Jump to content

Samsung Galaxy S9+


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλή μου φαίνεται.

Ρίξε μια ματιά και στο αντίστοιχο θέμα για μπαταρία S9.0438e0bb947a106db6b182e07e941b1a.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

H εφαρμογη Accubattery μου έβγαλε 3209 mAh στην πρώτη φόρτιση.Στο S7 edge ειχα αλλάξει μπαταρια και την έβγαζε στα 3150 με την πρώτη φορτιση,άντε 3200 μετά απο λιγες φορτίσεις (εναντι των 3600mAh της ονομαστικής τιμής).Στο J5 δείχνει μονίμως 3105mAh (παραπάνω δηλαδη απο την ονομαστική τιμή 3100 της μπαταρίας).

Με τα δεδομένα αυτά δεν μπορώ να λάβω σοβαρά τις ενδείξεις της εφαρμογής αυτής.

Πάντως για μενα που μεταπήδησα απο το S7edge στο S9+,η αλλαγή δειχνει μεγάλη:

Πολύ βελτιωμένη οθόνη,καλύτερες φωτογραφίες,βελτιωμένη αυτονομία ακομη και με την πρώτη φόρτιση και τέλος ακαριαίες επιδόσεις!

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, εχει καποιος απο σας προβλημα με την απεικονιση του μαυρου, το οποιο εχει αναφερθει εδω https://forum.xda-developers.com/galaxy-s9-plus/help/colour-blending-blacks-problem-t3765385

Εγω το εχω δυστυχως και φαινεται σε wallpaper με διαφορες διαβαθμησεις του μαυρου , το εχω αναφερει στη samsung και περιμενω απαντηση.

Το προβλημα υπαρχει υπο ορισμενες συνθηκες, χαμηλος φωτεισμος και με χαμηλη φωτεινωτητα

Εικονες απο το κινητο μου

[/img]

Link to comment
Share on other sites

Όσοι το πήρατε από cosmote, είναι διαθέσιμη από το πρωί η τελευταία αναβάθμιση ota

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όσοι το πήρατε από cosmote, είναι διαθέσιμη από το πρωί η τελευταία αναβάθμιση ota

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εγώ τώρα κατεβάζω μου πετούσε συχνά μήνυμα το phone info κ χθες κ σήμερα μου έλεγε να κοιτάξω για update

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.ειμαι έτοιμος να παροπλησω το αθάνατο note 3 καί να πάρω το s9plus.αλλα ήθελα να ρωτήσω τι γίνεται με το πρόβλημα με τίς κλήσεις καί αν έχει λυθεί Με κανένα update.

 

Στάλθηκε από το SM-N9005 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.ειμαι έτοιμος να παροπλησω το αθάνατο note 3 καί να πάρω το s9plus.αλλα ήθελα να ρωτήσω τι γίνεται με το πρόβλημα με τίς κλήσεις καί αν έχει λυθεί Με κανένα update.

 

Στάλθηκε από το SM-N9005 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καταρχας δεν το εχουν ολοι! Το τελευταιο update που βγηκε πριν λιγες μερες υποτιθεται οτι το λυνει!

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, εχει καποιος απο σας προβλημα με την απεικονιση του μαυρου, το οποιο εχει αναφερθει εδω https://forum.xda-developers.com/galaxy-s9-plus/help/colour-blending-blacks-problem-t3765385

Εγω το εχω δυστυχως και φαινεται σε wallpaper με διαφορες διαβαθμησεις του μαυρου , το εχω αναφερει στη samsung και περιμενω απαντηση.

Το προβλημα υπαρχει υπο ορισμενες συνθηκες, χαμηλος φωτεισμος και με χαμηλη φωτεινωτητα

Εικονες απο το κινητο μου

[/img]

Ναι, συμβαίνει και στο δικό μου αλλά μόνο με τα stock infinity wallpapers. Με οτιδήποτε άλλο όχι. Άρα κάτι έχει να κάνει με αυτά της Samsung.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους.Εχω απογοητευτει πληρως με το τηλεφωνο.Εχω προβλημα με τις κλησεις,το ιντερνετ κολλαει,οταν μιλαω στο 50% των περιπτωσεων ο αλλος ακουει μπουρμπουληθρες!!!! Και στην μεση της οθονης μου εμφανιζει μερικες φορες μια σκουρα γραμμη.

