Jump to content

Samsung Galaxy S9+


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πήγα από Eurobank μου λέει κανονικά το δικαιούσαι το 10 τις εκατό... Κοίταξε την απόδειξη αν γράφει επιστροφή στην απόδειξη κάπου...

Στην απόδειξη δεν γράφει κάτι..

Ούτε στην εφαρμογή 0 ευρώ μου λέει ακόμα.. Όποιος ξέρει τη διαδικασία και πήρε πίσω την επιστροφή ας μου πει.. Εγώ το εκοψα σε τιμολόγιο στον αδερφό μ

Αν και είμαστε off topic. Θα έπρεπε κατά την αγορά να έχεις κάνει εγγραφή στο πρόγραμμα επιστροφή.

Το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να μιλήσεις με την εξυπηρέτηση πελατών και να ζητήσεις να σου δοθεί η επιστροφή κατ' εξαίρεση. Δεν είναι υποχρεωμένοι να το κάνουν γιατί οι όροι ήταν ξεκάθαροι, αλλά ποτέ δεν ξέρεις.

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν και είμαστε off topic. Θα έπρεπε κατά την αγορά να έχεις κάνει εγγραφή στο πρόγραμμα επιστροφή.

Το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να μιλήσεις με την εξυπηρέτηση πελατών και να ζητήσεις να σου δοθεί η επιστροφή κατ' εξαίρεση. Δεν είναι υποχρεωμένοι να το κάνουν γιατί οι όροι ήταν ξεκάθαροι, αλλά ποτέ δεν ξέρεις.

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Γράφτηκα μετά την αγορά... Μέσα λέει πως θα επιστραφούν μέχρι τον Μάιο πρώτα το ένα τις εκατό και μετά το 9 έτσι μου είπε κ ένα παιδί εδώ ότι αυτό έχει καταλάβει σύμφωνα με το νόμο

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Γράφτηκα μετά την αγορά... Μέσα λέει πως θα επιστραφούν μέχρι τον Μάιο πρώτα το ένα τις εκατό και μετά το 9 έτσι μου είπε κ ένα παιδί εδώ ότι αυτό έχει καταλάβει σύμφωνα με το νόμο

 

για να μην συνεχισουμε το offtopic. Η εφαρμογη θα πρεπει να κατέβει ΠΡΙΝ την αγορα.

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Μετα την αναβαθμιση δεν εχω μεχρι τωρα drop calls.Το μονο που με προβληματιζει ειναι οτι ειχα συνηθισει να μιλαω στο τηλεφωνο με ανοικτη ακροαση και ταυτοχρονα να μπαινω ιντερνετ, παρατηρω οτι με το S9plus αυτο δεν ειναι πολλες φορες εφικτο.Μου λεει οτι ειναι εκτος συνδεσης.Γιατι μπορει να συμβαινει αυτο;Με το s7 που ειχα πριν δεν ειχα προβλημα.
Link to comment
Share on other sites

Από τη στιγμή που έχεις ανοιχτό το ή το 4g (που κατά τη διάρκεια της κλήσης γίνεται 3g) θα έπρεπε να μπορείς να κάνεις και τα δύο ταυτόχρονα. Χρησιμοποιείς μία ή δύο σιμ;

Φυσικά το no1 για κλήσεις και σερφάρισμα ταυτόχρονα είναι το volte.

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ανάμεικτες οι πρώτες εντυπώσεις από το κινητό, προερχόμενος από Note 8:

- Κάμερα ελάχιστα βελτιωμένη...λίγο καλύτερη λεπτομέρεια σε ζουμ.

- Μπαταρία παίζει να είναι και χειρότερη από το Note 8.

- Ηχείο αισθητά καλύτερο.

- Το δαχτυλίκο με δυσκολεύει λίγο στην θέση που βρίσκεται (υπερβολικά κοντά στην κάμερα) με αποτέλεσμα να ακουμπάω και να λερώνω το τζαμακι. Προτιμούσα την θέση στο Note 8 όσο περίεργο και αν ακούγεται.

- Απόδοση στην πράξη δεν είδα κάποια διαφορά αξία αναφοράς.

