Jump to content

Samsung Galaxy S9+


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ξέρει κάποιος σε φως ημέρας με ήλιο τι ρυθμίσεις να βάλω σε s9 plus κ σε s8 plus με pro mode και τι σε βράδυ με χαμηλό αποτέλεσμα για το καλύτερο αποτέλεσμα;

Υπάρχει κάποιος τρόπος στο s9 plus να βγάλω φώτο με πίσω selfie όπως είχε η σειρά s?

Έβαλα το gcam αλλά δεν δουλεύει καθόλου

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Αλεξ επιτρεψε μου να διαφωνήσω στα μισά. Δηλαδή, ένα samsung το παίρνεις και για τα s health κλπ. Αν θες απλά specs και τίποτα άλλο παίρνεις 5Τ. Για μένα bloat είναι κάνα ms app που σίγουρα πολλοί το χρειάζονται και αυτό αλλά σε γενικές γραμμές υποτίθεται ότι θες ένα πλήρες λειτουργικό και να βγάλεις ότι εσύ δε δουλεύεις. Κατά τα άλλα σίγουρα όλοι να είμαστε ευχαριστημένοι δε γίνεται. Εγώ προτιμώ να βγάζω 10 πάρα να βάζω 50..

+οο

Άλεξ δε γίνεται να θεωρείς bloat πολλές εφαρμογές που χρησιμοποιούμε οι υπόλοιποι και για πολλούς είναι λόγος αγοράς.

Π.χ. προσωπικά θεωρώ απαράδεκτο το OxygenOS. Δε μπορείς να κάνεις τίποτα χωρίς να κατεβάσεις αντίστοιχη εφαρμογή από το Play Store.

Κατακερματισμένο λογισμικό το οποίο τρέχει εξίσου γρήγορα με το Samsung Experience (μη μπερδεύεσαι με τον χρόνο των animation), και βγαίνουν γρήγορα οι αναβαθμίσεις γιατί είναι εντελώς γυμνό, με μηδενικό customization.

Και αυτός σαφώς είναι ένας λίγος που τουλάχιστον εδώ μέσα είμαστε λάτρεις της τεχνολογίας και παρόλο που το S9+ είναι στα ίδια χρήματα με το Pixel 2 XL ο κόσμος διαλέγει το S9.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

+οο

Άλεξ δε γίνεται να θεωρείς bloat πολλές εφαρμογές που χρησιμοποιούμε οι υπόλοιποι και για πολλούς είναι λόγος αγοράς.

Π.χ. προσωπικά θεωρώ απαράδεκτο το OxygenOS. Δε μπορείς να κάνεις τίποτα χωρίς να κατεβάσεις αντίστοιχη εφαρμογή από το Play Store.

Κατακερματισμένο λογισμικό το οποίο τρέχει εξίσου γρήγορα με το Samsung Experience (μη μπερδεύεσαι με τον χρόνο των animation), και βγαίνουν γρήγορα οι αναβαθμίσεις γιατί είναι εντελώς γυμνό, με μηδενικό customization.

Και αυτός σαφώς είναι ένας λίγος που τουλάχιστον εδώ μέσα είμαστε λάτρεις της τεχνολογίας και παρόλο που το S9+ είναι στα ίδια χρήματα με το Pixel 2 XL ο κόσμος διαλέγει το S9.

Κανεις λαθος,ουτε γυμνο ειναι ουτε αδειο ουτε ισχυει το μηδεν customization.

Εχει customization stock που δεν εχει καν η Sammy.(navigation bar/status bar customization ποικιλία σε gestures με ανοιχτη η κλειστει οθονη,εχεις επιλογη ειτε να δουλεψεις gesture navigation ειτε navigation bar button)

 

Τιποτα απο αυτα δεν εχει η Sammy.

 

Αμα βαλεις και root που δεν χανεις εγγυηση τοτε εχεις υπερτριπλασιο customization.:wink:

 

Πχ substratum theme σε root εχεις παραπανω επιλογες σε πινελιες στο UI απο οτι ενα stock theme engine.

 

Τις βασικες εφαρμογες τις εχει να δουλεψει ο χρηστης,μην λεμε οτι θελουμε.(πολυ πιο πληρες σε σχεση με stock android και google pixel)

 

Σε λιγο θα μας πεις οτι αχρηστο και περιττο και το play store.

