Jump to content

Nokia 7 plus


Chef_George_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πότε θα είναι διαθέσιμο το Android P

 

Για όσους θέλουν να δοκιμάσουν το Android P από τώρα, καλό θα είναι να γνωρίζουν ότι η έκδοση Android P Beta είναι ήδη διαθέσιμη για τα Google Pixel, Sony Xperia XZ2, Xiaomi Mi MIX 2S, Nokia 7 Plus, Oppo R15 Pro, Vivo X21, OnePlus 6 και Essential PH-1.

 

 

 

https://www.techgear.gr/android-p-everything-you-need-to-know-137861/

(ψάχνουμε πρώτα και μετά ρωτάμε...)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 826
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πότε θα είναι διαθέσιμο το Android P

 

Για όσους θέλουν να δοκιμάσουν το Android P από τώρα, καλό θα είναι να γνωρίζουν ότι η έκδοση Android P Beta είναι ήδη διαθέσιμη για τα Google Pixel, Sony Xperia XZ2, Xiaomi Mi MIX 2S, Nokia 7 Plus, Oppo R15 Pro, Vivo X21, OnePlus 6 και Essential PH-1.

 

 

 

https://www.techgear.gr/android-p-everything-you-need-to-know-137861/

Κανονικά δεν θα έπρεπε να είναι για όλα τα Nokia;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Κανονικά δεν θα έπρεπε να είναι για όλα τα Nokia;
Για όσα έχουν Android one κανονικά μόνο, ανεξαρτήτως μάρκας.

Άρα σε λίγο καιρό θα αρχίσει τα τεστ για το 8 scirocco & 6 (2018).

Λογικά..

(ψάχνουμε πρώτα και μετά ρωτάμε...)
Link to comment
Share on other sites

Χτες παρελαβα το κινητο απο το woostore με 359€. Το καθυστερησαν αρκετα και η επικοινωνια μαζι τους γινεται ΜΟΝΟ μεσω livechat αλλα παρελαβα κανονικα και παμε στο review.

Το κινητο ηρθε φορτισμενο. Η μπαταρια ειναι απιστευτη. Δεν πεφτει ευκολα. Εβαζα εφαρμογές, εκανα μια αναβαθμιση 500mb+, το ψαχουλευα ωρες ολοκληρες και η μπαταρια σκυλι. Επισης φορτιζει ταχυτατα.

Μεσα εχει ενα φορτιστη 3Α, ακουστικα και μια ******* διαφσνης θηκη.

Η ποιοτητα κατασκευης ειναι παρα παρα πολυ καλη! Η καμερα ειναι αρκετα καλη. Βγαζει ωραιες βραδινες φωτο. Οκ δεν ειναι p20 pro αλλα το πηρα και 359 και οχι 770...

Παει σφαιρα. Πρωτη φορα πηρα κινητο με stockandroid και βλεπω μεγαλη διαφορα. μπορεις να κανεις απεγκατάσταση ολα τα προγραμματα και να ξεφορτωθεις οτι δεν σου αρεσει. Στην αρχη ειχα κολλησει γιατι ηθελα καλύτερο επεξεργαστη αλλα πραγματικα η ταχυτητα αποκρισης ειναι σε αλλο επιπεδο.

Ηχος βγαινει μονο απο το 1 ηχειο στο κατω μερος του κινητου. Μετριος.

Η οθονη αρκετα καλη για τα χρηματα που κοστιζει. Δεν ειναι note αλλα δεν εχει και υπερκορεσμενα χρωματα. Θα ηθελα ισως παραπανω μεφιστη φωτεινοτητα. Πιστευω το καλοκαιρι στη θαλασσα με το δυνατο ηλιο θα χρειαστει.

 

Γενικα ειμαι πολυ ευχαριστημενος και το προτεινω ανεπιφυλακτα.

Υ.Γ. διαβασα οτι εχει ραδιοφωνο και οτι απλα πρεπει να βαλουμε εμεις εφαρμογη. Εχει να προτεινει καποιος;

Link to comment
Share on other sites

Χτες παρελαβα το κινητο απο το woostore με 359€. Το καθυστερησαν αρκετα και η επικοινωνια μαζι τους γινεται ΜΟΝΟ μεσω livechat αλλα παρελαβα κανονικα και παμε στο review.

Το κινητο ηρθε φορτισμενο. Η μπαταρια ειναι απιστευτη. Δεν πεφτει ευκολα. Εβαζα εφαρμογές, εκανα μια αναβαθμιση 500mb+, το ψαχουλευα ωρες ολοκληρες και η μπαταρια σκυλι. Επισης φορτιζει ταχυτατα.

