Jump to content

Samsung Galaxy S9+


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μήπως παίζει ρόλο στο πρόβλημα αν χρησιμοποιείς 2 κάρτες; εγώ είμαι με κύρια Vodafone και 2η cosmote. Tsigla είσαι με 2 σιμ;

 

Send from my Galaxy S9+

Λάζαρος..

 

Όχι μόνο με 1 σιμ της wind...

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Μήπως παίζει ρόλο στο πρόβλημα αν χρησιμοποιείς 2 κάρτες; εγώ είμαι με κύρια Vodafone και 2η cosmote. Tsigla είσαι με 2 σιμ;

 

Send from my Galaxy S9+

Λάζαρος..

Με μια σιμ είμαι κι εγω, αλλα υπαρχει το θεμα.

Παιδια το πρόβλημα είναι τεραστιο, διαβασατε το παραπανω νημα από το Samsung community forum?

Παρα πολλα περιστατικα και το ακομα πιο περιεργο είναι ότι -όπως θα διαβασετε- πολλοι αντικατέστησαν μεχρι και 7 (!!!) συσκευες, και το πρόβλημα παραμενει. Αλλαξαν καρτες σιμ, συσκευες και το θεμα παραμενει. Ουτε μια μαρτυρια, από οσους αλλαξαν συσκευή με σφραγισμενη, και το πρόβλημα να επιλυθηκε. Επισης, αναφέρονται πολλα και διαφορετικα δικτυα, αλλα και σε exynos συσκευες (ευρωπη) και σε snapdragon (us). Πολύ πολύ περιεργο πρόβλημα κι η σαμσουνγκ δηλωνει αγνοια. Τσεκαρετε το. Υπαρχουν αντιστοιχες αναφορες (εκτος από το νημα που εδωσα) και στο xda, αλλα και σε πολλα αλλα φορα.

Αφορα τοσο το s9, οσο και το s9+

https://eu.community.samsung.com/t5/Galaxy-S9-S9/S9-speaker-phone-cutting-out-on-call/td-p/451835

https://forum.xda-developers.com/galaxy-s9-plus/help/multiple-dropped-calls-galaxy-s9-plus-t3763887/page12

Edited by arxif
Link to comment
Share on other sites

Δεν θέλω να σας αγχωσω αλλά στο s7 edge άλλαξα 3 συσκευές σε ολα το ίδιο πρόβλημα είχα..

Σώθηκα κάπως με τη λύση του να μιλάω μεσω wificall της cosmote.

Η γυναίκα μου δηλαδή που κράτησε τη τελευταία συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Δεν θέλω να σας αγχωσω αλλά στο s7 edge άλλαξα 3 συσκευές σε ολα το ίδιο πρόβλημα είχα..

Σώθηκα κάπως με τη λύση του να μιλάω μεσω wificall της cosmote.

Η γυναίκα μου δηλαδή που κράτησε τη τελευταία συσκευή.

Εχω 2 s7 edge σπιτι και μπολικα φιλων, δεν εχω ακουσει κατι σχετικο - αυτό πρεπει να είναι μεμονωμενο. Στην περιπτωση των s9 φαινεται ιδιαιτερα εκτεταμενο το θεμα και πολύ συγκεκριμενο. Δηλαδη drop calls στα καλα καθουμενα, αλλα -κυριως- μετα την τελευταια αναβαθμιση, μικρες "σιωπηλες περιοδους", οπου ο συνομιλητης σε ακουει, αλλα εσυ δεν ακους απολυτως τιποτα (για διάστημα περιπου 5 δευτερολεπτων). Μετα επανέρχεται κανονικα η κληση, αλλα αυτά δεν είναι σοβαρα πραγματα.

