Jump to content

Περί... Vodafone γενικά


SuRfer
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ξέρετε ποιά είναι η κοπέλλα στην διαφήμιση της vodafone για το "Best Friends" την οποία έχει βγάλει σε εστιατόριο ένας τύπος και προσπαθεί να της κάνει ερωτική εξωμολόγηση; Μιλάει στο κινητό με τους φίλους του κάτω από το τραπέζι και καταλήγει λέγοντάς της ότι τα μάτια της είναι σαν τα αστέρια.

 

Μου φαίνεται πολύ γνωστή ηθοποιός κι έχω σπάσει το κεφάλι μου να θυμηθώ πως την λένε...

Link to comment
Share on other sites

Μήπως γνωρίζει κάποιος να μου πει που είναι τα γραφεία της Βονταφον στη Θεσσαλονίκη; Κάπου πίσω απο το Cosmos κοντα στο Magic Park νομίζω αλλα ακριβώς δεν ξέρω.

:( :(

Link to comment
Share on other sites

Eγώ ξέρω ότι οι εγκαταστάσεις της Vodafone στη Θεσσαλονίκη είναι στη περιοχή του Φοίνικα (δεν είμαι από εκεί άρα δεν ξέρω αν αυτά πυ αναφέρεις βρίσκονται εκεί) όπου υπάρχουν και τεχνικές εγκαταστάσεις (π.χ μεταγωγικά κέντρα κ.λ.π) Αν επιτρέπεται φυσικά, τι ακριβώς θέλεις μήπως μπορείς να εξυπηρετηθείς και αλλιώς?
Link to comment
Share on other sites

Μήπως γνωρίζει κάποιος να μου πει που είναι τα γραφεία της Βονταφον στη Θεσσαλονίκη; Κάπου πίσω απο το Cosmos κοντα στο Magic Park νομίζω αλλα ακριβώς δεν ξέρω.

:( :(

Δίπλα από το meditteranen είναι!Αποκλείεται να μην το δείς έχει τόσες κεραίες και κτίριο που γράφει vodafone!

Link to comment
Share on other sites

Είμαι συνδρομητής CU και γραμμένος στο Pointmania. Έκανα αίτηση και περιμένω μία δωροεπιταγή αξίας 60€ από το πρόγραμμα (καθώς το δικαιούμουν) αλλά δεν ξέρω αν μπορώ να χρησιμοποιήσω αυτή τη δωροεπιταγή για αγορά κινητού με σύνδεση (δηλαδή στην ήδη μειωμένη τιμή του κινητού).

 

Συγκεκριμένα θέλω να πάρω το Nokia 6270 που κάνει 140€ στο Vodafone 120 (αντί 299€ κανονικά) και δεν ξέρω αν μπορώ να χρησιμοποιήσω στην τιμή αυτή τη δωροεπιταγή μου. Ξέρει κανένας τίποτα; Μπορείτε να βοηθήσετε;

Link to comment
Share on other sites

ΕΓΩ ΘΑ ΣΕ ΣΥΜΒΟΥΛΕΥΑ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΤΟ ΤΜΗΜΑ ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗΣ ΚΑΙ ΝΑ ΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΚΕΙ.ΛΟΓΙΚΑ ΘΑ ΣΟΥ ΛΥΣΟΥΝ ΤΗΝ ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΑΠΟΡΙΑ ΕΧΕΙΣ:lol:ΜΑΛΛΟΝ ΟΧΙ ΟΜΩΣ,ΚΑΘΩΣ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ POINTMANIA ΑΦΟΡΑ ΜΟΝΟ ΟΣΟΥΣ ΕΧΟΝ ΣΥΜΒΟΛΑΙΟ.ΟΠΟΤΕ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟΥΣ ΣΥΜΦΕΡΕ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ.ΚΑΤΑΛΑΒΕΝΕΙΣ ΤΙ ΕΝΝΟΩ....ΠΑΛΙΑ ΠΑΝΤΩΣ ΤΟ ΠΟΙΝΤ ΜΑΝΙΑ ΠΡΟΣΦΕΡΟΝΤΑΝ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ ΣΕ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΚΑΡΟΚΙΝΗΤΗ.ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ Η ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΣΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΣΟΥ ΛΕΩ.
Link to comment
Share on other sites

