Jump to content

Nokia 7 plus


Chef_George_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ξεκινησε η διαθεση νεας εκδοσης pie (global) με βελτιωσεις για οσους εχουν Αndroid 9 με october security update.

Το θεμα ειναι οτι η νοκια αργει παλι να την διαθεσει σε ολες τις περιοχες.

Μπορειτε να κατεβασετε το update απο ΕΔΩ να το αντιγραψετε στον root φακελο του κινητου και μετα να πληκτρολογησετε *#*#874#*#* στον dialer για να κανει την αναβαθμιση.

Λειτουργει σε εκδοσεις 1046, 1055 και 1062 οπως αναφερεται στο XDA Developers

Pffff...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 826
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Hρθε και το december security patch... Σαν να αρχισαν να επισπευδουν τα updates επιτελους....

Pffff...

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Hρθε και το december security patch... Σαν να αρχισαν να επισπευδουν τα updates επιτελους....

 

Πάντα ήταν συνεπής η Nokia στα security updates, με την αναβάθμιση σε Pie άργησαν σε όλες τις συσκευές λόγω προβλημάτων που σύμφωνα με την εταιρία εμφανίστηκαν ή λόγω εσκεμμένης προώθησης των νέων συσκευών με Pie σύμφωνα με τα διάφορα leaks.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Πάντα ήταν συνεπής η Nokia στα security updates, με την αναβάθμιση σε Pie άργησαν σε όλες τις συσκευές λόγω προβλημάτων που σύμφωνα με την εταιρία εμφανίστηκαν ή λόγω εσκεμμένης προώθησης των νέων συσκευών με Pie σύμφωνα με τα διάφορα leaks.

Μάλλον το δεύτερο πρέπει να ισχύει...

Hρθε και το december security patch... Σαν να αρχισαν να επισπευδουν τα updates επιτελους....

Σε μας νομίζω στις 13 του μήνα θα έρθει το security update!

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Μετα το τελευταιο update εχω μεγαλη πτωση αυτονομιας και SOT, δε ξερω αν θελει τον χρονο του παλι το Adaptive battery να προσαρμοστει, πηγα καλου κακου στην λυση του hard reset και βλεπουμε...

Pffff...

Link to comment
Share on other sites

παιδια θελω να παρω τη συσκευη αλλα εχω κολησει γιατι διαβαζω απο ξενα φορουμς οτι εχει προβληματα με το wifi, χανει το σημα και τετοια.

μαλιστα καποιος εβαλε λινκ με τη νοκια να λεει οτι αναγνωριζει το προβλημα.

 

ισχυει τελικα αυτο;

Hamurabi
Link to comment
Share on other sites

Έχω τη συσκευή από τον Απρίλιο και δεν έχω προσέξει ποτέ κάτι τέτοιο, σε κανένα δίκτυο που συνδέθηκα, είτε ιδιωτικό είτε δημόσιο.

Η συσκευή γενικά λειτουργεί άψογα σε κάθε επίπεδο, χωρίς κανένα απολύτως πρόβλημα ως τώρα.

παιδια θελω να παρω τη συσκευη αλλα εχω κολησει γιατι διαβαζω απο ξενα φορουμς οτι εχει προβληματα με το wifi, χανει το σημα και τετοια.

μαλιστα καποιος εβαλε λινκ με τη νοκια να λεει οτι αναγνωριζει το προβλημα.

 

ισχυει τελικα αυτο;

(ψάχνουμε πρώτα και μετά ρωτάμε...)
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά. Αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα. Κάθε φορά που ανοίγω ή κάνω επανεκκίνηση το κινητό μου βγάζει ένα μήνυμα στο οποίο αναφέρει ότι η "τάδε" εφαρμογή (Τηλέφωνο, Quelqomme ή κάπως έτσι) θέλει να στείλει ένα μήνυμα στο 22344 και αυτό ενδέχεται να επιφέρει επιπλέον χρεώσεις. Προφανώς δεν έχω στείλει, αλλά γνωρίζει κάποιος περί τίνος πρόκειται και γιατί συμβαίνει μόνο όταν ανοίγει το τηλέφωνο;;;
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά. Αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα. Κάθε φορά που ανοίγω ή κάνω επανεκκίνηση το κινητό μου βγάζει ένα μήνυμα στο οποίο αναφέρει ότι η "τάδε" εφαρμογή (Τηλέφωνο, Quelqomme ή κάπως έτσι) θέλει να στείλει ένα μήνυμα στο 22344 και αυτό ενδέχεται να επιφέρει επιπλέον χρεώσεις. Προφανώς δεν έχω στείλει, αλλά γνωρίζει κάποιος περί τίνος πρόκειται και γιατί συμβαίνει μόνο όταν ανοίγει το τηλέφωνο;;;