Edited by arxif
Link to comment
Share on other sites

Κατι θα γινεται με τις μπαντες δεν εξηγειται αλλιως . Εγω εχω wind και στα 3. Galaxy J7 2017 , S9 plus , A8 2018 και δουλευουν αδιακοπα και τα τρια με bluetooth Plantronics . Αψογο ηχο και στα 3 χωρις ιχνος διακοπης κιριολεκτικα ποτε . Me wind στην δουλεια παρατηρω οτι εκπεμπει στην μπαντα 20 και στο σπιτι στην μπαντα 5 .
Link to comment
Share on other sites

Κατι θα γινεται με τις μπαντες δεν εξηγειται αλλιως . Εγω εχω wind και στα 3. Galaxy J7 2017 , S9 plus , A8 2018 και δουλευουν αδιακοπα και τα τρια με bluetooth Plantronics . Αψογο ηχο και στα 3 χωρις ιχνος διακοπης κιριολεκτικα ποτε . Me wind στην δουλεια παρατηρω οτι εκπεμπει στην μπαντα 20 και στο σπιτι στην μπαντα 5 .

 

κι εγω αυτό υποψιάζομαι. Δεν γινεται καποιοι που κινουνται σε καποιες περιοχες στην καθημερινοτητα τους να μην εχουν το παραμικρο θεμα, κι αλλοι να αλλαζουν απανωτα συσκευες, καρτες σιμ, επαναφορες κλπ και το πρόβλημα να παραμενει. Πρεπει να είναι καποια ασυμβατοτητα με συγκεκριμένες μπαντες - κυψέλες, αλλα η σαμσουνγκ δε δειχνει να το εχει εντοπισει ακομα

Κι εδώ μεσα εχουν αναφερθεί καμια δεκαρια περιστατικα σε s9+ και καταλαβαίνω ότι το πρόβλημα μειωθηκε σε συχνοτητα με την τελευταια αναβαθμιση, αλλα δεν εξαλειφθηκε οριστικα.

Link to comment
Share on other sites

Με μια σιμ είμαι κι εγω, αλλα υπαρχει το θεμα.

Παιδια το πρόβλημα είναι τεραστιο, διαβασατε το παραπανω νημα από το Samsung community forum?

Παρα πολλα περιστατικα και το ακομα πιο περιεργο είναι ότι -όπως θα διαβασετε- πολλοι αντικατέστησαν μεχρι και 7 (!!!) συσκευες, και το πρόβλημα παραμενει. Αλλαξαν καρτες σιμ, συσκευες και το θεμα παραμενει. Ουτε μια μαρτυρια, από οσους αλλαξαν συσκευή με σφραγισμενη, και το πρόβλημα να επιλυθηκε. Επισης, αναφέρονται πολλα και διαφορετικα δικτυα, αλλα και σε exynos συσκευες (ευρωπη) και σε snapdragon (us). Πολύ πολύ περιεργο πρόβλημα κι η σαμσουνγκ δηλωνει αγνοια. Τσεκαρετε το. Υπαρχουν αντιστοιχες αναφορες (εκτος από το νημα που εδωσα) και στο xda, αλλα και σε πολλα αλλα φορα.

Αφορα τοσο το s9, οσο και το s9+

https://eu.community.samsung.com/t5/Galaxy-S9-S9/S9-speaker-phone-cutting-out-on-call/td-p/451835

https://forum.xda-developers.com/galaxy-s9-plus/help/multiple-dropped-calls-galaxy-s9-plus-t3763887/page12

 

Κανεις ενα μικρο λαθος αλλα σωστα τα λες τα περισσοτερα . Δεν ειναι το προβλημα μονο στην samsung αλλα σε πολλες διαφορετικες συσκευες εταιριων .Θεωρω οτι ειναι προβληματα δικτυων τα οποια δεν βγαινουν στην επιφανεια ποτε για να μην αγανακτησει και φωναζει ο κοσμος .

