Jump to content

Nokia 7 plus


Chef_George_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 826
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Την ποια; Θα αστειεύεσαι φαντάζομαι.

https://www.qualcomm.com/products/snapdragon-845-mobile-platform

Σε τι αστειεύομαι;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

 

Μη μου δείχνεις τη διαφήμιση της εταιρείας, πρακτικά δεν προσφέρει τίποτα το ουσιώδες. Έχουμε δρόμο μπροστά μας για ουσιαστική τεχνίτη νοημοσύνη.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μη μου δείχνεις τη διαφήμιση της εταιρείας, πρακτικά δεν προσφέρει τίποτα το ουσιώδες. Έχουμε δρόμο μπροστά μας για ουσιαστική τεχνίτη νοημοσύνη.

Δεν υπήρξε κάτι άλλο... Γιατί οι 845, 710 και ο Kirin 970 δεν έχουν κανονικά; Τι τα αναφέρουν ως τέτοια τότε; Όλα διαφημιση τα κάνουν; :(

Ή δεν λειτουργεί στην Ελλάδα μόνο;;;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δεν υπήρξε κάτι άλλο... Γιατί οι 845, 710 και ο Kirin 970 δεν έχουν κανονικά; Τι τα αναφέρουν ως τέτοια τότε; Όλα διαφημιση τα κάνουν; :(

Ή δεν λειτουργεί στην Ελλάδα μόνο;;;

 

Δεν καταλαβαίνεις τι θέλω να πω... το ότι στα χαρτιά ένας επεξεργαστής έχει κάποιες δυνατότητες, αυτό δε σημαίνει ότι όλες οι συσκευές που φοράνε τον εκάστοτε επεξεργαστή κάνουν χρήση ή μπορούν να κάνουν χρήση όλων των δυνατοτήτων του.

 

Και μιας και αναφέρθηκες στον Kirin 970, το μόνο σημείο που φαίνονται οι ΑΙ δυνατότητές του είναι στο ότι με το έτσι θέλω κάνει force close στις background εφαρμογές και δεν μπορούν να το αποφύγουν αυτό οι χρήστες του με αποτέλεσμα να τραβάνε τα μαλλιά τους. Αυτό τώρα είναι AI; Θέλω να πω ότι έχουμε αρκετό καιρό μπροστά μας για να δούμε στη πράξη τα οφέλη του ΑΙ στις συσκευές μας.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Με μια χρήση 2G,WiFi only,Social,YouTube,Internet και καμιά ώρα online radio πόσο περίπου Sot να περιμένω?
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν υποστηρίζει το project treble
Όσες συσκευές κυκλοφορούν με Android 8.x και πάνω υποστηρίζουν by default το project treble οπότε ναι.

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν υποστηρίζει το project treble

 

Τι να το κάνεις με κλειδωμένο bootloader; :worry:

http://media.rockstargames.com/rockstargames/img/global/downloads/buddyiconsconavatars/v_franklin_chop2_80x80.jpg

Automagic * Automation @ Google Play

Link to comment
Share on other sites

Και πού είναι το επίτευγμα της Google αν η κάθε εταιρία κλειδώνει το bootloader και δεν μπορείς να χρησιμοποιήσεις το project treble Πώς επιτρέπει κάτι τέτοιο. Έχω ένα S7 και λέω να πάω στο Nokia 7 Τι λέτε να κάνω τη μετάβαση ή να κάτσω στα αυγά μου.
Link to comment
Share on other sites

Τι λέτε να κάνω τη μετάβαση ή να κάτσω στα αυγά μου.

 

Εγώ πάντως, που κρατάω αρκετά χρόνια τις συσκευές μου, έκατσα στα αυγά μου. Αν και για 1,5 χρόνο ακόμα θα παίρνεις επίσημα updates...

http://media.rockstargames.com/rockstargames/img/global/downloads/buddyiconsconavatars/v_franklin_chop2_80x80.jpg

Automagic * Automation @ Google Play

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν υποστηρίζει το project treble
Βασικά το project treble είναι για συσκευές που δεν είναι στο project Android One. Από τη στιγμή που είναι Android One έχεις εγγυημένα αναβαθμίσεις κ μάλιστα κάθε μήνα την ενημέρωση του κώδικα ασφαλείας που δεν υπάρχει αυτό στο project treble, το οποίο επιτρέπει την παρέμβαση των κατασκευαστών να προσθέτουν τις κάθε βλακεία εφαρμογές τους που κάνουν την ίδια δουλειά κ ίσως με χειρότερο τρόπο συνήθως, επιβαρύνοντας μονάχα το λειτουργικό τελικά και βγάζοντας προβλήματα συνέχεια. Βγήκε για να προσπαθήσει να φέρει την κατάσταση στα ίσα...

Το Android One είναι pure Android και η κάθε συσκευή του εκμεταλλεύεται στο μάξιμουμ τις δυνατότητες της, αναμένοντας την κάθε επόμενη αναβάθμιση λειτουργικού που θα αξιοποιηθούν και οι δυνατότητες του hardware της.