 

Εφόσον σου γράφει 5ψηφιο, νομίζω ότι πρόκειται για κάτι κακόβουλο και αν σταλεί κάτι θα σου κοστίσει. Έχεις κατεβάσει καμία εφαρμογή αμφιλεγόμενης προέλευσης? Έχεις δοκιμάσει να τρέξεις κανένα scan με Malwarebytes ή κάποιο άλλο antivirus?

Link to comment
Share on other sites

Εφόσον σου γράφει 5ψηφιο, νομίζω ότι πρόκειται για κάτι κακόβουλο και αν σταλεί κάτι θα σου κοστίσει. Έχεις κατεβάσει καμία εφαρμογή αμφιλεγόμενης προέλευσης? Έχεις δοκιμάσει να τρέξεις κανένα scan με Malwarebytes ή κάποιο άλλο antivirus?

Όχι, δε νομίζω. Τα βασικά θεωρώ ότι έχω κατεβάσει και αυτά από το playstore. Δεν έχω περάσει κάποιο antivirus, έχεις κάποιο να προτείνεις;

Link to comment
Share on other sites

Όχι, δε νομίζω. Τα βασικά θεωρώ ότι έχω κατεβάσει και αυτά από το playstore. Δεν έχω περάσει κάποιο antivirus, έχεις κάποιο να προτείνεις;

Εκτος των παραπανω κανε και μία αιτηση στον παροχο σου να σου κανει φραγμο σε 5ψηφιους αριθμους.Ετσι δεν θα σου ξανα ερθουν.Ειναι απατη και θα χρεωθεις εαν ανοιξεις η απαντησεις σε αυτους.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας. Δεν ξέρω αν έχει απαντηθεί. Η συσκευασία έχει ακουστικά; Στο επίσημο της Nokia λέει όχι αλλά τα βίντεο δείχνουν ότι έχει. Edited by savo77
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Μπορεί κάποιος κάτοχος να με πληροφορήσει αν το κινητό πιάνει 4G+ ή μόνο σκέτο 4G;

 

Ευχαριστώ.

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Μπορεί κάποιος κάτοχος να με πληροφορήσει αν το κινητό πιάνει 4G+ ή μόνο σκέτο 4G;

 

Ευχαριστώ.

Έχει cat6. Οπότε έχει 4G+.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δει το εικονίδιο 4G+ στην οθόνη του κινητού ή πηγαίνεις συμπερασματικά; Αυτό με ενδιαφέρει να μάθω.

Γιατί και για το poco το ίδιο λέγαμε, αλλά τελικά δεν....

Όχι πως με έχει ενοχλήσει κάτι τόσο καιρό που έχω το poco, απλά τώρα ψάχνω για τη σύζυγο και είμαι ανάμεσα στο 7+ και το mi 8 lite. Είναι δύσκολο το σήμα εκεί που δουλεύει και γι αυτό με ενδιαφέρει το 4G+.

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Έχεις δει το εικονίδιο 4G+ στην οθόνη του κινητού ή πηγαίνεις συμπερασματικά; Αυτό με ενδιαφέρει να μάθω.

Γιατί και για το poco το ίδιο λέγαμε, αλλά τελικά δεν....

Όχι πως με έχει ενοχλήσει κάτι τόσο καιρό που έχω το poco, απλά τώρα ψάχνω για τη σύζυγο και είμαι ανάμεσα στο 7+ και το mi 8 lite. Είναι δύσκολο το σήμα εκεί που δουλεύει και γι αυτό με ενδιαφέρει το 4G+.

Όχι. Αλλά είχα το Lumia 950 XL με cat6 και μου έδειχνε επάνω 4G+. Νομίζω στα Nokia (έχω το 8 με cat9 τώρα!) δεν δείχνουν το 4G+ αν δεν ανοίξεις τα δεδομένα! Ενώ στο Lumia που είχα το εδειχνε. Για το Pocophone δεν ξέρω τι παίζει.

