Jump to content

Περί... Vodafone γενικά


President
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

2 ώρες πριν, stathis123 said:

Διαφωνώ κάθετα με το πρόστιμο. Το πρόβλημα ήταν ότι εκδόθηκε εξουσιοδότηση από το taxis ενώ δεν θα έπρεπε να εκδοθεί. Επίσης για να εκδοθεί έδωσε ο κάτοχος, OTP σε αυτόν που δημιούργησε την εξουσιοδότηση. Αν δεν ξέρουν τα συστήματα του taxis δεν τους φταίει καμία vodafone.
H εξουσιοδότηση είναι εξουσιοδότηση και θα έπρεπε να έχει την ανάλογη ισχύ. Ανά πάσα στιγμή μπορούσε να κάνει ανάκλησή της. 

H Vodafone έχει ως εσωτερική πολιτική να παίρνουν τηλέφωνο τον κάτοχο και να επιβεβαιώνει τηλεφωνικά την αλλαγή πέρα της βεβαίωσης του gov. Εκεί είναι που μπλέχτηκαν τα μπούτια τους, αν δεν είχαν αυτήν την πολιτική δεν θα είχαν κανένα θέμα. Δεν γνωρίζω αν αυτός είναι γενικός κανόνας από την ΕΕΤΤ αλλά έτσι όπως τα γράφουν απλά δεν τήρησαν την πολιτική τους. 

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, cmvr said:

Ο ιδιοκτήτης δε δήλωσε στο gov το κινητό του για την αποστόλη OTP ; Χωρίς να δώσεις νούμερο κινητού να σου έρθει το OTP δεν εκδίδει τίποτα πια.

Ίσως πριν 2 χρόνια (που έγινε η πονηριά) να μην ήθελε otp. 

 

10 minutes ago, CaptainNickGR said:

H Vodafone έχει ως εσωτερική πολιτική να παίρνουν τηλέφωνο τον κάτοχο και να επιβεβαιώνει τηλεφωνικά την αλλαγή πέρα της βεβαίωσης του gov. 

Σε περιπτωση ελαττωματικής καρτας ή κλοπής ή απωλειας πως θα επιβεβαιωναν; 

6 minutes ago, blizard said:

Μπορούσαν να σου δώσουν και απέξω ενα προιόν αλλά για την αλλαγή  σιμ  σε μικρότερη και γενικά για την σιμ πρέπει να μπεις μέσα !!!  ειναι μια τυπικότητα 

Αφου οι υπολογιστές και το προιον είναι εντος καταστήματος. Θα έπρεπε να σου κάνουν χατήρι, χωρίς να έχουν υποχρέωση. Αλλά εκτός αυτού τότε ήταν μια περιοδος κοβιντοφοβίας που μερικοί σαπουνιζαν τις σαλάτες, οπότε εάν κάποιος έλεγε ότι δεν είχε τεστ τον φοβόντουσαν μην κολλήσουν τακαμούρι (εκτός του φόβου του προστίμου). 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, Mobileras said:

Ίσως πριν 2 χρόνια (που έγινε η πονηριά) να μην ήθελε otp. 

 

Σε περιπτωση ελαττωματικής καρτας ή κλοπής ή απωλειας πως θα επιβεβαιωναν; 

Αφου οι υπολογιστές και το προιον είναι εντος καταστήματος. Θα έπρεπε να σου κάνουν χατήρι, χωρίς να έχουν υποχρέωση. Αλλά εκτός αυτού τότε ήταν μια περιοδος κοβιντοφοβίας που μερικοί σαπουνιζαν τις σαλάτες, οπότε εάν κάποιος έλεγε ότι δεν είχε τεστ τον φοβόντουσαν μην κολλήσουν τακαμούρι (εκτός του φόβου του προστίμου). 

Ναι πριν δυο χρόνια δεν ήθελε. Πλέον πρέπει να πας να δηλώσεις στο gov κινητό. 

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Έχω κάνει αίτηση τηλεφωνικά για FTTH 200 εδώ και 3 εβδομάδες. 

