Jump to content

Samsung Galaxy S9+


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Wifi call βάζουμε παιδιά όταν έχουμε άριστο σήμα και καλό router, αλλιώς νομίζω χειρότερα γίνονταιτα πράγματα και αν απομακρυνθούμε απο το router η γραμμή πέφτει.
Link to comment
Share on other sites

Μιλάς για το iPhone x και σταζεις μέλι και το I phone ΔΕΝ έχει ΚΑΘΌΛΟΥ αποτύπωμα....

Το s9 plus αυτή τη στιγμή είναι η καλύτερη συσκευή

Φίλε tresor_jim τι σχέση έχουν αυτά που γράφεις με αυτά που είπα εγώ; Γιατί απαντάτε χωρίς να διαβάζετε τι γράφει ο άλλος;

 

Αναφέρθηκα στην διάταξη καμερών του Iphone X προκειμένου να εξοικονομηθεί χώρος για να μεγαλώσει fingerprint sensor και να τοποθετηθεί σε βολικότερη θέση. Τιποτα λιγότερο, τίποτα περισσότερο. Ακόμη και μια διάταξη τύπου OP5T (όπως σοφά αντιγράφηκε) θα βόλευε πολύ περισσότερο.... ή της κορυφαίας σε λειτουργικότητα θέσης του αισθητήρα του Mate 10 Pro.

 

Αν έβγαλες σπυράκια επειδή κάπου είδες γραμμένη την λέξη iphone X και φαντάστηκες διάφορα δεν φταίω εγώ. Ούτε είπα ποια συσκευή είναι καλύτερη, ούτε είπα ότι είναι θετικό που το Iphone x δεν έχει αποτύπωμα. Το αντίθετο....το θεωρώ το μεγαλύτερο μειονέκτημα του ipX μαζί με την αηδία που λέγεται notch.

Edited by panosf
Link to comment
Share on other sites

Φίλε tresor_jim τι σχέση έχουν αυτά που γράφεις με αυτά που είπα εγώ; Γιατί απαντάτε χωρίς να διαβάζετε τι γράφει ο άλλος;

 

Αναφέρθηκα στην διάταξη καμερών του Iphone X προκειμένου να εξοικονομηθεί χώρος για να μεγαλώσει fingerprint sensor και να τοποθετηθεί σε βολικότερη θέση. Τιποτα λιγότερο, τίποτα περισσότερο. Ακόμη και μια διάταξη τύπου OP5T (όπως σοφά αντιγράφηκε) θα βόλευε πολύ περισσότερο.... ή της κορυφαίας σε λειτουργικότητα θέσης του αισθητήρα του Mate 10 Pro.

 

Αν έβγαλες σπυράκια επειδή κάπου είδες γραμμένη την λέξη iphone X και φαντάστηκες διάφορα δεν φταίω εγώ. Ούτε είπα ποια συσκευή είναι καλύτερη, ούτε είπα ότι είναι θετικό που το Iphone x δεν έχει αποτύπωμα. Το αντίθετο....το θεωρώ το μεγαλύτερο μειονέκτημα του ipX μαζί με την αηδία που λέγεται notch.

 

 

Τα λες ωραία ρε μπαγάσα γράψε λάθος.

Μετά το update με 7 καρτέλες στο samsung Internet μετά από αρκετή ώρα που το είχα αφήσει χωρίς να το αγγίξω πριν έκανε reload σήμερα ΔΕΝ έκανε.. Φυσικά αν συνεχίσει αυτό με χαροποιεί ιδιαίτερα γιατί με εκνευριζε πριν με 4 gb που το έκανε κ ήθελα εδώ να είναι κομπλέ

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Wifi call βάζουμε παιδιά όταν έχουμε άριστο σήμα και καλό router, αλλιώς νομίζω χειρότερα γίνονταιτα πράγματα και αν απομακρυνθούμε απο το router η γραμμή πέφτει.

 

Και άριστο σημα είχα φιλε μου και αριστο ρουτερ με ταχυτητα 11mbps και 4G+ στο κινητό σταθερό.