Το τηλεφωνο το πηρα την προηγουμενη Τεταρτη απο Public.Μπορω να παω και να απαιτησω αντικατασταση συσκευης;;;

Παρακαλω την βοηθεια σας για να κατατοπιστω.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, εχει καποιος απο σας προβλημα με την απεικονιση του μαυρου, το οποιο εχει αναφερθει εδω https://forum.xda-developers.com/galaxy-s9-plus/help/colour-blending-blacks-problem-t3765385

Εγω το εχω δυστυχως και φαινεται σε wallpaper με διαφορες διαβαθμησεις του μαυρου , το εχω αναφερει στη samsung και περιμενω απαντηση.

Το προβλημα υπαρχει υπο ορισμενες συνθηκες, χαμηλος φωτεισμος και με χαμηλη φωτεινωτητα

Εικονες απο το κινητο μου

[/img]

Έχει να κάνει με το software calibration της οθόνης. Είναι θέμα λογισμικού και θα λυθεί στις επόμενες αναβαθμίσεις. :)

 

Καλημερα σε ολους.Εχω απογοητευτει πληρως με το τηλεφωνο.Εχω προβλημα με τις κλησεις,το ιντερνετ κολλαει,οταν μιλαω στο 50% των περιπτωσεων ο αλλος ακουει μπουρμπουληθρες!!!! Και στην μεση της οθονης μου εμφανιζει μερικες φορες μια σκουρα γραμμη.

Το τηλεφωνο το πηρα την προηγουμενη Τεταρτη απο Public.Μπορω να παω και να απαιτησω αντικατασταση συσκευης;;;

Παρακαλω την βοηθεια σας για να κατατοπιστω.

Κάνε μια επαναφορά αλλιώς έφυγες για το Public. Βασικά αν το πας και σήμερα θα πάρεις νέα συσκευή αφού είσαι οριακά στο χρονικό περιθώριο των 7 ημερών.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους.Εχω απογοητευτει πληρως με το τηλεφωνο.Εχω προβλημα με τις κλησεις,το ιντερνετ κολλαει,οταν μιλαω στο 50% των περιπτωσεων ο αλλος ακουει μπουρμπουληθρες!!!! Και στην μεση της οθονης μου εμφανιζει μερικες φορες μια σκουρα γραμμη.

Το τηλεφωνο το πηρα την προηγουμενη Τεταρτη απο Public.Μπορω να παω και να απαιτησω αντικατασταση συσκευης;;;

Παρακαλω την βοηθεια σας για να κατατοπιστω.

 

Μην το παλεύεις άλλο, το πας πίσω και δικαιούσαι να πάρεις άλλη χωρίς μου-σου-του. Το καλό με τις αλυσίδες είναι ότι τουλάχιστον αφού το παίρνεις ποιο ακριβά να μπορείς κάνεις ποιο εύκολα χρήση των δικαιωμάτων σου.

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, εχει καποιος απο σας προβλημα με την απεικονιση του μαυρου, το οποιο εχει αναφερθει εδω https://forum.xda-developers.com/galaxy-s9-plus/help/colour-blending-blacks-problem-t3765385

Εγω το εχω δυστυχως και φαινεται σε wallpaper με διαφορες διαβαθμησεις του μαυρου , το εχω αναφερει στη samsung και περιμενω απαντηση.

Το προβλημα υπαρχει υπο ορισμενες συνθηκες, χαμηλος φωτεισμος και με χαμηλη φωτεινωτητα

Εικονες απο το κινητο μου

[/img]

 

Δεν ξερω εαν ειναι προβλημα καλιμπραρισματος η samsung παντως μου το αλλαξε. Το καινουργιο κινητο δεν εχει αυτα τα προβληματα. Μπραβο στη samsung.

Link to comment
Share on other sites

Τρέχα σήμερα μην περάσουν οι 7 ημέρες,δεν θα γίνεται αντικατάσταση μετά,θα σου λένε service.

 

Αν δεν κάνω λάθος τo DOA είναι 14 ημερολογιακές ημέρες :cry:.

