Jump to content

Περί... Vodafone γενικά


SuRfer
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

prin 4 xronia ti wap selides tha ypirxan?

 

Yπήρχαν και παραυπήρχαν ;)

Στο έπακρο είχα εκμεταλλευτεί το free wap της voda.

http://www.danasoft.com/sig/Da_I3oSS.jpg
Link to comment
Share on other sites

υπηρχαν περιοδοι που εδινε δωρεαν προσβαση οταν πρωτοβγηκε το live και πριν λιγους μηνες με την εναρξη των 3g υπηρεσιων...
Link to comment
Share on other sites

Μην υποβαθμίζουμε το θέμα... Είναι γνωστό πια το ποιόν της εν λόγω εταιρείας... Μπορούσε πριν "δώσει" στεγνά και ασάλιωτα στις αρχές το καρτοκινητό, να τσεκάρει αν έχει ανακυκλωθεί...

Οι "άσχετοι" δημοσιογράφοι, καλά κάνουν και σκαλίζουν το θέμα στην προκειμένη περίπτωση, και πρέπει να συνεχίσουν, διότι έχουμε να ανακαλύψουμε πολλά ενδιαφέροντα...

 

To thema den ipovathmistike kata tin apopsi mou... sta isia tou irthe. Oi asxetoi dimosiografoi den skalizoun... mythistorimata graphoun pou pane na ta perasoun os ystorika biblia. (anknown monitory!!!) Episis an kai pragmatika den exo idea pos vrikan oi arxes to kinito (opos kai nomizo kai kanis allos mas) ego pistevo pos stin maxi kata tis eglimatikotitas pou thimata imaste emeis kai oxi to kratos xairomai pou vlepo oti pou kai pou oi arxes kanoun tin doulia tous kai na dinoun oles oi etairies stegna kai asaliota stoixeia otan kai mono otan akoulouthoude oles oi nomimes odoi.

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Pinky, Are You Pondering What I'm Pondering?

Well, I think so Brain, but if we didn't have ears, we'd look like weasels

Link to comment
Share on other sites

Πως βρήκαν δηλαδή το ποιός έχει το συγκεκριμένο καρτοκινητό αλλά και το που μένει ???

Δε νομίζω να έδωσε στοιχεία ένας 14χρονος (η 11χρονος όταν το πήρε) !!!

Ακόμα και το στίγμα να βρήκαν... πως βρήκαν ακριβώς το σπίτι του ?

Αν ήταν μονοκατοικία ΟΚ...

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Έκανα σήμερα τη σύνδεση μιας και αύριο έρχεται το laptop,μια ερωτησούλα καθώς αγνοούσα πλήρως ότι θα πρέπει να έχω και sim πάνω στην κάρτα,και συγγνώμη αν ακουστώ λίγο άσχετη:Aυτή η sim δηλαδή τώρα είναι κανονικό νούμερο που αν μπει στο κινητό μπορεί να χρησιμοποιηθεί;Και αν ναι τι είναι a la carte;:O Το ρωτάω γιατί πάνω στο συμβόλαιο γράφει έναν αριθμό κινητού που δεν μπορώ να καταλάβω σε τι χρησιμεύει!
Link to comment
Share on other sites

Έκανα σήμερα τη σύνδεση μιας και αύριο έρχεται το laptop,μια ερωτησούλα καθώς αγνοούσα πλήρως ότι θα πρέπει να έχω και sim πάνω στην κάρτα,και συγγνώμη αν ακουστώ λίγο άσχετη:Aυτή η sim δηλαδή τώρα είναι κανονικό νούμερο που αν μπει στο κινητό μπορεί να χρησιμοποιηθεί;Και αν ναι τι είναι a la carte;:O Το ρωτάω γιατί πάνω στο συμβόλαιο γράφει έναν αριθμό κινητού που δεν μπορώ να καταλάβω σε τι χρησιμεύει!

Η κάρτα αυτή διαφέρει από τις υπόλοιπες στο ότι δεν μπορείς να κάνεις κλήσεις φωνής (μόνο δεδομένων). Μπορείς να στείλεις και να δεχτείς μηνύματα στον αριθμό αυτό. Τα βλέπεις μέσα από το μενού της VMCC. Σε κινητό δεν την έχω δοκιμάσει για μηνύματα, αλλά δεν νομίζω ότι έχει νόημα να κάνεις κάτι τέτοιο, αφού μπορείς να το κάνεις στον υπολογιστή.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Η κάρτα αυτή διαφέρει από τις υπόλοιπες στο ότι δεν μπορείς να κάνεις κλήσεις φωνής (μόνο δεδομένων). Μπορείς να στείλεις και να δεχτείς μηνύματα στον αριθμό αυτό. Τα βλέπεις μέσα από το μενού της VMCC. Σε κινητό δεν την έχω δοκιμάσει για μηνύματα, αλλά δεν νομίζω ότι έχει νόημα να κάνεις κάτι τέτοιο, αφού μπορείς να το κάνεις στον υπολογιστή.
Α μάλιστα καλό είναι αυτό,σ'ευχαριστώ!Ε ναι όντως δεν έχει νόημα αφού είναι μόνο για μηνύματα :)
Link to comment
Share on other sites

Πως βρήκαν δηλαδή το ποιός έχει το συγκεκριμένο καρτοκινητό αλλά και το που μένει ???

