:

Link to comment
Share on other sites

Ήταν στα 30sec και πάει στα 60? Αυτό είναι σαφής αύξηση... Απαράδεκτο...

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα στον ΟΤΕ προρληρώνεις 500 λεπτα, συν (υποχρεωτικά) τα 200 ή 300??????
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ξέρετε πως ενεργοποιούμε την υπηρεσία αυτή. Σαν να είδα μια διαφήμιση στην τηλεόραση αλλά δεν έδωσα σημασία. Με 8,5€ έχεις 300 λεπτά για ένα μήνα μετά τις 9 το βράδυ. Ισχύει; Αν ναι μήπως ξέρει κανείς που στέλνουμε μήνυμα ή που παίρνουμε τηλέφωνο;;
Link to comment
Share on other sites

Ξέρετε πως ενεργοποιούμε την υπηρεσία αυτή. Σαν να είδα μια διαφήμιση στην τηλεόραση αλλά δεν έδωσα σημασία. Με 8,5€ έχεις 300 λεπτά για ένα μήνα μετά τις 9 το βράδυ. Ισχύει; Αν ναι μήπως ξέρει κανείς που στέλνουμε μήνυμα ή που παίρνουμε τηλέφωνο;;

 

Μία διόρθωση μόνο είναι 500' μεταξύ 21:00-7:00 προς κινητά βόνταφον και σταθερά..

Καλώντας το 13830 εφόσον έχεις συμβατό πρόγραμμα στο ενεργοποιούν..

http://www.eppforum.org/gkr41/eye2.pngΤα μάτια καθρέφτες και φως της ψυχής..
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα στον ΟΤΕ προρληρώνεις 500 λεπτα, συν (υποχρεωτικά) τα 200 ή 300??????

Όχι ακριβώς...

 

Πληρώνεις το πακέτο των 500 λεπτών αστικών + τα πάγια της γραμμής που έχεις(χωρίς να πέρνεις ΤΙΠΟΤΑ)! :mad:

Link to comment
Share on other sites

Eίναι 8,92 συγκεκριμένα με το ΦΠΑ και ναι είναι προς σταθερά όλης της Ελλάδος.
http://www.eppforum.org/gkr41/eye2.pngΤα μάτια καθρέφτες και φως της ψυχής..
Link to comment
Share on other sites

Τι ελαχιστη χρεωση εχει; 30 ή 60 δευτερόλεπτα αυτο το πακέτο;

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη αυτη η "αυξηση" θα περασει και σε αυτους με τα παλια πακετα των 240 πχ λεπτων ?

 

Ποιο ειναι το link στο site της voda ?

http://www.vodafone.gr/ >>> Η Εταιρία >>> Ανακοινώσεις >>> Νέο πρόγραμμα Vodafone 500

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά! Καταρχάς καλώς σας βρήκα στο site, μιας και είμαι καινούρια..:p

Και μπαίνω στο κυρίως πιάτο..εμμ..με συγχωρείτε, θέμα εννοώ:rolleyes: Εδω και 3 χρόνια περίπου, έχω νούμερο Vodafone - Mobitel σε εταιρικό πακέτο. Το εταιρικό αυτο πακέτο, δεν ήταν στο όνομα μου, αλλά ήταν εταιρικό για μια μεγάλη επιχείρηση στην πόλη που σπούδαζα! Απλά είχα κάποιο γνωστό και με έβαλε μεσα στο εταιρικό. Οι λογαριασμοί έρχονταν σε μήνυμα στο κινητό μου και εγώ περνούσα απο ένα συγκεκριμένο μαγαζί Mobitel για να τους πληρώνω. Εδώ και ένα χρόνο, τελείωσα τις σπουδές μου και γύρισα στην πόλη μου, χωρίς όμως να διακόψω τη γραμμή. Απλά συννενοήθηκα με αυτούς στο μαγαζί, να βάζω τα χρήματα σε λογαριασμό τραπέζης και αναλάμβαναν αυτοί να μου τους πληρώνουν.

Πρίν κανα μήνα, επικοινώνησε κάποιος απο αυτο το μαγαζι Mobitel που είχα κάνει τη σύνδεση και ζήτησε απο τη μαμά μου να μου μεταφέρει το μήνυμα πως πρέπει οπωσδήποτε να στείλω σε ενα φαξ, ενα λογαριασμό ΔΕΗ ή ΟΤΕ για να έρχονται οι λογαρισμοί στο σπίτι μου, γιατί της είπε κάτι του τύπου "έκλεισε η επιχείρηση" αλλά δεν καταλαβε καλα.. Σημερα λοιπόν μου ήρθε λογαριασμός στο σπίτι, αλλα απο Vodafone και ΟΧΙ Mobitel :blink: ο οποίος είχε παγια για τους δύο τελευταίους μήνες! Εγώ όμως χρωστούσα ήδη αλλα δύο πάγια τα οποία δεν φαινονταν πουθενα μεσα στο λογαριασμό που μου ήρθε! (Ξέχασα να σας πώ οτι απο το καλοκαίρι δε χρησιμοποιώ πια αυτό το νουμερο και απλα πληρώνω πάγια μέχρι να μπορέσω να κάνω διακοπή!)

