Jump to content

Samsung Galaxy S9+


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μιας και το εχω απορια, ο Panos Που λεει οτι ολα τα κινητα τα εδειχνε σωστα και μονο στο σ9 του βρισκει προβλημα, ποια εφαρμογη εχει ? την ιδια ή αλλη? γιατι δε γινεται να εχεις εσυ τοση αστοχια σε ολες τις συσκευες με την ιδια εφαρμογη και στον πανο να δουλευει αριστα.

Αν θελει ας μας πει, δε ρωταω ειρωνικα αλλα πραγματικα ειμαι περιεργος να καταλαβω τι γινεται.

 

----- προσθήκη μηνύματος 60 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Σωτηρη καλησπερα, μιας και εχεις και το Χ λυσε μια απορια. Εχω 2 φιλους που απο Χ πηγαν σε s9+ Και μου λενε οτι το s9+ εχει πολυ καλυτερη μπαταρια.

Εσυ βλεπεις το ιδιο? γιατι δεν τους εχω και πολλη εμπιστοσυνη αλλα επεμεναν και οι 2 και απορησα.

Σε καμια περιπτωση. +20% αυτονομια στην πραξη εχει το Χ συγκριτικα με το s9+...

Link to comment
Share on other sites

Μιας και το εχω απορια, ο Panos Που λεει οτι ολα τα κινητα τα εδειχνε σωστα και μονο στο σ9 του βρισκει προβλημα, ποια εφαρμογη εχει ? την ιδια ή αλλη? γιατι δε γινεται να εχεις εσυ τοση αστοχια σε ολες τις συσκευες με την ιδια εφαρμογη και στον πανο να δουλευει αριστα.

Αν θελει ας μας πει, δε ρωταω ειρωνικα αλλα πραγματικα ειμαι περιεργος να καταλαβω τι γινεται.

 

----- προσθήκη μηνύματος 60 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Σωτηρη καλησπερα, μιας και εχεις και το Χ λυσε μια απορια. Εχω 2 φιλους που απο Χ πηγαν σε s9+ Και μου λενε οτι το s9+ εχει πολυ καλυτερη μπαταρια.

Εσυ βλεπεις το ιδιο? γιατι δεν τους εχω και πολλη εμπιστοσυνη αλλα επεμεναν και οι 2 και απορησα.

σε καμία περίπτωση. τα είχα όλα παράλληλα με το χ.Σε μπαταρία το μήλο πολύ μπροστά. Δεν ξέρω τι έχουν κάνει και τα λένε αυτά.

 

Στάλθηκε από το SM-T800 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχει ξανασυζητηθεί παραπάνω...όλοι οι ήχοι ειδοποιήσεων ακούγονται χαμηλά. Σε σύγκριση που έκανα με s8+ , του s9+ ακούγονται ένα τσικ χαμηλότερα.
Για το viber κατεβασα τον ήχο του από το zedge και Τώρα ακούγεται δυνατά

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Περασα το EUR firmware και σε σχεση με της cosmote μου φαινεται καλυτερο σε μπαταρια...

Ισως μπορει να ειναι και λογω του τελευταιου update.

Εγώ με cosmote δεν έχω παράπονο από τη μπαταρία. Το wifi calling δουλεύει και με το EUR;

Επίσης, θα λαμβάνεις αναβαθμίσεις ota;

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σωτηρη καλησπερα, μιας και εχεις και το Χ λυσε μια απορια. Εχω 2 φιλους που απο Χ πηγαν σε s9+ Και μου λενε οτι το s9+ εχει πολυ καλυτερη μπαταρια.

Εσυ βλεπεις το ιδιο? γιατι δεν τους εχω και πολλη εμπιστοσυνη αλλα επεμεναν και οι 2 και απορησα.

 

Νικολα ειναι αναλογως τη χρηση!

Αν εισαι απο αυτους που σκαλιζουν τη συσκευη συνεχεια τοτε το S9+ θα σου κρατησει παραπανω, αν δεν εισαι τοσο active με το κινητο τοτε το Χ θα κρατησει παραπανω. Σε καθε περιπτωση οι επιδοσεις σε αυτονομια των συσκευων ειναι παραπλησιες.

Δεν ειναι π.χ. mate 10 pro ή V30 οπου κανουν τη διαφορά!

 

Εγώ με cosmote δεν έχω παράπονο από τη μπαταρία. Το wifi calling δουλεύει και με το EUR;

Επίσης, θα λαμβάνεις αναβαθμίσεις ota;

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φυσικα και δουλευει το wifi calling! Και ναι θα λαμβανω κανονικα OTA!

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Θα το είχα πάρει το τηλέφωνο αλλά το ότι δεν έχει εγγραφή κλήσης είναι αποτρεπτικό παράγοντας...Αν μάλιστα από δω και πέρα το παγιώσει η Samsung βλέπω να μη ξανά παίρνω απ τη συγκεκριμένη....

