Jump to content

Περί... Vodafone γενικά


SuRfer
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να είστε καλά Valeria και aisope .

Φυσικά η αρχική σελίδα πρέπει να είναι blank . το μόνο που θα ήθελα να ρωτήσω είναι αν είναι ασφαλή η χρήση του Ad Muncher και πόσο μέγεθος έχει.

 

τωρα το ειδα και οταν βαλω καρτα στανταρ θα το κατεβασω!

Link to comment
Share on other sites

Να είστε καλά Valeria και aisope .

Φυσικά η αρχική σελίδα πρέπει να είναι blank . το μόνο που θα ήθελα να ρωτήσω είναι αν είναι ασφαλή η χρήση του Ad Muncher και πόσο μέγεθος έχει.

Γύρω στα 180 kb είναι το αρχειάκι που κατεβάζεις

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω φίλε αλλά εγώ σκεφτόμουν να κάνω τον Μάιο το αντίθετο και από τώρα φαντάζομαι το τι πρόκειται να τραβήξω!

 

Εγώ έχω 2gether με a la carte και CU και θέλω κάποια στιγμή να το μετατρέψω σε συμβόλαιο και CU.

 

Φοβάμαι πως θα μου ζητήσουν να σπάσω το 2gether σε 2 ξεχωριστές κάρτες SIM (πληρώνοντας μάλλον), να κάνω την μετατροπή σε συμβόλαιο και μετά να να ξαναπληρώσω για να έχω Vodafone 2gether.

 

Ελπίζω να μην βγει αληθινός ο εφιάλτης μου διότι αν είναι τόσο μαζοχιστές, θα προτιμήσω να φύγω με φορητότητα για άλλη εταιρεία.

 

Πάντως δε μπορώ να καταλάβω για ποιό λόγο να σου δώσουν διαφορετική double SIM card.

logo-vwclub-2016.png
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω φίλε αλλά εγώ σκεφτόμουν να κάνω τον Μάιο το αντίθετο και από τώρα φαντάζομαι το τι πρόκειται να τραβήξω!

 

Εγώ έχω 2gether με a la carte και CU και θέλω κάποια στιγμή να το μετατρέψω σε συμβόλαιο και CU.

 

Φοβάμαι πως θα μου ζητήσουν να σπάσω το 2gether σε 2 ξεχωριστές κάρτες SIM (πληρώνοντας μάλλον), να κάνω την μετατροπή σε συμβόλαιο και μετά να να ξαναπληρώσω για να έχω Vodafone 2gether.

 

Ελπίζω να μην βγει αληθινός ο εφιάλτης μου διότι αν είναι τόσο μαζοχιστές, θα προτιμήσω να φύγω με φορητότητα για άλλη εταιρεία.

 

Πάντως δε μπορώ να καταλάβω για ποιό λόγο να σου δώσουν διαφορετική double SIM card.

gia na tin kaneis symbolaio den tha pliroseis sigoura.alla mallon tha xreiastei na pliroseis gia na tin ksanakaneis 2gether

Link to comment
Share on other sites

Δεν αλλαξα τίποτα, εκτός από το ότι ενεργοποίησα το missed call alert.

Δεν ήξερα οτί δουλεύει και όταν είναι κατειλλημενη η γραμμή (νόμιζα ότι μόνο όταν είναι off το κινητό). Οπότε μάλλον αυτό είναι.

Είναι και η "Ειδοποίηση Κλήσεων" και σε αυτή την περίπτωση γίνεται προώθηση.

Link to comment
Share on other sites

H teleytaia ekdosi tou logismikou einai h 6.01.0001 kai mporeite na thn katevasete apo to http://www.business.vodafone.com/mobileofficeroot/enuk/support/20_datacards/10_3gdatacards/10_option_3gwlangprs/10_latestsoftware/10_recommended/p_recommendedversions.jsp

 

Agorasa kai egw laptop prin kana mina kai eixe mesa dwro thn vmcc se ekdosi 3g ala cart (prepay me 48E dwrean).Sthn arxi den mporousa na syndethw me tipota sto net...Kalesa to customer care kai milisa me enan texniko (eksipiretikotatos) alla kai pali den katafera kati.Tou eipa oti tha ksanaprospathisw kai monos mou kai eipe oti an den ginei kati tha mou steilei cd gia update logismikou.Peiramatistika kai egw kai eida oti ginotan conflict tis thiras tou bluetooth tou laptop me thn thira ths vmcc.Allaksa tin thira ths kai twra paei sfera. (Dystyxws edw pou menw exei mono 3g h TIM)

http://bilder.bild.t-online.de/BTO/auto/special/opeltest/fotogalerien/opel__astra__opc/2691446-116x105,property=Bild.jpg

 

MIO P350- DESTINATOR 6- SD 256 MB

Link to comment
Share on other sites

Δεν αλλαξα τίποτα, εκτός από το ότι ενεργοποίησα το missed call alert.

