Jump to content

Nokia 7 plus


Chef_George_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ότι και να λέτε πάντως, ανήκει στην σφαίρα της φαντασίας εάν δεν το λειτουργήσετε για να πείτε εξ ιδίων την άποψη σας.

Εγώ ό,τι γράφω είναι από προσωπική εμπειρία για την συσκευή και είμαι υπέρ-ευχαριστημένος από κάθε του πλευρά:

- κορυφαία ποιότητα κατασκευής

- πάρα πολύ καλή διαχείριση ενέργειας

- πολύ καλό multitasking χωρίς κανένα κόλλημα

- καμία υπερθέρμανση εντελώς

- πάρα πολύ καλές οι κάμερες του

- πολύ καλή η σχέση τιμής του για όλα αυτά που προσφέρει.

- σου δίνει την αίσθηση πολύ ακριβότερης συσκευής

 

Υπόψιν, το λειτουργώ πολύ δυνατά όλη μέρα, κάθε μέρα για πολλές ώρες κ λόγω της δουλειάς μου. Ό,τι άλλο είχα έως τώρα κλάταρε σε σύντομο χρονικό διάστημα με όλα αυτά που κάνω. Ακριβότερες συσκευές που μετάνιωσα που τις πήρα κιόλας!

Από iPhone και Galaxy S7, μέχρι και κινέζικα Umidigi plus E (6GB RAM) & Lenovo X2.

 

Όλα είχαν προβλήματα. Μια με το Bluetooth που έχανε την σύνδεση του, μια με την μάπα κάμερα του το άλλο, άλλο με τη μικρή διάρκεια μπαταρίας, μια με το multitasking το άλλο, το WiFi του κλπ. Νευριάζεις που έχεις δώσει τόσα λεφτά!

Όλα αυτά που ανέφερα είναι τα απαραίτητα που θέλω να όλη την ημέρα.

 

ΕΠΙΤΈΛΟΥΣ ΚΆΤΙ ΠΟΥ ΑΞΊΖΕΙ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΤΟΥ ΣΤΟ ΈΠΑΚΡΟ!!

 

Όλα είναι μια θεωρία και τίποτα άλλο.

Στην πράξη όλα φαίνονται.

Πρόκειται για το 1ο μου Android που δεν χρειάστηκε ούτε μια φορά επανεκκίνηση για να ξεμπλοκάρω κάποιο κόλλημα του. Μόνο στην αναβάθμιση χρειάστηκε ως τώρα.

 

Αυτό είναι που τα λέει όλα...!!

 

Είμαι ενθουσιασμένος επιτέλους από μία Android συσκευή

Σημαντικό αυτό που λες. Πραγματικά δεν γίνεται να ζητάνε τόσα λεφτά και να έχουν θέματα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 826
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

στο bestprice έχει το κινητό στο 359,60 https://www.iphonego.gr/main/index.php?route=product/product&product_id=386626

είναι όμως στην κύπρο το κατάστημα. έχει πάρει ποτέ κανείς από αυτούς?

Link to comment
Share on other sites

Ότι και να λέτε πάντως, ανήκει στην σφαίρα της φαντασίας εάν δεν το λειτουργήσετε για να πείτε εξ ιδίων την άποψη σας.

Εγώ ό,τι γράφω είναι από προσωπική εμπειρία για την συσκευή και είμαι υπέρ-ευχαριστημένος από κάθε του πλευρά:

- κορυφαία ποιότητα κατασκευής

- πάρα πολύ καλή διαχείριση ενέργειας

- πολύ καλό multitasking χωρίς κανένα κόλλημα

- καμία υπερθέρμανση εντελώς

- πάρα πολύ καλές οι κάμερες του

- πολύ καλή η σχέση τιμής του για όλα αυτά που προσφέρει.

- σου δίνει την αίσθηση πολύ ακριβότερης συσκευής

 

Υπόψιν, το λειτουργώ πολύ δυνατά όλη μέρα, κάθε μέρα για πολλές ώρες κ λόγω της δουλειάς μου. Ό,τι άλλο είχα έως τώρα κλάταρε σε σύντομο χρονικό διάστημα με όλα αυτά που κάνω. Ακριβότερες συσκευές που μετάνιωσα που τις πήρα κιόλας!

Από iPhone και Galaxy S7, μέχρι και κινέζικα Umidigi plus E (6GB RAM) & Lenovo X2.