 

Κρίμα...

Link to comment
Share on other sites

Φυσικα και δουλευει το wifi calling! Και ναι θα λαμβανω κανονικα OTA!

 

Θα παίρνεις ota αναβαθμίσεις της EUR χωρίς να κάνεις αλλαγή csc; Ρωτάω γιατί προηγούμενο Samsung που είχα ήταν το galaxy s advance :ρ

 

Σε άλλα νέα:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=466252

 

"Θετική ήταν και η πορεία των Κορεατών στην αγορά των smartphones, με το*Galaxy S9*να έχει πουλήσει κατά προσέγγιση 9.3 εκατομμύρια τεμάχια παγκοσμίως το 1ο τρίμηνο του 2018."

Κοντά 10 εκατομμύρια συσκευές σε καμμιά εικοσαριά μέρες κυκλοφορίας. Επιβεβαιώνονται άλλη μια φορά 2-3 ειδήμονες εδώ μέσα, που με στοιχεία της φαντασίας τους δήλωναν με βεβαιότητα ότι η συσκευή δεν πουλάει. Πλήρωνε η Samsung τις αλυσίδες να το εμφανίζουν πρώτο στις πωλήσεις, ενώ τυχαίο ήταν και τπ γεγονός πως public και άλλοι είχαν έλλειψη από ένα σημείο και μετά.

Ξαναλέω, καλή είναι η προσωπική μας άποψη, αλλά όταν θέλουμε να την περάσουμε ως θέσφατο θα πρέπει να στηριζόμαστε σε στοιχεία.

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θα παίρνεις ota αναβαθμίσεις της EUR χωρίς να κάνεις αλλαγή csc; Ρωτάω γιατί προηγούμενο Samsung που είχα ήταν το galaxy s advance :ρ

 

Σε άλλα νέα:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=466252

 

"Θετική ήταν και η πορεία των Κορεατών στην αγορά των smartphones, με το*Galaxy S9*να έχει πουλήσει κατά προσέγγιση 9.3 εκατομμύρια τεμάχια παγκοσμίως το 1ο τρίμηνο του 2018."

Κοντά 10 εκατομμύρια συσκευές σε καμμιά εικοσαριά μέρες κυκλοφορίας. Επιβεβαιώνονται άλλη μια φορά 2-3 ειδήμονες εδώ μέσα, που με στοιχεία της φαντασίας τους δήλωναν με βεβαιότητα ότι η συσκευή δεν πουλάει. Πλήρωνε η Samsung τις αλυσίδες να το εμφανίζουν πρώτο στις πωλήσεις, ενώ τυχαίο ήταν και τπ γεγονός πως public και άλλοι είχαν έλλειψη από ένα σημείο και μετά.

Ξαναλέω, καλή είναι η προσωπική μας άποψη, αλλά όταν θέλουμε να την περάσουμε ως θέσφατο θα πρέπει να στηριζόμαστε σε στοιχεία.

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

Έχω τη συσκευή κάνα 8ημερο... Έχω κάνει προπαραγγελια στα παμπλικ εδώ και 25 μέρες χθες μ στειλαν ότι την έφεραν.. Ναι όντως δεν πουλάει τπτ... Για να ψωνίσω από Γερμανό μάλλον το έκαναν...

 

 

Ξαναγράφω άλλη μια φορά ελπίζοντας κάποια απάντηση αν κ άρχισα να πιστεύω μάλλον πως είμαι αντιπαθής...

Στη δεύτερη σιμ με κοσμοτε δεν έχω ποτέ 4g ενώ μου το γράφει στις ρυθμίσεις αλλά όλοι άλλοι έχουν.. Πρέπει να το βάλω στην σιμ ένα για να έχω 4 g?? Κ κάτι ακόμα όταν κουνάω τη συσκευή εσάς σας κάνει τσικ τσικ πίσω στην κάμερα; είναι το ois?

Edited by tresor_jim

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Mια μικρή ενημέρωση για τον Exynos 9810

Στην αρχή δεν τον είχα πάρει θετικά τον νεο επεξεργαστή κάτι μου λεει όμως οτι εχει πολλά να δώσει ακόμα.

iPHONE 14 Pro Max 512GB   S24ULTRA 512GB

Link to comment
Share on other sites

Έχω τη συσκευή κάνα 8ημερο... Έχω κάνει προπαραγγελια στα παμπλικ εδώ και 25 μέρες χθες μ στειλαν ότι την έφεραν.. Ναι όντως δεν πουλάει τπτ... Για να ψωνίσω από Γερμανό μάλλον το έκαναν...