Πήρα στο τμήμα εξυπηρέτησης και, όσο περίεργο κι αν ακούγεται, μου είπαν ότι δεν ξέρουν τι ισχύει σε αυτή την περίπτωση! Μου είπαν καλύτερα να απευθυνθώ σε ένα κατάστημα Vodafone και εκεί θα ξέρουν. Είπα μήπως το ήξερε κανένας από εσάς.

 

ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ POINTMANIA ΑΦΟΡΑ ΜΟΝΟ ΟΣΟΥΣ ΕΧΟΝ ΣΥΜΒΟΛΑΙΟ

 

Εννοείς ότι το Pointmania αναφέρεται μόνο σε συνδρομητές καρτοκινητής (A la carte - CU)! Το φαντάζομαι αυτό που λες αλλά θέλω να το επιβεβαιώσω για να δω τελικά τι θα κάνω με αυτή τη δωροεπιταγή. Συγκεκριμένα σου λένε ότι "Η δωροεπιταγή μπορεί να χρησιμοποιηθεί μόνο για το σκοπό που αναγράφεται." και η δωροεπιταγή λέει ότι χρησιμοποιείται "Για αγορά κινητού ή αξεσουάρ από τα καταστήματα Vodafone. Δεν μπορεί να χρησιμοποιηθεί για ενεργοποίηση νέας σύνδεσης, εξόφληση λογαριασμού κλπ.". Το ερώτημά μου, λοιπόν, είναι ότι αυτό που ζητάω ανήκει στο "Ενεργοποίηση νέας σύνδεσης" ή στο "Αγορά συσκευής";

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δεν γίνεται αυτό που θέλεις και ανήκει στην κατηγορία "ενεργοποίηση νέας σύνδεσης"... Επίσης με τρελαίνει που από το τμήμα εξυπηρέτησης σε στείλανε σε κατάστημα από όπου όταν πας πιθανότατα θα καλέσουν στην εξυπηρέτηση για να τους πουν τι θα κάνουν :p
http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δεν γίνεται αυτό που θέλεις και ανήκει στην κατηγορία "ενεργοποίηση νέας σύνδεσης"... Επίσης με τρελαίνει που από το τμήμα εξυπηρέτησης σε στείλανε σε κατάστημα από όπου όταν πας πιθανότατα θα καλέσουν στην εξυπηρέτηση για να τους πουν τι θα κάνουν :p

Δεν το ξέρεις ότι όταν οι υπάλληλοι βαριούνται να σου απαντήσουν και να ασχοληθούν μαζί σου συμφωνούν με όλα μαζί σου και συνήθως σε στέλνουν κάπου αλλού; Ή σε άλλες περιπτώσεις σου λένε ότι το σύστημα είναι χαλασμένο και δεν μπορούν να εξυπηρετήσουν!... ;) :X

Link to comment
Share on other sites

Η συγκεκριμένη υπάλληλος ήταν αρκετά εξυπηρετική και όταν δεν ήξερε κάτι ανέτρεχε στις οδηγίες που είχε και μου απαντούσε. Αλλά δε βρήκε κάποια πιο συγκεκριμένη οδηγία πλην των παραπάνω που ανέφερα κι εγώ οπότε μου είπε ότι "δεν ξέρω τι γίνεται σε αυτές τις περιπτώσεις." και με παρέπεμψε σε κάποιο κατάστημα Vodafone.