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Mολις γυρισα απο public και μου ειπαν οτι το Doa ειναι για επτα μερες και εχει ληξει.Μπορει να ισχυει αυτο;Το πηρα την προηγουμενη Τεταρτη.
Link to comment
Share on other sites

Γράφει πάνω στην απόδειξη το χρονικό διάστημα του DOA. Από πλαίσιο πχ γράφει 7 ημέρες ρητά

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Mολις γυρισα απο public και μου ειπαν οτι το Doa ειναι για επτα μερες και εχει ληξει.Μπορει να ισχυει αυτο;Το πηρα την προηγουμενη Τεταρτη.

 

Από Γερμανό που το πήρα μου είπαν 14 ημερολογιακές. Άλλος :lol:;

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Οποτε τι κανω τωρα;;;

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Γράφει πάνω στην απόδειξη το χρονικό διάστημα του DOA. Από πλαίσιο πχ γράφει 7 ημέρες ρητά

 

Οποτε τι κανω τωρα;

Link to comment
Share on other sites

Οποτε τι κανω τωρα;;;

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Οποτε τι κανω τωρα;

Πήγαινε να τους ξεχέσεις! Οι προθεσμίες ξεκινάνε πάντοτε την επομένη από την ημερομηνία συντέλεσης του γεγονότος (εν προκειμένω της αγοράς), δηλ. από Πέμπτη.

άρθρο 144 Κωδ Πολ. Δικονομίας

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε να τους ξεχέσεις! Οι προθεσμίες ξεκινάνε πάντοτε την επομένη από την ημερομηνία συντέλεσης του γεγονότος (εν προκειμένω της αγοράς), δηλ. από Πέμπτη.

άρθρο 144 Κωδ Πολ. Δικονομίας

 

Mολις μιλησα με το υπευθυνο και μου ειπε οτι δεν ισχυει αυτο και οτι η συμφωνια με την Samsung οριζει η εγγυηση να αρχιζει απο την ιδια μερα

Link to comment
Share on other sites

Mολις γυρισα απο public και μου ειπαν οτι το Doa ειναι για επτα μερες και εχει ληξει.Μπορει να ισχυει αυτο;Το πηρα την προηγουμενη Τεταρτη.

 

Φιλε μου σημερα εισαι στην 8η μερα, αλλα αν πας εισαι αθηνα και μπορεις να πας smartec νομιζω οτι θα σου κανουν αντικατασταση. Μου εχει τυχει ελλατωματικο s7 Και μου εκαναν παροτι ημουν doa καθως το μαγαζι που το πηρα μου ειπε να παω σερβις και βαρεθηκα να τσακωθω...και ηταν αψογοι εκει.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο αρνητικό που έχω δει μια βδομάδα τώρα με το τηλέφωνο είναι η λήψη σήματος. Με το mate δεν είχα ποτέ τέτοιο θέμα. Παρά πολλές φορές όταν μιλάω κάνει διακοπή δεν ακούω ούτε με ακούνε και μετά από λίγο επανέρχεται. Το έχει αντιμετωπίσει κάποιος;

 

Send from my Galaxy S9+

Λάζαρος..

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Το μόνο αρνητικό που έχω δει μια βδομάδα τώρα με το τηλέφωνο είναι η λήψη σήματος. Με το mate δεν είχα ποτέ τέτοιο θέμα. Παρά πολλές φορές όταν μιλάω κάνει διακοπή δεν ακούω ούτε με ακούνε και μετά από λίγο επανέρχεται. Το έχει αντιμετωπίσει κάποιος;

 

Send from my Galaxy S9+

Λάζαρος..

 

Είναι γνωστό πρόβλημα. Λέγεται ότι με την τελευταία αναβάθμιση λύνεται. Σε ιταλικό forum παραπονιούνται πολλοί γι'αυτό ακόμη και μετά την τελευταία αναβάθμιση...

Motorola MicroTAC Elite -> Nokia 6150 -> Siemens S45 -> Siemens CX65 -> Nokia 6670 -> [.......] -> Nokia 6230i -> Nokia 6131 -> LG KG220 -> Sony Ericsson W350 -> Motorola RAZR V3xx -> iPhone 3G -> iPhone 4S -> iPhone 6 -> iPhone 6S -> Samsung S8+ -> Samsung S9+ -> One Plus 8 Pro -> Samsung S21 Ultra -> iPhone 13 Pro -> iPhone 15 Pro

My Travel Map

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S9+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...