 

 

Ξαναγράφω άλλη μια φορά ελπίζοντας κάποια απάντηση αν κ άρχισα να πιστεύω μάλλον πως είμαι αντιπαθής...

Στη δεύτερη σιμ με κοσμοτε δεν έχω ποτέ 4g ενώ μου το γράφει στις ρυθμίσεις αλλά όλοι άλλοι έχουν.. Πρέπει να το βάλω στην σιμ ένα για να έχω 4 g?? Κ κάτι ακόμα όταν κουνάω τη συσκευή εσάς σας κάνει τσικ τσικ πίσω στην κάμερα; είναι το ois?

 

Μην αγχώνεσαι, το OIS είναι.

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ξαναγράφω άλλη μια φορά ελπίζοντας κάποια απάντηση αν κ άρχισα να πιστεύω μάλλον πως είμαι αντιπαθής...

Στη δεύτερη σιμ με κοσμοτε δεν έχω ποτέ 4g ενώ μου το γράφει στις ρυθμίσεις αλλά όλοι άλλοι έχουν.. Πρέπει να το βάλω στην σιμ ένα για να έχω 4 g?? Κ κάτι ακόμα όταν κουνάω τη συσκευή εσάς σας κάνει τσικ τσικ πίσω στην κάμερα; είναι το ois?

 

Αυτό το τικ τακ πρέπει να είναι το ois.... Ότι αφορά το 4g θα πρέπει να σου δουλεύει σε οποιαδήποτε από τις 2 σιμ το έχεις ενεργό από τις ρυθμίσεις... Οι συσκευή υποστηρίζει 4g(+) και στις 2 σιμ αλλά πάντα μόνο στην μια από τις 2 κάθε φορά... Αν στην κοσμοτε δεν στο εμφανίζει τότε υπάρχουν 3 περιπτώσεις

1.Για κάποιο λόγο δεν έχει ενεργοποιηθεί το 4g από την κοσμοτε για την γραμμή σου

2.Για κάποιο λόγο Ειναι λάθος περασμένα τα APN της cosmote στην συσκευή σου

3.Εχει πρόβλημα ή συσκευή σου στην θύρα που έχεις βάλει την σιμ της κοσμοτε... Βάλε την άλλη σιμ στην ίδια θέση και την κοσμοτε στην άλλη και κάνε δοκιμές ώστε να αποκλίσεις το ενδεχόμενο προβληματικής συσκευής

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μάγκες παρέλαβα και εγώ πριν λίγη ωρίτσα από UPS :up:

Σε blue color αυτή τη φορά μιας και είχα το χρυσό σε S7 edge και μωβ το s8 plus

 

Τα μαύρα δεν τα πάω άλλωστε :p

 

Μου ήρθε με αρχικό firmware Φεβρουαρίου που σκοπεύω να μείνω και βλέπουμε.

 

Θα ακολουθήσω τη συμβουλή του Βαγγέλη που ανέφερε ότι τα προβλήματα με drop call άρχισαν αφού έδωσε η Sammy την πρώτη αναβάθμιση.

 

Και από την στιγμή που και η φρέσκια προχθεσινή υπαρχουν διχογνωμίες μεταξύ χρηστών άρα κάθομαι στα αυγά μου και βλέπουμε.

 

Με 70% μπαταρία μου ήρθε και όλα φαίνεται άψογα πχ λευκό παντού ομοιόμορφο και εξαιρετικό με κρύο τόνο που μου αρέσει.

 

Έχω ήδη απενεργοποιήσει μπόλικο πράγμα out of the box και έπονται περαιτέρω ξήλωμα και ξεχαρβάλωμα Sammy bloatware

 

Εδώ φωτογραφίες και μια πλάι πλάι με OnePlus 5T που διατηρώ στην κατοχή μου και βλέποντας και κάνοντας.

 

75e57290aa2b99312c5c5c28d94c1df8.jpg

 

889f8b939be7262e14982c2146d4ac71.jpg

 

df58f4225c88613ccac2ebbe5eb51094.jpg

 

da248ab310187fac661677cf7c596b43.jpg

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο Αλεξ περιμένουμε εντυπώσεις. Πάντως η συσκευή πετάει. Το 1+ το έδωσες; κανένα ένα συγκριτικό.

 

Ευχαριστώ φίλε μου.