 

Προσωπικα πανω απο τις μισες stock samsung εφαρμογες τις θεωρω πολυ κατωτερες απο αυτες που βρισκω σε play store.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Μακράν το περισσότερο εχει δεν χωρά αμφιβολία σε αυτο.

Ας μην εχει καθολου και οτι θελει ο καθενας ας το κατεβαζει απο play store.

 

Βαλε και στυλ bixby,knox,s health συν ενα σκασμό άλλες samsung experiance,smart switch,note app,360 photo editor,game tool και άλλα άπειρα αν αρχιζω να τα απαριθμώ θα γεμίσω 2 σελιδες :lol:

 

Η Apple εχει δεν εχει ζητημα 10 maximum.

 

Μην το συζητας οσα χρονια να περασουν παραμενει η Sammy πρωταθλητης στο bloatware.

 

Αμ δεν εχει τα περισσοτερα αυτο σου λεω.

Πανω κατω τα ιδια εχουν ολοι. Και το s health δεν ειναι bloatware, ειναι το software που χρησιμοποιει τους αισθητηρες διπλα απο την καμερα. Το switch ειναι εργαλειο για να μεταφερεις ευκολα δεδομενα απο αλλες συσκευες.

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ,Ξαφνικά οι επαφές μου ίσα που αχνοφαίνονται.τα εικονίδια κανονικά αλλά τα ονόματα ίσα-ίσα που διακρίνονται.ξερει κάποιος τι μπορεί να φταίει
Link to comment
Share on other sites

Αμ δεν εχει τα περισσοτερα αυτο σου λεω.

Πανω κατω τα ιδια εχουν ολοι. Και το s health δεν ειναι bloatware, ειναι το software που χρησιμοποιει τους αισθητηρες διπλα απο την καμερα. Το switch ειναι εργαλειο για να μεταφερεις ευκολα δεδομενα απο αλλες συσκευες.

 

Δεν έχουν τα ίδια Σωτο.

Η Sammy με μεγάλη διαφορά παραπάνω από άλλους.

Για εμένα bloatware είναι όλα αυτά όπως και για πολύ κόσμο.

Δεδομένα μεταφέρω με χίλιους δυο τρόπους δεν θέλω η Sammy extra bloatware να μου βάζει.

 

Ούτε καν ένδειξη σε μπάρα και ποσοστό μπαταρία Bluetooth αξεσουάρ έχω.

Πάλι και για εδώ extra app πρέπει και μετά λέμε ότι πλήρες software έχει.

 

Υποχρεωτικά extra app βάζουμε διότι καλύπτουμε είτε ημιτελή feature είτε έλλειψη τούς.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ,Ξαφνικά οι επαφές μου ίσα που αχνοφαίνονται.τα εικονίδια κανονικά αλλά τα ονόματα ίσα-ίσα που διακρίνονται.ξερει κάποιος τι μπορεί να φταίει

 

Ακριβώς το ίδιο πρόβλημα σήμερα και εγώ.

Άλλαξα θέμα, μετά έβαλα πάλι το θέμα που είχα και έστρωσε.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς το ίδιο πρόβλημα σήμερα και εγώ.

Άλλαξα θέμα, μετά έβαλα πάλι το θέμα που είχα και έστρωσε.

 

Αυτό έκανα μόλις. Αλλά μήπως έχει πρόβλημα το κινητό;

Link to comment
Share on other sites

Αυτό έκανα μόλις. Αλλά μήπως έχει πρόβλημα το κινητό;

 

Έστρωσε εντάξει?

Έχω λέω μήπως κάνα πρόβλημα με το θέμα, εγώ έχω το high contrast theme II.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Έστρωσε εντάξει?

Έχω λέω μήπως κάνα πρόβλημα με το θέμα, εγώ έχω το high contrast theme II.

 

Όχι φίλε έκανε χθες η samsung update το πρόγραμμα των επαφών και γιαυτό δεν φαινόταν καλά οι επαφές λόγω του θεματος.... Εάν το έσβησες το θέμα και το ξανά πέρασες είσαι οκ

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Ενδιαφερομαι να αγορασω το S9+ απο πλαισιο γιατι εχω ενα πιστωτικο.. επειδη διαβασα στο forum οτι σε καποιους εστειλε το πλαισιο καποιο εκτωτικο κουπονι 150€ για την αγορα s9+.

Αν καποιος εχει τον κωδικο και δεν τον χρειαζεται μπορει να μου στειλει πμ?? Και θα τα βρουμε!

