Jump to content

Περί... Vodafone γενικά


President
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Guyz, την έψαξα λιγο κ βρήκα τα εξής:

Η 3G PCMCIA κάρτα έχει 296€, ενώ η GPRS PCMCIA κάρτα 172€. Και τα δύο περιλαμβάνουν 43€ αξία όγκου. Η χρέωση ανά ΜΒ από ότι λέει η voda είναι 4,3€ (όχι περιαγωγή). Άρα λέω γω τα 43€=10ΜΒ.

 

Αν έχει κάποιος ήδη μία από τις 2 παραπάνω κάρτες, η voda δινει και connection pack στα 43€, το οποίο έχει πάλι 43€ αερόχρονο (άρα το πακέτο στοιχίζει 0€???).

 

Για ανανέωση χρησιμοποιείς τις κάρτες του αλα καρτ ενώ το υπόλοιπο το ελέγχεις μόνο στέλνοντας μήνυμα από την εφαρμογή της voda.

 

Εντύπωσεις: καλό ακούγεται, αν και λίγο ακριβό - βέβαια δεν έχεις πάγια (άρα κάνεις χρήση όποτε θες) οπότε ίσως αυτό να αντισταθμίζει την ακριβή χρέωση.

Link to comment
Share on other sites

τι δωρεάν ρε παιδιά ; από 1/4 εμένα μου αφαιρουν το χρόνο της βιντεοκλήσης από τον "δωρεάν " χρόνο ομιλίας του οικον. πακέτου μου.....ενώ μέχρι 31/3 τη βγάζαμε στη ζούλα

....απαράδεκτα παραδεκτός....

 

http://olatsaba.blogspot.com

Link to comment
Share on other sites

Οι Εθνικες Βιντεο-κλησεις από 1/6/2005 θα χρεωνονται μονο με 0,014 ευρω/δευτ. πλεον ΦΠΑ 19% (χωρις ελαχιστο χρονο ή παγιο) και

το Vodafone Live παραμενει ΔΩΡΕΑΝ εως 30/6/2005.

 

Αυτα τα νεα απο Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Οι Εθνικες Βιντεο-κλησεις από 1/6/2005 θα χρεωνονται μονο με 0,014 ευρω/δευτ. πλεον ΦΠΑ 19% (χωρις ελαχιστο χρονο ή παγιο) και

το Vodafone Live παραμενει ΔΩΡΕΑΝ εως 30/6/2005.

 

Αυτα τα νεα απο Vodafone

1euro το λεπτο??Μηπως ειναι λιγο ακριβο?

Link to comment
Share on other sites

και

το Vodafone Live παραμενει ΔΩΡΕΑΝ εως 30/6/2005.

 

Αυτο ειναι εξακριβωμενο;;;;; :?:

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/8090sunnlogoheader1.gif
Link to comment
Share on other sites

τι δωρεάν ρε παιδιά ; από 1/4 εμένα μου αφαιρουν το χρόνο της βιντεοκλήσης από τον "δωρεάν " χρόνο ομιλίας του οικον. πακέτου μου.....ενώ μέχρι 31/3 τη βγάζαμε στη ζούλα

 

Αυτο που γραφεις δεν ισχυει σε καμια περιπτωση. Δεν εχουν καμια σχεση οι κλησεις βιντεο που ειναι data κλησεις με τον δωραν χρονο...

Link to comment
Share on other sites

84 ΛΕΠΤΑ ΤΟ ΛΕΠΤΟ

 

Το ΦΠΑ θα μας το πληρωνεις εσυ? :p 1 ευρω το λεπτο λενε :lol: Να δουμε πως εχουν σκοπο να κανουν αποσβεση, γιατι με 1 ευρω το λεπτο χλωμο..

Link to comment
Share on other sites

Θεεου!!!Που πηγε πια η λογικη τον κατασκευαστων???

Ειναι δυνατον να φτιαχνουν τετοιες παντοφλες???

Αλλα απο χαρακτηριστηκα οποια αναφερθηκαν σκιζει!!

Παιδιά σκέφτομαι να το αγοράσω, είναι αρκετά μεγάλο. Είναι το RIM BlackBerry® 7290 σωστά? Εχει και Wire...κάτι για Internet και ποοοοολλά άλλα!!

Link to comment
Share on other sites

Θα χρεώνεσε.... και να ξέρεις ότι δεν ισχύει ο δωρέαν χρόνος ομολίας (αν υπάρχεί).

Η χρέωσει είναι χαμηλότερη από την κανονική

Link to comment
Share on other sites

Θα χρεώνεσε.... και να ξέρεις ότι δεν ισχύει ο δωρέαν χρόνος ομολίας (αν υπάρχεί).

