Jump to content

Περί... Vodafone γενικά


SuRfer
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδια ειμαι σε προγραμμα 120 + 50 sms. Σημερα και για πρωτη φορα μετα απο πολλους μηνες κοιταξα το λογαριασμο μου και ειδα οτι ολα τα sms προς voda κινητα τα χρεωνει κανονικα ενω στα αλλα οχι. Επικοινωνησα με τη voda και δεν ξερουν λεει τι εγινε. Οχι μονο δεν συμπληρωνα 50 sms το μηνα αλλα με χρεωναν και τα μισα. Τελικα το καταργησα το 50sms γιατι τα πληρωνα διπλα. Τι γινετε ρε παιδια.:mad: :mad: :mad:
SV9PFY
Link to comment
Share on other sites

scannare τους 2 τελευταιους λογαριασμους σου να σου πουμε τι εγινε :) σου επιτρεπουμε να μην σβησεις τα νουμερα.... εκτος αν ειναι νουμερα υπηρεσιων....
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα. θέλω να ρωτήσω κάτι. στην ΤΙΜ παίρνεις σε ενα νούμερο απο το σταθερό σου για να κάνεις ανανέωση στο τάδε κινητό νούμερο και πρίν την ανανέωση όταν πληκτρολογείς το νούμερο που θές σου λέει και το υπόλοιπο του. στη voda γίνειται αυτό? να λέει δηλ. το υπόλοιπο??? γνωρίζετε?

κάνεις λάθος .

Δεν σου λέει το υπόλοιπο του άλλου παρα μόνο αφού ολοκληρώσεις την ανανέωση . Άρα πρώτα πληρώνεις και μετά μαθαίνεις . Αλλιώς θα ήταν πράγματι καλή τρύπα του συστήματος .

Link to comment
Share on other sites

Κούκλα μου όλα ok με την κάρτα!Το έφτιαξα το πρόβλημα!Λειτουργεί μια χαρά!:)

 

Sygnwmi pou den sou apantisa alla eixa kairo na mpw...Alla afou telika les oti ola ok.....:D :D

http://bilder.bild.t-online.de/BTO/auto/special/opeltest/fotogalerien/opel__astra__opc/2691446-116x105,property=Bild.jpg

 

MIO P350- DESTINATOR 6- SD 256 MB

Link to comment
Share on other sites

λοιπον το ιδιο πραγμα ηθελα να ρωτησω και εγω.....

ειμαι στα 50 sms....και οταν ερχεται ο λογαριασμος εχω sms χρεωμενα....:mad:

τι γινεται ρε παιδια εδω....

υπαρχει ημερομηνια στα sms...?(οπως στις κλησεις...)...

γιατι εχω βγει εξω απο τα ρουχα μου.....με το θεμα....

Link to comment
Share on other sites

Όπως και με τον χρόνο ομιλίας τα sms ξεκινάνε να μετράνε από την πρώτη κάθε μήνα
http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Xseri kanis ana borw na exw to idio noumero se dio kartes all

i mia na einai USIM & i alli SIM?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ρώτα την εξυπηρέτηση πελατών.. Αλλά το πιο πιθανό είναι να πρέπει και οι 2 sim να είναι ίδιου τύπου, είτε 2,5G είτε 3G. Δεν θα κέρδιζες κάτι με αυτό που θες να κάνεις. Οι usim έχουν συμβατότητα προς τα πίσω με συσκευές 2,5G.

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Για να μπορεις να στειλεις MMS απο Αμερικη θα πρεπει το δικτυο που συνδεεσαι να ειναι ενα απο τα συνεργαζομενα δικτυα της vodafone kai na υποστηριζει υπηρεσισες GPRS και MMS.

 

Προς το παρον δεν υπαρχει καποιο δικτυο στις ΗΠΑ που να υποστηριζει υπηρεσιες GPRS kai MMS σε περιαγωγη.

Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Είναι δυνατόν να στείλεις MMS από ΗΠΑ ενώ είσαι σε περιαγωγή εφόσον στην περιοχή σου υπάρχει ένα από τα παρακάτω δίκτυα:

- Cingular East

- Cingular West

- AT & T Wireless

Link to comment
Share on other sites

Πρόβλημα στην Μεταφορά Δωρεάν Χρόνου ομιλίας :worry:

 

Δεν ξέρω τι γίνετε με την vodafone αλλά όταν μπαίνει ο νέος μήνας,

δεν μου προσθέτουν των δωρεάν χρόνο που περίσσεψε από τον προηγούμενο :angry: .

Το τσεκάρω εδώ 3μήνες, και συνέχεια γίνετε το ίδιο :cry: .

 

1.) Σε σας συμβαίνει αυτό???