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχουν τα ίδια Σωτο.

Η Sammy με μεγάλη διαφορά παραπάνω από άλλους.

Για εμένα bloatware είναι όλα αυτά όπως και για πολύ κόσμο.

Δεδομένα μεταφέρω με χίλιους δυο τρόπους δεν θέλω η Sammy extra bloatware να μου βάζει.

 

Ούτε καν ένδειξη σε μπάρα και ποσοστό μπαταρία Bluetooth αξεσουάρ έχω.

Πάλι και για εδώ extra app πρέπει και μετά λέμε ότι πλήρες software έχει.

 

Υποχρεωτικά extra app βάζουμε διότι καλύπτουμε είτε ημιτελή feature είτε έλλειψη τούς.

Μόνο που η συντριπτική πλειοψηφία δε θέλει να ψάχνεται για παράδειγμα πως να κάνει αυτά που κάνει με το smart switch το οποίο Εσύ λανθασμένα λες bloatware γιατί αποτελεί system function του samsung ux όπως σωστά αναφέρθηκε και για το s health. Ο περισσότερος κόσμος που παε ι σε samsung απλά σιχαίνεται μετά βδελυγμίας το vanilla android και θέλει κάτι που να του δίνει out of the box τα περισσότερα και πως να το κάνουμε αυτή τη στιγμή στο android η samsung είναι αυτή..

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

Μόνο που η συντριπτική πλειοψηφία δε θέλει να ψάχνεται για παράδειγμα πως να κάνει αυτά που κάνει με το smart switch το οποίο Εσύ λανθασμένα λες bloatware γιατί αποτελεί system function του samsung ux όπως σωστά αναφέρθηκε και για το s health. Ο περισσότερος κόσμος που παε ι σε samsung απλά σιχαίνεται μετά βδελυγμίας το vanilla android και θέλει κάτι που να του δίνει out of the box τα περισσότερα και πως να το κάνουμε αυτή τη στιγμή στο android η samsung είναι αυτή..

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Οτι και να μου λες aroutis για εμενα ειναι bloatware.

O καθε ενας τα αξιολογει διαφορετικά τα πράγματα.

 

Δεν υπαρχει λανθασμένα η μη απλα διαφορετική οπτική γωνία.

Σε αλλους ειναι χρησιμο σε αλλους οχι τοσο απλα.

 

Εγω day one τα σουταρω κατευθείαν.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα σαν συνολικό πακέτο ειναι σαφώς πιο πλήρες και ολοκληρωμένο στην αγορα αυτη τη στιγμή.

Από εκει και περα σίγουρα δεν φτάνει την αυτονομία του mate 10 pro και ο αναγνώστης αποτυπωμάτων ειναι λιγότερο αξιόπιστος,ακαριαίος και σε χειρότερη θεση εργονομικά απο τον ανταγωνισμό.

 

Τα ηχεια τα βρίσκω εξαιρετικά και καλύτερα απο του mate 10 ενω τα περίμενα στα ιδια η χειρότερα επίπεδα.

Έκανε πολύ καλη δουλειά η Sammy σε αυτο το τομέα.

 

Στο τομεα του λογισμικού σαφως πιο καλαίσθητο και μοντερνο UI και δινει περισσότερα feature και customazation.

 

Βέβαια εχει και καποιες τρανταχτές ελλείψεις πχ μη υποστήριξη gesture navigation και γενικότερα gesture στην δομη του UI επισης σαφώς λιγότερο customization σε status και navigation bar που παρέχει ο ανταγωνισμός βλεπε oneplus οπως γενικα είναι 1-2 κλικ κάτω σε σπιρτάδα.

 

Αμα βάλουμε μεσα και το ελεύθερο root εκει χανει κατακρατος και ολοκληρωτικά διοτι μπορεις να μεταμορφωσεις και να βάλεις extra πινελιές σε UI σε άπειρες παραμέτρους και να καλύψει και τους πιο απαιτητικούς.

 

Γενικά ενω στο τομεα του hardware με υπερκαλύπτει(λιγο ερωτηματικό η αυτονομία διοτι λιγες ημερες την εχω την συσκευή) και ενω εχει και αρκετα καλούδια στο software που μου αρέσουν και με καλύπτουν αλλά παράλληλα εχει και τρανταχτές ελλείψεις η και featute που η υλοποίηση δεν είναι η καλύτερη βλέπε edge lighting η βλακώδες επιλογές πχ σε lock screen να μην σε αφήνει διαχείριση ήχων να κάνεις.