- Γενικα το Note μου άφηνε μια πιο premium αίσθηση.

Edited by panosf
Link to comment
Share on other sites

Από τη στιγμή που έχεις ανοιχτό το ή το 4g (που κατά τη διάρκεια της κλήσης γίνεται 3g) θα έπρεπε να μπορείς να κάνεις και τα δύο ταυτόχρονα. Χρησιμοποιείς μία ή δύο σιμ;

Φυσικά το no1 για κλήσεις και σερφάρισμα ταυτόχρονα είναι το volte.

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Χρησιμοποιω δυο sim

Link to comment
Share on other sites

Δε γίνεται να μιλάς από τη μία σιμ και να σερφάρεις από την άλλη ταυτόχρονα.

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ανάμεικτες οι πρώτες εντυπώσεις από το κινητό, προερχόμενος από Note 8:

- Κάμερα ελάχιστα βελτιωμένη...λίγο καλύτερη λεπτομέρεια σε ζουμ.

- Μπαταρία παίζει να είναι και χειρότερη από το Note 8.

- Ηχείο αισθητά καλύτερο.

- Το δαχτυλίκο με δυσκολεύει λίγο στην θέση που βρίσκεται (υπερβολικά κοντά στην κάμερα) με αποτέλεσμα να ακουμπάω και να λερώνω το τζαμακι. Προτιμούσα την θέση στο Note 8 όσο περίεργο και αν ακούγεται.

- Απόδοση στην πράξη δεν είδα κάποια διαφορά αξία αναφοράς.

- Γενικα το Note μου άφηνε μια πιο premium αίσθηση.

 

Πάνο θέλει χρόνο η μπαταρία για να δείξει τα δόντια της.... Είναι στα επίπεδα που S8+ δηλαδή ένα 10% καλύτερη από του Note 8....τα υπόλοιπα είναι υποκειμενικά!

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Δε γίνεται να μιλάς από τη μία σιμ και να σερφάρεις από την άλλη ταυτόχρονα.

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Απο αυτη που μιλαω προσπαθω να σερφαρω αλλα...

Link to comment
Share on other sites

Ανάμεικτες οι πρώτες εντυπώσεις από το κινητό, προερχόμενος από Note 8:

- Κάμερα ελάχιστα βελτιωμένη...λίγο καλύτερη λεπτομέρεια σε ζουμ.

- Μπαταρία παίζει να είναι και χειρότερη από το Note 8.

- Ηχείο αισθητά καλύτερο.

- Το δαχτυλίκο με δυσκολεύει λίγο στην θέση που βρίσκεται (υπερβολικά κοντά στην κάμερα) με αποτέλεσμα να ακουμπάω και να λερώνω το τζαμακι. Προτιμούσα την θέση στο Note 8 όσο περίεργο και αν ακούγεται.

- Απόδοση στην πράξη δεν είδα κάποια διαφορά αξία αναφοράς.

- Γενικα το Note μου άφηνε μια πιο premium αίσθηση.

Πανό η μπαταρία είναι σίγουρα καλύτερη από το note αλλά αυτό θα το δεις μετά από τους πρώτους κύκλους φόρτισης. Επίσης όντως λερώνεις κατά λάθος την κάμερα αλλά με μια θήκη λύνεται το πρόβλημα.

 

Πάντως η σιλικονατη της Samsung είναι φοβερή.

 

Send from my Galaxy S9+

Λάζαρος..

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Ανάμεικτες οι πρώτες εντυπώσεις από το κινητό, προερχόμενος από Note 8:

- Κάμερα ελάχιστα βελτιωμένη...λίγο καλύτερη λεπτομέρεια σε ζουμ.

- Μπαταρία παίζει να είναι και χειρότερη από το Note 8.

- Ηχείο αισθητά καλύτερο.

- Το δαχτυλίκο με δυσκολεύει λίγο στην θέση που βρίσκεται (υπερβολικά κοντά στην κάμερα) με αποτέλεσμα να ακουμπάω και να λερώνω το τζαμακι. Προτιμούσα την θέση στο Note 8 όσο περίεργο και αν ακούγεται.