Link to comment
Share on other sites

Έχετε διαβάσει εδώ μέσα αν είχε ποτέ κάποιος πρόβλημα με wind? Εγώ είχα πει αλλά τελικά ήταν τυχαίο περιστατικό... Δεν ξανά έγινε ποτέ.
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Προβληματα συνηθως υπαρχουν εαν καποιος παραγγειλει συσκευη με προδιαγραφες πχ.για κινα .Συνηθως εχει αλλες μπαντες και εδω θα παρουσιαζει αρκετες φορες προβληματα συμβατοτητας . Γιατι ενα κινεζικο παραδειγμα δεν θα υποστηριζει την 20αρα μπαντα και θα υποστηριζει την 5. Ετσι στην διαρκεια μιας διαδρομης θα του δημιουργουνται προβληματα στο δικτυο .Οι συσκευες που φερνει εδω ευρωπη η samsung ειναι multi-band .Τα προβληματα πιστευω οτι τα δικτυα δεν εχουν παντου ολες τις εκπομπες με αποτελεσμα 2 συνομιλητες να εχουν drop .

 

 

Ενα τυχαιο παραδειγμα : το A8 2018 που ερχεται ευρωπη ειναι multi-band ---->>>

 

Technology

GSM / HSPA / LTE

2G bands GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 & SIM 2 (dual-SIM model only)

3G bands HSDPA 850 / 900 / 1700(AWS) / 1900 / 2100

4G bands Full LTE band 1(2100), 2(1900), 3(1800), 4(1700/2100), 5(850), 7(2600), 8(900), 12(700), 13(700), 17(700), 18(800), 19(800), 20(800), 26(850), 28(700), 38(2600), 40(2300), 41(2500), 66(1700/2100)

Speed HSPA 42.2/5.76 Mbps, LTE-A (3CA) Cat11 600/75 Mbps

GPRS Yes

EDGE Yes

Α8 2018 ΣΥΝΟΛΟ 4G 20 BAND

 

 

Κοιταξτε τωρα πχ. ενα Xiaomi Redmi Note 4

 

NETWORK Technology

GSM / HSPA / LTE

2G bands GSM 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 & SIM 2

3G bands HSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100

4G bands LTE band 1(2100), 3(1800), 4(1700/2100), 5(850), 7(2600), 8(900), 20(800), 38(2600), 40(2300)

Speed HSPA, LTE

GPRS Yes

EDGE Yes

 

Xiaomi Redmi Note 4 4G ΣΥΝΟΛΟ 10 BAND

 

H ενα απο τα πιο καινουργια φρεσκα Xiaomi Redmi 5

 

Technology

GSM / CDMA / HSPA / LTE

2G bands GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 & SIM 2

CDMA 800 & TD-SCDMA

3G bands HSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100

4G bands LTE band 1(2100), 3(1800), 5(850), 7(2600), 8(900), 34(2000), 38(2600), 39(1900), 40(2300), 41(2500)

Speed HSPA, LTE

GPRS Yes

EDGE Yes

 

Τα ιδια . . . . .

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι με μια καρτα της Wind. Ουτε μια φορα ως τωρα drop call ή οποιαδηποτε δυσλειτουργια στην ομιλια.

Nexus S --> S4 mini --> S4 Black Edition --> Frost white Note 4 --> Black Onyx S7 --> Mate 10 Pro Grey -->

Blue Coral S9+ --> S10 Black --> iPhone 11 Space Grey --> S20+ Cosmic Gray --> S20 FE 5G --> iPhone 13 Product Red --> Galaxy S21 Plus --> iPhone 14 Pro Max Silver (απεταξάμην το ios) --> Galaxy A54 Graphite

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι με μια καρτα της Wind. Ουτε μια φορα ως τωρα drop call ή οποιαδηποτε δυσλειτουργια στην ομιλια.