Μεσα εχει ενα φορτιστη 3Α, ακουστικα και μια ******* διαφσνης θηκη.

Η ποιοτητα κατασκευης ειναι παρα παρα πολυ καλη! Η καμερα ειναι αρκετα καλη. Βγαζει ωραιες βραδινες φωτο. Οκ δεν ειναι p20 pro αλλα το πηρα και 359 και οχι 770...

Παει σφαιρα. Πρωτη φορα πηρα κινητο με stockandroid και βλεπω μεγαλη διαφορα. μπορεις να κανεις απεγκατάσταση ολα τα προγραμματα και να ξεφορτωθεις οτι δεν σου αρεσει. Στην αρχη ειχα κολλησει γιατι ηθελα καλύτερο επεξεργαστη αλλα πραγματικα η ταχυτητα αποκρισης ειναι σε αλλο επιπεδο.

Ηχος βγαινει μονο απο το 1 ηχειο στο κατω μερος του κινητου. Μετριος.

Η οθονη αρκετα καλη για τα χρηματα που κοστιζει. Δεν ειναι note αλλα δεν εχει και υπερκορεσμενα χρωματα. Θα ηθελα ισως παραπανω μεφιστη φωτεινοτητα. Πιστευω το καλοκαιρι στη θαλασσα με το δυνατο ηλιο θα χρειαστει.

 

Γενικα ειμαι πολυ ευχαριστημενος και το προτεινω ανεπιφυλακτα.

Υ.Γ. διαβασα οτι εχει ραδιοφωνο και οτι απλα πρεπει να βαλουμε εμεις εφαρμογη. Εχει να προτεινει καποιος;

 

μαλλον θα ειναι το επομενο κινητο μου μολις πεσει ακομη λιγο η τιμη ....

οτιδηποτε αλλο δεις μας το γραφεις ..:)

χαιρομαι που σου αρεσε ..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Επειδή έχω δει καποια εκθεσιακα 7 Plus σε καταστήματα, τα οποια έχουν μια καθυστέρηση και ενα μικρο lag σε σχεση με αλλα google android κινητα στις μεταβάσεις. Ειναι θεμα αναβαθμισης, διορθώνεται; ποια είναι η εμπειρία σας; πχ οταν πατας back η home πριν γινει το εφε εχει μια καθυστέρηση.

 

Volte, Wifi Calling σε cosmote εχει κανεις;

 

Επισης απο σήμα κινητης και Wi-Fi ειναι απο τα καλα τυπου Samsung Huawei η ειναι σε επίπεδο Sony πχ;

 

Ευχαριστώ πολυ και με συγχωρειτε για το λιγο μεγαλο reply!

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παρελαβα εδω και τρεις ημερες το τηλεφωνο. Ειναι εκπληκτικο σε ολα του αλλα δυστηχως αντιμετωπιζω θεμα με την μπαταρια αφου πεφτει περιπου τρεις μοναδες την ωρα χωρις την παραμικρη χρηση. Του εκανα και hard reset αλλα τιποτα. Μηπως θελει στρωσιμο η μπαταρια:...λιγο χλωμο μου φαινεται. Μαλον μου εκατσε ελατωματικο. Να το στειλω για service, ειμαι σιγουρος οτι αποκλειεται να το δουν το προβλημα.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Επειδή έχω δει καποια εκθεσιακα 7 Plus σε καταστήματα, τα οποια έχουν μια καθυστέρηση και ενα μικρο lag σε σχεση με αλλα google android κινητα στις μεταβάσεις. Ειναι θεμα αναβαθμισης, διορθώνεται; ποια είναι η εμπειρία σας; πχ οταν πατας back η home πριν γινει το εφε εχει μια καθυστέρηση.

 

Volte, Wifi Calling σε cosmote εχει κανεις;

 

Επισης απο σήμα κινητης και Wi-Fi ειναι απο τα καλα τυπου Samsung Huawei η ειναι σε επίπεδο Sony πχ;

 

Ευχαριστώ πολυ και με συγχωρειτε για το λιγο μεγαλο reply!

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

 

Στο δικο μου δεν παρατηρησα καθολου lag. Δεν ξερω τι σημα εχει το huawei η το samsung γιατι ειχα lg αλλα μια χαρα ειναι το σημα του. Θεωρω πως εχει λιγο καλυτερο σημα και wifi απο το g2

Link to comment
Share on other sites

Παρελαβα εδω και τρεις ημερες το τηλεφωνο. Ειναι εκπληκτικο σε ολα του αλλα δυστηχως αντιμετωπιζω θεμα με την μπαταρια αφου πεφτει περιπου τρεις μοναδες την ωρα χωρις την παραμικρη χρηση. Του εκανα και hard reset αλλα τιποτα. Μηπως θελει στρωσιμο η μπαταρια:...λιγο χλωμο μου φαινεται. Μαλον μου εκατσε ελατωματικο. Να το στειλω για service, ειμαι σιγουρος οτι αποκλειεται να το δουν το προβλημα.