 

Όλα είχαν προβλήματα. Μια με το Bluetooth που έχανε την σύνδεση του, μια με την μάπα κάμερα του το άλλο, άλλο με τη μικρή διάρκεια μπαταρίας, μια με το multitasking το άλλο, το WiFi του κλπ. Νευριάζεις που έχεις δώσει τόσα λεφτά!

Όλα αυτά που ανέφερα είναι τα απαραίτητα που θέλω να όλη την ημέρα.

 

ΕΠΙΤΈΛΟΥΣ ΚΆΤΙ ΠΟΥ ΑΞΊΖΕΙ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΤΟΥ ΣΤΟ ΈΠΑΚΡΟ!!

 

Όλα είναι μια θεωρία και τίποτα άλλο.

Στην πράξη όλα φαίνονται.

Πρόκειται για το 1ο μου Android που δεν χρειάστηκε ούτε μια φορά επανεκκίνηση για να ξεμπλοκάρω κάποιο κόλλημα του. Μόνο στην αναβάθμιση χρειάστηκε ως τώρα.

 

Αυτό είναι που τα λέει όλα...!!

 

Είμαι ενθουσιασμένος επιτέλους από μία Android συσκευή

 

Respect. Εφόσον μπορείς να τα πεις όλα αυτά από πρώτο χέρι, πρόκειται όντως για μια συσκευή που αξίζει τα λεφτά της. Κι όταν πέσει κι άλλο σε τιμή, καθώς είναι ακόμα αρκετά νωρίς, θα είναι όντως ένα πολύ ποιοτικό vfm κινητό.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

καλημερα ειδα εντελως τυχαια το κινητο σε αναφορα του σε αλλο θεμα εδω μεσα και επαθα σοκ ..

τι συσκευαρα ειναι αυτη ρε παιδια ?

μου τρεχουν ηδη τα σαλια ...:lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

καλημερα ειδα εντελως τυχαια το κινητο σε αναφορα του σε αλλο θεμα εδω μεσα και επαθα σοκ ..

τι συσκευαρα ειναι αυτη ρε παιδια ?

μου τρεχουν ηδη τα σαλια ...:lol::lol:

 

Όντως πολύ καλό το 7άρι. Η Nokia είναι εδώ ξανά. Εγώ ήδη τσίμπησα το 8άρι. :)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Όντως πολύ καλό το 7άρι. Η Nokia είναι εδώ ξανά. Εγώ ήδη τσίμπησα το 8άρι. :)
Το εφτάρι με τραβάει απίστευτα λόγο οθόνης.. Θέλω μεγάλη κτλ.. Αν πέσει ακόμη λίγο η τιμή το έχω τσιμπήσει .. Πήγαινα για lg v 6 αλλά είδα αυτό και κόλλησα άσχημα.. Με τραβάει επίσης απίστευτα το pure android..

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το εφτάρι με τραβάει απίστευτα λόγο οθόνης.. Θέλω μεγάλη κτλ.. Αν πέσει ακόμη λίγο η τιμή το έχω τσιμπήσει .. Πήγαινα για lg v 6 αλλά είδα αυτό και κόλλησα άσχημα.. Με τραβάει επίσης απίστευτα το pure android..

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν ξέρω πώς θα είναι η εμπειρία χρήσης στο 7άρι με τον σναπ 660, αλλά με τον 835 στο 8άρι το pure android πάει κοπίδι. :)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω πώς θα είναι η εμπειρία χρήσης στο 7άρι με τον σναπ 660, αλλά με τον 835 στο 8άρι το pure android πάει κοπίδι. :)

 

εννοεις παιζει να ειναι πιο αργο ? το 8 εχει μικρη οθονη για τα γουστα μου ρε μαμοτι ..

Link to comment
Share on other sites

Θα είναι μεγάλο το δίλημμα πάντως ανάμεσα σε 8 και 7 plus γιατί η τιμή τους θα είναι σχεδόν ίδια. Τα συν του 7 plus είναι κάμερα μπαταρία μεγάλη οθόνη. Το 8 σίγουρα είναι καλύτερο στα υπόλοιπα αλλά πιστεύω μας έχει κάτσει σε όλους καλύτερα. Το 8 φαίνεται συντηρητικο. Τα είδα δίπλα δίπλα πάντως σε κατασκοπεια στο πλαίσιο και στο 8 μου φάνηκε λίγο καλύτερη η οθόνη σε ευκρίνεια και φωτεινότητα. Παρόλο που στο 7 η οθόνη μου φάνηκε καλύτερη από Sony Huawei κλπ
Link to comment
Share on other sites

εννοεις παιζει να ειναι πιο αργο ? το 8 εχει μικρη οθονη για τα γουστα μου ρε μαμοτι ..