 

Κι εγώ φοβάμαι ότι είναι ενεργοποίηση σύνδεσης αλλά η ελπίδα πεθαίνει πάντα τελευταία ;) ! Το πολύ πολύ να πάρω κανένα εξάρτημα ή αξεσουάρ για το κινητό που θέλω να αγοράσω.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δεν γίνεται αυτό που θέλεις και ανήκει στην κατηγορία "ενεργοποίηση νέας σύνδεσης"... Επίσης με τρελαίνει που από το τμήμα εξυπηρέτησης σε στείλανε σε κατάστημα από όπου όταν πας πιθανότατα θα καλέσουν στην εξυπηρέτηση για να τους πουν τι θα κάνουν :p

 

χαχαχαχαχαχαχα

ακριβως

αχ πως τα ξερεις... εγω παντως αυτο θα εκανα... απο καταστημα στο 13830 θα τον εστελνα η στο 1251... δε μπορεις να λυσεις τετοια προβληματα απο το καταστημα οταν εχει ηδη ΤΟΣΟ κοσμο!!!!

:X
Link to comment
Share on other sites

Να σου αναφέρω τη δική μου εμπειρία...

Πάω σε ένα vodafone shop, ρωτάω αν μπορώ να χρησιμοποιήσω το δώρο του pointmania για να πάρω κινητό με συμβόλαιο και μου λένε: φυσικά και γίνεται.

Αντί να επιλέξω 70ευρώ χρόνο ομιλίας, ζητάω τη δωροεπιταγή των 60ευρώ.

Μου τη στέλνουν μετά από λίγο καιρό, πηγαίνω στο ίδιο κατάστημα και η ίδια υπάλληλος μου λέει ότι δεν ισχύει για αγορά κινητού με επιδότηση λόγω νέου συμβολαίου.

Μετά από διαβουλεύσεις επί διαβουλεύσεων, απεφάνθηκαν ότι δεν μπορώ να εκμεταλευτώ την προσφορά και μου έμεινε η δωροεπιταγή αμανάτι.

Γράφουμε όσα ζούμε: www.pella24.gr
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Εχει χρησιμοποησει κανεις την υπηρεσια; Ειναι ευχαριστημενος?

Εγω θα την χρησιμοποιησω οταν κανω το συμβολαιο! Με την συσκευη e50 (μου υποσχεθηκαν στο τηλ οτι το πολυ σε 2 εβδομαδες θα ειναι συμβατη)

Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με δελτίο τύπου που εξέδωσε σήμερα ο Όμιλος Vodafone και αφορά τους χρήστες της υπηρεσίας Vodafone Passport:

 

- Τα 10 εκατομμύρια έφτασαν οι χρήστες της υπηρεσίας Vodafone Passport παγκοσμίως.

- Οι χρήστες της υπηρεσίας Vodafone Passport θα πληρώνουν λιγότερο από 0,45 € ή αλλιώς 50% λιγότερο απ' ότι πληρώνανε πριν από ένα χρόνο για τις κλήσεις τους μέσω roaming.

- Περισσότεροι από 150.000 πελάτες εγγράφονται στην υπηρεσία Vodafone Passport κάθε εβδομάδα.

- Το συνολικό κόστος για τις κλήσεις roaming έχει μειωθεί κατά 50% συγκριτικά με πέρυσι.

- Πάνω από το 50% της τηλεπικοινωνιακής κίνησης που δρομολογείται μέσω της Vodafone θα τιμολογείται στα 0,45 € ανά λεπτό ή και ακόμα λιγότερο.

