Jump to content

Nokia 7 plus


Chef_George_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν κλείσεις το Bluetooth hands free σου δε μεταφέρεται αυτόματα και ο ήχος στο ηχείο της συσκευής;

 

Εγώ κατάλαβα ότι δεν προσπαθεί να αποσυνδέσει το Bluetooth, αλλά όπως είναι, ψάχνει τρόπο να πάει ο ήχος στο ηχείο. Το οποίο ας πούμε στο dialer της Google όντως γίνεται, αλλά αν μπορεί να γίνει με κάποιο τρόπο και σε άλλες εφαρμογές, δεν το χω πρόχειρο σαν γνώση.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 826
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγώ κατάλαβα ότι δεν προσπαθεί να αποσυνδέσει το Bluetooth, αλλά όπως είναι, ψάχνει τρόπο να πάει ο ήχος στο ηχείο. Το οποίο ας πούμε στο dialer της Google όντως γίνεται, αλλά αν μπορεί να γίνει με κάποιο τρόπο και σε άλλες εφαρμογές, δεν το χω πρόχειρο σαν γνώση.

 

Στις ρυθμίσεις του Bluetooth για τη συσκευή που είναι συνδεδεμένη έχει επιλογή για τον ήχο πολυμέσων

Link to comment
Share on other sites

Στις ρυθμίσεις του Bluetooth για τη συσκευή που είναι συνδεδεμένη έχει επιλογή για τον ήχο πολυμέσων

 

Ο ήχος πολυμέσων αυξομειώνεται ΜΟΝΟ στα ακουστικά. Εγώ θέλω να ενεργοποιήσω το μεγάφωνο και δεν μπορώ να βρω πως.

Link to comment
Share on other sites

Η απενεργοποιεις το bt ή στις ρυθμίσεις bt, ξετσεκαρεις την επιλογή αναπαραγωγή πολυμέσων από το headset που έχεις συνδεμένο. Άλλος τρόπος δεν υπάρχει.
Link to comment
Share on other sites

Ο ήχος πολυμέσων αυξομειώνεται ΜΟΝΟ στα ακουστικά. Εγώ θέλω να ενεργοποιήσω το μεγάφωνο και δεν μπορώ να βρω πως.

 

Στις ρυθμίσεις του Bluetooth έχει επιλογές όταν μια συσκευή είναι συνδεδεμένη από πού θα ακούγεται ο ήχος πολυμέσων, επέλεξε να μην ακούγεται από το Bluetooth

Link to comment
Share on other sites

Έχω τα Handsfree συνδεδεμένα και προσπαθώ να βρω πως πάει ο ήχος στο μεγάφωνο.
Αν τα ξεσυνδέσεις φυσικά και θα ακούγεται από το ηχείο!!

Αν το ψάξεις περισσότερο (πριν ρωτήσεις) θα βρεις κι άλλες επιλογές...

(Πχ: στη γραμμή της έντασης υπάρχει κι ένα βελάκι δίπλα που σου δίνει επιλογές για το ποιά ένταση θες να αυξομειώσεις κ.α.)

Καλό θα είναι να έχετε λίγη υπομονή για να το ψάξετε, εάν δεν ξέρετε κάτι που είναι δεδομένο στη λογική, παρά να ξεσηκώνετε εδώ μέσα όλους για απλά κ κατανοητά πράγματα

(ψάχνουμε πρώτα και μετά ρωτάμε...)
Link to comment
Share on other sites

Αν τα ξεσυνδέσεις φυσικά και θα ακούγεται από το ηχείο!!

Αν το ψάξεις περισσότερο (πριν ρωτήσεις) θα βρεις κι άλλες επιλογές...

(Πχ: στη γραμμή της έντασης υπάρχει κι ένα βελάκι δίπλα που σου δίνει επιλογές για το ποιά ένταση θες να αυξομειώσεις κ.α.)

Καλό θα είναι να έχετε λίγη υπομονή για να το ψάξετε, εάν δεν ξέρετε κάτι που είναι δεδομένο στη λογική, παρά να ξεσηκώνετε εδώ μέσα όλους για απλά κ κατανοητά πράγματα

 

Δηλαδή εσύ πιστεύεις ότι κατέβασα μια εφαρμογή και αντί να πατήσω το play και να ψάξω πως λειτουργεί είπα "που να καθίσω και να ψάχνω, ας στείλω να μου πουν πως λειτουργεί το σύστημα!".

