Jump to content

Περί... Vodafone γενικά


SuRfer
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ...ΑΛΛΑ ΜΗ ΒΑΛΕΙΣ ΤΑ ΓΕΛΙΑ ...ΜΟΛΙΣ ΤΩΡΑ ΕΙΔΑ ΑΥΤΟ ΤΟ SITE ..ΕΙΧΑ ΜΕΙΝΕΙ ΜΕ ΤΟ ΑΛΛΟ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΦΤΙΑΧΤΙΚΕ ΚΑΠΩΣ ΤΩΡΑ... ΕΔΩ ΠΟΥ ΤΑ ΛΕΜΕ ΟΜΩΣ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΚΑΠΟΙΕΣ ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ONLINE ΟΠΩΣ ΥΠΟΛΟΙΠΟ ΩΡΩΝ ΑΠΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ ΧΡΗΣΗΣ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΧΡΗΣΤΙΚΑ ΣΤΑ ΟΠΟΙΑ ΑΝΑΓΚΑΖΕΣΑΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΤΗΛ.ΚΕΝΤΡΟ
http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg
Link to comment
Share on other sites

ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ...ΑΛΛΑ ΜΗ ΒΑΛΕΙΣ ΤΑ ΓΕΛΙΑ ...ΜΟΛΙΣ ΤΩΡΑ ΕΙΔΑ ΑΥΤΟ ΤΟ SITE ..ΕΙΧΑ ΜΕΙΝΕΙ ΜΕ ΤΟ ΑΛΛΟ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΦΤΙΑΧΤΙΚΕ ΚΑΠΩΣ ΤΩΡΑ... ΕΔΩ ΠΟΥ ΤΑ ΛΕΜΕ ΟΜΩΣ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΚΑΠΟΙΕΣ ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ONLINE ΟΠΩΣ ΥΠΟΛΟΙΠΟ ΩΡΩΝ ΑΠΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ ΧΡΗΣΗΣ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΧΡΗΣΤΙΚΑ ΣΤΑ ΟΠΟΙΑ ΑΝΑΓΚΑΖΕΣΑΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΤΗΛ.ΚΕΝΤΡΟ

Για που μιλάς γιατί με μπέρδεψες. Αυτά που λες θα έπρεπε να τα έχει το ελληνικό site. Το θέμα σου είναι για το διεθνές site.

Anyway, για όλα υπάρχει μια πρώτη φορά ;)

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το ειδατε; http://www.vodafonejourney.com/

http://www.flyfishingdevon.co.uk/salmon/year1/parkinsons.gif

Link to comment
Share on other sites

Ε, βέβαια! Αυτό είναι το καλύτερο κομμάτι. Αλλά μόνο για αυτούς που έχουν ADSL. Άσε που ξέχασαν να αλλάξουν και το λογότυπό τους σε αυτό το site! ;)

Κάτι τέτοιο δεν μπορούσαν να κάνουν και στην κεντρική σελίδα τους; Σε non-flash version για όλους.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Απο την Τρίτη 01/08, λόγω νέου κανονισμού των Γενικών Αδειών της ΕΕΤΤ, θα πραγματοποιηθούν οι παρακάτω αλλαγές, ώστε να εναρμονιστούμε πλήρως με τα νέα δεδομένα της επιτροπής:

 

1. Προθεσμία εξόφλησης λογαριασμών

 

Η προθεσμία εξόφλησης των λογαριασμών απο 17 ημέρες που ήταν μέχρι σήμερα, επεκτείνεται στις 30 ημέρες.

 

Λόγω της παραπάνω αλλαγής, η έκδοση του εκάστοτε λογαριασμού θα συμπίπτει με την ημερομηνία λήξης του προηγούμενου.

 

Με τα νέα δεδομένα οι συνδρομητές θα πρέπει να ενημερώνονται για τα παρακάτω θέματα :

 

* Συνδρομητές που θα εξοφλήσουν ακριβώς την ημερομηνία της λήξης, στον επόμενο λογαριασμό θα εμφανίζονται δύο λογαριασμοί ως ανεξόφλητοι καθώς δεν θα συμπεριλαμβάνεται η πληρωμή του προηγούμενου. Το παραπάνω συμβαίνει γιατί για να ενημερωθεί η καρτέλα του πελάτη με την πληρωμή του λογαριασμού του, απαιτείται 1 ημέρα για τις περιπτώσεις πληρωμών σε Τράπεζες ή Vshops.