 

Το bloatware εξίσου ειναι με διαφορα το περισσότερο απο οποιονδήποτε άλλον OEM με δεκαδες άχρηστες εφαρμογές η υπηρεσίες που day one πρέπει να παγώσεις η αφαιρέσεις οπου σε αφήνει βέβαια.

 

Επίσης έχει και το σπαστικό bug να σβήνει η οθόνη πολύ γρήγορα σε lock screen και να θες οπωσδήποτε να βάλεις τρίτη εφαρμογή να το λύσεις.

 

Αυτα σε γενικές γραμμές οπως τα βλεπω και παρατηρώ και απο τη δικη μου οπτική γωνία.

Ευχαριστώ για την πλήρη ανάλυση. Δεν θα μπορούσα να συμφωνήσω περισσότερο! Έχω ακριβώς την ίδια γνώμη μετά από την μετάβαση από mate 10 σε s9. Αλλά δεν το έχω μετανιώσει καθόλου προς το παρόν.

 

Send from my Galaxy S9+

Λάζαρος..

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Αυτο με τα bloatware βρε παιδια ισχυει για αρχαια device 4ετιας και πιο πισω .Εδω σηκωνει και η σειρα J Series πλεον.Πολλα απο αυτα ειναι χρησιμα για πολλους μια και εχουν εξελιχθει σημαντικα.
Link to comment
Share on other sites

Αλεξ μιας και το ανέφερες ποια εφαρμογή έχεις για να βλέπεις μπαταρία σε Bluetooth headset? Όντως στο mate έβλεπα μπαταρία ενώ εδώ όχι.

 

Send from my Galaxy S9+

Λάζαρος..

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την πλήρη ανάλυση. Δεν θα μπορούσα να συμφωνήσω περισσότερο! Έχω ακριβώς την ίδια γνώμη μετά από την μετάβαση από mate 10 σε s9. Αλλά δεν το έχω μετανιώσει καθόλου προς το παρόν.

 

Send from my Galaxy S9+

Λάζαρος..

 

Καλά ουτε εγω το μετανοιωσα διότι αν δεν μου άρεσε πολύ απλά δεν θα το έπαιρνα.:p

Αλλα όπως καθε συσκευή εχει τα θετικα και αρνητικά της.

Αλεξ μιας και το ανέφερες ποια εφαρμογή έχεις για να βλέπεις μπαταρία σε Bluetooth headset? Όντως στο mate έβλεπα μπαταρία ενώ εδώ όχι.

 

Send from my Galaxy S9+

Λάζαρος..

Επειδή εχω Sony ακουστικά την βλέπω με το παρακάτω.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.sony.songpal.mdr

 

Αντιθετα για LG μου με το παρακατω

https://play.google.com/store/apps/details?id=kr.mintech.btreader_hk

 

Για Zolo Liberty+ το παρακατω.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.oceanwing.zolohome

 

Αναγκαζομαι να βαζω 3 εφαρμογες extra ενω θα μπορουσα να το αποφυγω αν η Sammy εβαζε native υποστηριξη στο συγκεκριμενο feature.

 

Τωρα γενικη μια για ολα δεν το εχω ψαξει αν υπαρχει

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Καλά ουτε εγω το μετανοιωσα διότι αν δεν μου άρεσε πολύ απλά δεν θα το έπαιρνα.:p

Αλλα όπως καθε συσκευή εχει τα θετικα και αρνητικά της.

Ελα ρε Αλεξ εαν αυτα που εγραψες τα λες αρνητικα ενταξει .Τι να πουμε για αρνητικα των αλλων θελουμε κατεβατα.:lol:

Link to comment
Share on other sites

Ελα ρε Αλεξ εαν αυτα που εγραψες τα λες αρνητικα ενταξει .Τι να πουμε για αρνητικα των αλλων θελουμε κατεβατα.:lol:

Έδωσα τα αδύνατα δυνατά μου βρε,μην εχεις παράπονο:lol::lol::p:D

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω έδωσα στον αδερφό μου το s8 plus είχε iPhone παραπονιέται ότι κάνει κάτι σπασίματα η οθόνη καμία φορά στο Facebook και στο insta όχι κάπου αλλού. Να φταίνε οι εφαρμογές η να έχει θέμα η οθόνη; όταν του λέω δείξε μ δεν έχει κάτι. Μου έχει κάνει κ μένα κάτι περίεργα κ στο messenger εκεί στο πληκτρολόγιο αλλά κατάλαβα ότι είναι η εφαρμογή. Δεν ξέρω να κάνω για να δω αν φταίει η οθόνη του s8 plus εγώ 4 μήνες που το είχα δεν είχα κανένα θέμα