Δεν ήξερα οτί δουλεύει και όταν είναι κατειλλημενη η γραμμή (νόμιζα ότι μόνο όταν είναι off το κινητό). Οπότε μάλλον αυτό είναι.

 

Αυτό είναι. Και στην ΤΙΜ συμβαίνει και λογικά και στην Cosmote.. Νομίζω εμφανίζεται μόνο σε Νόκια κινητά (ή τουλάχιστον σε αυτά το έχω προσέξει..)

Link to comment
Share on other sites

Ο Κώδικας του Παράνομου Λογισμικού Παρακολούθησης ΣΕ ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΟΤΗΤΑ

 

 

#MAIN

set warnings=false

set eyp=sleeping

set us_empassy=laughing

 

start lawful_interception

 

do until someone="mas piasane"

for i=1 to 14

if mobile_skia(i)=talking then vres_kana_allo_eleythero

if not(mobile_skia(i)=talking) then

start recording(mobile_skia(i))

check who_is_talking()

if flag=1 then stop recording(mobile_skia(i))

end if

loop

 

if someone="mas piasane" then

stop lawful_interception

send_message "megale mazepse ta kai kan'tin gia hawai. mas piasane!"

end if

24 hours news Breaking News Online http://www.bno.gr
Link to comment
Share on other sites

http://www.greekinfo.net/images/koriofone.jpg

 

η φωτο απο το χτεσινο ποντικι

 

Νέο οδηγία περί φύλαξης αρχείων κινητής τηλεφωνίας και αποτέλεσμα της

 

Ένα περίεργο επεισόδιο έλαβε χώρα σε έναν πελάτη της γνωστής εταιρείας κινητής τηλεφωνίας από τα τελευταία γεγονότα

 

Το ρεπορτάζ αυτό μεταδόθηκε από τηλεοπτικό σταθμό ΑΝΤ1 την προηγούμενη Δευτέρα

 

Μια μητέρα κάποια στιγμή είχε μια επίσκεψη από την Ασφάλεια στο σπίτι της και της ζήτησαν να τους υποδείξει τον κάτοχο του καρτοκινητου τηλεφώνου με αριθμό 69* ******* τους είπε ότι κάτοχος ήταν ο γιος της 17 χρονών που εκείνη την στιγμή ήταν στο φροντιστήριο

 

Με συνοδεία του μεγαλύτερου αδελφού του πήγαν στο φροντιστήριο και του ζήτησαν να τους ακολουθήσει στο τμήμα

 

Εκεί όπου είχαν πάει και οι γονείς τους είπαν ότι από το συγκεκριμένο κινητό είχαν γίνει κλήσεις στο κινητό ενός Ρώσου κακοποιού το 1999 ( δηλαδή πριν 6 χρόνια ) και αυτό έχει σημασία .

 

Βέβαια οι γονείς επέμεναν ότι το κινητό το είχαν αγοράσει πριν από 3 χρόνια και δεν είναι δυνατόν ένα παιδί αν το είχε τότε ηλικίας 11 χρονών να είχε σχέσεις με Ρώσο κακοποιό

 

Η πρώτη παρατήρηση

Οι καρτοκινητοι η με συμβόλαιο αριθμοί όταν σταματήσουν να χρησιμοποιούνται από τους χρήστες μετά την πάροδο κάποιου χρονικού διαστήματος ξαναδίνονται στην κυκλοφορία σε νέους χρήστες χωρίς να ενημερωθούν ότι δεν είναι καθαρός , νέος αριθμός αλλά χρησιμοποιημένος στο παρελθόν από άλλον χρήστη .

 

Αυτό όπως καταλαβαίνετε είναι αρκετά επικίνδυνο για όλους μας που ίσως έχουμε “χρησιμοποιημένο “ αριθμό επειδή δεν ξέρουμε ποιος το είχε πριν από εμάς και αν είχε χρησιμοποιηθεί σε έκνομες ενέργειες .

 

Και δεν αποκλείεται κάποια στιγμή να δεχθούμε κάποια επίσκεψη από κάποια υπηρεσία ασφαλείας του κράτους για έλεγχο.

 

Αυτά βέβαια έχουν μεγάλη πιθανότητα να συμβούν σε κάτοχο καρτοκινητου και δυσκολότερα σε κάτοχο με συμβόλαιο καθώς για τα συμβόλαια υπάρχουν ποιο ακριβή στοιχεία προηγούμενων χρηστών .

 

Αυτό το θέμα θα πρέπει να λυθεί με κάποιο τρόπο από τις εταιρείες κινητής με το να μην ανακυκλώνονται οι αριθμοί αλλά να βγαίνουν νέοι , το πώς θα το κάνουν αυτό είναι άλλο θέμα .