- Απόδοση στην πράξη δεν είδα κάποια διαφορά αξία αναφοράς.

- Γενικα το Note μου άφηνε μια πιο premium αίσθηση.

 

 

Μπαταρία χειρότερη από το Note 8?

Ελπίζω να μην είναι έτσι..

 

Το έχω στο συρτάρι περιμένοντας αύριο θήκη και μεμβράνη για να το δουλέψω κανονικά.

Χωρίς αυτά και που το "έστησα" πολύ μου ήταν..

 

Προερχόμενος και εγώ από το Note 8, το οποίο αγάπησα χωρίς να κάνω ιδιαίτερη χρήση το πενάκι του που το κάνει ιδιαίτερο.

Η αλλαγή έγινε κυρίως της τρέλας να αλλάζω συσκευές..

 

Λοιπόν εξωτερικά μου άρεσε,όπως μου άρεσε και το s8 plus κάποτε.

Εξάλλου δεν διαφέρουν πολύ εξωτερικά.

 

Η νέα θέση δακτυλικου αποτυπώματος νομίζω ότι συνηθίζεται.

Έμαθα λίγους μήνες με το Note 8 και τώρα η νέα θέση σίγουρα θέλει λίγο χρήση για να γίνει συνήθεια..

 

Χωρίς να έχω δοκιμάσει πιστεύω ότι η κάμερα θα είναι έστω και λίγο καλύτερη από το Note.

 

Επίσης η μπαταρία που πονούσε το Note θα ήθελα όπως διαβάζω από τους περισσότερους χρήστες να είναι λίγο καλύτερη.

 

Βασικά πολύ καλύτερη θα ήθελα άλλα αυτό είναι πράγμα αδύνατον.

 

Θα σας γράψω και εγώ τις εντυπώσεις μου τις επόμενες μέρες..

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Απο αυτη που μιλαω προσπαθω να σερφαρω αλλα...

Εγώ πάλι νομίζω ότι δεν μπορείς να μιλάς και να σερφαρεις ταυτόχρονα από την ίδια σιμ αλλά από την άλλη. Νομίζω το είχα κάνει.

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Ανάμεικτες οι πρώτες εντυπώσεις από το κινητό, προερχόμενος από Note 8:

- Μπαταρία παίζει να είναι και χειρότερη από το Note 8.

- Το δαχτυλίκο με δυσκολεύει λίγο στην θέση που βρίσκεται (υπερβολικά κοντά στην κάμερα) με αποτέλεσμα να ακουμπάω και να λερώνω το τζαμακι. Προτιμούσα την θέση στο Note 8 όσο περίεργο και αν ακούγεται.

 

Αλλη μια φορα εκτος πραγματικοτητας ποσταρισμα. :down:

Καλυτερη μπαταρια το Νοτε 8 απο S9+; :rolleyes:

Σε καλυτερη θεση του δακτυλικο του Νοτε 8; :rolleyes:

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Αλλη μια φορα εκτος πραγματικοτητας ποσταρισμα. :down:

Καλυτερη μπαταρια το Νοτε 8 απο S9+; :rolleyes:

Σε καλυτερη θεση του δακτυλικο του Νοτε 8; :rolleyes:

Εσένα ο σκοπός σου είναι να βγάλεις τα ψυχολογικά+πολλά απωθημένα σου από το παρελθόν και όχι ο πραγματικός σχολιασμός. Όπως σου έχω πει και παλαιότερα η γνώμη σου ελάχιστα με ενδιαφέρει (=καθόλου) καθώς στερειται συνέπειας.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επίσης όντως λερώνεις κατά λάθος την κάμερα αλλά με μια θήκη λύνεται το πρόβλημα

Κακή υλοποίηση όπως και να έχει. Η κάμερα έπρεπε να έχει άλλη διάταξη και ο αισθητήρας να είναι μεγαλύτερος. Μπορεί να συγκριθεί η πρακτικότητα αυτού του fingerprint με το mate 10 pro για παράδειγμα;

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μπαταρία χειρότερη από το Note 8?

