Jump to content

Περί... Vodafone γενικά


President
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πάντως αν μεταφέρεις με φορητότητα τον αριθμό σου στη Vodafone είναι σαν να κάνεις νέα σύνδεση έχοντας όμως το παλιό σου νούμερο (χωρίς να χρεώνεσαι φυσικά κάτι). Αλλιώς χρεώνεσαι εκτροπή και δεν βρίσκω το λόγο να το κάνεις.
Link to comment
Share on other sites

Βάλε τους 2 αριθμούς σε together και δεν θα χρεώνεται η εκτροπή.

 

Θα χρεώνεται όμως το together ε? Και κάθε μήνα νομίζω... :O

 

Άσε που δεν θα μπορώ να λαβαίνω τα μηνύματα του δεύτερου αριθμού.

Link to comment
Share on other sites

Πίτα ολόκληρη και σκύλος χορτάτος δυστυχώς δε γίνεται :) όλο και κάποια παραχώρηση θα πρέπει να κάνεις προκειμένου να έχεις αυτό που θέλεις.

 

Αν τίποτα από αυτά που αναφέρθηκαν δε σε εξυπηρετεί, πάρε μια συσκευή που παίρνει δυο κάρτες sim και έχε και τους δυο αριθμούς ταυτόχρονα ενεργούς.

Link to comment
Share on other sites

Πίτα ολόκληρη και σκύλος χορτάτος δυστυχώς δε γίνεται :) όλο και κάποια παραχώρηση θα πρέπει να κάνεις προκειμένου να έχεις αυτό που θέλεις.

 

Αν τίποτα από αυτά που αναφέρθηκαν δε σε εξυπηρετεί, πάρε μια συσκευή που παίρνει δυο κάρτες sim και έχε και τους δυο αριθμούς ταυτόχρονα ενεργούς.

 

Δε με βολέυει κάτι τέτοιο...

 

Η περίπτωση να κάνω τον αριθμό wind καρτοκινητό vodafone, και έπειτα να τον μετατρέψω σε ήδη υπάρχον συμβόλαιο, υπάρχει??

 

PS. Όλα αυτα τα ρωτάω επειδή με ενδιαφέρει η αγορά κινητού από το vodafone.gr που υπάρχει έκπτωση 50ευρώ. Αλλά απότι έχω δει προσφέρεται μόνο με νέο συμβόλαιο και αριθμο... :O

Link to comment
Share on other sites

δεν γνωριζω να σου πω, αλλα φανταζομαι οτι μπορεις να παρεις τηλεφωνο στην εταιρια αυτη και να διακοψεις την αποστολη μηνυματων σε εσενα.
Link to comment
Share on other sites

Ειχα γραφτει προ καιρου στην υπηρεσια Tell me Now για να λαμβανω ενημερωση για την κινηση στους δρομους και λαμβανω 6 SMS τη μερα.

 

Ξερει κανεις να μου πει πως μπορω να διαγραφω απο την υπηρεσια ;;

 

αν το πηρες απο το παροχο σου θα σου πει αυτος

αν το πηρες απο καποια απο αυτες τις υπηρεισες που διαφημηζουν μπες στο site τους και μαθε

SE k700i, SE k750i, SE W850i, Qtek 8310, Samsung F700v, SE K850i, Sharp GX25 Ferrari,Nokia N95, Nokia N95 8gb, iPhone 3G, Blackberry Storm 9500, LG Optimus 2X, LG Optimus 7, Nokia Lumia 800
Link to comment
Share on other sites

Το να μετατρέψεις ένα καρτοκινητό σε ήδη υπάρχον συμβόλαιο μάλλον δε πρέπει να είναι εφικτό. Εκτός αν εννοείς να τον προσθέσεις σε κάποιο συμβόλαιο σαν οικογενειακό π.χ. πακέτο.

 

Όσο για το Υ.Γ. και αυτό που αναφέρεις, για ψάξε το καλύτερα γιατί, αν δε κάνω τόσο λάθος, η μεταφορά αριθμού από μια εταιρεία σε άλλη μέσω φορητότητας θεωρείται νέα σύνδεση. Τουλάχιστον όταν έκανα δικούς μου αριθμούς φορητότητα (σε άλλες εταιρείες, αλλά το ίδιο πρέπει να ισχύει και για τη Vodafone) το θεώρησαν νέα σύνδεση και είχα όλα τα "πλεονεκτήματα" που έχουν οι νέες συνδέσεις.

