Jump to content

Nokia 7 plus


Chef_George_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για την δονηση πατα το volume down κατεβασε ενταση και μετα πατα το πανω εικονιδιο με την καμπανα να βγαλει δονηση.

 

 

Σωστός..... ευχαριστώ.

 

 

Στάλθηκε από το Nokia 7+ χρησιμοποιώντας Tapatalk

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 826
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Με τη χρήση του είστε ευχαριστημένοι?

Η κάμερα τι λέει ειδικά το βράδυ που είναι και το πιο δύσκολο.. (αν έχετε και κανα δείγμα :D )

 

Είμαι ανάμεσα σε αυτό, Xperia xz1 και p20 lite

 

Ευχαριστώ!

If today was perfect, there would be no need for tomorrow...
Link to comment
Share on other sites

Με τη χρήση του είστε ευχαριστημένοι?

Η κάμερα τι λέει ειδικά το βράδυ που είναι και το πιο δύσκολο.. (αν έχετε και κανα δείγμα :D )

 

Είμαι ανάμεσα σε αυτό, Xperia xz1 και p20 lite

 

Ευχαριστώ!

 

Για επιλογη κινητου ανοιγεις νεο θεμα εδω http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=145

 

Για δειγματα καμερας δες εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=469995

 

Επισης διαβασε τις προηγουμενες σελιδες σε αυτο το τοπικ

Pffff...

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι έχω κάνει όλες τις προβλεπόμενες ρυθμίσεις για εξοικονόμηση της μπαταρίας αλλά εξακολουθώ να μην είμαι ευχαριστημένος.

Παρατηρώ δηλαδή γρήγορη πτώση της μπαταρίας.

Τη φόρτισα σήμερα στο 100% και με το που το βγάζω, λαμβάνω μήνυμα.

Μπαίνω να το διαβάσω, απαντάω και τσουπ η μπαταρία στο 97%.

Παράλογο δεν είναι;

Στο poco για παράδειγμα, αφού αυτό έχω μόνο ως μέτρο σύγκρισης αυτή τη στιγμή, μπορεί να χαζεύω για κάμποση ωρα σε fb ή ίντερνετ και το ποσοστό να μην αλλάζει καθόλου.

Έχετε να με συμβούλεψε κάτι άλλο πέραν των γνωστών διαδικασιών;

Το μόνο μου παράπονο από το τηλέφωνο είναι αυτό. Τίποτα άλλο.

 

Επίσης υπάρχει τρόπος να το βάλω στο αθόρυβο αλλά με τη δόνηση ενεργή; Όταν επιλέγω το "μην ενοχλείτε", αυτομάτως απενεργοποιείται και η δόνηση.

 

Ευχαριστώ.

 

Στάλθηκε από το Nokia 7+ χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν ξέρω αν πήγες στις ρυθμίσεις μπαταρίας > εφαρμογές παρασκήνιο για να κρατήσεις ανοιχτές μόνο αυτές που σε ενδιαφέρουν. Συνήθως αυτές που έχουν να κάνουν με μηνύματα ή πληρωμές με NFC.

Από την μπαταρία του ειδικά είμαι πολύ ευχαριστημένος κι ας έχω πάνω από 150 εφαρμογές. Στο παρασκήνιο έχω αφήσει να τρέχουν περίπου 15 αν θυμάμαι καλά...

(ψάχνουμε πρώτα και μετά ρωτάμε...)
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ. Ναι, το έχω κανει.

Έχω αφήσει όλες κι όλες 5-6 εφαρμογές να τρέχουν.

Insta, fb, messenger, yahoo mail, accuweather και viber.

Τεσπά, ευχαριστώ για τη συμμετοχή.

Ακόμα κι έτσι, το τηλέφωνο είναι απαιχτο.

 

Στάλθηκε από το Nokia 7+ χρησιμοποιώντας Tapatalk

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Θα μπορούσα να πω κι εγώ - προερχόμενος από iPhone κ αρκετά χρόνια σε Android συσκευές - ότι πρόκειται για την πρώτη συσκευή Android που είναι με ποιότητα κατασκευής κορυφαία, με λειτουργικό που αναβαθμίζεται από την πηγή (όπως και τα iOS), χωρίς ΚΑΝΈΝΑ πρόβλημα, σταθερή, που σου δίνει την εμπιστοσύνη ότι δεν θα σε "πουλήσει" ποτέ. Σε τέτοια τιμή πιστεύω ότι είναι κορυφαία επιλογή.

Και ύστερα από 9 μήνες κατοχής μου τα απέδειξε όλα αυτά!

Κάτι που δεν κατάφεραν να το κάνουν πολύ ακριβότερες συσκευές Android που είχα...

Αποφάσισα να το κρατήσω μέχρι να υπάρξει η ανάγκη αλλαγής του μόνο.