 

Αντίθετα στις περιπτώσεις πληρωμών σε ΕΛΤΑ , το ίδιο θα συμβαίνει για τις πληρωμές των τελευταίων 4-5 ημερών πριν την ημερομηνία λήξης , επειδή απαιτούνται 4-5 ημέρες για την απόδοση των χρημάτων από τα ΕΛΤΑ.

 

*Συνδρομητές που εξοφλούν τον λογαριασμό τους αυτόματα (μέσω πιστωτικής κάρτας ή τραπεζικού λογαριασμού), σε περίπτωση που για κάποιο λόγο γίνει απόρριψη και δεν εξοφληθεί ο λογαριασμός τους στην προκαθορισμένη ημερομηνία, δεν θα παραλαμβάνουν σωστό υπόλοιπο λογ/σμού, γιατί δεν θα περιλαμβάνει και τον προηγούμενο λογαριασμό.

 

Αυτό συμβαίνει γιατί οι τράπεζες δεν προλαβαίνουν να ενημερώσουν για το αποτέλεσμα της συναλλαγής, καθώς αναλόγως με την τράπεζα, απαιτούνται 1-6 ημέρες για την ενημέρωση της καρτέλας του συνδρομητή.

 

2. Ενημέρωση για προσωρινή διακοπή λόγω ληξιπροθέσμων οφειλών

 

Η αποστολή SMS που ίσχυε μέχρι σήμερα, δεν αποτελεί πλέον επίσημη ειδοποίηση.

 

Ο συνδρομητής πλέον θα ενημερώνεται γραπτώς, για την ημερομηνία που ενδέχεται να διακοπεί προσωρινά η παροχή των υπηρεσιών λόγω ληξιπροθέσμων οφειλών. Για τον λόγο αυτό θα εμφανίζεται το παρακάτω μήνυμα στους λογαριασμούς των συνδρομητών:

 

"Σας γνωρίζουμε ότι εφόσον υπάρχουν οφειλές προηγούμενων μηνών θα πρέπει να εξοφληθούν ΑΜΕΣΑ.

 

Διαφορετικά ενδέχεται να ενεργοποιηθεί προσωρινή διακοπή των υπηρεσιών, 15 ημέρες μετά την έκδοση της παρούσης ειδοποίησης."

 

Το μήνυμα θα εμφανίζεται μόνο σε όσους λογαριασμούς περιέχουν και οφειλές προηγούμενων μηνών. Έτσι στις περιπτώσεις πληρωμής ακριβώς στην ημερομηνία λήξης, στον επόμενο λογαριασμό θα εμφανισθεί το μήνυμα ενώ θα έχει γίνει η εξόφληση.

 

Αντίθετα στους συνδρομητές με την αυτόματη εξόφληση που αναφέρονται παραπάνω, δεν θα εμφανίζεται το μήνυμα, καθώς δεν θα έχει προλάβει να ενημερωθεί η καρτέλα του πελάτη με το προηγούμενο υπόλοιπο.

Link to comment
Share on other sites

Μπέρδεμα αυτό με τις πιστωτικές. Από την άλλη πλευρά η ειδοποίηση με SMS για την ημ/νία ενεργοποιήσης φραγής ήταν πολύ καλό, θα καταργηθεί τελείως?
Link to comment
Share on other sites

Νεα καινοτομια εφερε η Vodafone πλεον προς χρηση για ολους εμας!

 

Αυτοματη συνδεση του αριθμού που καλουμε προσφερει η Vodafone αν δεν ειναι διαθεσιμος τη στιγμη που τον καλουμε. Η "εκφωνητρια" αναφερει αν θελετε να συνδεθειτε οταν αυτος ειναι διαθεσιμος πατηστε 1. Μολις αυτος ειναι διαθεσιμος δεχεται ο συνδρομητης μια κληση απο τον αριθμο του και οταν απανταει ακουει τον αριθμο με τον οποιο ζητησε να συνδεθει και μετα πατωντας 1 γινεται αμεση συνδεση !!! Πολυ καλη υπηρεσια κατα τη γνωμη μου.

