Jump to content

Nokia 7 plus


Chef_George_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υ.Γ.: Μία ερώτηση για όσους ξέρουν. Επειδή είναι η πρώτη φορά που έχω μία Android One συσκευή, περίπου πόσο καιρό κάνουν να πάρουν τις αναβαθμίσεις; Απ' ό,τι διάβασα, έχει ξεκινήσει ήδη η αναβάθμιση σε Android 9 (Pie), αλλά εγώ δεν το έχω πάρει ακόμα. Αυτό οφείλεται στο region ή σε κάτι άλλο;

 

Δεν διατίθεται μια κι έξω σε όλους. Προφανώς για να προλάβουν κανένα σοβαρό bug. Από τη στιγμή που ξεκίνησε, θα φτάσει πολύ σύντομα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 826
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

λοιπόν φόρτισα το κινητό κλειστό και όταν πήγε 100% το έβγαλα από την πριζα και κόλλησε. δείχνει την εικόνα 100% δεν μπορώ να το ανοίξω ούτε να κάνω hard reset τίποτα. έχει κάνεις καμιά ιδέα?

 

 

κατάφερα και το άνοιξα τελικά

Edited by zafitolis
Link to comment
Share on other sites

λοιπόν φόρτισα το κινητό κλειστό και όταν πήγε 100% το έβγαλα από την πριζα και κόλλησε. δείχνει την εικόνα 100% δεν μπορώ να το ανοίξω ούτε να κάνω hard reset τίποτα. έχει κάνεις καμιά ιδέα?

 

 

κατάφερα και το άνοιξα τελικά

 

Μπορείς να μας πεις πως το κατάφερες μήπως και τύχει και σε κανέναν άλλον για να ξερουμε;;; Ευχαριστώ ....

Link to comment
Share on other sites

Το setup μου για οποιον ενδιαφερεται να προσθεσει πραγματακια στο 7plus

 

Launcher: Nova launcher (prime) με ενσωματωμενο το Nova google companion για ροη ειδησεων Google αριστερα της homescreen οπως στον stock launcher

 

Camera: GCam Arnova's v8.3b1

 

Digital wellbeing ενω ειναι εγκατεστημενο στο κινητο δεν εμφανιζεται (προφανως γιατι δεν ειχα γραφτει στην beta), χρησιμοποιησα αυτο το APK και λειτουργει

 

Youtube vanced χωρις διαφημισεις,παιζει στο παρασκηνιο και λειτουργια pip στην αρχικη οθονη

 

Mail: Blue mail ωραιο interface για περισσοτερους λογαριασμους

Μεταφορα αρχειων στο pc και ειδοποιησεις : Pushbullet ολες οι ειδοποιησεις του κινητου στο pc

Καιρος: Καιρός & ραντάρ δωρεάν καλες προβλεψεις στην περιοχη μου

MP3: Black player ωραιο minimal interface

Σημειωσεις: Notepad απλο, γρηγορο, με widget

Pffff...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Έχει φτάσει σέ κάποιον ή ota , αναβάθμιση pie; Κοντεύει τρείς σχεδόν εβδομάδες, πού έχει δοθεί και ακόμα τίποτε στό κινητό μου.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Τελικά η συσκευή έχει ραδιόφωνο FM; Ρωτάω γιατί κάποιοι στο skroutz γράφουν ότι έχει...

Μιλάω για ραδιόφωνο FM χωρίς data.

Αν μπορεί ας διευκρινίσει καποιος.

Link to comment
Share on other sites

Ραδιο FM δεν εχει. Για σας που δε σας ηρθε ακομα αναβαθμιση, γιατι δεν κανετε sideload οπως περιγραφεται μερικες σελιδες πισω?

Pffff...

Link to comment
Share on other sites

Ραδιο FM δεν εχει. Για σας που δε σας ηρθε ακομα αναβαθμιση, γιατι δεν κανετε sideload οπως περιγραφεται μερικες σελιδες πισω?

 

Ναι υπάρχει και ο ασταθής μη επίσημος τρόπος του sideload. Η ερώτηση όμως παραμένει, έχει έρθει σε κανέναν εδώ το OTA επισήμως? Εγώ προσωπικά ρωτάω προκειμένου να καταλάβω αν είναι θέμα version συσκευής, ή (αν δεν την έχει πάρει κανεις) αν ανάγεται σε θέμα χώρας και επομένως όλοι βράζουμε στο ίδιο καζάνι.

Link to comment
Share on other sites

Ναι υπάρχει και ο ασταθής μη επίσημος τρόπος του sideload. Η ερώτηση όμως παραμένει, έχει έρθει σε κανέναν εδώ το OTA επισήμως? Εγώ προσωπικά ρωτάω προκειμένου να καταλάβω αν είναι θέμα version συσκευής, ή (αν δεν την έχει πάρει κανεις) αν ανάγεται σε θέμα χώρας και επομένως όλοι βράζουμε στο ίδιο καζάνι.

 

απο οτι διαβασα στο XDA δεν εχει σημασια η version αλλα η χωρα... το ρολαρουν πολυ αργα...

επισης ειδα απειρα παραπονα οτι δεν δουλευε το ενα η το αλλο μετα την αναβαθμιση, εγω το μονο θεμα που εχω ειναι οτι ζεσταινεται στην φορτιση, κατα τα αλλα παιζει μια χαρα

Pffff...

Link to comment
Share on other sites

απο οτι διαβασα στο XDA δεν εχει σημασια η version αλλα η χωρα... το ρολαρουν πολυ αργα...