Όχι δεν το έδωσα και δεν σκέφτομαι τώρα να το δώσω

Το Oxygen μου αρέσει περισσότερο από οτιδηποτε άλλο σε software υλοποίηση.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το τικ τακ πρέπει να είναι το ois.... Ότι αφορά το 4g θα πρέπει να σου δουλεύει σε οποιαδήποτε από τις 2 σιμ το έχεις ενεργό από τις ρυθμίσεις... Οι συσκευή υποστηρίζει 4g(+) και στις 2 σιμ αλλά πάντα μόνο στην μια από τις 2 κάθε φορά... Αν στην κοσμοτε δεν στο εμφανίζει τότε υπάρχουν 3 περιπτώσεις

1.Για κάποιο λόγο δεν έχει ενεργοποιηθεί το 4g από την κοσμοτε για την γραμμή σου

2.Για κάποιο λόγο Ειναι λάθος περασμένα τα APN της cosmote στην συσκευή σου

3.Εχει πρόβλημα ή συσκευή σου στην θύρα που έχεις βάλει την σιμ της κοσμοτε... Βάλε την άλλη σιμ στην ίδια θέση και την κοσμοτε στην άλλη και κάνε δοκιμές ώστε να αποκλίσεις το ενδεχόμενο προβληματικής συσκευής

 

 

Ευχαριστώ παιδιά πήρα τηλέφωνο και το έκανα ενεργοποίηση.. Το είχα από παλιά το νούμερο τώρα έβαλα νέα μικρή nano sim αλλά δεν ήταν ενεργοποιημενο

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ σε όλα μαζί σου. Τα είχα και τα δύο. Στο s9+ με χάλασε πολύ η μπαταρία του..με τρεις φορτίσεις μου φάνηκε καλύτερη του NOTE..Αλήθεια είναι. Τι να πω?το έδωσα για αυτό το λόγο.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Παιδια τα note ειναι note..Θελω να πω ειναι αλλη κατηγορία κ η ναυαρχίδα της Samsung..Εγω αν επαιρνα samsung συσκευη θα πήγαινα μονο σε note8 η 9..Η μπαταρια οντος δεν ειναι κ η καλυτερη του s9+ σε σχεση με του s8+..Τωρα με του note 8 δεν ξερω..Στο phonearena που βλεπω η μπαταρια του s9+ ειναι μετρια παντος..

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση γιατί μου έχει σπάσει τα νεύρα. Που είναι η ρύθμιση για το χρονικό όριο που μένει ενεργή η οθόνη κλειδώματος;

Επίσης το Samsung pay δεν παίζει ακόμα;

 

Send from my Galaxy S9+

Λάζαρος..

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση γιατί μου έχει σπάσει τα νεύρα. Που είναι η ρύθμιση για το χρονικό όριο που μένει ενεργή η οθόνη κλειδώματος;

Επίσης το Samsung pay δεν παίζει ακόμα;

 

Send from my Galaxy S9+

Λάζαρος..

Δεν νομίζω να είχε ποτέ χρονικό περιθώριο για την οθόνη κλειδώματος... Μόνο γενικά για την οθόνη όταν είναι ξεκλείδωτη και αναμμένη έχει!!!

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να είχε ποτέ χρονικό περιθώριο για την οθόνη κλειδώματος... Μόνο γενικά για την οθόνη όταν είναι ξεκλείδωτη και αναμμένη έχει!!!

 

Στο nova prime έχω βάλει να κλείνει η οθόνη με διπλό ταπ και με ρύθμιση να κλειδώνει μετά από 5 δευτερόλεπτα..

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να είχε ποτέ χρονικό περιθώριο για την οθόνη κλειδώματος... Μόνο γενικά για την οθόνη όταν είναι ξεκλείδωτη και αναμμένη έχει!!!
Ευχαριστώ, νομίζω ότι την είχα βρει την επιλογή αλλά μάλλον θυμάμαι λάθος.

 

Send from my Galaxy S9+

Λάζαρος..

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο Αλεξ.

Ετοίμασε αγγελια το 5Τ. Άλλο φρούτο ο βασιλιάς που μαζεψες...

 

:lol::lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φίλε μου.

Όχι δεν το έδωσα και δεν σκέφτομαι τώρα να το δώσω

Το Oxygen μου αρέσει περισσότερο από οτιδηποτε άλλο σε software υλοποίηση.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Καλορίζικο Άλεξ. Βάλε αγγελία το 5Τ.

- οθόνη για γέλια σε σχέση με το Sammy

- no water resistant

- no sd card

- no wireless charging

- no stereo speakers

- no OIS

- bokeh για γέλια

- no 960fps

- ακόμη και το γυμνό λειτουργικό δε το θεωρώ συν. Για ότι θες να κάνεις πάντα θα χρειάζεσαι μια επιπλέον εφαρμογή.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως δεν ξέρω τι μπορεί να αλλάξει η σαμι για να φύγω από εδώ αποτύπωμα στην οθόνη; Τρίτη κάμερα πίσω; ίσως αλλάξω όταν βγουνε τα αναδιπλωμενα αν και είμαι φαν της σειράς Note θα δω πότε θα πάω ξανά εκεί..

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Οι περισσότεροι εδώ αλλάζουμε μόνο και μόνο για να αλλάξουμε...
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S9+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...