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έμαθα για το black crush που έχουμε... Αν δεν το διάβαζα δεν θα το καταλάβαινα αλλα για περίπου 1000€ κινητό τα νέα δεν είναι ευχάριστα.

https://www.theandroidsoul.com/galaxy-s9-display-issue-fix-black-crush-and-gradient-banding/

to kako me to na mi kaneis tipota einai oti den boreis na stamatiseis gia na ksekourasteis
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Ενδιαφερομαι να αγορασω το S9+ απο πλαισιο γιατι εχω ενα πιστωτικο.. επειδη διαβασα στο forum οτι σε καποιους εστειλε το πλαισιο καποιο εκτωτικο κουπονι 150€ για την αγορα s9+.

Αν καποιος εχει τον κωδικο και δεν τον χρειαζεται μπορει να μου στειλει πμ?? Και θα τα βρουμε!

Αν και δεν είσαι στο σωστό θέμα: Πάρε τηλέφωνο στην εξυπηρέτηση στο πλαίσιο, πες οτι θέλεις κωδικό για να το πάρεις από αυτούς και θα σου δώσουν!

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έμαθα για το black crush που έχουμε... Αν δεν το διάβαζα δεν θα το καταλάβαινα αλλα για περίπου 1000€ κινητό τα νέα δεν είναι ευχάριστα.

https://www.theandroidsoul.com/galaxy-s9-display-issue-fix-black-crush-and-gradient-banding/

 

Νομίζω έχω δει κάτι τέτοια διάφορα με το μαύρο χρώμα στο νετφλιξ όταν βλέπω για λίγο στο κινητό. Τι είναι αυτό είναι για αλλαγή οθόνης; λύνεται με κάνα update

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδιά και Χρόνια πολλά.

Ερώτηση.

Μετά την τελευταια αναβάθμιση παρατηρησα (δεν θυμαμαι να το είχα και πριν) ότι αφου το φορτισω στο 100% το βραδυ και το βάλω σε κατασταση πτησης παρόλα αυτά μου έρχονται ειδοποιήσεις από facebook-email κτλ και το πρωι που ξυπναω η μπαταρια εχει πεσει στο 85%. και δεν εχω καν ενεργοποιημενο το always display οn.

Συμβαινει και σε αλλους ή πάω για επαναφορά ρυθμίσεων;

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έμαθα για το black crush που έχουμε... Αν δεν το διάβαζα δεν θα το καταλάβαινα αλλα για περίπου 1000€ κινητό τα νέα δεν είναι ευχάριστα.

https://www.theandroidsoul.com/galaxy-s9-display-issue-fix-black-crush-and-gradient-banding/

 

Είναι θέμα παρτίδας και όχι γενικό το φαινόμενο.

Αν κάποιος έχει εμφανή το πρόβλημα θα πρότεινα είτε αντικατάσταση οθόνης στα πλαίσια του service η αν είναι σε DOA αντικατάσταση συσκευής όπως ένας χρήστης ήδη έκανε το δεύτερο που είχε θέμα η οθόνη του.

 

Καλημερα παιδιά και Χρόνια πολλά.

 

Ερώτηση.

 

Μετά την τελευταια αναβάθμιση παρατηρησα (δεν θυμαμαι να το είχα και πριν) ότι αφου το φορτισω στο 100% το βραδυ και το βάλω σε κατασταση πτησης παρόλα αυτά μου έρχονται ειδοποιήσεις από facebook-email κτλ και το πρωι που ξυπναω η μπαταρια εχει πεσει στο 85%. και δεν εχω καν ενεργοποιημενο το always display οn.

 

Συμβαινει και σε αλλους ή πάω για επαναφορά ρυθμίσεων;

 

Φυσιολογικό δεν είναι σε καμία περίπτωση.

Κάνε πρώτα clear cache partition από recovery και άστο 1-2 ημέρες και παρακολουθα το και αν δεν στρώσει τότε κάνε επαναφορα.

 

Από κλειστό κινητο πατάνε bixby+ volume up+ power button να σου βγάλει το μενού στο recovery.

 

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S9+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...