 

Δε γνωριζω αν:

 

-Υπαρχει καποια επιπλεον χρεωση

-Χρεωνομαστε οση ωρα ακουμε τον αριθμο συνδεσης

-Υποστηριζεται απο καρτοκινητα!

-Υποστηριζεται οταν ο αριθμος που καλουμε ειναι απενεργοποιημενος!

 

:O

Link to comment
Share on other sites

Νεα καινοτομια εφερε η Vodafone πλεον προς χρηση για ολους εμας!

 

Αυτοματη συνδεση του αριθμού που καλουμε προσφερει η Vodafone αν δεν ειναι διαθεσιμος τη στιγμη που τον καλουμε. Η "εκφωνητρια" αναφερει αν θελετε να συνδεθειτε οταν αυτος ειναι διαθεσιμος πατηστε 1. Μολις αυτος ειναι διαθεσιμος δεχεται ο συνδρομητης μια κληση απο τον αριθμο του και οταν απανταει ακουει τον αριθμο με τον οποιο ζητησε να συνδεθει και μετα πατωντας 1 γινεται αμεση συνδεση !!! Πολυ καλη υπηρεσια κατα τη γνωμη μου.

 

Δε γνωριζω αν:

 

-Υπαρχει καποια επιπλεον χρεωση

-Χρεωνομαστε οση ωρα ακουμε τον αριθμο συνδεσης

-Υποστηριζεται απο καρτοκινητα!

-Υποστηριζεται οταν ο αριθμος που καλουμε ειναι απενεργοποιημενος!

 

:O

 

Η υπηρεσία είναι αυτή

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=145012

Call Back when Busy

-Καμία Χρέωση

-Όχι

-Ναι

-Όχι

Απενεργοποιεί όμως Αναμονή Κλήσεων και την Ειδοποίηση Κλήσεων

Ενεργοποίηση/Απενεργοποίηση μέσω του 1285 και της επιλογής 2

μετά πατώντας το 1 απενεργοποιείται και το 2 ενεργοποιείται.........

Προσωπικά την βρίσκω εκνευριστικότατη........διότι ενεργοποίηθηκε σε όλους ....!!!.....Χωρίς να ρωτήσει.....!!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Owner of Samsung Galaxy Note II

Link to comment
Share on other sites

Και παιζει μονο εαν ο καλουντας ειναι Βονταφον. Εαν ειναι τιμ του βγαζει το μηνυμα δικτυου οτι ειναι κατειλλημενος και εαν ειναι Κοσμοτε του βγαζει ενα αλλο μηνυμα διαφορετικο, δεν θυμαμαι.

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Και παιζει μονο εαν ο καλουντας ειναι Βονταφον. Εαν ειναι τιμ του βγαζει το μηνυμα δικτυου οτι ειναι κατειλλημενος και εαν ειναι Κοσμοτε του βγαζει ενα αλλο μηνυμα διαφορετικο, δεν θυμαμαι.

Και Cosmote βγάζει ότι είναι κατειλλημένος ενώ σε Q βγάζει το κλασικό μπιπ μπιπ μπιπ μπιπ:p :p :p

You'll remember me...//For the rest of you Life!//

<------------------------------------------>

Amanitou City

Link to comment
Share on other sites

Τελικά γίνεται ή θα βρεθώ να έχω αγοράσει το πακετάκι της Vodafone χωρίς να υπάρχει απόλυτη συμβατότητα με την 3G/GPRS PCMCIA της ΤΙΜ? Υπάρχει κανείς που να το έχει δοκιμάσει? Ευχαριστώ και πάλι.
People who think they know everything are an annoyance to those of us who really do so,
Link to comment
Share on other sites

Έχω την 3G κάρτα της Voda εδώ και 2 μήνες και έχω παρατηρήσει 2 πράγματα.

 

Το αρνητικό: Η σύνδεσή μου διακόπτεται εντελώς χώρις να δώσω εγώ εντολή αρκετά συχνά παρόλο που έχω καλό σήμα 3G στην περιοχή μου και έχω επιλέξει να συνδέεται με 3G και αν αυτό δεν είναι διαθέσιμο να γυρίζει σε GPRS.