Γιατί κι εμένα τώρα το Nokia 8 δεν μου βγάζει επάνω 4G+ ή ακόμα και 4G. Ενώ το Lumia το έβγαζε. Στις ίδιες περιοχές γυρνάω. Δεν μπορεί στο ένα να έχει 4G+ και στο άλλο όχι!

Από αυτή την άποψη το λέω.

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα. ΟΚ. Ευχαριστώ πολύ.

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Μετα το update δεκεμβριου η ενδειξη SOT και Ωρες λειτουργιας τηλεφωνου δειχνουν οτι ναναι. Εαν κουμπωσω το τηλ στο pc εστω για λιγο, οι ενδειξεις μηδενιζουν σα να εκανα πληρη φορτιση.

Το προβλημα αυτονομιας που ειχα διορθωθηκε με hard reset.

 

Επισης καλα νεα για την GCam, ενας νεος developer στο XDA καταφερε να λειτουργησουν ολες οι επιλογες της GCam στο N7+ στην εκδοση 6.1.021.

Κατεβαζετε απο ΕΔΩ (Google drive) Εχει λιγες και κατανοητες ρυθμισεις.

Pffff...

Link to comment
Share on other sites

Μετα το update δεκεμβριου η ενδειξη SOT και Ωρες λειτουργιας τηλεφωνου δειχνουν οτι ναναι. Εαν κουμπωσω το τηλ στο pc εστω για λιγο, οι ενδειξεις μηδενιζουν σα να εκανα πληρη φορτιση.

Το προβλημα αυτονομιας που ειχα διορθωθηκε με hard reset.

 

Επισης καλα νεα για την GCam, ενας νεος developer στο XDA καταφερε να λειτουργησουν ολες οι επιλογες της GCam στο N7+ στην εκδοση 6.1.021.

Κατεβαζετε απο ΕΔΩ (Google drive) Εχει λιγες και κατανοητες ρυθμισεις.

Σε Nokia 8 πάντως δεν κατεβαίνει η συγκεκριμένη έκδοση gcam! :(

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα. ΟΚ. Ευχαριστώ πολύ.

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Έχει 4g+, το βλέπω όταν έχω ανοικτά τα δεδομένα.

Link to comment
Share on other sites

Έχει 4g+, το βλέπω όταν έχω ανοικτά τα δεδομένα.

Ωραίος. Ευχαριστώ πολύ.

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Έχεις δει το εικονίδιο 4G+ στην οθόνη του κινητού ή πηγαίνεις συμπερασματικά; Αυτό με ενδιαφέρει να μάθω.

Γιατί και για το poco το ίδιο λέγαμε, αλλά τελικά δεν....

Όχι πως με έχει ενοχλήσει κάτι τόσο καιρό που έχω το poco, απλά τώρα ψάχνω για τη σύζυγο και είμαι ανάμεσα στο 7+ και το mi 8 lite. Είναι δύσκολο το σήμα εκεί που δουλεύει και γι αυτό με ενδιαφέρει το 4G+.

 

Με Wind στην θεση 2 βλέπω και εγώ εικονίδιο 4g+ όταν παίρνω δεδομένα από αυτη την κάρτα.

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω αρκετό καιρό για ένα δώρο της συζύγου κι έχω σχεδόν καταλήξει στο συγκεκριμένο κινητό.

Θα ήθελα όμως να ακούσω και τη δική σας άποψη/συμβουλή/προτροπή.

Την ενδιαφέρει ένας αξιόλογος επεξεργαστής, οπότε θεωρώ ότι με τον 660 είμαστε παραπάνω από εντάξει, αλλά την ενδιαφέρει πολύ μια καλή κάμερα και φυσικά το 4G+.

Τη στοκ κάμερα πως θα την αξιολογούσατε σε σύγκριση με mi 8 lite, honor 8x, honor 9 & p20 που ήταν υποψήφια;

Έκανα καλά που την κατηύθυνα προς το 7+;

Υπάρχει κάτι που να σας έχει ενοχλήσει στο συγκεκριμένο κινητό, τόσο ώστε να μπείτε στη διαδικασία να το αλλάξετε;

 

Ευχαριστώ.

 

Υ.Γ. Είμαι σίγουρος ότι κάπου θα έχει αναφερθεί, αλλά η gcam κατεβαίνει χωρίς ρουταρίσματα, ξεκλειδώματα κ.τ.λ;

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...