Ελπίζω να μην είναι έτσι..

Οι 3 πρώτες φορτίσεις με απογοήτευσαν. Περίμενα το κάτι παραπάνω λόγω νεότερου soc και 3500mah. Θα φτιάξει λογικά με νεότερο update αλλά δεν περιμένω τρομερές αλλαγές. Η μέρα για τους περισσότερους θα βγαίνει όπως έβγαινε και με το Note 8. Για τους υπόλοιπους να είναι καλά το fast charge.

 

Επίσης η πραγματική (και όχι ονομαστική) χωρητικοτητα σε πάρα πολλά s9+ φαίνεται να είναι 3300mah (όσο του Note) και όχι 3500mah.

Για τσεκάρετε και το δικό σας.

Αντιθετα το note 8 μετά από 60 φορτίσεις fast charge είχε health 99.9% και 3300mah.

 

Update:

https://forum.xda-developers.com/galaxy-s9-plus/how-to/battery-health-s9-crippled-battery-t3763640

Edited by panosf
Link to comment
Share on other sites

Εσένα ο σκοπός σου είναι να βγάλεις τα ψυχολογικά+πολλά απωθημένα σου από το παρελθόν και όχι ο πραγματικός σχολιασμός. Όπως σου έχω πει και παλαιότερα η γνώμη σου ελάχιστα με ενδιαφέρει (=καθόλου) καθώς στερειται συνέπειας.

 

 

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

 

Κακή υλοποίηση όπως και να έχει. Η κάμερα έπρεπε να έχει άλλη διάταξη και ο αισθητήρας να είναι μεγαλύτερος. Μπορεί να συγκριθεί η πρακτικότητα αυτού του fingerprint με το mate 10 pro για παράδειγμα;

 

 

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

 

Οι 3 πρώτες φορτίσεις με απογοήτευσαν. Περίμενα το κάτι παραπάνω λόγω νεότερου soc και 3500mah. Θα φτιάξει λογικά με νεότερο update αλλά δεν περιμένω τρομερές αλλαγές. Η μέρα για τους περισσότερους θα βγαίνει όπως έβγαινε και με το Note 8. Για τους υπόλοιπους να είναι καλά το fast charge.

 

 

 

Επίσης η πραγματική (και όχι ονομαστική) χωρητικοτητα σε πάρα πολλά s9+ είναι 3300mah (όσο του Note) και όχι 3500mah. Για τσεκάρετε και το δικό σας.

 

Αντιθετα το note 8 μετά από 60 φορτίσεις fast charge είχε health 99.9% και 3300mah.

 

 

 

Update:

 

https://forum.xda-developers.com/galaxy-s9-plus/how-to/battery-health-s9-crippled-battery-t3763640

 

 

 

Συμφωνώ σε όλα μαζί σου. Τα είχα και τα δύο. Στο s9+ με χάλασε πολύ η μπαταρία του..με τρεις φορτίσεις μου φάνηκε καλύτερη του NOTE..Αλήθεια είναι. Τι να πω?το έδωσα για αυτό το λόγο.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.Μου κανουν παραπονα οτι μολις μιλαω με ανοιχτη ακροαση κανει συνεχως διακοπες.Καμια ιδεα τι μπορει να φταιει;;;;

Επισης θα ηθελα να ρωτησω τι θα αλλαξει αν ενεργοποιησω το dolby atmos.Υπαρχει περιπτωση να λυθει το προβλημα;;;

Link to comment
Share on other sites

Εσένα ο σκοπός σου είναι να βγάλεις τα ψυχολογικά+πολλά απωθημένα σου από το παρελθόν και όχι ο πραγματικός σχολιασμός. Όπως σου έχω πει και παλαιότερα η γνώμη σου ελάχιστα με ενδιαφέρει (=καθόλου) καθώς στερειται συνέπειας.

 

Και ποιος ειναι ο πραγματικος σχολιασμος;

Το οτι το Νοτε 8 εχει καλυτερη μπαταρια και πιο βολικη θεση fingerprint sensor απο το S9+; :lol:

Εχεις μεγαλη πλακα τελικα! Καρφι δε μου καιγεται για τη γνωμη που εχεις για μενα.