Μήπως είναι θέμα μπαταρίας μόνο;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Παρελαβα εδω και τρεις ημερες το τηλεφωνο. Ειναι εκπληκτικο σε ολα του αλλα δυστηχως αντιμετωπιζω θεμα με την μπαταρια αφου πεφτει περιπου τρεις μοναδες την ωρα χωρις την παραμικρη χρηση. Του εκανα και hard reset αλλα τιποτα. Μηπως θελει στρωσιμο η μπαταρια:...λιγο χλωμο μου φαινεται. Μαλον μου εκατσε ελατωματικο. Να το στειλω για service, ειμαι σιγουρος οτι αποκλειεται να το δουν το προβλημα.

 

Αν σου πεφτει 3% απλα σε standby χωρις τιποτα μετα απο factory reset ειναι προβλημα της μπαταριας ξεκαθαρα και ειναι και κατι που προφανως και θα το δουν το προβλημα αφηνοντας το κινητο 1 ωρα σε αναμονη οπως το εχεις και εσυ τωρα.

 

Επισης αν σου τρωει τοσο πολυ σε standby η μπαταρια,λογικα θα πεφτει ακομα περισσοτερο οταν το χρησιμοποιεις ετσι δεν ειναι?

 

Φυσιολογικο παντως δεν ειναι αν δεν υπαρχει καποια εφαρμογη που τρωει μπαταρια.

Link to comment
Share on other sites

Στο δικο μου δεν παρατηρησα καθολου lag. Δεν ξερω τι σημα εχει το huawei η το samsung γιατι ειχα lg αλλα μια χαρα ειναι το σημα του. Θεωρω πως εχει λιγο καλυτερο σημα και wifi απο το g2
Μάλιστα! σ Ευχαριστώ. LG ειχα και γω, μεταξυ των οποίων και G2. Είχαν μέτριο σημα η αλήθεια ειναι θυμάμαι..

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

λοιπον παιδια θα το επιστρεψω στο public μιας και το εχω λιγοτερο απο εβδομαδα. Θ κανω χρηση του δικαιωματος επιστροφης που εχω εντος 14 ημερων. Φανταζομαι θα το παρουν πισω και δεν θα εχω καποιο προβλημα. Να τους πω οτι εχει θεμα με την μπαταρια η οχι;
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω εχεις δικαιωμα να επιστρεψεις το προιον εντος 14 ημερων απο την ημερομηνια αγορας μονο και εφοσον το προιον ειναι σφραγισμενο.

Αυτο μου το εχει πει υπευθυνος απο το κεντρο προστασιας του καταναλωτη.

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω εχεις δικαιωμα να επιστρεψεις το προιον εντος 14 ημερων απο την ημερομηνια αγορας μονο και εφοσον το προιον ειναι σφραγισμενο.

Αυτο μου το εχει πει υπευθυνος απο το κεντρο προστασιας του καταναλωτη.

Τι εννοούν πρέπει να είναι σφραγισμένο;

Μα για να δεις αν εχει πρόβλημα η συσκευή πρέπει να ανοιχτεί το κουτί πρώτα!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

το ενα σου λεει οτι αν αγορασεις καποιο προιον και δεν το ανοιξεις μπορεις να το επιστρεψεις στο καταστημα εντος 14 ημερων και να σου επιστραφουν τα χρηματα σου χωρις καν να εξηγησεις το λογο που το επιστρεφεις.

το αλλο ειναι αν σου βγαλει προβλημα η συσκευη και φυσικα την εχεις ανοιξει και χρησιμοποιησει τοτε μπαινεις στη διαδικασια επισκευης ή αντικαταστασης αυτης αναλογα οπως κρινει το εκαστοτε σερβις της εταιρειας.

Επισης για τα 2 χρονια εγγυηση που συχνα διαβαζουμε οτι ισχυει για την ΕΕ και αυτο εχει ανακριβειες.

Τα 2 χρονια εγγυηση που γραφουν σημαινει οτι εχεις το δικαιωμα για 2 χρονια απο την ημερα αγορας του προιοντος να προσφυγεις νομικα για τυχον βλαβες, ελαττωματα κτλ που σου παρουσιασε το προιον αν για οποιοδηποτε λογο ο κατασκευαστης αρνηθει οτι το προιον εχει καποιο προβλημα.