Προφανώς (1) και έχω ψάξει! Και στο κινητό, και στο διαδίκτυο. Αν οι γνώσεις μου στα κινητά είναι λιγότερες από τις δικές σου, είναι ένα άλλο θέμα. Φαντάζομαι ότι και εσύ θα έχεις λιγότερες γνώσεις τόσο από το θέμα που έκανα στο μεταπτυχιακό μου, όσο και από το θέμα με το οποίο ασχολούμαι στο διδακτορικό μου! (Ναι, έχω και εγώ κάποιου είδους γνώσεις)

Προφανώς (2) και έχω βρει-πατήσει το βελάκι αυξομείωσης της έντασης, αλλά αυτό δε μεταφέρει τον ήχο από την εφαρμογή του ραδιοφωνικού σταθμού που ακούω στο μεγάφωνο.

Σύμφωνα με τη δική σου λογική θα πρέπει να ξεσυνδεσω τα ακουστικά για να παίξει το μεγάφωνο. Αυτό δεν ισχύει για το ραδιόφωνο γιατί τα ακουστικά λειτουργούν ως κεραία και σταματάει η εφαρμογή! Πριν κράξεις, διάβασε όλη τη συνομιλία.

Αν έχεις να προτείνεις κάτι που θα με βοηθήσει, με τα χαράς να σε ακούσω.

Από τα άλλα παιδιά που ασχολήθηκαν με το θέμα μου, ζητώ συγγνώμη αν τα κούρασα.

Link to comment
Share on other sites

Ημερησια συγκριση stock cam / Gcam

 

Πλεον δουλευω με αυτο το apk απο εδω που ειναι φτιαγμενο για το Ν7+ χωρις να πειραξω ρυθμισεις

 

Εκτος απο τα χρωματα, εαν ζουμαρετε κατω απο τα σκαφη θα δειτε οτι εχει πιασει πιο πολλη λεπτομερεια στην θαλασσα.

 

44917170392_737ee21b4b.jpgΝ7+ stock cam 30028772177_82a5932657.jpgN7+ Gcam Nokia edition

Pffff...

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή εσύ πιστεύεις ότι κατέβασα μια εφαρμογή και αντί να πατήσω το play και να ψάξω πως λειτουργεί είπα "που να καθίσω και να ψάχνω, ας στείλω να μου πουν πως λειτουργεί το σύστημα!".

Προφανώς (1) και έχω ψάξει! Και στο κινητό, και στο διαδίκτυο. Αν οι γνώσεις μου στα κινητά είναι λιγότερες από τις δικές σου, είναι ένα άλλο θέμα. Φαντάζομαι ότι και εσύ θα έχεις λιγότερες γνώσεις τόσο από το θέμα που έκανα στο μεταπτυχιακό μου, όσο και από το θέμα με το οποίο ασχολούμαι στο διδακτορικό μου! (Ναι, έχω και εγώ κάποιου είδους γνώσεις)

Προφανώς (2) και έχω βρει-πατήσει το βελάκι αυξομείωσης της έντασης, αλλά αυτό δε μεταφέρει τον ήχο από την εφαρμογή του ραδιοφωνικού σταθμού που ακούω στο μεγάφωνο.

Σύμφωνα με τη δική σου λογική θα πρέπει να ξεσυνδεσω τα ακουστικά για να παίξει το μεγάφωνο. Αυτό δεν ισχύει για το ραδιόφωνο γιατί τα ακουστικά λειτουργούν ως κεραία και σταματάει η εφαρμογή! Πριν κράξεις, διάβασε όλη τη συνομιλία.

Αν έχεις να προτείνεις κάτι που θα με βοηθήσει, με τα χαράς να σε ακούσω.

Από τα άλλα παιδιά που ασχολήθηκαν με το θέμα μου, ζητώ συγγνώμη αν τα κούρασα.

Μην τσακωνεστε και μην χαλιεστε παιδια.

Η εφαρμογη που εχεις βαλει δεν ειναι radio over internet;; Γιατι αν ειναι over internet τοτε τα ακουστικα δεν λειτουργουν σαν κεραια.

Αν απο την αλλη η εφαμρογη υποσχεται FM radio χωρις internet, δεν νομιζω τελικα να παιζει γιατι το 7αρι δεν εχει ενεργοποιημενο το FM chip....

Αν μπορεις διευκρινισε το.

Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογη που εχεις βαλει δεν ειναι radio over internet;; Γιατι αν ειναι over internet τοτε τα ακουστικα δεν λειτουργουν σαν κεραια.

Αν απο την αλλη η εφαμρογη υποσχεται FM radio χωρις internet, δεν νομιζω τελικα να παιζει γιατι το 7αρι δεν εχει ενεργοποιημενο το FM chip....

Αν μπορεις διευκρινισε το.

Δυστυχώς λειτουργούν ως κεραία και δυστυχώς χρειάζεται internet για να παίξει (η εφαρμογή ονομάζεται Radio Fm).

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς λειτουργούν ως κεραία και δυστυχώς χρειάζεται internet για να παίξει (η εφαρμογή ονομάζεται Radio Fm).

Δεν στεκει η λογικη της εφαρμογης. Το Over the internet fm radio δεν χρειαζεται τα ακουστικα για κεραια παρα μονο αν θελεις να καουσεις μεσω ακουστικων.

Εγω στην θεση σου θα την εσβηνα επιτοπου.

Εγω εχω μια που λεγεται Ραδιοφωνο Ελλαδα (με σημα την ελληνικη σημαια) και παιζει μια χαρα χωρις θεματα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν στεκει η λογικη της εφαρμογης. Το Over the internet fm radio δεν χρειαζεται τα ακουστικα για κεραια παρα μονο αν θελεις να καουσεις μεσω ακουστικων.

Εγω στην θεση σου θα την εσβηνα επιτοπου.

Εγω εχω μια που λεγεται Ραδιοφωνο Ελλαδα (με σημα την ελληνικη σημαια) και παιζει μια χαρα χωρις θεματα.

Σε ευχαριστώ πολύ!

Τελικά έφταιγε η εφαρμογή. Παίζει κανονικά τώρα το μεγάφωνο!

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή εσύ πιστεύεις ότι κατέβασα μια εφαρμογή και αντί να πατήσω το play και να ψάξω πως λειτουργεί είπα "που να καθίσω και να ψάχνω, ας στείλω να μου πουν πως λειτουργεί το σύστημα!".

Προφανώς (1) και έχω ψάξει! Και στο κινητό, και στο διαδίκτυο. Αν οι γνώσεις μου στα κινητά είναι λιγότερες από τις δικές σου, είναι ένα άλλο θέμα. Φαντάζομαι ότι και εσύ θα έχεις λιγότερες γνώσεις τόσο από το θέμα που έκανα στο μεταπτυχιακό μου, όσο και από το θέμα με το οποίο ασχολούμαι στο διδακτορικό μου! (Ναι, έχω και εγώ κάποιου είδους γνώσεις)

Προφανώς (2) και έχω βρει-πατήσει το βελάκι αυξομείωσης της έντασης, αλλά αυτό δε μεταφέρει τον ήχο από την εφαρμογή του ραδιοφωνικού σταθμού που ακούω στο μεγάφωνο.

Σύμφωνα με τη δική σου λογική θα πρέπει να ξεσυνδεσω τα ακουστικά για να παίξει το μεγάφωνο. Αυτό δεν ισχύει για το ραδιόφωνο γιατί τα ακουστικά λειτουργούν ως κεραία και σταματάει η εφαρμογή! Πριν κράξεις, διάβασε όλη τη συνομιλία.

Αν έχεις να προτείνεις κάτι που θα με βοηθήσει, με τα χαράς να σε ακούσω.

Από τα άλλα παιδιά που ασχολήθηκαν με το θέμα μου, ζητώ συγγνώμη αν τα κούρασα.

Ραδιόφωνο FM δεν έχει η συσκευή πρώτα από όλα για να λειτουργήσουν τα ακουστικά σαν κεραία.

Ήταν κ κάποιο από τα παράπονα κάποιων εδώ μέσα.

Ποιός μοντέλο συσκευής έχεις βασικά; (Ας αρχίσουμε από εκεί)

Το επίσημο ευρωπαϊκό είναι το: ΤΑ-1046 που καλύπτει τις προδιαγραφές κ απαιτήσεις των παρόχων της Ευρώπης.

Μήπως έχεις κάποια άλλη έκδοση;

(Γιατί μου φαίνεται απίστευτο να έχει ράδιο FM)

(ψάχνουμε πρώτα και μετά ρωτάμε...)
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ραδιόφωνο FM δεν έχει η συσκευή πρώτα από όλα για να λειτουργήσουν τα ακουστικά σαν κεραία.