Δε νομίζω να έδωσε στοιχεία ένας 14χρονος (η 11χρονος όταν το πήρε) !!!

Ακόμα και το στίγμα να βρήκαν... πως βρήκαν ακριβώς το σπίτι του ?

Αν ήταν μονοκατοικία ΟΚ...

 

 

Μήπως ο 14χρόνος ή οι γονείς του είχαν δώσει στη Vodafone πλήρη στοιχεία ???

 

Ή μήπως ο 14χρόνος συμμετέχει στο pointmania ???

 

Μήπως ψάχνουμε φαντάσματα ???

 

 

Το ότι τόσα χρόνια ο ΟΤΕ κάνει ανακύκλωση αριθμών δεν μας πειράζει ???

Link to comment
Share on other sites

έλεος τώρα ανακαλύψανε οι δημοσιογραφάρες μας ότι ανακυκλώνονται τα νούμερα και το κάνουν θέμα? Δεν κατααβαίνω ποιό είναι το ενδιαφέρον της όλης ιστορίας...
Link to comment
Share on other sites

Κούκλα μου και εγώ άσχετη ήμουν πριν πάρω την κάρτα ,σιγά σιγά θα κατανοήσεις τον τρόπο λειτουργία της .
Δυστυχώς μάλλον θα έχω τεράστιο πρόβλημα...:( Έκανα εγκατάσταση το πρόγραμμα,όπως λέει,μετά όταν ζητήθηκε να βάλω την κάρτα την έβαλα,περάστηκαν οι drivers από το cd.Μετά μπήκα στο πρόγραμμα περίμενα να γίνει η σύνδεση,πάτησα στο 3G/GPRS και περιμένω,αλλά μετά από λίγο,μου πετάει ή το μήνυμα ότι η συσκευή αποσυνδέθηκε και να κάνω επανεκκίνηση τον υπολογιστή ή να δω εαν υπάρχει κάποιο πρόγραμμα που να χρησιμοποιεί την κάρτα ή ένα άλλο μήνυμα που λέει να κοιτάξω εαν λειτουργούν σωστά οι υπέρυθρες,το bluetooth,ή η pcmcia.Τι να κάνω έχω φρικάρει πείτε μου ότι υπάρχει λύση!:cry:
Link to comment
Share on other sites

H teleytaia ekdosi tou logismikou einai h 6.01.0001 kai mporeite na thn katevasete apo to http://www.business.vodafone.com/mobileofficeroot/enuk/support/20_datacards/10_3gdatacards/10_option_3gwlangprs/10_latestsoftware/10_recommended/p_recommendedversions.jsp

 

Agorasa kai egw laptop prin kana mina kai eixe mesa dwro thn vmcc se ekdosi 3g ala cart (prepay me 48E dwrean).Sthn arxi den mporousa na syndethw me tipota sto net...Kalesa to customer care kai milisa me enan texniko (eksipiretikotatos) alla kai pali den katafera kati.Tou eipa oti tha ksanaprospathisw kai monos mou kai eipe oti an den ginei kati tha mou steilei cd gia update logismikou.Peiramatistika kai egw kai eida oti ginotan conflict tis thiras tou bluetooth tou laptop me thn thira ths vmcc.Allaksa tin thira ths kai twra paei sfera. (Dystyxws edw pou menw exei mono 3g h TIM)

Επειδή υπάρχει μια πιθανότητα να φταίει και σε μένα κάτι τέτοιο,γιατί έχω την τελευταία έκδοση και πάλι δεν καταφέρνω κάτι,τι εννοείς ότι άλλαξες θύρα,γιατί είμαι και λίγο άσχετη!!!
Link to comment
Share on other sites

Πως βρήκαν δηλαδή το ποιός έχει το συγκεκριμένο καρτοκινητό αλλά και το που μένει ???

Υπάρχει σίγουρα η δυνατότητα να γίνει αυτό. Απλά, από τα υπόλοιπα που αναφέρονται, συμπεραίνω πως πρόκειται ή για μούφα 100% ή για συλλογή με πολλές ανακρίβειες.

Δεν βλέπω τι σημασία έχει η ηλικία του νεαρού. Δεν αποδεικνύει τίποτα το γεγονός ότι ήταν 11 ετών, αφού μόνο κατά δήλωση της οικόγενειας το κινητό το χρησιμοποιούσε ο νεαρός (έλλειψη αποδείξεων).