* Οι πρώτες 2 αιτήσεις ακυρώθηκαν, γιατί οι υπάλληλοι έκαναν λάθη σε αυτές. 💩

* Εδώ και πολλές μέρες, έχουμε κολλήσει στα 2 δικαιολογητικά που πρέπει να δώσω στο διαχειριστή του κτιρίου, να υπογράψει. Τα οποία δεν έχω λάβει ποτέ ως τώρα. 💩

* Οι υπάλληλοι δεν έχουν ιδέα τι είναι αυτά τα δικαιολογητικά, ούτε ξέρουν τι πρέπει να κάνω για να τα στείλουν. Ούτε με πήραν ξανά χθες, όπως μου είπαν. 💩

* Έχω μιλήσει 3 φορές με την εξυπηρέτηση μέσω chat και δεν έγινε τίποτα. Σήμερα αποφάσισα να καλέσω απευθείας το 13830, χρεώθηκα περίπου 0.30€, με αναμονή 45(!) λεπτά. Τελικά έβαλα να με καλέσουν αυτοί. 💩

Edited by MitsosDaBest13
Link to comment
Share on other sites

Αυτά τα χαρτιά τα δίνουν στον διαχειριστή για να υπογράψει όταν θα έρθει ο εργολάβος για την εγκατάσταση εντός της πολυκατοικίας, εκτός αν υπάρχει ήδη η εσωτερική εγκατάσταση και δεν ξέρουν τι τους γίνεται. Μπορείς να μου πεις πιάνου είναι η περιοχή; 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, CaptainNickGR said:

Αυτά τα χαρτιά τα δίνουν στον διαχειριστή για να υπογράψει όταν θα έρθει ο εργολάβος για την εγκατάσταση εντός της πολυκατοικίας, εκτός αν υπάρχει ήδη η εσωτερική εγκατάσταση και δεν ξέρουν τι τους γίνεται. Μπορείς να μου πεις πιάνου είναι η περιοχή; 

Της Vodafone είναι η περιοχή. 

Υπήρξε εξέλιξη τελικά. Με πήρε πριν λίγο τηλέφωνο ο εργολάβος και μου είπε ότι το Νοέμβριο που ήρθε στο κτίριο, άφησε τα χαρτιά σε μία κυρία. Είπε ότι θα ξαναπεράσει να τα αφήσει, εφόσον εγώ τα ζήτησα, γιατί το δικό μου κτίριο δεν τα έχει στείλει ακόμα στη VF. 

Τη διαχείριση του κτιρίου την έχει μία εταιρεία, αλλά έχουμε και έναν εκπρόσωπο-ιδιοκτήτη. Τώρα ποιος πήρε τα χαρτιά τότε, τρέχα γύρευε... 

Edited by MitsosDaBest13
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, MitsosDaBest13 said:

Της Vodafone είναι η περιοχή. 

Υπήρξε εξέλιξη τελικά. Με πήρε πριν λίγο τηλέφωνο ο εργολάβος και μου είπε ότι το Νοέμβριο που ήρθε στο κτίριο, άφησε τα χαρτιά σε μία κυρία. Είπε ότι θα ξαναπεράσει να τα αφήσει, εφόσον εγώ τα ζήτησα, γιατί το δικό μου κτίριο δεν τα έχει στείλει ακόμα στη VF. 

Τη διαχείριση του κτιρίου την έχει μία εταιρεία, αλλά έχουμε και έναν εκπρόσωπο-ιδιοκτήτη. Τώρα ποιος πήρε τα χαρτιά τότε, τρέχα γύρευε... 

σωστά, ο εργολάβος τα δίνει αυτά τα χαρτιά, η Vodafone και ο κάθε πάροχος δεν έχει καμία σχεση με αυτό. 

Link to comment
Share on other sites

Εχω μια δεύτερη κάρτα στο κινητό, που είναι vodafone.

Πως μπορώ να βρω τον αριθμό της να μπω στο my vodafone?

Ρωτάω γιατί μου ήρθε ανησυχητικό μηνυμα ότι γράφτηκα σε υπηρεσία sms που χρεώνει.

Τον βρήκα τον αριθμό μου.

Τώρα μπήκα στην εφαρμογή vodafone CU.

Να κοιτάξω κάτι;

http://s9.postimg.org/hxs222dsf/ezgif_com_crop.gif
Link to comment
Share on other sites

Μιας και με κάποιο τρόπο που δεν γνωρίζω γράφτηκα σε πεμταψήφιο, πως μπορώ να απενεργοποιήσω τα 5ψήφια στην εφαρμογή cu?

Ευχαριστώ.

http://s9.postimg.org/hxs222dsf/ezgif_com_crop.gif
Link to comment
Share on other sites

Τελικά το έκανα μόνος μου παιδιά ευχαριστώ!

http://s9.postimg.org/hxs222dsf/ezgif_com_crop.gif
Link to comment
Share on other sites

Ερωτημα:Η βονταφον το έκλεισε το 3g σε Θεσσαλία και Ήπειρο η ακόμα?