(ψάχνουμε πρώτα και μετά ρωτάμε...)
Link to comment
Share on other sites

Μην κάνεις το λάθος και το δώσεις. Και εγώ είχα iPhone. Είδα την εμπειρία του iOS αλλά δεν κατάλαβα τρελές διαφορές σε σχέση με το Android. Τέτοια ολοκληρωμένη συσκευή είχα να δω για τις δικές μου ανάγκες τότε με το Nexus 5.
Link to comment
Share on other sites

Αποφάσισα να το κρατήσω μέχρι να υπάρξει η ανάγκη αλλαγής του μόνο.

Μην κάνεις το λάθος και το δώσεις. Και εγώ είχα iPhone. Είδα την εμπειρία του iOS αλλά δεν κατάλαβα τρελές διαφορές σε σχέση με το Android. Τέτοια ολοκληρωμένη συσκευή είχα να δω για τις δικές μου ανάγκες τότε με το Nexus 5.

Συμφωνώ απόλυτα. Το τηλέφωνο είναι άψογο απ' όλες τις απόψεις και ειδικά σε αυτό το εύρος τιμής που είναι τώρα. Πραγματικό εργαλείο.

Προσωπικά με έχουν αφήσει παραπάνω από ευχαριστημένο οι φωτό με τη gcam.

 

Κάτι άλλο τώρα. Η συσκευή που πήρα, είχε προεγκατεστημένες αρκετές εφαρμογές της cosmote. Είναι σε όλους έτσι ή μόνο η δική μου;

Δεν αποτελούσαν βέβαια πρόβλημα καθ' ότι υπήρχε η δυνατότητα απεγκατάστασής τους.

Απλά ρωτάω.....

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπόρεσα να βρω αν έχετε αναφέρει κάτι για το τζάμι της οθόνης του 7+

Είναι ανθεκτική ή θέλει οπωσδήποτε προστασία;

Ποια θήκη και τζαμάκι προστασίας προτείνετε;

 

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Ανθεκτική ξεανθεκτικη, εγώ πάντα βάζω tempered και πάντα επιλέγω της 3ΜΚ.

Είναι καταπληκτικά, λεπτά όσο πρέπει και εφαρμόζουν ακριβώς στην οθόνη.

Δε μου αρέσουν αυτά που είναι χοντρά ή είναι πιο μικρά από την οθόνη (βλέπε terrapin).

Της 3 ΜΚ είναι λεπτά και μαλακά, όχι χοντρό γυαλί, και γι αυτό μπορούν και τα κάνουν ακριβώς όσο το μέγεθος της οθόνης. Την αγκαλιάζουν δηλαδή ακόμα κι αν είναι ελαφρώς κυρτή.

 

https://www.skroutz.gr/s/15355853/3MK-Premium-Flexible-Glass-Nokia-7-Plus-0-2mm-13520.html?utm_source=android&utm_campaign=skroutz_share

 

Στάλθηκε από το Nokia 7+ χρησιμοποιώντας Tapatalk

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Ανθεκτική ξεανθεκτικη, εγώ πάντα βάζω tempered και πάντα επιλέγω της 3ΜΚ.

Είναι καταπληκτικά, λεπτά όσο πρέπει και εφαρμόζουν ακριβώς στην οθόνη.

Δε μου αρέσουν αυτά που είναι χοντρά ή είναι πιο μικρά από την οθόνη (βλέπε terrapin).

Της 3 ΜΚ είναι λεπτά και μαλακά, όχι χοντρό γυαλί, και γι αυτό μπορούν και τα κάνουν ακριβώς όσο το μέγεθος της οθόνης. Την αγκαλιάζουν δηλαδή ακόμα κι αν είναι ελαφρώς κυρτή.

 

https://www.skroutz.gr/s/15355853/3MK-Premium-Flexible-Glass-Nokia-7-Plus-0-2mm-13520.html?utm_source=android&utm_campaign=skroutz_share

 

Στάλθηκε από το Nokia 7+ χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ξέρεις αν έχουν για όλα τα Nokia τέτοιου είδους tempered glass ή μόνο για το 7 plus;

 

Edit: Τελικά είδα έχει μόνο και για το Nokia 5... :( Για τα υπόλοιπα τίποτα!!!

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω για τα περισσότερα. Εσύ για ποιο θέλεις;

Για Nokia 8. Αλλά έβαλα τη συγκεκριμένη μάρκα για τη συσκευή μου και το μοναδικό Nokia που έβγαλε ήταν το Nokia 5. Ούτε καν για 7plus. Εσύ πως το βρήκες;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Όχι μόνο....

Nokia 7+, 5, 6.1 & 7.1

https://www.skroutz.gr/c/612/prostasia-othonis-kinitwn.html?from=latest_keyphrases&keyphrase=3mk+nokia

Για 8 ούτε εγώ βρήκα κάτι.

 

Θήκη πήρα αυτή που έχω πάρει και στο pocophone.

Πολύ κομψή αλλά και τούμπανο. Ακόμα και κάτω να σου πέσει, δεν καταλαβαίνει τίποτα.

 

s-l1600.jpg

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Το λοιπόν, χωρίς να είμαι απόλυτα σίγουρος ότι οφείλεται σε αυτό, παρατήρησα το εξής.