Αν νομιζεις οτι θα πετας ανενοχλητος τις μπαρουφες σου εδω μεσα, εισαι γελασμενος! :lol:

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Εχεις μεγαλη πλακα τελικα! Καρφι δε μου καιγεται για τη γνωμη που εχεις για μενα.

Αν νομιζεις οτι θα πετας ανενοχλητος τις μπαρουφες σου εδω μεσα, εισαι γελασμενος! :lol:

Οι κωλοτούμπες σου ανάλογα με την συσκευή που έχεις, έχουν γράψει ιστορία στο myphone. Τι να πρωτοθυμηθώ...notebookcheck :lol: θέματα φωτογραφίας :lol::lol:

Με λένε ριζο και όπως θέλω τα γυρίζω ένα πράγμα. Για αυτό και η γνώμη σου δεν έχει την παραμικρή αξία για μένα και ποτέ δεν την λαμβάνω υπόψη.

Όπως βλέπεις με τις μπαρούφες (κατά σένα) συμφωνεί ένα μεγάλο μέρος των αγοραστών διεθνώς. Ξεστραβωσου λίγο, απέκτησε αντικειμενική κρίση και ύστερα μπορεις να σχολιάζεις ή να ξεκατινιαζεσαι για ότι θέλεις ...ακόμη και σαν κακιασμένη αν αυτό έχεις μεγαλύτερη ανάγκη στην παρούσα φάση .

Edited by panosf
Link to comment
Share on other sites

Οι κωλοτούμπες σου ανάλογα με την συσκευή που έχεις, έχουν γράψει ιστορία στο myphone. Τι να πρωτοθυμηθώ...notebookcheck :lol: θέματα φωτογραφίας :lol::lol:

Με λένε ριζο και όπως θέλω τα γυρίζω ένα πράγμα. Για αυτό και η γνώμη σου δεν έχει την παραμικρή αξία για μένα και ποτέ δεν την λαμβάνω υπόψη.

Όπως βλέπεις με τις μπαρούφες (κατά σένα) συμφωνεί ένα μεγάλο μέρος των αγοραστών διεθνώς. Ξεστραβωσου λίγο, απέκτησε αντικειμενική κρίση και ύστερα μπορεις να σχολιάζεις ή να ξεκατινιαζεσαι για ότι θέλεις ...ακόμη και σαν κακιασμένη αν αυτό έχεις μεγαλύτερη ανάγκη στην παρούσα φάση .

 

Σε ενα πραγμα επεσα εξω και βγηκα και το παραδεχτηκα! Στα υπολοιπα μαλλον με μπερδευεις με καποιον αλλον!

Σου εχει παρει τα μυαλα μαλλον η φανταστικη μπαταρια του Note 8! :lol::lol::lol:

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Εσένα ο σκοπός σου είναι να βγάλεις τα ψυχολογικά+πολλά απωθημένα σου από το παρελθόν και όχι ο πραγματικός σχολιασμός. Όπως σου έχω πει και παλαιότερα η γνώμη σου ελάχιστα με ενδιαφέρει (=καθόλου) καθώς στερειται συνέπειας.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κακή υλοποίηση όπως και να έχει. Η κάμερα έπρεπε να έχει άλλη διάταξη και ο αισθητήρας να είναι μεγαλύτερος. Μπορεί να συγκριθεί η πρακτικότητα αυτού του fingerprint με το mate 10 pro για παράδειγμα;

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Οι 3 πρώτες φορτίσεις με απογοήτευσαν. Περίμενα το κάτι παραπάνω λόγω νεότερου soc και 3500mah. Θα φτιάξει λογικά με νεότερο update αλλά δεν περιμένω τρομερές αλλαγές. Η μέρα για τους περισσότερους θα βγαίνει όπως έβγαινε και με το Note 8. Για τους υπόλοιπους να είναι καλά το fast charge.

 

Επίσης η πραγματική (και όχι ονομαστική) χωρητικοτητα σε πάρα πολλά s9+ φαίνεται να είναι 3300mah (όσο του Note) και όχι 3500mah.