 

Το θετικό: Κάποιες φορές έχει τύχει να συνδεθώ σε τρελλές ταχύτητες που υποτίθεται ότι δεν υποστηρίζονται από το δίκτυο της Voda ή από την κάρτα μου. Αυτές είναι του τύπου 1,4 MB ίσως και μεγαλύτερες. Το ενδιαφέρον της υπόθεσης είναι ότι το νούμερο αυτό δεν είναι πλασματικό και ούτε είναι ένα νούμερο που αναφέρει έτσι απλά ο πίνακας σύνδεσης του προγράμματος της κάρτας. Και το λέω αυτό γιατί δοκίμασα να κάνω download εκείνη τη στιγμή και όντως κατέβαζε με ταχύτητες της τάξης που προανέφερα. Σκέφτηκα διάφορα... π.χ. ότι η Voda μπορεί να ξεκίνησε την αναβάθμιση του δικτύου της προς αυτή την κατεύθυνση, ότι μπορεί να το κάνει δοκιμάστικα στην περιοχή κτλ. Δεν ξέρω όμως τι μπορεί να συμβαίνει... Σας έχει τύχει κάτι παρόμοιο?

Link to comment
Share on other sites

Το θετικό: Κάποιες φορές έχει τύχει να συνδεθώ σε τρελλές ταχύτητες που υποτίθεται ότι δεν υποστηρίζονται από το δίκτυο της Voda ή από την κάρτα μου. Αυτές είναι του τύπου 1,4 MB ίσως και μεγαλύτερες. Το ενδιαφέρον της υπόθεσης είναι ότι το νούμερο αυτό δεν είναι πλασματικό και ούτε είναι ένα νούμερο που αναφέρει έτσι απλά ο πίνακας σύνδεσης του προγράμματος της κάρτας. Και το λέω αυτό γιατί δοκίμασα να κάνω download εκείνη τη στιγμή και όντως κατέβαζε με ταχύτητες της τάξης που προανέφερα. Σκέφτηκα διάφορα... π.χ. ότι η Voda μπορεί να ξεκίνησε την αναβάθμιση του δικτύου της προς αυτή την κατεύθυνση, ότι μπορεί να το κάνει δοκιμάστικα στην περιοχή κτλ. Δεν ξέρω όμως τι μπορεί να συμβαίνει... Σας έχει τύχει κάτι παρόμοιο?

 

Έχω δοκιμάσει μόνο με ΤΙΜ και πιάνω μέχρι στιγμής ταχύτητες αντίστοιχες του dsl 384. Γίνεται η vodafone να πιάνει τέτοιες ταχύτητες μέσω 3G; :!:

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Έχω δοκιμάσει μόνο με ΤΙΜ και πιάνω μέχρι στιγμής ταχύτητες αντίστοιχες του dsl 384. Γίνεται η vodafone να πιάνει τέτοιες ταχύτητες μέσω 3G; :!:

 

Ναι γίνεται... είναι ουσιαστικά ταχύτητες HSDPA, κάτι που η Cote ανακοίνωσε μέσα στο καλοκαίρι. Η Voda δουλεύει μήνες πάνω σε αυτό, αρκετά πριν τη Cote και δεν κάναν κίνηση εντυπωσιασμού για να πουν ότι έχουν το δίκτυο, διότι οι υποδομές στο backbone είναι μεγάλες.

 

Το HSDPA (High Speed Downlink Packet Access) είναι ουσιαστικά software (και μερικώς hardware) αναβάθμιση στους σταθμούς του 3G.

Link to comment
Share on other sites

Το αρνητικό: Η σύνδεσή μου διακόπτεται εντελώς χώρις να δώσω εγώ εντολή αρκετά συχνά παρόλο που έχω καλό σήμα 3G στην περιοχή μου και έχω επιλέξει να συνδέεται με 3G και αν αυτό δεν είναι διαθέσιμο να γυρίζει σε GPRS.

 

Γιατί δεν "καρφώνεις" την κάρτα σου, να συνδέεται μόνο σε 3G? Στο λέω, γιατί και μένα αυτό ακριβώς μου το έκανε. Μένω Χαλκίδα. Μου γύριζε για ελάχιστα δευτερόλεπτα από 3G σε GPRS και μετά πάλι 3G, και αποσυνδεόμουν... οπότε το "κάρφωσα" οριστικά στο 3G και προβλήματα τέλος! Για δοκίμασε το, και αν είναι πες μας...