Σχεδόν πάντα φαίνεται στα αρχεία η αλλαγή στα καρτοκινητά (διακοπή/ενεργοποίηση). Δηλαδή, κανονικά, δεν υπάρχει διαφορά αν ήταν συμβόλαιο ή κάρτα.

Μας λένε ότι τα αρχεία τηρούνται για 24 – 48 μήνες

Πρόκειται για αρχείο που ζητήθηκε από τις αρχές να τηρούν όλες οι εταιρίες και αφορά κατραγραφή των συνομιλιών. Εντελώς διαφορετικό από το αρχείο κλήσεων που δεν περιορίζεται σε τέτοιο μικρό διάστημα.

Όσο για τον κίνδυνο από χρήση "μεταχειρισμένου" αριθμού... προφανώς και δεν υφίσταται, αν έχει ακολουθηθεί η νόμιμη οδός: αγορά, ενεργοποίηση, δήλωση. Προφανώς αν κλέψεις το κινητό κάποιου, θα τα βρεις σκούρα. Μην μπερδεύεις τον αριθμό κινητού με ένα χρησιμοποιημένο περίστροφο.

Γράφουμε όσα ζούμε: www.pella24.gr
Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (SonyEricssonT610/R201 Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

valeria eilikrina stenoxoriemai pou exeis provlimata sthn karta.makari na mporousa na se voihisw alla oi gnoseis mou stamatane edw.

Link to comment
Share on other sites

Πώς θα μεταφέρω τα 120 περίπου λεπτά που μου έχουν μείνει στον λογαριασμό, στον επόμενο μήνα;;;; Έχω κάποια επιβάρρυνση;;;
Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (SonyEricssonT610/R201 Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

valeria eilikrina stenoxoriemai pou exeis provlimata sthn karta.makari na mporousa na se voihisw alla oi gnoseis mou stamatane edw.

Κούκλα μου όλα ok με την κάρτα!Το έφτιαξα το πρόβλημα!Λειτουργεί μια χαρά!:)
Link to comment
Share on other sites

ας αναφερω οτι πριν 2 χρονια ειχα καρτοκινητο σε cosmote

6972****** ! παιρνω τωρα κ χτυπαει!!!!

FOVERO!!:lol: :lol: :lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]

Luau! If you're hungry for hunk of fat and juicy meat,

Eat my buddie Pumbaa here cuz he is a treat! A hundred dollar dine, a tasty swine, all you gotta do is get in line. Are ya achin'?

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα. θέλω να ρωτήσω κάτι. στην ΤΙΜ παίρνεις σε ενα νούμερο απο το σταθερό σου για να κάνεις ανανέωση στο τάδε κινητό νούμερο και πρίν την ανανέωση όταν πληκτρολογείς το νούμερο που θές σου λέει και το υπόλοιπο του. στη voda γίνειται αυτό? να λέει δηλ. το υπόλοιπο??? γνωρίζετε?

Είναι φορές που σου μιλώ, κι αυτά που θέλω να σου πω, τα λέω μ' ένα λυγμό μες στη σιωπή μου,περνάει γρήγορα ο καιρός, κι έγινες αναστεναγμός,δεν έφυγες ποτέ απ' τη ζωή μου.Είναι βραδιές όπως αυτή που ένα παράπονο θα βγεί, να σπάσει σαν γυαλί την μοναξιά μου,και θέλω να 'ρθω να σε βρω μα είσαι μακρυά μου. .

>μόνο για λίγο να σε δω, να σου μιλήσω, μόνο για λίγο να μπορούσες να 'ρθεις πίσω. .

μόνο για λίγο να σε δω, μόνο για λίγο, είναι βραδιές που δεν μπορώ να σ' αποφύγω. .<

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα. θέλω να ρωτήσω κάτι. στην ΤΙΜ παίρνεις σε ενα νούμερο απο το σταθερό σου για να κάνεις ανανέωση στο τάδε κινητό νούμερο και πρίν την ανανέωση όταν πληκτρολογείς το νούμερο που θές σου λέει και το υπόλοιπο του. στη voda γίνειται αυτό? να λέει δηλ. το υπόλοιπο??? γνωρίζετε?

:lol:

πονηρουλααααααααααα!!

οχι δεν το λεει!

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Γιατί; Στην ΤΙΜ σου λέει το υπόλοιπο του άλλου;:blink: Μόνο το ΤΙΜ-Sharing ξέρω εγώ.

Δεν είναι παράβαση του νόμου περί προσωπικών δεδομένων;

 

Ίσως να το λέει και στο 1254 (ή 6944401254) αλλά θα σου το λέει μετά την επιτυχή ανανέωση "Το νέο υπόλοιπο της αξίας συνδιαλέξεων..." αν και αμφιβάλω πως θα έχουν τέτοια τρύπα!

logo-vwclub-2016.png
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Vodafone γενικά
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...