 

Η δεύτερη παρατήρηση

Μας λένε ότι τα αρχεία τηρούνται για 24 – 48 μήνες και αυτό θα επιβαρύνει ίσως και τους χρήστες. Εδώ μόνο αυτό δεν έχει γίνει καθώς ανέσυραν αρχεία 6 ετών ( 72 μηνών ) για την ερευνά τους .

Ποιον κοροϊδεύουν με αυτά τα θέματα ?

Κάθε απάντηση η πρόταση δεκτή

24 hours news Breaking News Online http://www.bno.gr
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά είναι γνωστό οτι τα νούμερα ξαναδίνονται, δεν είναι ανεξάντλητα...

 

Τώρα το οτι αυτοί έχουν στοιχεία για το συγκεκριμένο κινητό από το 1999 δεν σημαίνει οτι τα βρήκαν ΤΩΡΑ από την εταιρία κινητής..... μπορεί να το βρήκαν απο κάποια κατάθεση, κάποια δικογραφία που είχε γίνει παλιότερα....

 

Πολύ σημασία δίνεται στους άσχετους δημοσιογράφους.... τους Aknown Monitory !!!!!

Link to comment
Share on other sites

Μην υποβαθμίζουμε το θέμα... Είναι γνωστό πια το ποιόν της εν λόγω εταιρείας... Μπορούσε πριν "δώσει" στεγνά και ασάλιωτα στις αρχές το καρτοκινητό, να τσεκάρει αν έχει ανακυκλωθεί...

Οι "άσχετοι" δημοσιογράφοι, καλά κάνουν και σκαλίζουν το θέμα στην προκειμένη περίπτωση, και πρέπει να συνεχίσουν, διότι έχουμε να ανακαλύψουμε πολλά ενδιαφέροντα...

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Προς το παρόν προσφέρει την υπηρεσία vodafone spyline... Μέχρι να καταλαγιάσει ο θόρυβος, δεν νομίζω να βγάλει νέα υπηρεσία...

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Apo oso thimame 3i likiou sto ma8ima anaptiksi efarmogon kaname kati tetia.. (oxi paranoma logismika..xaxaxA) tetious kodikes..

 

ksexases omws na klisis to programma!den tha treksi swsta..:P meta to telefteo

 

end if

end lawful_interception

http://www.ert.gr/site/news/photos/2005/7/internet_xxxx.jpg
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ τον νέο επισκέπτη του topic: sportbilly1981 και φυσικά τον ευχαριστούμε για τις χρήσιμες πληροφορίες .προσωπικά τον ευχαριστώ που έθιξε κάτι που έχει άμεση σχέση με το θέμα (Vodafone mobile connect και…..προβλήματα) και χαίρομαι επίσης που τα κατάφερες και το επίλυσες sportbilly1981. Valeria ελπίζω να έπραξες τα δέοντα και να μπήκες στο club των κάτοχων της vmcc. αν και εγώ προσωπικά μόνο απογοητευμένη είμαι. Aisope καλησπέρα και σε εσένα θα ήθελα αν μπορείς και σου είναι εύκολο να μου πεις ποιες είναι οι κατάλληλες ρυθμίσεις για το πρόγραμμα Ad Muncher, διότι δεν κατέχω την αγγλική όσο κιτς και αν σου φαίνεται.

Ένα ΄΄γεια΄΄ και στον moderator .

Link to comment
Share on other sites

Στην ταμπέλα «Tools» τσέκαρε τις επιλογές που υπάρχουν αριστερά.
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους!Εντός της εβδομάδας που θα πάρω το laptop θα κάνω τη συνδεσούλα και θα ποστάρω εντυπώσεις!:) Αλήθεια η ενεργοποίηση γίνεται άμεσα;Τι χρειάζεται να πάρω μαζί μου για να κάνω τη σύνδεση;Ότι παίρνουμε και για τη σύνδεση τηλεφώνου,δηλαδή εκκαθαριστικό εφορίας,ταυτότητα κλπ;:)
Link to comment
Share on other sites

hi. kserei kaneis kolpo gia free wap or gprs;

Δεν νομίζω να υπάρχει κανένα τέτοιο κόλπο...

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Egw pantws prin 4 xronia thimamai, xrisimopoiousa to 3300 k empaina mesw wap se selides k den xrewnomoun katholou!!oli tin mera kollimenos!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Luau! If you're hungry for hunk of fat and juicy meat,

Eat my buddie Pumbaa here cuz he is a treat! A hundred dollar dine, a tasty swine, all you gotta do is get in line. Are ya achin'?

Link to comment
Share on other sites

Άλλαξαν τα πράγματα. Δεν υπάρχει γενικά δωρεάν...

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Vodafone γενικά
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...