Link to comment
Share on other sites

Και άριστο σημα είχα φιλε μου και αριστο ρουτερ με ταχυτητα 11mbps και 4G+ στο κινητό σταθερό.

Χμμ στο δικό μου συνδέομαι στα 866mbps και παίζει άψογα.

Μιας και δεν έχω σπίτι μου καλό σήμα φαντάσου είμαι μόνιμα με airplane mode και wifi call και δουλεύει τέλεια.

(Note 8)

e23f82c370fb5098fde2860933b6b995.jpg

Link to comment
Share on other sites

θίσει τα εξαιρετικής υλοποίησης gestures navigation του oneplus θα σου κακοφανεί η επιστροφή σε κουμπιά navigation.

Όπως φυσικά και τα υπόλοιπα gestures υλοποίηση των Κινέζων είτε με κλειστεί είτε ανοιχτή οθόνη.

Τρομερή λειτουργικότητα ακόμη και σε απλό browsing....μακάρι να υπήρχε τρόπος να τα δούμε και σε Sammy.

Αν η OP βάλει μια πολύ καλή κάμερα στο 6αρι θα την τιμήσω.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες έχετε να προτείνετε κανά καλό μαύρο θεματάκι;

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Παίδες έχετε να προτείνετε κανά καλό μαύρο θεματάκι;

 

Έχω δοκιμάσει καμία 10αρια αλλά εμένα μου άρεσε περισσότερο το "High contrast theme II" το οποίο είναι από τα λίγα που δεν έχουν θέμα στο stock mail app στο να ξεχωρίζουν τα διαβασμένα από τα αδιάβαστα Mail....

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Χμμ στο δικό μου συνδέομαι στα 866mbps και παίζει άψογα.

Μιας και δεν έχω σπίτι μου καλό σήμα φαντάσου είμαι μόνιμα με airplane mode και wifi call και δουλεύει τέλεια.

(Note 8)

e23f82c370fb5098fde2860933b6b995.jpg

 

Δεν συμβαινε μονο στο δικο μου.

Το διαπίστωσα και απο της γυναικας μου στο S7 που μου εκανε παραπονα οτι την ακουγανε με διακοπες και επεφτε η γραμμη.

Τα απενεργοποιησα και στσ δυο και ηρεμησαμε.

Link to comment
Share on other sites

Δεν συμβαινε μονο στο δικο μου.

Το διαπίστωσα και απο της γυναικας μου στο S7 που μου εκανε παραπονα οτι την ακουγανε με διακοπες και επεφτε η γραμμη.

Τα απενεργοποιησα και στσ δυο και ηρεμησαμε.

Παιδιά το WiFi calling θέλει vdsl που δεν έχει αποσυνδέσεις όπως το ADSL και δουλεύει άψογα και δεν τρως την ακτινοβολία αν δεν έχεις καλό σήμα να ψάχνει συνέχεια το κινητό ,κάνω και γω αυτό που αναφερε ο φίλος ,flight mode ανοίγω WiFi -wifi calling και μιλάω καμπάνα

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 18 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπερα σε ολους.Πως απενεργοποιω το wifi call?
Μπορείς και από το notification panel έχει επιλογή αλλιώς πήγαινε στις κλήσεις σου πάνω δεξιά στις 3 τέλειες πάτα και ρυθμίσεις θα το βρεις κάτω κάτω

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το WiFi calling θέλει vdsl που δεν έχει αποσυνδέσεις όπως το ADSL και δουλεύει άψογα και δεν τρως την ακτινοβολία αν δεν έχεις καλό σήμα να ψάχνει συνέχεια το κινητό ,κάνω και γω αυτό που αναφερε ο φίλος ,flight mode ανοίγω WiFi -wifi calling και μιλάω καμπάνα

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 18 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μπορείς και από το notification panel έχει επιλογή αλλιώς πήγαινε στις κλήσεις σου πάνω δεξιά στις 3 τέλειες πάτα και ρυθμίσεις θα το

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Σε εμενα δεν υπαρχει αυτη η επιλογη

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.Πως απενεργοποιω το wifi call?