Αν δεν σου αρέσει το launcher της μπορείς να βάλεις όποιο σου αρέσει και να έχεις ακόμη την σταθερότητα του pure Android.

Edited by Ipokratis
(ψάχνουμε πρώτα και μετά ρωτάμε...)
Link to comment
Share on other sites

Μια δημοσίευση για όσους έχουν απορίες αναβάθμισης γενικά.

https://www.doctorandroid.gr/2018/08/android-90-pie-update-list.html?m=1

(ψάχνουμε πρώτα και μετά ρωτάμε...)
Link to comment
Share on other sites

Η συσκευή υποστηρίζει face unlock και εάν ναι δουλεύει καλά;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Μια διευκρίνιση παιδιά . Επειδή ειχα mi 6 ( 835) κ ήμουν ανάμεσα σε 7 + κ mi a2 . Επέλεξα το a2 κ μπορω να πω ότι όσο καλύτερος κ αν είναι ο 835 έχει κ θέματα υπερθέρμανσης και είναι σίγουρα πολύ πιο ενεργοβορος από τον 660. . Σίγουρα νσε ωμή δύναμη είναι καλύτερος αλλά πόσο χρειάζεται στην πράξη αυτή η δύναμη δεν το ξέρω
Link to comment
Share on other sites

Μια διευκρίνιση παιδιά . Επειδή ειχα mi 6 ( 835) κ ήμουν ανάμεσα σε 7 + κ mi a2 . Επέλεξα το a2 κ μπορω να πω ότι όσο καλύτερος κ αν είναι ο 835 έχει κ θέματα υπερθέρμανσης και είναι σίγουρα πολύ πιο ενεργοβορος από τον 660. . Σίγουρα νσε ωμή δύναμη είναι καλύτερος αλλά πόσο χρειάζεται στην πράξη αυτή η δύναμη δεν το ξέρω
Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου, θα προτιμούσα μια συσκευή με χαρακτηριστικά ναυαρχίδας με έναν ενεργειακά πιο αποδοτικό επεξεργαστή. Σαν εμπειρία χρήσης στην ουσία δεν θα καταλάβαινες κάποια διαφορά και θα κέρδιζες πολύ σε αυτονομία.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα με τα cpu είναι καθαρά ψυχολογικο πιστεύω . Από 625 κ πάνω κάνεις την δουλειά σου μια χαρα

 

Η διαφορά μεταξύ των chip δεν εξαντλείται στην επεξεργαστική ισχύ. Έχουν κι άλλα πράγματα πάνω τους. Συμφωνώ ότι η συντριπτική πλειοψηφία θα κάνει τη δουλειά της και με ακόμα ταπεινότερα μοντέλα.

Link to comment
Share on other sites

Με μεγάλη μου λύπη έχω να πω ότι μάλλον είμαι ο πρώτος εδώ μέσα που... δοκίμασε την αντοχή του τηλεφώνου σε πτώση.

Έπεσε (με θήκη σιλικόνης) από ύψος 5+ μέτρα πάνω σε πέτρα όρθια. Ευτυχώς δεν φαίνεται να έχει πάθει τίποτα απολύτως ούτε οπτικά, ούτε σε επιδόσεις εκτός από ένα πολυυυ μικρό βαθούλωμα στην πλάτη (με την πλάτη έπεσε) από την πέτρα. Σχεδόν δεν το παρατήρησα!

Το συμβάν συνέβη πριν από σχεδόν ένα μήνα. Σήμερα προσπάθησα να φορτησω μεσω της επισημης εφαρμογής την κάρτα του ΟΑΣΑ όμως και δεν τα καταφέρνω να την σκαναρω. Θα μπορουσε κάποιος να μου κάνει την χάρη να κάνει ένα σκαναρισμα την δική του, αν έχει, να σιγουρευτώ ότι δεν φταιει η εφαρμογή ή κάποιο update?

Δεν θέλω να το πάω πριν σιγουρευτώ στο service πρώτον για την ταλαιπωρία και δεύτερον διότι από τη στιγμή που έπεσε θα χρεωθεωθω για τον έλεγχο, οπότε αν δεν φταίει το πέσιμο είναι τσάμπα λεφτά...

Link to comment
Share on other sites

Το nfc λειτουργεί για να στείλεις αρχεία σε άλλο κινητό;

 

Στο 7 Plus το nfc βρίσκεται αριστερά από την κάμερα...

 

nokia-7-plus-nfc-area-securitykey-704x396.jpeg

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το nfc λειτουργεί για να στείλεις αρχεία σε άλλο κινητό;

 

Λειτουργεί όπως όλες οι συσκευές που έχουν NFC.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν έκανα κάποια ερώτηση απάντηση έδωσα στο παραπάνω ποστ που ρωτάει για την εφαρμογή του ATH.ENA Card
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δεκτό, απλά η πρόταση σου τελείωσε με ερωτηματικό και γι'αυτό θεώρησα ότι επρόκειτο για ερώτηση.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...