2.) Μήπως υπάρχει κάποιος αριθμός που πρέπει να πάρω ή να στείλω sms

για να πραγματοποιηθεί η μεταφορά του χρόνου ομιλίας μου???

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να καλέσεις στην εξυπηρέτηση πελατών στο 13830 και να τους πεις να σου ενεργοποιήσουν αυτή την υπηρεσία.

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να καλέσεις στην εξυπηρέτηση πελατών στο 13830 και να τους πεις να σου ενεργοποιήσουν αυτή την υπηρεσία.

Σίγουρα θέλει ενεργοποίηση ? γιατί νομίζω ότι ενεργοποιείται αυτόματα .

Εσύ τους πήρες τηλέφωνο ??

Link to comment
Share on other sites

prepei na pareis thl.na to energopoihseis kai meta tha ginetai automata kathe mhna.omws den tha sou leei poso tha exeis p.x.ama exeis 240lepta otan stelneis sms poso sou emeinan tha sou leei mono apo auta oxi 240 kai 20lepta auta prepei na to elenxeis monos sou kathe mhna!!;)
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλά μεγάλοι απατεώνες , από τη μια σου δίνει τη δυνατότητα να βλέπεις το υπόλοιπο με sms και από την άλλη άμα ενεργοποιήσεις τη μεταφορά υπολοίπου σε αφήνει στα σκοτάδια ώστε να μην ξέρεις τι σου γίνεται!!!
Link to comment
Share on other sites

Γιατι λετε ρε παιδια οτι την κατηργησαν την Prepay?

Εγω νομιζω ακομη την εχω δει σε καταστηματα.

 

Στο λινκ που εδωσε ο sportbilly1981 δεν βρηκα που να κατεβασω νεα εκδοση.

Ξερει κανεις?

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα θέλει ενεργοποίηση ? γιατί νομίζω ότι ενεργοποιείται αυτόματα .

Εσύ τους πήρες τηλέφωνο ??

αυτόματα δεν ενεργοποιείται.το ενεργοποιείς καλώντας στο 13830 και επειτα ισχύει συνέχεια,εφάπαξ που λέμε.δεν χρειάζεται δηλαδή να τους πέρνεις κάθε μήνα.

επίσης να αναφέρω οτι πρώτα τρώτε τα κανονικά λεπτά δωρεάν ομιλίας που έχετε και μετά τρώτε τα περισσευούμενα του προηγούμενου μηνός.ελπίζω να βοήθησα :)

pocophone X3 NFC // huawei watch gt :!:
Link to comment
Share on other sites

stin cosmote pou rwthsa pantws mou eipan oti einai energopoihmeno hdh (xwris na kanw tpt) afinwntas na ennoei8ei oti energopoihe aftomata..
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Eho dyo kinita.Ena cosmote kai ena vodafone. Stin Ameriki loipon to cosmote stelnei kai lamvanei kanonika mms kai mpainei sto internet eno to voda kanei mono kliseis. Yparhei kammia shetiki rythmisi pou prepei na kano?

 

ΕΧΩ Κ ΓΩ ΚΟΣΜΟΤΕ ΑΜΕΡΙΚΗ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟ ΛΟΓΟ ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ Κ ΑΠΟ ΤΙ ΓΝΩΡΙΖΩ ΟΙ ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΕΣ Κ ΦΥΣΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΜΕΝΑ Κ ΤΑ ΜΜS !! ΕΧΩ ΤΟ ν903

 

ΜΕ ΤΜΟΒΙLE KANEIS ΑΠΟΣΤΟΛΗ Η ΚΑΠΟΙΑ ΑΛΛΗ ΕΤΑΙΡΙΑ?ΕΓΩ ΤΜΟΒΙLE

 

ΟΤΑΝ ΕΧΩ ΕΙΣΕΡΧΟΜΕΝΑ ΜΜS ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΩ ΣΤΟ SΙΤΕ ΤΗΣ ΚΟΣΜΟΤΕ ΓΙΑ ΝΑ ΤΑ ΔΩ που δεν με ενοχλει αθτο καθολου οσο η αποστολη!

 

ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙΣ?

 

Ευχαριστω πολυ!!

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (SonyEricssonT610/R201 Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

eixa milisei me mia upeu8ini tis vodafone kai mou eixe pei oti apo to kalokairi tis eixan aposurei apo tin agora kai oti isws tin evriska an eixe kseminei stock.duskoleutika kai apogoiteutika arxika me ta treia prwta katastimata vodafone kai germanou ,alla telika tin vrika itan se ena upokatastima vodafone pou eixe kseminei mia vodafone connect card.

an tin eides ontos tote apla exei kseminei.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Vodafone γενικά
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...