- Η Vodafone προτίθεται να εγκαινιάσει υπηρεσία ενημέρωσης μέσω γραπτών μηνυμάτων η οποία θα επιτρέπει στους συνδρομητές να ελέγχουν τις τιμές περιαγωγής.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι συνδρομητής της vodafone και χρησιμοποιώ την υπηρεσία e-billing. Από τότε που έγινε η “αναβάθμιση” του site (νομίζω Ιούνιος 2006) διαπίστωσα πως οι ιστοσελίδες που περιέχουν ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα δεν διαθέτουν κάποιο είδος ασφάλειας, δεν είναι κρυπτογραφημένες μέσω SSL, που σημαίνει με απλά λόγια ότι πληροφορίες όπως ΑΦΜ, ΑΔΤ, ΑΜ, ανάλυση κλήσεων και τα αυτονόητα όνομα, διεύθυνση, αριθμός κινητού, μπορούν πολύ εύκολα να υποκλαπούν κατά την μετάβαση από τον server της vodafone στον υπολογιστή μας... ή κάνω λάθος; Εάν σας ενημέρωναν ότι συμβαίνει κάτι τέτοιο στο site σας... τι θα κάνατε; θα το “κατεβάζατε” μέχρι να το διορθώσετε ΝΑΙ ή ΟΧΙ; Ε λοιπόν οι κύριοι μετά από 10 περίπου ημέρες δεν έκαναν ΤΙΠΟΤΑ. Εσείς τι θα κάνατε; Νομίζω ότι μέχρι να επιλυθεί το πρόβλημα δεν πρέπει να χρησιμοποιείται αυτή η υπηρεσία.

update 22/09/2006 16:33. Η σελίδα του login και η επόμενη με τις επιλογές e-billing, e-care, e-shop... είναι κάτω από ssl αλλά κάνουν redirecting σε μη ασφαλές περιβάλλον! κάτι πάνε να κάνουνε αλλά είναι ακόμα στην προσπάθεια.

update: 22/09/2006 20:00 : δεν γίνεται πλέον μετάβαση σε μη ασφαλές περιβάλλον από τα link που ανέφερα... συνεχίζει να μην κάνει logout το σύστημα.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου... Έχει ενημερωθεί η Vodafone για αυτήν την απροσεξία? Επικοινώνησες μαζί τους και σου απάντησαν?

 

φυσικά και το γνωρίζουν αλλά δεν μου κανεί εντύπωση η αδιαφορία τους. το γνωρίζει άραγε ο υπεύθυνος επεξεργασίας προσωπικών δεδομένων... η αρχή προστασίας προσωπικών δεδομένων? η ΑΔΑΕ?? :lol: εγώ απλά ήθελα να ενημερώσω τους χρήστες για αυτό το πρόβλημα και εάν είναι απολύτως απαραίτητο να κατεβάσουν το λογαριασμό τους μπορούν να διορθώσουν τα headers twn link κάνοντας το http... https που φτάσαμε!!! αλλά προσοχή δεν είναι όλοι οι headers ασφαλείς... καλό είναι να τους κοιτάτε πριν τους κλικάρετε!!! εάν κάποιος έχει και το χρόνο ας κάνει και μία καταγγελία στις αρμόδιες αρχές... ή μπορεί να περιμένει να πέσει θύμα... identity theft!!! είναι διαδεδομένο στις μέρες μας. εάν έχετε γνωστούς και φίλους παρακαλώ ενημερώστε τους!

Link to comment
Share on other sites

δεν τοχα προσέξει. πρέπει να στείλουμε mail, πάντα απαντάνε!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo.gif

 

 

Α proud member of the Alliance, opposed to members of the Horde!

Link to comment
Share on other sites

δεν τοχα προσέξει. πρέπει να στείλουμε mail, πάντα απαντάνε!

 

πάντα... για να μην είμαστε υπερβολικοί... σχεδόν πάντα!!!

 

υπάρχει και κάτι πού ξέχασα να αναφέρω... όταν πατάμε "έξοδο" στην εφαρμογή σιγά μην κάνει και logout!!! ακόμα και όταν κλείσουμε τον browser... συνεχίζετε να είστε... συνδεδεμένοι κανονικότατα. Μία δοκιμή είναι αρκετή για να καταλάβετε περί τίνος πρόκειται!!! από javascript... σκίζουνε!!!

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (MOT-V1050/83.38.49. MIB/2.2.1 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.1)

 

ayto einai kati poly kalo...as elpisoume kai peraiterw meiwsi timwn...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Vodafone γενικά
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...