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν "καρφώνεις" την κάρτα σου, να συνδέεται μόνο σε 3G? Στο λέω, γιατί και μένα αυτό ακριβώς μου το έκανε. Μένω Χαλκίδα. Μου γύριζε για ελάχιστα δευτερόλεπτα από 3G σε GPRS και μετά πάλι 3G, και αποσυνδεόμουν... οπότε το "κάρφωσα" οριστικά στο 3G και προβλήματα τέλος! Για δοκίμασε το, και αν είναι πες μας...

 

Σωστός!!!!!!!!!!!!! Δεν το είχα σκεφτεί αυτό. Τώρα φαίνεται να είναι ok. Εδώ και ώρες δεν με έχει πετάξει έξω. Thanks!

Link to comment
Share on other sites

Ναι γίνεται... είναι ουσιαστικά ταχύτητες HSDPA, κάτι που η Cote ανακοίνωσε μέσα στο καλοκαίρι. Η Voda δουλεύει μήνες πάνω σε αυτό, αρκετά πριν τη Cote και δεν κάναν κίνηση εντυπωσιασμού για να πουν ότι έχουν το δίκτυο, διότι οι υποδομές στο backbone είναι μεγάλες.

 

Το HSDPA (High Speed Downlink Packet Access) είναι ουσιαστικά software (και μερικώς hardware) αναβάθμιση στους σταθμούς του 3G.

 

 

ναι αλλα η καρτα της δεν υποστηριζει HSDPA, πως ειναι δυνατον?

Link to comment
Share on other sites

Σωστός!!!!!!!!!!!!! Δεν το είχα σκεφτεί αυτό. Τώρα φαίνεται να είναι ok. Εδώ και ώρες δεν με έχει πετάξει έξω. Thanks!

 

Παρακαλώ...!Και καλά, αδιάκοπα, σερφαρίσματα!!! :)

Link to comment
Share on other sites

Επειδή το ίδιο πρόβλημα είχα κι εγώ, κάνε ότι είπε ο φίλος παραπάνω. Σταθερά GPRS ή 3G. Μην επιτρέπεις την εναλλαγή ανάμεσά τους.
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

κοιτα τα pm σου...(προσωπικα μηνυματα)..κατι σου εστειλα!

Στέφανε με ενδιαφέρει και μένα το συγκεκριμένο ερώτημα του sv2brj αλλά αντίστροφα. Δηλαδή με κάρτα της ΤΙΜ θα μπορέσει να έχω σύνδεση με την PCMCIA της vodafone; Απευθύνομαι σε σένα γιατί απ' ότι φαίνεται γνωρίζεις κάτι. Ή αν υπάρχει κανείς άλλο που να γνωρίζει...

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Στέφανε με ενδιαφέρει και μένα το συγκεκριμένο ερώτημα του sv2brj αλλά αντίστροφα. Δηλαδή με κάρτα της ΤΙΜ θα μπορέσει να έχω σύνδεση με την PCMCIA της vodafone; Απευθύνομαι σε σένα γιατί απ' ότι φαίνεται γνωρίζεις κάτι. Ή αν υπάρχει κανείς άλλο που να γνωρίζει...

 

Λογικά αν καταχωρηθεί το σωστό apn στο προφίλ της κάρτας δεν πρέπει να παρουσιαστεί πρόβλημα

Link to comment
Share on other sites

Λογικά αν καταχωρηθεί το σωστό apn στο προφίλ της κάρτας δεν πρέπει να παρουσιαστεί πρόβλημα

Θα χρειαστώ οπωσδήποτε και το cd εγκατάστασης που δίνει η κάθε εταιρία;

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

εμενα η connect της Vodaf. με USIM της ΤΙΜ δουλευει στο σερφαρισμα κανονικοτητα, και σε grps & 3g δικτυο, αλλα σε downloading αρχειου μετα απο λιγο (μετα τα 200-300 kb) κολλαει και με κανει disconnect. δεν ξερω γιατι, αλλα το εχω δοκιμασει παμπολλες φορες.

