Jump to content

Περί... Vodafone γενικά


President
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

χαιρομε...και βλεπεις τον τροπο με τον οποιο τα λεω..για να μην εχουμε παρεξηγησεις...

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

έχει βάλει δυνατά μπροστά η citibank να πάρει μερίδιο στις πιστωτικές!!

 

Το χωρίς πάγιο είναι πολύ σημαντικό πλεονέκτημα, ιδίως αν σκοπεύεις να κάνεις ορθολογική χρήση - δηλαδή να τη χρησιμοποιείς για όλες τις πληρωμές που θα έκανες με μετρητά αλλά να πληρώνεις πάντα on time, γιατί συνήθως μαζί με δωρεάν συνδρομή υπάρχουν και υψηλότερα επιτόκια!!

Έχεις στοχεία γι αυτό ή απλά το λες έτσι? Γιατί δεν νομίζω οτί μια citibank-vodafone (είχα μια απλή citibank visa την οποία μετετρεψα σε citibank-vodafone) με δωρεαν συνδρομη να έχει μεγαλύτερο επιτόκιο απο μια αλλη με συνδρομή.

Link to comment
Share on other sites

Ουτε του γιού μου είρθε ακόμα παρόλο που έκανε αίτηση από τις 18 Ιουνίου .

Του είπαν πάντως πως εγκρίθηκε !!

Λοιπόν σήμερα πήραμε τηλέφωνο και μας είπαν τα εξής .

Η κάρτα έρχεται από το εξωτερικό και γιαυτό αργεί. Στάλθηκε στις 22/7 (Δηλαδή 34 μέρες μετά την αίτηση ) και από δευτέρα πρέπει να την παραλάβουμε γιατί καθυστερεί και 4 μέρες στα κεντρικά !!!

Link to comment
Share on other sites

αν ειναι δυνατον .. ας το λεγανε απο την αρχη ομως γιατι αν μου λεγανε οτι κανει σχεδον 2 μηνο για να ερθει σιγα μην εβγαζα!!!

τι να πει κανεις !!!

Link to comment
Share on other sites

Ρε Μπιλάκο, όλους θα τους κατηγορήσουμε όταν κάνουν λαμακίες. :O Και σε αυτή την περίπτωση η Βόνταφον ψιλοπαραπλανεί με τις χρεώσεις του Live και της Live TV. Είναι σειρά της να τα ακούσει. :)

Εγώ λέω μιας και υπάρχουν άτομα χωρίς παρωπίδες στο myphone(όπως ο minovg) θα πρότεινα και στους mods να δημιουργήσουμε topic του στυλ "Σε ποιούς τομείς υπηρεσιών δεν είστε ευχαριστημένοι" και στο τέλος του καλοκαιριού να στείλουμε στην ΕΕΤΤ και στις εταιρίες για να τα διορθώσουν...Ας ΜΗΝ ΤΟ ΚΑΝΟΥΜΕ ΕΠΙΘΕΣΗ ΑΝΤΕΠΙΘΕΣΗ(λόγος-αντίλογος όπως λέει σωστά ο Αριστοτέλης)Αλλά που είναι οι mods;

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Οδηγωντας στον παραδρομο της Εθνικης απο Λεπτοκαρυα Πιεριας προς Κατερινη ειδα κοντα στη Λεπτοκαρυα ανα καποια μετρα ταμπελιτσες της βονταφον στα δεξια του δρομου, σταματησα και ειδα οτι ειχαν το λογοτυπο αλλα και τη φιρμα της βονταφον και απο κατω καποια στοιχεια (τεχνικα μαλλον ισως και συντεταγμενες), θυμαμαι ενα νεο στο myphone πριν πολυ καιρο που ελεγε για αυτο. Πρακτικα για εμας τι σημαινει?
Link to comment
Share on other sites

Αν θέλω να αγοράσω ένα smartphone που δεν το φέρνει κάποιο κατάστημα της vodafone, δεν μπορώ να χρησιμοποιήσω την επιδότηση της voda και να κάνω ανανέωση σε κάποιο dealer της?

Δυστυχως οχι. H Vodafone τα εχει μπλοκαρει για να παιρνουν ολοι συσκευες live!

Link to comment
Share on other sites

JoeBar se poso kairo sou irthe i karta ?

Εγώ έχω την κάρτα από το 1997 ως απλή Citibank visa και μετα την μετέτρεψα σε Vodafone. Η μετατροπή πάντως έγινε πολύ σύντομα.

Link to comment
Share on other sites

και σε μενα εχει συμβει ακριβως το ιδιο με του φιλου angeln20...

μπηκα δυο φορες και με χρεωσε 4 στον λογαριασμο...