Για τσεκάρετε και το δικό σας.

Αντιθετα το note 8 μετά από 60 φορτίσεις fast charge είχε health 99.9% και 3300mah.

 

Update:

https://forum.xda-developers.com/galaxy-s9-plus/how-to/battery-health-s9-crippled-battery-t3763640

Πανό έχεις δίκιο στο θέμα του sensor αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι στο note ήταν ποιο βολική η θέση. Σε καμία περίπτωση! Από εκεί και πέρα ναι θα έπρεπε να ήταν λίγο ποιο μακριά από την κάμερα και σαφώς μεγαλύτερος.

Η σύγκριση με το mate 10 θεωρώ ότι δεν είναι δίκαιη γιατί μιλάς για την καλύτερη υλοποίηση sensor της αγοράς!

 

Send from my Galaxy S9+

Λάζαρος..

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με το teardown της συσκευής ειναι 3500 η χωρητικότητα μπαταρίας

 

Ολα αυτα τα software app ειναι μη αξιόπιστα στη σωστη μέτρηση μπαταρίας οπως και μεσω file manager.

Γενικα σε android μεσω λογισμικού ειναι εξαιρετικα δύσκολο ακομα και για root συσκευής ο ακριβής προσδιορισμος και της υγειας και χωρητικοτητας αλλά και κύκλων φόρτισης.

 

Μονα στα Windows/ios τα app και ολοι μέθοδοι είναι περισσοτερα αξιόπιστα.

Στα windows μαλιστα αν κανεις φορματ τα windows μηδενιζονται οι κυκλοι φόρτισης(αλλα παραμένουν σωστα το ποσοστό battery wear δηλαδη η πραγματικη χωρητικοτητα εργαστηριακη οπως ηρθε day one και οσο ειναι την καθε δεδομενη χρονικη στιγμη μετεπειτα.)

Μονο σε ios οχι.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Η σύγκριση με το mate 10 θεωρώ ότι δεν είναι δίκαιη γιατί μιλάς για την καλύτερη υλοποίηση sensor της αγοράς!

Send from my Galaxy S9+

Λάζαρος..

 

OnePlus 5T: η καλυτερη υλοποιηση fingerprint sensor εδω και χρονια. :)

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

OnePlus 5T: η καλυτερη υλοποιηση fingerprint sensor εδω και χρονια. :)

Κακά τα ψέμματα οσα χρονια να περασουν ολο υστερει η Sammy σε αυτο το τομεα.

Ακομα και στη s9 σειρά που το εβαλε σε πιο νορμάλ θεση σε σχεση με το αποκαρδιωτικο Note 8/s8 σειρά παλι υστερεί οχι μονο σε ταχύτητα και ακριβεια/αξιοπιστία αλλα παραμένει πιο αβολο η θέση σε σχέση με v30/mate 10/oneplus

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Επίσης η πραγματική (και όχι ονομαστική) χωρητικοτητα σε πάρα πολλά s9+ φαίνεται να είναι 3300mah (όσο του Note) και όχι 3500mah.

Για τσεκάρετε και το δικό σας.

Αντιθετα το note 8 μετά από 60 φορτίσεις fast charge είχε health 99.9% και 3300mah.

 

Update:

https://forum.xda-developers.com/galaxy-s9-plus/how-to/battery-health-s9-crippled-battery-t3763640

 

Αυτο που το ξερεις? Μετρας τη μπαταρια με καποιο αξιοπιστο τροπο? ή εχεις πολλα s9+ και τα μετρας? νομιζω οτι ειναι πολυ χοντρο να λες οτι εξαπατα τον κοσμο σε κατι που διαπιστωνεται τοσο ευκολα.

αν παλι το λες με βαση κατι φολες εφαρμογες που σου μιλανε για Health και ιστοριες, και στηριζεσαι σε αυτες για να κραξεις οκ πασο..

 

Το αν εχει καλη αυτονομια το s9+ δεν το ξερω ακομα, ομως μην λεμε ο,τι θελουμε.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S9+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...