επισης ειδα απειρα παραπονα οτι δεν δουλευε το ενα η το αλλο μετα την αναβαθμιση, εγω το μονο θεμα που εχω ειναι οτι ζεσταινεται στην φορτιση, κατα τα αλλα παιζει μια χαρα

Νομίζω κάθε version είναι και άλλη χώρα ταυτοχρόνως!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα δεν το φόρτισα για να δω τι παίζει εκεί, ωστόσο, αυτό που μου τη δίνει η αριστερή θέση του ρολογιού στη notification bar. Σίγουρα είναι χρήσιμο για όσους έχουν notch, αλλά δεν έχουν όλοι. Το ξέρω ότι με άλλον launcher μπορείς να του αλλάξεις θέση, αλλά το θεωρώ πολύ χαζό από μέρος της Google να μη βάλει κάποια επιλογή στις ρυθμίσεις.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Με launcher δεν αλλάζει η θέση των εικονιδίων στη notification bar. Ωστόσο είναι καθαρά θέμα συνήθειας...

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το εβαλα αλλα δεν εντυπωσιαστηκα ιδιαιτερα. Ισως απλα ειναι θεμα συνηθειας. Με χαλασε αναζητηση που ειναι στο κστω μερος. Βγαινει;
Link to comment
Share on other sites

Το εβαλα αλλα δεν εντυπωσιαστηκα ιδιαιτερα. Ισως απλα ειναι θεμα συνηθειας. Με χαλασε αναζητηση που ειναι στο κστω μερος. Βγαινει;

 

Ουτε η αναζητηση ουτε το πανω ημερομηνια/ειδοποιησεις. Βαλε νοβα

Pffff...

Link to comment
Share on other sites

Με launcher δεν αλλάζει η θέση των εικονιδίων στη notification bar. Ωστόσο είναι καθαρά θέμα συνήθειας...

 

Πράγματι, έχεις δίκιο. Ωστόσο, επειδή μου φάνηκε παράξενο να μην υπάρχει κάποιος τρόπος, το έψαξα και πολλοί λένε ότι γίνεται αν κάνεις root το κινητό και βάλεις ένα θέμα σαν το translucent substratum.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ναι, με root γίνεται με πολλούς τρόπους αλλά είσαι διατεθειμένος να ξεκλειδώσεις bootloader και να είσαι εκτός εγγύησης χωρίς επιστροφή για κάτι τέτοιο;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Όχι, δεν πρόκειται να το κάνω, απλά το αναφέρω ως επιλογή. Πού θα πάει, θα το συνηθίσω το νέο look...
Link to comment
Share on other sites

Χθες το βράδυ μου ήρθε σε ΤΑ - 1046. Όλα εντάξει. Άψογα λειτουργεί.
Καλησπέρα.Έχει φτάσει σέ κάποιον ή ota , αναβάθμιση pie; Κοντεύει τρείς σχεδόν εβδομάδες, πού έχει δοθεί και ακόμα τίποτε στό κινητό μου.
(ψάχνουμε πρώτα και μετά ρωτάμε...)
Link to comment
Share on other sites

(T1055 pie) σε 2 μερες τεσσερα κολληματα με μαυρη αλλα φωτισμενη οθονη... στα δυο επαιξε διενεξη swiftkey-opera και κολλησε, εβγαλα το swiftkey, μια random στην αρχικη οθονη και μια ενω το ειχα στην τσεπη... και καθε φορα κανα 3λεπτο για να ξεκολλησει , i dont like this

Pffff...

Link to comment
Share on other sites

γενικά έχει αρκετά bugs η αναβάθμιση. για παράδειγμα ενώ το βάζω στη λειτουργία "μην ενοχλείτε" πρακτικά μπαίνει όποτε θέλει. πρέπει να το ενεργοποιήσω 2-3 φορές για να σιγουρευτώ ότι μπήκε. επίσης όταν έχω το handsfree συνδεδεμένο και με παίρνει κάποιος 99% θα ανοίξει σε ανοιχτή ακρόαση! χτες κόλλησε η οθόνη σε κάποια εφαρμογή. δεν είμαι ευχαριστημένος από την καινούργια έκδοση. χάλασε ένα απροβλημάτιστο κινητό
Link to comment
Share on other sites

Το μόνο σίγουρο είναι ότι θα βγουν σύντομη οι διορθώσεις από την ίδια την Google τύπου 9.01 ή και 9.1 ακόμη...

Ανάλογα με την πληθώρα και σοβαρότητα των προβλημάτων, όπως συνηθίζεται.

Στο δικό μου πάντως ΤΑ-1046 δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα ως τώρα.

Απεναντίας βλέπω να έρχονται κάποιες περίεργες αναβαθμίσεις από το play store για εσωτερικές εφαρμογές της Google.

Πχ:

γενικά έχει αρκετά bugs η αναβάθμιση. για παράδειγμα ενώ το βάζω στη λειτουργία "μην ενοχλείτε" πρακτικά μπαίνει όποτε θέλει. πρέπει να το ενεργοποιήσω 2-3 φορές για να σιγουρευτώ ότι μπήκε. επίσης όταν έχω το handsfree συνδεδεμένο και με παίρνει κάποιος 99% θα ανοίξει σε ανοιχτή ακρόαση! χτες κόλλησε η οθόνη σε κάποια εφαρμογή. δεν είμαι ευχαριστημένος από την καινούργια έκδοση. χάλασε ένα απροβλημάτιστο κινητό
78d46c4b3790d8a77d73a5db8870a9ba.jpg
(ψάχνουμε πρώτα και μετά ρωτάμε...)
Link to comment
Share on other sites

Παρουσιαζει και σε αλλους προβλήματα υπεθερμανσης μετα την εγκατασταση της pie;;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...