θελω να πιστευω οτι προκειτε για καποιο bug του συστηματος και οτι δεν γινετε επι τουτου...

Link to comment
Share on other sites

Όσο για τον φίλο ARMAGEDDON, μήπως δεν είχες δώσει όλα τα χαρτιά; (πχ εκκαθαριστικό). Αλλιώς ίσως είσαι γραμμένος στον Τειρεσία.

Η ίδια κάρτα υπάρχει και σε φοιτητική, με μόνο δικαιολογητικό ταυτότητα και πάσο.

 

Δεν είμαι γραμμένος στον Τειρεσία!

Γι' αυτό είμαι 1.000 % σίγουρος!

 

Και εγώ φοιτητική κάρτα πήγα να βγάλω.

Πράγματι δεν είχα δώσει εκκαθαριστικό, γιατί δεν κάνω δήλωση στην εφορία.

Είμαι φοιτητής, δεν δουλεύω, δεν έχω εισόδημα, ούτε κανένα άλλο περιουσιακό στοιχείο στο όνομά μου, οπότε τι να δηλώσω;

Link to comment
Share on other sites

στην φοιτητική δεν χρειάζεται εκκαθαριστικό ..απλά μόνο το πάσο και η ταυτότητα.! οπότε δεν υπάρχει λόγος για να μην σου βγάλουν την κάρτα !!βασικά δεν υπάρχει δικαιολογία για να μην σου βγάλουν !!

 

σε πήραν τηλ και σου το είπανε ??σε πόσες μέρες σε πήρανε τηλ ?η σου στείλανε γράμμα και σου λέγανε οτι απορρίφτηκε η αίτηση ?

Link to comment
Share on other sites

το πιο καλό είναι να ζητήσεις να κάνεις διακοπή συμβολαίου. και στην Αίτηση διακοπής να γράψεις το παράπονο σου για την χαμηλή επιδότηση. Σε παίρνει υπάλληλος και σου κάνει καλύτερη προσφορά από αυτήν που είχες.

 

Στην επιδότηση μετράν τα εξής

1. Τα παραπάνω ευρώ που κάνεις με μέσο όρο το εξάμηνο

2. Οι εξερχόμενες σου κλήσεις να είναι σε voda αριθμούς.

3. Οι εισερχόμενες σου κλήσεις να είναι από άλλα δίκτυα, με πρώτο τον ΟΤΕ

4. Τα sms

5. Υπηρεσίες της voda όπως live και άλλες χρεώσιμες (εκτός του 13830)

6. παίρνεις 100 ευρώ επιπλέον αν πας σε 3g σε αυτήν την περίοδο...

 

προσωπικά μου δώσαν 100 ευρώ στο 600 και φυσικά μόλις τους ανακοίνωσα ότι κόβω την σύνδεση. μου δώσαν 180 ευρώ. και πάλι λίγα ήταν

Δημοσθένης Θεοχαρίδης
Link to comment
Share on other sites

Hello,exw ena Motorola V980 sto Vodafone 180 (120SMS & 10 MMS) se 3G grammi.Omws logo minimaton poio poly erxete arketa parapanw apo ta stantar. Uelw na balw ena CU (Eidika twra poy soy dinei kai ton dwro gia na pareis nea siskeyi) san deyteri grammi me tin idia karta SIM (2 grammes se mia karta sim) Ua einai plires simbato me to kinito moy? ti xrewsis exw? Kai ua parw kanonika tin epitagi gia nea siskeyi apo to CU?Ua exw 3G karta sim?3G Kai sta 2 noymerakia ?
Link to comment
Share on other sites

Tis xrewsis energopoisis tis brika kai to kostos kaue mina.

Twra ua paizei se 3G karta?Yparxei?

Me to CU ti ginete yparxei i sigkekrimeni prosfora?

To noymero CU to neo to plirwnw kanonika 20 euro?Diladi dinw

20 euro gia to noymero

1.4 euro kaue mina

6 + 6 euro ejoda egkatastasis?

I nea sim einai free?

Link to comment
Share on other sites

Γιά εμάς τους συνδρομητές νομίζω σημαίνει απλά χωρητικότητα και αξιοπιστία δικτύου.

 

Για την Βοντα σημαίνει περισσότερες δυνατότητες παροχής περιεχομένου, καλύτερη αξιοπιστία στο σχεδιασμό και τη λειτουργία του δικτύου και ίσως και δυνατότητα επινοικίασης χωρητικότητας, όπως έκανε με τη διασύνδεση με τα Χανιά το 2004 (δες τα σχετικά δελτία τύπου από το http://www.vodafone.gr). Σε κάποια απο τις ανακοινώσεις της θυμάμαι ανέφερε οτι έχει το μεγαλύτερο ιδιωτικό δίκτυο οπτικής ίνας στην Ελλάδα.