Η χρέωσει είναι χαμηλότερη από την κανονική

 

Εάν έχεις δωρεάν χρόνο ομιλίας, τότε αυτός μετράει κανονικά. Δηλαδή, π.χ. εάν έχεις 60 λεπτά δωρεάν και κάνεις προώθηση σε άλλο νούμερο, τότε η κλήση του δικού σου κινητού προς το Β νούμερο, αφαιρείται από τον δωρεάν χρόνο ομιλίας. Εφόσον εξαντλήσεις τα 60 λεπτά, χρεώνεσαι κανονική κλήση. ΔΕΝ είναι χαμηλότερη η χρέωση.

yakinthi :wink:
Link to comment
Share on other sites

Από 1 Ιουνίου οι βιντεοκλήσεις θα χρεώνονται 0.01€/sec!! Δηλαδή 0.741€/λεπτό με ΦΠΑ. Χωρίς ελάχιστο χρόνο χρέωσης βέβαια, αλλά με τέτοια τιμή αξίζει απλά να μην κάνει ΚΑΝΕΙΣ βιντεοκλήση μέχρι να την κατεβάσουν τη χρέωση σε λογικά επίπεδα...
Link to comment
Share on other sites

NAI μου ηρθε ενα SMS! :O

Οντως!!!

Μολις το ε΄λαβα και εγω το sms αυτο..!!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/8090sunnlogoheader1.gif
Link to comment
Share on other sites

Τιμή Promo Pack GPRS Προπληρωμένης Χρήσης 172 €

 

Τιμή πακέτου σύνδεσης GPRS Προπληρωμένης Χρήσης 43 €

Τιμή Promo Pack 3G/GPRS Προπληρωμένης Χρήσης 296 €

 

Τιμή πακέτου σύνδεσης 3G/GPRS Προπληρωμένης Χρήσης 43 €

Χρέωση για επιπλέον κίνηση 0,0042€/Kb

Χρέωση περιαγωγής Υποστηριζόμενο Δίκτυο περιαγωγής 11,9€/ΜΒ

Μη υποστηριζόμενο Δίκτυο περιαγωγής

17,85€/MB

 

Αποστολή SMS 0,13€/SMS προς εθνικά δίκτυα

0,26€ προς ξένα δίκτυα

0,26€ κατά τη διάρκεια περιαγωγής προς οποιοδήποτε δίκτυο

Link to comment
Share on other sites

Και επίσης η εφαρμογή ζητά από μόνη της αναφορά για το υπόλοιπο σε τακτά διαστήματα - άρα δεν σου λείπει η πληροφόρηση...

 

Καλό σαν προσφορά, αφού δεν σε δεσμεύει με συμβόλαιο και πάγια, αλλά η τιμή ανα ΜΒ είνια πολύ ακριβή ρε παιδιά, πρέπει να καίγεσαι πάρα πολύ για να το κάνεις αυτό.....

Link to comment
Share on other sites

paidia thelo na kano tin sindesi se karta..alla kati me apasxolei exo kati poli simantika minimata stin karta sim ginetai na moy ta metaferoyn stin alli?eyxaristo

 

έχω την εντύπωση πως κάτι τέτοιο δεν γίνεται.

 

Μπορείς όμως να κρατήσεις την παλιά σου SIM και να μείνουν εκεί αποθηκευμένα τα μηνύματα που σε ενδιαφέρουν.

:elephant:
Link to comment
Share on other sites

apo ti stigmi poy moy dinoyn alli karta simi ali klidonetai k den exeis prosbasi se minimata..exo skopo na paro molis bgei to w800i an ekei prin kano karta to simbolaio..tha iparxei i dinatotita na antigrapso ta sms sto kinito
Link to comment
Share on other sites

Επισημα δεν μπορει καμια εταιρια να σου μεταφερει τιποτα στην νεα καρτα. Αλλα αναλογως ποια συσκευη εχεις μπορεις να μεταφερεις απο την καρτα σιμ στην συσκευη τα μηνυματα σου και απο εκει στην καρτα σιμ (την νεα) ή να τα αφησεις στην συσκευη. Αλλα δεν το κανουν ολα τα κινητα αυτο. Πρεπει να το ψαξεις!

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Έχω κατεβάσει εγώ δύο κομματάκια.

Πρόκειται για εφαρμογή που εκαθίσταται μαζί με τα παιχνίδια (δεν είναι ήχος κλήσης).

 

Αυτό που κάνει είναι ότι παίζει τη μουσική και στην οθόνη σου εμφανίζει τους στίχους του τραγουδιού και τους κοκκινίζει καθώς προχωρά η μουσική (όπως στα κανονικά καραόκε).

 

Πλάκα έχει!

katevasa ena karaoke kai den paizei...

Kserei kaneiw giati?

Yparxei periptosei na paro piso ta lefta mou?

Mpa e...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Vodafone γενικά
  • The title was changed to wrong
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...