 

Η wind στο μεγαλυτερο συνολο εμβελειας στην αττικη εχει την 20αρα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.Αντιμετωπιζω προβλημα με τις κλησεις απο τοτε που πηρα το κινητο.Στο 95% των κλησεων ο συνομιλητης με ακουει με διακοπες η με αλλιωμενη φωνη.Εχω δυο καρτες wind.Μιλησα σημερα με Σμαρτεκ και μου ειπαν οτι εχουν αναφερθει παρομοια προβληματα με καρτες wind.Κρατησαν το imei της συσκευης και ειπαν οτι θα με ενημερωσουν.Θεωρω απαραδεκτο να δινεις χιλια ευρω και να μην μπορεις να χρησιμοποιησεις την συσκευη για τον βασικο σκοπο για τον οποιο προοριζεται.Πραγματικα κριμα...
Link to comment
Share on other sites

Μήπως παίζει ρόλο στο πρόβλημα αν χρησιμοποιείς 2 κάρτες; εγώ είμαι με κύρια Vodafone και 2η cosmote. Tsigla είσαι με 2 σιμ;

 

Send from my Galaxy S9+

Λάζαρος..

Τον ίδιο συνδυασμό έχω κι εγώ: sim1 voda για κλήσεις και sim2 cosmote για data.

Μέχρι τώρα (και πριν την τελευταία αναβάθμιση ARCC) κανένα πρόβλημα!

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Εχει παρατηρησει κανεις σας το φαινομενο black crush?

2 εβδομαδες κατοχος και τωρα το παρατηρησα σε κατι trailer στο youtube σε χαμηλη φωτεινοτητα. Τρομαξα. Απο οσα διαβασα παιζει να ειναι software προβλημα. Αλλα στο galaxy note ειχα αλλαξει οθονη..

Εχει κανεις καμια ιδεα;

Ο διάλογος μεταξύ ετεροφρόνων είναι αδύνατος και μεταξύ ομοδόξων περιττός..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Εχει παρατηρησει κανεις σας το φαινομενο black crush?

2 εβδομαδες κατοχος και τωρα το παρατηρησα σε κατι trailer στο youtube σε χαμηλη φωτεινοτητα. Τρομαξα. Απο οσα διαβασα παιζει να ειναι software προβλημα. Αλλα στο galaxy note ειχα αλλαξει οθονη..

Εχει κανεις καμια ιδεα;

 

Εαν εχεις S9 τραβα ενα screenshot να μας το δειξεις οταν στο κανει .Δεν εχει συμβει εδω παρα μονο οτι διαβαζουμε στο διαδικτυο .

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορω να ανεβασω τα screenshot. Μου βγαζει οτι υπερβαινουν το οριο. Θα προσπαθησω ξανα. Παντως αν δοκιμασετε με σβηστα φωτα, χαμηλη αυτοματη φωτεινοτητα και δειτε πχ στο youtube αυτα τα trailer, dark crimes και ghost stories, θα κανετε το τεστ. Εγω με αυτα το διαπιστωσα
Ο διάλογος μεταξύ ετεροφρόνων είναι αδύνατος και μεταξύ ομοδόξων περιττός..
Link to comment
Share on other sites

Εαν εχεις S9 τραβα ενα screenshot να μας το δειξεις οταν στο κανει .Δεν εχει συμβει εδω παρα μονο οτι διαβαζουμε στο διαδικτυο .

 

Αν αυτό εννοεί ο φίλος τότε ναι υφίσταται.... Δοκιμάστε και οι υπόλοιποι να δούμε αν το κάνει σε όλους. Στα screenshot φαίνεται ακριβώς ποιο βίντεο είναι και κάποια σημεία που φαίνεται πάρα πολύ

Στην πρώτη εικόνα το μισό πρόσωπο έχει κρυφτεί από το μαύρο και στην 2η το σακάκι έχει πρόβλημα

Screenshot_20180412-234235_You_Tube.jpg"]Screenshot_20180412-234235_You_Tube.jpg[/url]

Screenshot_20180412-234347_You_Tube.jpg"]Screenshot_20180412-234347_You_Tube.jpg[/url]

 

Και εδώ το ίδιο τραβηγμένο από το Galaxy tab s2

Screenshot_20180413-002201.png"]Screenshot_20180413-002201.png[/url]