Link to comment
Share on other sites

Όσο για το Υ.Γ. και αυτό που αναφέρεις, για ψάξε το καλύτερα γιατί, αν δε κάνω τόσο λάθος, η μεταφορά αριθμού από μια εταιρεία σε άλλη μέσω φορητότητας θεωρείται νέα σύνδεση. Τουλάχιστον όταν έκανα δικούς μου αριθμούς φορητότητα (σε άλλες εταιρείες, αλλά το ίδιο πρέπει να ισχύει και για τη Vodafone) το θεώρησαν νέα σύνδεση και είχα όλα τα "πλεονεκτήματα" που έχουν οι νέες συνδέσεις.

 

Δεν γίνεται αίτηση φορητότητας από το vodafone.gr

 

@clarco5:Κατα τη γνώμη μου δεν αξίζει να έχεις δύο αριθμούς μόνο για να γλυτώσεις τώρα 50 ευρώ. Μακροπρόθεσμα συντηρώντας δύο αριθμούς θα τα πληρώσεις. Κάνε κατευθείαν φορητότητα τον αριθμό σου σε συμβόλαιο Vodafone (από κατάστημα) να τελειώνεις.

Link to comment
Share on other sites

..στην ομονοια πουλανε SIM ολων των εταιρειων (Wind, Voda, Cosmo) απο 0,50 εως 0,65 €.... :p...σχεδον τζαμπα :D

 

Αυτό γίνεται ακόμα και τώρα μετά το νόμο για την ανωνυμία στα καρτοκινητά;

 

Ρωτάω γιατί είπα στην αδερφή μου που πέρασε απο Ομόνοια να μου πάρει αλλά μου είπε ότι βρήκε μόνο κάρτες SIM των 5 και 12€!

 

Ξέρετε που ακριβως στην Ομόνοια έχουν (αν έχουν ακόμα) κάρτες με τέτοιες τιμές;

Link to comment
Share on other sites

Σας χαιρετω ολους και προκαταβολικα σας ευχαριστω οχι για τις απαντησεις σας τοσο αλλα και μονο που θα σκεφτειτε να μου απαντησετε και να με βοηθησετε

 

Εχω μια καρτα SIM vodafone VMC 5GB αλλα εχω χαλασει το usb modem της vodafone και φυσικα για να το αντικαταστησουν ζητουν αντιτιμο περι τα 180 ευρω.Προσπαθησα λοιπον να βαλω την καρτα στο κινητο μου τηλεφωνο ΝΟΚΙΑ 7390 αν δε κανω λαθος το οποιο υποστηριζει υπηρεσιες Γ γενιας και αφου το συνδεσα στον υπολογιστη μου μεσω bluetooth μπηκα κανονικα στο ιντερνετ με χαμηλη ομως ταχυτητα.

 

Υπαρχει περιπτωση να γινεται κατι να μπω με 3g?μηπως δεν εχει 3γ στο σπιτι μου?χρειαζονται καποιες ρυθμισεις?Δε θα πρεπε να βλεπω σημα 3g στο πανω μερος της οθονης του κινητου μου?

 

 

 

Σας Ευχαριστω apriori

Link to comment
Share on other sites

πάρε αυτό

http://www.emarket.gr/item.php?id=17638505

Είναι ξεκλείδωτο και σε τιμή μια χαρά

Link to comment
Share on other sites

Αυτό γίνεται ακόμα και τώρα μετά το νόμο για την ανωνυμία στα καρτοκινητά;

 

Ρωτάω γιατί είπα στην αδερφή μου που πέρασε απο Ομόνοια να μου πάρει αλλά μου είπε ότι βρήκε μόνο κάρτες SIM των 5 και 12€!

 

Ξέρετε που ακριβώς στην Ομόνοια έχουν (αν έχουν ακόμα) κάρτες με τέτοιες τιμές;

Ο νόμος για την κατάργηση της ανωνυμίας δημοσιεύθηκε στην εφημερίδα της κυβερνήσεως στις 8 Αυγούστου 2009 . Δίνει όμως 3 μήνες περιθώριο για την έναρξη ισχύος της Υποχρεωτικής δήλωσης στοιχείων

Μέχρι τις 7 Νοεμβρίου λοιπόν οι κάρτες ενεργοποιούνται χωρίς να δηλωθούν στοιχεία .

Κάρτες θα βρεις στα Ανταλακτήρια kapa change

Υπάρχουν δύο δίπλα δίπλα .