Το οτι σου δινουν εγγυηση 2 χρονια και σου το επισκευαζουν ή σου το αντικαθιστουν καποιες φορες αυτο το κανει η πολιτικη της ιδιας της εταιρειας του κατασκευαστη απλα για να διαφυλαξει τους πελατες της και το ονομα της.

ΝΟΜΙΚΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΗ ΝΑ ΣΤΟ ΕΠΙΣΚΕΥΑΣΕΙ.

Αυτα δεν τα βγαζω απο το κεφαλι, αλλα μου τα εξηγησε τηλεφωνικα υπευθυνος απο το κεντρο προστασιας του καταναλωτη που σαφως ηταν πληρως ενημερωμενος

Link to comment
Share on other sites

λοιπον παιδια θα το επιστρεψω στο public μιας και το εχω λιγοτερο απο εβδομαδα. Θ κανω χρηση του δικαιωματος επιστροφης που εχω εντος 14 ημερων. Φανταζομαι θα το παρουν πισω και δεν θα εχω καποιο προβλημα. Να τους πω οτι εχει θεμα με την μπαταρια η οχι;

 

μόνο αν ειναι προβληματικό και το διαπιστώσουν κατοπιν ελέγχου μπορούν να στο πάρουν πίσω και να σου δώσουν άλλο..και αυτό τις πρώτες μέρες μόνο οσο ισχύει doa

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

Παιδια τα εχουμε ξαναπει απειρες φορες και εν μερη βαλτε λιγο και το μυαλο σας να δουλεψει.

 

Αν ηταν τοσο απλη η επιστροφη κινητου πισω,τοτε ολος ο κοσμος θα αγοραζε την τελευταια ακριβοτερη ναυαρχιδα,θα την δουλευε 1 εβδομαδα για να κανει την πλακα του και μετα ολοι θα τα επεστρεφαν πισω να παρουν ολα τα χρηματα τους?

 

Δεν υπαρχει λογικη σε αυτο το πραγμα.

 

Η επιστροφη ενος σφραγισμενου προιοντος ναι παιζει.

 

Μια μονο περιπτωση παιζει για να σου δεχτει η εταιρεια πισω ανοιγμενο προιον και να παρεις τα χρηματα σου πισω.

Αν η αγορα γινει εξ αποστασεως(ηλεκτρονικα)και στο site του το καταστημα πχ εχει λαθος πληροφοριες.

 

Για παραδειγμα ψαχνει καποιος κινητο με 2 στερεο ηχεια και βλεπει ενα κινητο στο site του κυριου Μιχαλη να λεει οτι το ταδε κινητο εχει 2 ηχεια.Αν παρει το κινητο,το ανοιξει και δει οτι τελικα εχει μονο 1 ηχειο,τοτε ναι εκει εχει το δικαιωμα να το επιστρεψει πισω.

Γιαυτο β εβαια και τα καταστηματα προσεχουν(τα περισσοτερα εστω)τις πληροφοριες που ανεβαζουν στα προιοντα τους(στην πλειοψηφια τουλαχιστον).

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά παντως, επειδή και εγώ ήμουν έτοιμος να το πάρω... Το SAR το έχετε κοιτάξει καθόλου?

https://www.nokia.com/en_int/phones/sar

Head: 0.361 W/kg over 10g

Body: 1.776 W/kg over 10g

Σαν πολύ δεν είναι?

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά παντως, επειδή και εγώ ήμουν έτοιμος να το πάρω... Το SAR το έχετε κοιτάξει καθόλου?

https://www.nokia.com/en_int/phones/sar

Head: 0.361 W/kg over 10g

Body: 1.776 W/kg over 10g

Σαν πολύ δεν είναι?

Πάντως και το Nokia 6.1 έχει πιο πολύ SAR

https://www.nokia.com/en_int/phones/sar

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

ΟΥΑΟΥ! 0.944 κεφάλι?:nuke: :alien:

Κρίμα ρε γ@μωτο και διάβαζα πιο παλιά οτι η Nokia έχει απο τα πιο χαμηλά SAR (στα προηγούμενα μοντέλα, 6 και 8 πχ)..

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά παντως, επειδή και εγώ ήμουν έτοιμος να το πάρω... Το SAR το έχετε κοιτάξει καθόλου?

https://www.nokia.com/en_int/phones/sar

Head: 0.361 W/kg over 10g

Body: 1.776 W/kg over 10g

Σαν πολύ δεν είναι?

 

Και εγώ εκεί κόλλησα και δεν το πήρα... Απαράδεκτοι.

Edited by yorgos00
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...