Edited by tsiglas
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορω να ανεβασω τα screenshot. Μου βγαζει οτι υπερβαινουν το οριο. Θα προσπαθησω ξανα. Παντως αν δοκιμασετε με σβηστα φωτα, χαμηλη αυτοματη φωτεινοτητα και δειτε πχ στο youtube αυτα τα trailer, dark crimes και ghost stories, θα κανετε το τεστ. Εγω με αυτα το διαπιστωσα
Τι ακριβώς είναι αυτό τι σου κάνει

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τι έγινε Παιδία.... Πήρε φωτιά το YouTube.... Καλά αυτή η ταινία θα πάρει πολλά κλικ.... Χεχεχεχε
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Αν αυτό εννοεί ο φίλος τότε ναι υφίσταται.... Δοκιμάστε και οι υπόλοιποι να δούμε αν το κάνει σε όλους. Στα screenshot φαίνεται ακριβώς ποιο βίντεο είναι και κάποια σημεία που φαίνεται πάρα πολύ

Στην πρώτη εικόνα το μισό πρόσωπο έχει κρυφτεί από το μαύρο και στην 2η το σακάκι έχει πρόβλημα

Screenshot_20180412-234235_You_Tube.jpg"]Screenshot_20180412-234235_You_Tube.jpg[/url]

Screenshot_20180412-234347_You_Tube.jpg"]Screenshot_20180412-234347_You_Tube.jpg[/url]

 

Ακριβως. Πιξελιαζει το μαυρο

Πώς ανεβασες τα screenshots? Να ανεβασω και τα δικα μου. Σε ευχαριστω

Ο διάλογος μεταξύ ετεροφρόνων είναι αδύνατος και μεταξύ ομοδόξων περιττός..
Link to comment
Share on other sites

Ακριβως. Πιξελιαζει το μαυρο

Πώς ανεβασες τα screenshots? Να ανεβασω και τα δικα μου. Σε ευχαριστω

 

Off topic : Πας εδώ https://postimages.org/

Όπως είναι ανεβάζεις το screenshot και στα λινκ που θα σου βγάλει κανείς αντιγραφή αυτό που λέει "hotlink για φόρουμ" και μετά εδώ στο myphone πατάς το εικονίδιο του συνδέσμου ανοίγει ένα παράθυρο με http και κάνεις επικόλληση το λινκ από το postimg.org

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

https://s9.postimg.cc/eb72ze9f3/Screenshot_20180412-231620_You_Tube.jpg

https://s9.postimg.cc/i7kevck3z/Screenshot_20180412-231652_You_Tube.jpg

 

Αν και δεν το εκανα σωστα, σε ευχαριστω πολυ παντως.

Εαν δεν ειναι sofrware το θεμα ειναι παντως κριμα για τετοια οθονη και τετοια συσκευη. Και εννοειται απαραδεκτο για τοσα χρηματα

Edited by cookieman
Ο διάλογος μεταξύ ετεροφρόνων είναι αδύνατος και μεταξύ ομοδόξων περιττός..
Link to comment
Share on other sites

https://s9.postimg.cc/eb72ze9f3/Screenshot_20180412-231620_You_Tube.jpg

https://s9.postimg.cc/i7kevck3z/Screenshot_20180412-231652_You_Tube.jpg

 

Αν και δεν το εκανα σωστα, σε ευχαριστω πολυ παντως.

Εαν δεν ειναι sofrware το θεμα ειναι παντως κριμα για τετοια οθονη και τετοια συσκευη. Και εννοειται απαραδεκτο για τοσα χρηματα

 

Ναι μιλάμε για το ίδιο πράγμα... Το κάνει σε σκοτεινό δωμάτιο με χαμηλή φωτεινότητα η στο αυτόματο με 2Κ ανάλυση είτε έχεις ενεργοποίηση την βελτίωση βίντεο είτε όχι.

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S9+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...