Ένα πανεπιστημίου και Ομόνοια και ένα Ακριβώς πάνω Ομόνοια μεταξύ Πανεπιστημίου και Σταδίου

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα τζάμπα μας δίνανε κι εμάς τα πακετάκια όταν είχα περίπτερο και μιλάμε για ποσότητα, όχι μ***κίες... Θυμάμαι μία φορά μας είχαν φέρει 25 απ'το καθένα, σύνολο κάπου 150 πακέτα. Όταν όμως είναι να κάνεις αντικατάσταση SIM σου ρίχνουν καπελάκι τα 20 ευρώ, λες και θα τους στοιχίσει η διαδικασία...
Πραγματικός φίλος είναι αυτός που έρχεται, όταν οι άλλοι φέυγουν... :worry:
Link to comment
Share on other sites

Μου συμβαίνει αρκετά συχνά με Vodafone CU.

Ενώ μπορώ να στείλω μηνύματα, να κάνω ή να δεχτώ κλήσεις δεν μπορώ να λάβω μηνύματα ούτε αναφορές μηνυμάτων.

Η εντολή για να διορθωθεί είναι #330*1234# και κλήση.

Όμως ρε παιδιά είναι λίγο σπαστικό να γίνεται συνεχώς.

Μήπως ξέρει κανείς γιατί συμβαίνει αυτό;

No one told you when to run, you missed the starting gun
Link to comment
Share on other sites

Εμενα μου κολλανε μερικες φορες στην αποστολη τα μηνυματα και πρεπει να κανω αναπαντητη για να μου ρθει αναφορα οτι φτασανε
Nokia 3210->t68i->Nokia 3410->Nokia 6510->Nokia 8850->Sharp GX20->Sharp GX30i->Sharp V703->Nokia N80->Nokia 6110 Navigator->Nokia 6210 Navigator->Nokia N85->Nokia N97->Nokia 6710 Navigator->Nokia N86->iphone 3G 16GB->iphone 3GS 16GB->HTC Desire->HTC Desire HD->Iphone 4 32GB->HTC Trophy 7->Galaxy S->Nexus S->Iphone 4s 16GB->Galaxy S2->Nexus 5 32GB-> Galaxy s6 edge Gold
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα στη ρόδο μοίραζαν κάρτες σιμ τζαπέ εξω απο μια καφετέρια που βρισκομουν.. δίνανε 2-3 στον καθενα...
Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα τζάμπα μας δίνανε κι εμάς τα πακετάκια όταν είχα περίπτερο και μιλάμε για ποσότητα, όχι μ***κίες... Θυμάμαι μία φορά μας είχαν φέρει 25 απ'το καθένα, σύνολο κάπου 150 πακέτα. Όταν όμως είναι να κάνεις αντικατάσταση SIM σου ρίχνουν καπελάκι τα 20 ευρώ, λες και θα τους στοιχίσει η διαδικασία...

 

Η αντικατάσταση sim όμως δε προσθέτει πελάτες (του αέρα μεν αλλά πως θα έβγαιναν μετά οι εταιρείες και θα έλεγαν ότι έχουμε 214.638.089 συνδρομητές) ενώ οι τζάμπα κάρτες το κάνουν.

Link to comment
Share on other sites

Η υπηρεσία tell me now είναι Vodafone, και μάλλον έχεις ενεργοποιήσει τα traffic sms. Πάρε στο 13830 και ζήτα οδηγίες απενεργοποίησης.
Link to comment
Share on other sites

Yπάρχει κάποια διεύθυνση ηλεκτρονικής αλληλογραφίας, για την ακρίβεια εξυπηρέτησης πελατών ή γενικά κάποιο e-mail που να μπορούμε να επικοινωνήσουμε με την Vodafone ηλεκτρονικά;
Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

Μόνο μέσω φόρμας επικοινωνίας μπορείς να επικοινωνήσεις με τη Vodafone.Μπορείς, όμως, στην απάντηση που θα σου στείλουν να κρατήσεις το email, από το οποίο σου ήρθε η απάντηση, και να στέλνεις ό,τι θες εκεί.:)
Link to comment
Share on other sites

Μόνο μέσω φόρμας επικοινωνίας μπορείς να επικοινωνήσεις με τη Vodafone.

Έχω χρησιμοποιήσει το συγκεκριμένο τρόπο επικοινωνίας με άμεση ανταπόκριση και αποτέλεσμα.:)

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Vodafone γενικά
  • The title was changed to wrong
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...