Link to comment
Share on other sites

παιδια στις 5 του μηνος εκανα αιτηση για φοιτητικη vodafone visa !!μεχρι και σημερα δεν εχει ερ8ει παρολο που μου ειχαν πει οτι σε 15 ημερες θα εχει ερθει.Τους πηρα τηλ και μου ειπαν ακομη δεν εχει καταχωρηθει στο συστημα.

Τι να κανω ? θα ερθει ?η να κανω ακυρωση ? :wacko:

 

Otan sou lene 15 meres, ennooune 15 ergasimes meres oi opoies sthn periptosi sou perasan! Ti mporei na exei ginei

1. na exei aporifthei h aitisi sou gia opoiondipote logo (px logw ilikias)

2. na exei eggrithei h aitisi sou, na exei ekdothei h karta, na sou thn exoun steilei kai na sou erthei mesa stis epomenes meres ( kai apla kapoio stravadi sto cc gia opoiondipote logo den mporouse na to vrei ston ypologisth tou)

3. na exei paei kapoios apo tous emplekomenous ypallilous diakopes kai na min mporei na proxorisei h aitisi sou gia merikes meres. to sigouro einai oti mesa ston avgousto tha exei enimerothei !

 

se kamia periptosi na min to akyroseis. To vrisko anousio. apo thn stigmi pou mpikes sthn diadikasia na thn vgaleis thn timimeni, katse kai perimene. An xreiazosoun thn karta gia kapoio sigekrimeno skopo aftes tis meres kai tora perase aftos o skopos kai den thn xreiazesai allo ( to exo akousei kai afto) tote krata thn mexri thn epomeni sou anagi ...

 

gia oti xreiasteis paramano pm ! :D

Link to comment
Share on other sites

εμένα σήμερα μου ήρθε mms από τη βόντα που έλεγε ότι πλέον χρεώνεσαι 0.35 ευρώ σε κάθε είσοδο στο vodafone live!, άρα δεν είναι "εισητήριο" για 24 ώρες όπως λέει μέσα στο live!

You'll remember me...//For the rest of you Life!//

<------------------------------------------>

Amanitou City

Link to comment
Share on other sites

μηπως βονταφον παει και για σταθερη τηλεφωνια??? :wacko:

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Αν θέλετε μια δωρεάν κάρτα καλώς. Κατά τα άλλα δεν είναι ιδιαίτερα χρήσιμη, μάλιστα παλιότερα δεν τη δεχόταν το Πλαίσιο (για πολλούς εδώ μέσα είναι σημείο αναφοράς)...

Κατά τα άλλα η πιο συμβατή visa με όλο το εμπορικό σύμπαν είναι η κάρτα της Eurobank!

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

μηπως βονταφον παει και για σταθερη τηλεφωνια??? :wacko:

Αποκλείεται.

Η Vodafone Group δεν έχει καμία ανάμειξη με τη σταθερή τηλεφωνία σε καμία χώρα. Αν τύχει και αποκτήσει καμία εταιρία σταθερής μαζί με κάποια εταιρία κινητής, στη συνέχεια την πουλάει.

Πόσο μάλλον το να αρχίσει από το μηδέν να παρέχει σταθερή,αυτό κι αν είναι

αδιανόητο..

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

ti paei na pei oti den ti dexotan ?

 

se ola ta katastimata me sima visa den isxiei ?

Την δέχονται παντού. Απλά όντως είναι λιγο δυσκολη καρτά για δόσεις.

Link to comment
Share on other sites

na rwtisw kai egw kati???exw mia karta vodafone me sindesi kai mia cu.mborw na balw kai ta 2 noumera se mia kainourgia karta kai na ta xeirizomai apo ena kinito??ean nai ti prepei na kanw kai poso stoixizei auto???thanx :D

http://briefcase.pathfinder.gr/download/laios23/38168/578002

 

Το γούστο μου είναι πολύ απλό. Είμαι πάντα ικανοποιημένος, έχοντας το καλύτερο...''Oscar Wilde

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Nokia6670/2.0 (4.0437.4) SymbianOS/7.0s Series60/2.1 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Η αλήθεια είναι ότι δεν την δέχονται για

ατοκες αλλά εγώ την εχω από το 2002 και ποτε δεν εχω βάλει χρόνο ομίλιας

Τωρα πια την δεχονται και για ατοκες σε πολλά καταστήματα

London for ever
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Vodafone γενικά
  • The title was changed to wrong
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...