Δεν έχω ιδέα τι ρόλο βαράει ο 660, αλλά το pure android είναι ασύγκριτη εμπειρία.

Και αν η οθόνη που έβαλαν στο 7 έχει την ποιότητα αυτής στο 8, τότε θα μιλάμε για ρεσιτάλ θέασης στις 6 ίντσες.

 

Θα είναι μεγάλο το δίλημμα πάντως ανάμεσα σε 8 και 7 plus γιατί η τιμή τους θα είναι σχεδόν ίδια. Τα συν του 7 plus είναι κάμερα μπαταρία μεγάλη οθόνη. Το 8 σίγουρα είναι καλύτερο στα υπόλοιπα αλλά πιστεύω μας έχει κάτσει σε όλους καλύτερα. Το 8 φαίνεται συντηρητικο. Τα είδα δίπλα δίπλα πάντως σε κατασκοπεια στο πλαίσιο και στο 8 μου φάνηκε λίγο καλύτερη η οθόνη σε ευκρίνεια και φωτεινότητα. Παρόλο που στο 7 η οθόνη μου φάνηκε καλύτερη από Sony Huawei κλπ

 

Η οθόνη του 8 είναι εκπληκτική. Φαντάζομαι σε αντίστοιχα επίπεδα θα είναι και του 7, απλά πολύ πιο χορταστική.

Edited by panosz75
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω ιδέα τι ρόλο βαράει ο 660, αλλά το pure android είναι ασύγκριτη εμπειρία.

Και αν η οθόνη που έβαλαν στο 7 έχει την ποιότητα αυτής στο 8, τότε θα μιλάμε για ρεσιτάλ θέασης στις 6 ίντσες.

 

 

 

Η οθόνη του 8 είναι εκπληκτική. Φαντάζομαι σε αντίστοιχα επίπεδα θα είναι και του 7, απλά πολύ πιο χορταστική.

 

διαβαζω παντου πολυ καλες κριτικες παντως ...

παιδια απο την καμερα το εχει κανενας να μας πει εντυπωσεις ?

Link to comment
Share on other sites

Nokia 7 Plus hands-on [Greek]

Απλά να έχετε υπόψιν ότι στα βίντεο τεντώνουν μέχρι τις άκρες και γεμίζει την οθόνη. Δεν το δοκίμασε σωστά αυτός...

 

Edited by Ipokratis
(ψάχνουμε πρώτα και μετά ρωτάμε...)
Link to comment
Share on other sites

Για όποιον νομίζει ότι είναι ακριβή η συσκευή, μπορεί συμβιβαστεί με κάτι παρακάτω μεν αλλά σε πολύ λιγότερα χρήματα...

 

https://www.techgear.gr/nokia-6-2018-incredible-price-137770/

(ψάχνουμε πρώτα και μετά ρωτάμε...)
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω αυτή είναι η κινεζική έκδοση με άλλους φακούς μιας και δεν γράφει zeiss πάνω

 

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για όποιον νομίζει ότι είναι ακριβή η συσκευή, μπορεί συμβιβαστεί με κάτι παρακάτω μεν αλλά σε πολύ λιγότερα χρήματα...

 

https://www.techgear.gr/nokia-6-2018-incredible-price-137770/

Αυτό είναι το 6 (2018) και όχι το 7 plus!!! Όντως δεν έχει Zeiss όμως!!!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι το 6 (2018) και όχι το 7 plus!!! Όντως δεν έχει Zeiss όμως!!!

 

 

έτσι.. και λείπουν αρκετές μπάντες 4G

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι το 6 (2018) και όχι το 7 plus!!! Όντως δεν έχει Zeiss όμως!!!
Ναι βρε φίλε. Για αυτό το προτείνω εναλλακτική λύση σε αυτή την τιμή που παίζει τώρα. Τα υπόλοιπα είναι λεπτομέρειες και μικρού ενδιαφέροντος εάν είναι να πληρώσεις €165 περίπου αντί για €350...

Anyway, εάν γκρινιάζει κάποιος για την τιμή ή θα περιμένει να πέσει τότε, ή θα μειώσει τις απαιτήσεις του και θα συμβιβαστεί με ότι θέλει να πληρώσει.