 

Εγώ είμαι στην Cosmote και έστειλα μήνυμα END WIFICALL στο 1333

Link to comment
Share on other sites

Τηλέφωνο _ ρυθμίσεις _ κλήσεις wifi.

Σε wind δεν χρειάζεται να κάνεις κάτι

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όχι και vdsl για wifi calling, αν είναι δυνατόν!!

Η φωνή τρώει ελάχιστα kb. Τώρα δεν ξέρω γιατί ο φίλος είχε πρόβλημα και με το s9 και με το s7, αλλά μάλλον οφείλεται στο ρούτερ του ή τη σύνδεσή του.

Έχω δοκιμάσει καμία 10αρια αλλά εμένα μου άρεσε περισσότερο το "High contrast theme II" το οποίο είναι από τα λίγα που δεν έχουν θέμα στο stock mail app στο να ξεχωρίζουν τα διαβασμένα από τα αδιάβαστα Mail....
Όντως ωραίο θεματάκι.

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω Vdsl 50αρα, όταν κατεβάζω torrent με 5.5mb/s, τότε η επικοινωνία είναι αδυνατη, γι'αυτό έβαλα όριο στα 4,5. Δε παίζει ρόλο πιστεύω αν έχεις adsl ή vdsl.

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όχι και vdsl για wifi calling, αν είναι δυνατόν!!

Η φωνή τρώει ελάχιστα kb. Τώρα δεν ξέρω γιατί ο φίλος είχε πρόβλημα και με το s9 και με το s7, αλλά μάλλον οφείλεται στο ρούτερ του ή τη σύνδεσή του.Όντως ωραίο θεματάκι.

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Το vdsl το ανέφερα όχι από θέμα ταχύτητας,το Γράψα κιόλας από θέμα σταθερότητας (αποσυνδέσεις ) που έχει συχνά το ADSL

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω δοκιμάσει καμία 10αρια αλλά εμένα μου άρεσε περισσότερο το "High contrast theme II" το οποίο είναι από τα λίγα που δεν έχουν θέμα στο stock mail app στο να ξεχωρίζουν τα διαβασμένα από τα αδιάβαστα Mail....
High contrast theme II δε μου βρίσκει. Βρίσκει μόνο αυτό που παραθέτω στο screenshot. Είναι διαφορετικό από αυτό που λες;
Δοκίμασε pixelized και material black.
Ωραία, τα κατέβασα και πάω για δοκιμές.

72ba7447f2230ec3602689c224a63416.jpg

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ, νομίζω ότι την είχα βρει την επιλογή αλλά μάλλον θυμάμαι λάθος.

 

Send from my Galaxy S9+

Λάζαρος..

 

Μόνο με glimpse notifications όπου ορίζεις πόσα δευτερόλεπτα θες να είναι ανοιχτή(προσωπικά το έχω ορίσει στα 10”)

 

Είναι εφαρμογή must σε Samsung και για ένα βασικό λόγο για εμένα ότι μόνο έτσι δουλεύει απρόσκοπτα το edge lighting με κλειστεί οθόνη σε notification από οποιαδήποτε εφαρμογή.

 

Το ίδιο γινόταν και με s8 plus πέρσι που το είχα.

 

Επίσης ένα άλλο tip με quick setting app έχω προσθέσει ποσοστό μπαταρίας σε κουρτίνα όπως και να ανοίγω κάμερα.

 

Άλλως stock δεν έχεις τέτοια επιλογή.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

High contrast theme II δε μου βρίσκει. Βρίσκει μόνο αυτό που παραθέτω στο screenshot. Είναι διαφορετικό από αυτό που λες;Ωραία, τα κατέβασα και πάω για δοκιμές.

72ba7447f2230ec3602689c224a63416.jpg

 

Σου έχω απαντήσει στο νέο σχετικο θέμα "τροποποιήσεις - βελτιώσεις - apps - themes

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Έχω παρατηρήσει πως όταν ανοίγω την οθόνη τοτε έρχονται όλες οι ειδοποιήσεις από ινσταγκραμ κτλ αλλιώς όταν είναι κλειστό δεν έρχεται τίποτα.

 

Είναι καμία επιλογή; το κάνει και σε εσάς;

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S9+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...