Ήταν κ κάποιο από τα παράπονα κάποιων εδώ μέσα.

Ποιός μοντέλο συσκευής έχεις βασικά; (Ας αρχίσουμε από εκεί)

Το επίσημο ευρωπαϊκό είναι το: ΤΑ-1046 που καλύπτει τις προδιαγραφές κ απαιτήσεις των παρόχων της Ευρώπης.

Μήπως έχεις κάποια άλλη έκδοση;

(Γιατί μου φαίνεται απίστευτο να έχει ράδιο FM)

 

Ο φίλος από πάνω μιλάει για εφαρμογή που κατέβασε από το play store και όχι build-in fm radio. Κατέβασε άλλη εφαρμογή και λύθηκε το πρόβλημά του. Case closed.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Πηρε κανεις την αναβάθμιση;

 

Ειμαι με Τ 1055 και τιποτα ακομα. Ξερει κανεις τι εκδοση ειναι αυτη?

Αλλου μου λεει για ινδια, αλλοι το εχουν στην Αγγλια...

Παρεπιπτοντως το πηρα απο HEDI 329 γιουρο...

Pffff...

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι με Τ 1055 και τιποτα ακομα. Ξερει κανεις τι εκδοση ειναι αυτη?

Αλλου μου λεει για ινδια, αλλοι το εχουν στην Αγγλια...

Παρεπιπτοντως το πηρα απο HEDI 329 γιουρο...

 

Ινδία το πιθανότερο. http://phonedb.net/index.php?m=device&id=13305&c=nokia_7_plus_android_one_dual_sim_td-lte_in

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον, γιατί γράφει ότι έχει και ραδιόφωνο! Κανονικά δεν έχει.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον, γιατί γράφει ότι έχει και ραδιόφωνο! Κανονικά δεν έχει.

 

Μπα και στη global έκδοση το συγκεκριμένο site λέει ότι δήθεν έχει.

Link to comment
Share on other sites

Μπα και στη global έκδοση το συγκεκριμένο site λέει ότι δήθεν έχει.

Μπας και έχει και είναι απενεργοποιημένο; ;)

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Αν βαριεστε να περιμενετε την OTA μπορειτε να εγκαταστησετε το Pie μεσω καρτας SD απευθειας η μεσω ABD σε ολες τις εκδοσεις πλην της κινεζικης.

Οδηγιες εδω https://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=77751838&postcount=1595

Οπωσδηποτε factory reset μετα αλλιως εχει παρατραγουδα.

Εγκατεστησα στην Τ1055 μεσω SD δουλευει μια χαρα

Pffff...

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορω να μαθω για πια χωρα προοριζόταν η συσκευή;;

 

Στις ρυθμίσεις > σχετικά με το τηλέφωνο ή κάπως έτσι, θα βρεις τον κωδικό του μοντέλου που κρατάς. Μια αναζήτηση εδώ ή παραπέρα στο διαδίκτυο έπειτα θα δώσει κάποιες απαντήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το πήρα κι εγώ αφού η οθόνη του S4 mini χάλασε τελείως. Στην αρχή είχα κάποιες αμφιβολίες για το μέγεθος (από 4.3 inches πήγα στις 6 inches), αλλά τελικά είμαι πολύ ευχαριστημένος. Ο 660 είναι μια χαρά και δεν έχω αντιμετωπίσει κανένα πρόβλημα μέχρι στιγμής. Εκεί που είμαι απόλυτα ικανοποιημένος είναι η μπαταρία. Με πολλή χρήση, κρατάει κοντά στις 2 ημέρες, και με απλή (καθημερινή) χρήση, κρατάει κοντά στις 4 με 5 ημέρες.

 

Γενικά είμαι απόλυτα ευχαριστημένος και ικανοποιημένος από το 7 Plus και πιστεύω πως είναι από τις πιο καλές mid-range συσκευές!

 

Υ.Γ.: Μία ερώτηση για όσους ξέρουν. Επειδή είναι η πρώτη φορά που έχω μία Android One συσκευή, περίπου πόσο καιρό κάνουν να πάρουν τις αναβαθμίσεις; Απ' ό,τι διάβασα, έχει ξεκινήσει ήδη η αναβάθμιση σε Android 9 (Pie), αλλά εγώ δεν το έχω πάρει ακόμα. Αυτό οφείλεται στο region ή σε κάτι άλλο;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...