Απενεργοποίησα τη λειτουργία "σηκώστε για να δείτε" και η κατανάλωση της μπαταρίας βελτιώθηκε απίστευτα.

Μιλάμε για αισθητή διαφορά.

Έχει πειραματιστεί κανείς άλλος με τη συγκεκριμένη λειτουργία;

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Το λοιπόν, χωρίς να είμαι απόλυτα σίγουρος ότι οφείλεται σε αυτό, παρατήρησα το εξής.

Απενεργοποίησα τη λειτουργία "σηκώστε για να δείτε" και η κατανάλωση της μπαταρίας βελτιώθηκε απίστευτα.

Μιλάμε για αισθητή διαφορά.

Έχει πειραματιστεί κανείς άλλος με τη συγκεκριμένη λειτουργία;

Τι είναι αυτό το "σηκώσετε για να δείτε" πάλι; :confused:

Φοβερή θήκη!!!!!!!! Θέλω κι εγώ για το 8αράκι μου!!!!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Τι είναι αυτό το "σηκώσετε για να δείτε" πάλι; :confused:

Λειτουργία του 7+ κατά την οποία όταν σηκώνεις το κινητό, ανάβει η οθόνη τύπου "always on display" και βλέπεις αν έχεις ενημερώσεις, αναπάντητες κ.τ.λ.

 

Φοβερή θήκη!!!!!!!! Θέλω κι εγώ για το 8αράκι μου!!!!

Ψάξου στο ebay. GKK λέγονται αυτές οι θήκες.

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Και σε εμένα έβγαλε τις εφαρμογές από την Cosmote. Για τζάμι εγώ πήρα αυτό https://www.mikromagazo.gr/index.php?route=product/product&product_id=72627. Καλύπτει όλη την οθόνη και στα πλάγια. Αλλά έχει κάτι βούλες. Σαν να έχεις πουά τζαμάκι
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να το πάρω και βλέπω παντού στο skroutz κατόπιν παραγγελίας ή παράδοση σε 4 έως 10 ημέρες. Από πια χώρα τα φέρνουν; Με την εγγύηση τι γίνεται με την Ελληνική αντιπροσωπεία τα αναγνωρίζουν ή τα θεωρούν παρά εισαγωγή; Αλλά και να το αγοράσω από το public με καπέλο +200€ δεν το θέλω..
http://www.danasoft.com/sig/grlansin.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ένας το έχει αλλά σε λευκό στα 278€.

https://www.skroutz.gr/s/14052501/Nokia-7-Plus-Dual-64GB.html?utm_source=android&utm_campaign=skroutz_share

Δεν ξέρω τι χρώμα ψάχνεις βέβαια.

Εναλλακτικά μπορείς να κοιτάξεις στα διάφορα sites αγοραπωλησιών (π.χ. insomnia) στα οποία πωλούνται κινητά κυριολεκτικά καινούρια.

Προσωπικά από εκεί το πήρα και μαλιστα σφραγισμένο.

Σε καμία περίπτωση πάντως με καπέλο από γνωστές αλυσίδες.

Σε ότι αφορά την εγγύηση, νομίζω ότι τα καλύπτει κανονικά η εδώ αντιπροσωπεία.

Ρώτησε κι εσύ πάντως για παν ενδεχόμενο.

 

Στάλθηκε από το Nokia 7+ χρησιμοποιώντας Tapatalk

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να το πάρω και βλέπω παντού στο skroutz κατόπιν παραγγελίας ή παράδοση σε 4 έως 10 ημέρες. Από πια χώρα τα φέρνουν; Με την εγγύηση τι γίνεται με την Ελληνική αντιπροσωπεία τα αναγνωρίζουν ή τα θεωρούν παρά εισαγωγή; Αλλά και να το αγοράσω από το public με καπέλο +200€ δεν το θέλω..

 

Και από skroutz να πάρει το καλύπτει η εγγύηση αφού είναι ευρωπαϊκό μοντέλο. Εγώ το πήρα από omgazdet που ειμαι και από Θεσσαλονίκη. Παρασκευή έκανα παραγγελία Τρίτη το είχα.

Link to comment
Share on other sites

Το βρήκα στο skyfon μέσω bestprice και το έχει διαθέσιμο. Παρόλα αυτά τους έστειλα email με ερώτημα όσον αφορά την κάλυψη της εγγύησης από την Ελληνική αντιπροσωπεία διότι το κατάστημα έχει έδρα την Βουλγαρία.

Από την μια σκέφτομαι να περιμένω να έρθει και η θήκη από το eBay που έχω παραγγείλει γιατί πρώτη φορά θα έχω τόσο μεγάλο κινητό 6’’ και φοβάμαι μην μου φυγει από τα χέρια.. έχω συνηθίσει σε μικρό iPhone SE.

http://www.danasoft.com/sig/grlansin.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλά έκανες κι έστειλε μήνυμα γιατί πολλές φορές λένε διαθέσιμο και τελικά δεν το έχουν.

 

Στάλθηκε από το Nokia 7+ χρησιμοποιώντας Tapatalk

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...