Edge SA For Ever

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, Nickchris36 said:

Ερωτημα:Η βονταφον το έκλεισε το 3g σε Θεσσαλία και Ήπειρο η ακόμα?

Θεσσαλία και Κυκλάδες σε 5 ημέρες. 

Ήπειρος not yet. 

Link to comment
Share on other sites

Που έχει ακόμα ανοιχτό 3g η βονταφον εκτός από Στερεά Ελλάδα που είμαι εγώ?Πότε θα κλείσει εδώ γνωρίζει κάποιος?

Edge SA For Ever

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Nickchris36 said:

Που έχει ακόμα ανοιχτό 3g η βονταφον εκτός από Στερεά Ελλάδα που είμαι εγώ?Πότε θα κλείσει εδώ γνωρίζει κάποιος?

Θεσσαλονίκη και Κεντρική Μακεδονία. Ιόνιο Επισης και Ήπειρο ακόμα.

Edited by Nikolas14

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Nikolas14 said:

Θεσσαλονίκη και Κεντρική Μακεδονία. Ιόνιο Επισης και Ήπειρο ακόμα.

Πολύ αργά μου φαίνεται το πάνε....πότε το χουν σκοπο?

Η μισή Χώρα το έχει ανοιχτό ακόμα.. 

 

Edited by Nickchris36

Edge SA For Ever

Link to comment
Share on other sites

Θεσσαλονίκη και Κεντρική Μακεδονία. Ιόνιο Επισης και Ήπειρο ακόμα.

+Κρήτη


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

«Κατάργηση δικτύου 3G: Στο πλαίσιο αναβάθμισης του δικτύου κινητής, η Vodafone θα προχωρήσει στη σταδιακή κατάργηση του δικτύου 3G σε όλη την χώρα. Οι συνδρομητές θα ενημερώνονται με προσωποποιημένο γραπτό μήνυμα (SMS) ένα μήνα πριν την κατάργηση του δικτύου 3G ανά περιοχή. Οι συνδρομητές που επηρεάζονται από την διακοπή του δικτύου 3G στην περιοχή τους, έχουν δικαίωμα αζήμιας καταγγελίας της σύμβασής τους εντός δύο (2) μηνών από την ημερομηνία για την οποία θα ενημερωθούν μέσω του SMS (εξαιρουμένων τυχόν υπολοίπων επιδότησης συσκευής ή τερματικού εξοπλισμού).»
52715a556c40fb29097cc9c854e87c5a.jpg
Εγώ πάντως στην Κρήτη δεν έχω λάβει κάποιο μήνυμα ακόμη.


«Οι συνδρομητές που επηρεάζονται από την διακοπή του δικτύου 3G στην περιοχή τους, έχουν δικαίωμα αζήμιας καταγγελίας της σύμβασής τους εντός δύο (2) μηνών από την ημερομηνία για την οποία θα ενημερωθούν μέσω του SMS (εξαιρουμένων τυχόν υπολοίπων επιδότησης συσκευής ή τερματικού εξοπλισμού)»
Εδώ ποιός ακριβώς επηρεάζεται; Ουσιαστικά όλοι μπορούν να ισχυριστούν οτι έχουν 3G συσκευή και οτι ουσιαστικα με την κατάργηση του παύουν να είναι λειτουργικές.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλός σας βρήκα ξανά (σχεδόν ένα χρόνο μετά) αν δεν αλλάξει κάτι με την κάλυψη, γενικά, θα μείνω εδώ μέχρι την επόμενη σούπερ προσφορά (από άποψη τιμής) μετά από 18 μήνες. 

http://www.whylinuxisbetter.net/index_el.php?lang=el

Προφανώς, καλό είναι να μην χάνουμε την μπάλα και νομίζουμε ότι κάθε προϊόν που βγάζει η κάθε εταιρία, έχει target group εμάς!

(έχω πάρει άδεια για την χρήση της υπογραφής)

Link to comment
Share on other sites

Καλός σας βρήκα ξανά (σχεδόν ένα χρόνο μετά) αν δεν αλλάξει κάτι με την κάλυψη, γενικά, θα μείνω εδώ μέχρι την επόμενη σούπερ προσφορά (από άποψη τιμής) μετά από 18 μήνες. 

Welcome back.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to wrong

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...