το καλο ειναι οτι μπορεις να το δουλεψεις και χωρις το "περιβαλλον της ΤΙΜ" που ειναι στο cd, απλως δημιουργοντας νεα συνδεση, με την καρτα σαν modem, και αλλαζοντας το apn με αυτο της ΤΙΜ

Link to comment
Share on other sites

Ωραία, έτσι κι αλλιώς για σερφάρισμα το θέλω όταν δεν είμαι σπίτι. Σ' ευχαριστώ πολύ :)
http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Hello Vasili, καλωσήρθες :D

 

Στη θεωρία ναι, μπορείς να το κάνεις. Απλό είναι, αγοράζεις ένα PCI adaptor, τον βάζεις στη PCI, εγκαθιστάς την εφαρμογή της Voda κ βάζεις τη κάρτα όταν στο ζητήσει :) Απλό ε? What's the catch?

 

Η Voda έχει ένα δίκιο σε αυτό που λέει, ότι δηλαδή δεν θα παίξει σε desktop. Από ότι έμαθα από ένα γνωστό μέσα στη Voda, η κάρτα μπορεί να παίξει σε desktop, το έχουνε κάνει. Που κολάει όλο το στορυ? Στο ότι η Voda (Έλλάδας 1000% αλλά και η μαμά) τεστάρει τις κάρτες για αυτό που είναι φτιαγμένες, δηλαδή για φορητούς. Και φαντάσου, παρόλα τα τεστ που κάνουνε, σκάνε προβλήματα όπως θα διάβασες σε άλλα posts. Φαντάσου τώρα, αυτό να ανοίξει σε desktops, με ν PCI adapters, 2n motherboards και n*n συνδιασμούς των παραπάνω!!!!! Αν σου έλεγε ναι, κάντο, τότε με το πρώτο πρόβλημα που θα σου έσκαγε, θα έπρεπε να σε υποστηρίξει... και τι να σου πει αν φταίει ο adaptor ή το motherboard ή ο συνδυασμός ή, ή, ή...

 

Προσωπικά πιστεύω ότι καλά κάνουν κ λένε ότι δεν το υποστηρίζει. Τώρα, αν πάρεις το ρίσκο (σιγά το ρίσκο δα) μόνος σου, το κάνεις και πετύχει, μια χαρά. Αν δεν πετύχει, τουλάχιστον δεν σου είπανε ψέμματα ότι και καλά γίνεται για να σου φάνε τα λεφτά.

 

Πάντως το ίδιο παληκάρι μου πέταξε κάτι για USB κάρτα!!?!?!?!?!?!?!!??! οεο? δεν ήξερε περισσότερα, άμα μάθω θα ποστάρω :)

 

 

Και έφτασε η ώρα να βάλω το PCI to PCMCIA στον νέο Desktop υπολογιστήμου...

Και η αγωνία μου ήταν στο κατακόρυφο!

Αν δεν δούλευε ΤΟΤΕ είχα μόνο ΜΙΑ ΠΟΛΥ ακριβή λύση: Hellas Sat2.

 

Και ανοίγω τον Η/Υ μου, χωρίς την κάρτα μέσα.

Αναγνωρίστικε η PCI απλά και χωρίς software κλπ (σε XP)

και μετά ξεκίνησα το setup του Vodafone...

 

Και η κάρτα Δ Ο Υ Λ Ε Ψ Ε με 3 μπάρες 3G και με άλλη αίσθηση

πλέον στον νέο ΓΡΗΓΟΡΟ Η/Υ!!!!

 

ΔΟΥΛΕΥΕΙ λοιπόν!!!

Με καρφωτό 3g Only και με κεραία (φυσικά).

Ευχαριστώ!

Βασίλης.

 

ΥΓ: Ακούσατε τίποτα μπας και μειωθεί το πάγιο για το 1Giga???

Αφού η ΤΙΜ τα κατέβασε ... λέτε να κάνει και η Voda το ίδιο??? .... Μακάριιιιιιι.....

Επίσης, το DownLoad γινεται με περίπου στα +- 40kb/s

και το Voip πάει ΣΧΕΔΟΝ καλά... (όχι τόσο καλά...).

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Vodafone γενικά
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...