Έχετε ακούσει τίποτα αν έκλεισε η Mobitel? Και αν έκλεισε, τα χρήματα που της χρωστούσα πως θα τα πληρωσω? Και τέλος, το γεγονός οτι με έβαλαν στη Vodafone σημαίνει θα πρέπει να περιμένω αλλον ένα χρόνο για να κάνω τη διακοπή? Κανονικά σε ένα μήνα θα μπορούσα να το κόψω το τηλέφωνο...:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά! Καταρχάς καλώς σας βρήκα στο site, μιας και είμαι καινούρια..:p

Και μπαίνω στο κυρίως πιάτο..εμμ..με συγχωρείτε, θέμα εννοώ:rolleyes: Εδω και 3 χρόνια περίπου, έχω νούμερο Vodafone - Mobitel σε εταιρικό πακέτο. Το εταιρικό αυτο πακέτο, δεν ήταν στο όνομα μου, αλλά ήταν εταιρικό για μια μεγάλη επιχείρηση στην πόλη που σπούδαζα! Απλά είχα κάποιο γνωστό και με έβαλε μεσα στο εταιρικό. Οι λογαριασμοί έρχονταν σε μήνυμα στο κινητό μου και εγώ περνούσα απο ένα συγκεκριμένο μαγαζί Mobitel για να τους πληρώνω. Εδώ και ένα χρόνο, τελείωσα τις σπουδές μου και γύρισα στην πόλη μου, χωρίς όμως να διακόψω τη γραμμή. Απλά συννενοήθηκα με αυτούς στο μαγαζί, να βάζω τα χρήματα σε λογαριασμό τραπέζης και αναλάμβαναν αυτοί να μου τους πληρώνουν.

Πρίν κανα μήνα, επικοινώνησε κάποιος απο αυτο το μαγαζι Mobitel που είχα κάνει τη σύνδεση και ζήτησε απο τη μαμά μου να μου μεταφέρει το μήνυμα πως πρέπει οπωσδήποτε να στείλω σε ενα φαξ, ενα λογαριασμό ΔΕΗ ή ΟΤΕ για να έρχονται οι λογαρισμοί στο σπίτι μου, γιατί της είπε κάτι του τύπου "έκλεισε η επιχείρηση" αλλά δεν καταλαβε καλα.. Σημερα λοιπόν μου ήρθε λογαριασμός στο σπίτι, αλλα απο Vodafone και ΟΧΙ Mobitel :blink: ο οποίος είχε παγια για τους δύο τελευταίους μήνες! Εγώ όμως χρωστούσα ήδη αλλα δύο πάγια τα οποία δεν φαινονταν πουθενα μεσα στο λογαριασμό που μου ήρθε! (Ξέχασα να σας πώ οτι απο το καλοκαίρι δε χρησιμοποιώ πια αυτό το νουμερο και απλα πληρώνω πάγια μέχρι να μπορέσω να κάνω διακοπή!)

Έχετε ακούσει τίποτα αν έκλεισε η Mobitel? Και αν έκλεισε, τα χρήματα που της χρωστούσα πως θα τα πληρωσω? Και τέλος, το γεγονός οτι με έβαλαν στη Vodafone σημαίνει θα πρέπει να περιμένω αλλον ένα χρόνο για να κάνω τη διακοπή? Κανονικά σε ένα μήνα θα μπορούσα να το κόψω το τηλέφωνο...:wacko:

 

Lola - I mobitel aporofithike apo tin vodafone (opos kai i unifon kapote) apo oti fadazomai sinexizoun ola kanonika diladi kapia stigmi tha sou zitisoun ta ypolipa (ektos kai an epidi itan se epixirisi to noumero ta xrostai i epixirisi ta ypolipa - opote esena den tha sou ta zitisoun). Mallon sou zitisan logariasmo dei klp epidi kanane metafora tou arithou sto diko sou onoma - opote mono apo eki kai pera tha xrostas xrimata. Mpori i epixirisi pou to eixe palia na sou zitisi ta pagia.

 

Oso gia tin diakopi mallon kanonika tha gini ektos kai an i epixirisi pire kamia epidotisi prin sou paradosi to noumero...

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Pinky, Are You Pondering What I'm Pondering?

Well, I think so Brain, but if we didn't have ears, we'd look like weasels

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Vodafone γενικά
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...