Edited by Ipokratis
(ψάχνουμε πρώτα και μετά ρωτάμε...)
Link to comment
Share on other sites

Ναι βρε φίλε. Για αυτό το προτείνω εναλλακτική λύση σε αυτή την τιμή που παίζει τώρα. Τα υπόλοιπα είναι λεπτομέρειες και μικρού ενδιαφέροντος εάν είναι να πληρώσεις €165 περίπου αντί για €350...

Anyway, εάν γκρινιάζει κάποιος για την τιμή ή θα περιμένει να πέσει τότε, ή θα μειώσει τις απαιτήσεις του και θα συμβιβαστεί με ότι θέλει να πληρώσει.

Μικρού ενδιαφέροντος για σένα. Ειδικά οι Zeiss. Το 7 plus έχει και μπροστινή με Zeiss!!!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Μικρού ενδιαφέροντος για σένα. Ειδικά οι Zeiss. Το 7 plus έχει και μπροστινή με Zeiss!!!
Εάν πρόσεξες είμαι από τους πρώτους στην γη που έχουν το 7 plus & φυσικά γνωρίζω πολύ καλά το τι έχει πάνω του...

Σε παρακαλώ όμως, πρόσεξε καλύτερα το τι εννοώ γράφοντας "μικρής σημασίας".

Από τη μία μου κλαίγονται ότι είναι ακριβό το 7 plus, από την άλλη όμως; Νά'χει και Zeiss, νά'χει και το ένα, νά'χει και το άλλο κλπ.

Αλλά να μην είναι ακριβό για την τσέπη τους

(ψάχνουμε πρώτα και μετά ρωτάμε...)
Link to comment
Share on other sites

Εάν πρόσεξες είμαι από τους πρώτους στην γη που έχουν το 7 plus & φυσικά γνωρίζω πολύ καλά το τι έχει πάνω του...

Σε παρακαλώ όμως, πρόσεξε καλύτερα το τι εννοώ γράφοντας "μικρής σημασίας".

Από τη μία μου κλαίγονται ότι είναι ακριβό το 7 plus, από την άλλη όμως; Νά'χει και Zeiss, νά'χει και το ένα, νά'χει και το άλλο κλπ.

Αλλά να μην είναι ακριβό για την τσέπη τους

Εγώ νομίζω οτι μ' αυτά που έχει το 7 plus, η τιμή του είναι μια χαρά.

Μη τα θέλουμε και όλα τζάμπα!!!! Zeiss θέλεις, θα πληρώσεις!

Για μένα δεν είναι μικρής σημασίας οι φακοί Zeiss. Έχω Zeiss από N95, N86, X6, N8, Lumia 830 και τώρα 950XL.

Ασχέτως λειτουργικού συστήματος. Οπότε όταν θα πάρω ξανά Nokia, θέλω να εχει Zeiss.

Δυστυχώς προς το παρόν μόνο το 7 plus έχει και μπροστινή κάμερα με Zeiss. Ελπίζω να επεκταθεί και στις επόμενες συσκευές της.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

http://content.myphone.gr/photo/full/70759/paroysiastike-android-9-0-android-p.jpg

 

Η HMD ανακοινώνει το πρόγραμμα ανάπτυξης Android "P" Beta για το Nokia 7 Plus.

 

https://nokiapoweruser.com/nokia-7-plus-eligible-to-get-android-p-beta-update/

 

Πρέπει πρώτα να κάνετε εγγραφή στην επίσημη ιστοσελίδα της Nokia στον παρακάτω σύνδεσμο και μετά μπορείτε να το κατεβάσετε.

https://www.nokia.com/en_int/phones/developer

 

Σχετικά με την παρουσίαση του Android P (Android 9.0) υπάρχει δημοσιευμένο θέμα και εδώ στο myphone.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=467184

Android: Xiaomi PocoPhone F1 (6/128) Xiaomi Redmi Note 8 Pro (6/128) ✔ Xiaomi Mi Smart Band 6 NFC

iOSiPhone X (3/256) ✔ Microsoft LUMIA 950 XL & 950 XL Dual Sim (Black & White) Microsoft BAND

✔ Other: Display Dock HD-500 Continuum/Qi DT-904/Screen Sharing HD-10/Wireless Display Adapter V3

Link to comment
Share on other sites

Ναι βεβαια χαμηλη τιμη για αγορα απο κινεζο μαγαζο που σημαινει οτι εχει 1 χρονο εγγυηση και αν σου παθει κατι το κινητο απο after sales support,αστα να πανε.

 

Επισης εχει και αλλα αρνητικα σαν συσκευη σε σχεση με το 7 plus.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...