Jump to content

Samsung Galaxy S9+


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όντως τώρα κατάλαβα τι λες, αν και στην πρώτη που ανέβασα φαίνεται καθαρά και από υπολογιστή, που το κοιτάω τώρα.

 

Σε αυτή την περίπτωση είναι η εικόνα τέτοια. Σε όλες τις οθόνες έτσι φαίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να ενδιαφέρει αρκετούς αν μιλάμε για Software ή hardware issue.... Για εμένα το πιο σημαντικό είναι αν το οποίο "πρόβλημα" το έχουν όλοι ή είναι μεμονωμένο. Απλά ρίχνοντας μια ματιά στα screenshot που ανέβασα ή βλέπεις το "πρόβλημα" οπότε το έχεις και εσύ ή δεν το βλέπεις οπότε και το πράγμα περιπλέκεται!

Όπως προαναφερα στα ίδια screenshot με άλλη συσκευή (όπως tab s2) οι φωτογραφίες φαίνονται σωστά και φυσιολογικές...

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Σε επικοινωνία που είχα με τη samsung hellas μου είπαν να το στείλω για τεχνικό έλεγχο και πως δεν έχουν παρόμοιες αναφορές.. Οπότε κλάιν. Αντίγραφο ασφαλείας και αποστολή στη σμαρτεκ και "πιάστο αυγό και κούρευτο"
Ο διάλογος μεταξύ ετεροφρόνων είναι αδύνατος και μεταξύ ομοδόξων περιττός..
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να ενδιαφέρει αρκετούς αν μιλάμε για Software ή hardware issue.... Για εμένα το πιο σημαντικό είναι αν το οποίο "πρόβλημα" το έχουν όλοι ή είναι μεμονωμένο. Απλά ρίχνοντας μια ματιά στα screenshot που ανέβασα ή βλέπεις το "πρόβλημα" οπότε το έχεις και εσύ ή δεν το βλέπεις οπότε και το πράγμα περιπλέκεται!

Όπως προαναφερα στα ίδια screenshot με άλλη συσκευή (όπως tab s2) οι φωτογραφίες φαίνονται σωστά και φυσιολογικές...

 

Μας ενδιαφέρει ο διαχωρισμός software/hardware.

Αν το πρόβλημα είναι στο software, τότε υπάρχει σε όλες τις συσκευές στην παρούσα φάση.

Αν είναι hardware το πρόβλημα, τότε κάποιοι το έχουν και κάποιοι όχι.

Αυτοί που θα δουν το screenshot ή το video με φωτεινότητα 50% και πάνω, ή σε καλά φωτισμένο χώρο (και άρα με όραση μη προσαρμοσμένη στο σκοτάδι) δεν θα το εντοπίσουν έτσι κι αλλιώς.

Εγώ πιστεύω ότι είναι στο software το πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Σε επικοινωνία που είχα με τη samsung hellas μου είπαν να το στείλω για τεχνικό έλεγχο και πως δεν έχουν παρόμοιες αναφορές.. Οπότε κλάιν. Αντίγραφο ασφαλείας και αποστολή στη σμαρτεκ και "πιάστο αυγό και κούρευτο"

 

 

Μόλις μίλησα με σμαρτεκ μου είπε ότι δεν έχει αναφέρει κάποιος άλλος το θέμα με το βίντεο κ καλό είναι να πάει κάποιος εκεί τη συσκευή. Λογικά με update θα λυθεί μου είπε όπως κ το θέμα των κλήσεων. Του είπα ότι στη samsung υπάρχει αναφορά οπότε θα περιμένει να τον ενημερώσουν κ αυτόν..

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Ναι εγώ το είχα δει γιατί βλέπω νετφλιξ καμία φορά κ το είχα παρατηρήσει αλλά πίστεψα έτσι θα είναι παντού..

Φυσικά και πρέπει να λυθεί δεν είναι συσκευή των 50 ευρώ

 

Και εγω αυτο πιστευα. Πιξελιαζει παντου σε σκοτεινές σκηνες.. θεωρω οτι ειναι θεμα software και οτι με κάποιο update θα διορθωθεί. Αλλα και παλι απαράδεκτο.. ποσα χρονια ειχα galaxy πρωτη φορα μπηκα στη διαδικασία να μπω σε φόρουμ να τσεκαρω τη παιζει για τη συσκευη μου. Μια η μπαταρια μια οι κλησεις τωρα αυτο.. τι να πω..

Link to comment
Share on other sites

Κι όμως δεν τρολάρουν!

 

Δείτε τα screenshots που ανεβάσατε, από ένα PC και θα καταλάβετε γιατί είναι αστείο.

Για την απεικόνιση hardware προβλήματος σε οθόνη, απαιτείται φωτογραφία (με κάμερα) της οθόνης. Όχι screenshot.

Σε λίγο θα βλέπουμε και screenshot για καμμένα pixel..
Link to comment
Share on other sites

Σε λίγο θα βλέπουμε και screenshot για καμμένα pixel..

Εντάξει φίλος, το ξανάπες και το καταλάβαμε. Άφησε την ειρωνία κατά μέρος και βοήθησε, αν μπορείς, και πες μας, εάν το διαπιστώνεις και εσύ στο δικό σου ή όχι.

Ο διάλογος μεταξύ ετεροφρόνων είναι αδύνατος και μεταξύ ομοδόξων περιττός..
Link to comment
Share on other sites

Στο pixel 2 πάντως, εμφανίστηκε το ίδιο πρόβλημα μετά από μηνιαίο update

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το τσέκαρα και εγώ και όντως υπάρχει και σε εμένα το φαινόμενο.

Μάλιστα επειδή έχω παράλληλα και OnePlus 5T στο δεύτερο δεν μου κάνει παρομοιο και στις 2 σκηνές.

 

Αν δεν μου το λέγατε με το συγκεκρμενο video δεν θα το παρατηρούσα ειδικά πάνω από 40% φωτεινότητα δεν φαίνεται αλλά κάτω από εκεί κάνει μπαμ.

 

Εδώ που έβγαλα φωτογραφία από το iPad μου κάνει μπαμ.

Πάνω s9 plus κάτω OnePlus 5T

 

3fd9cc35e0e398e47b240ae4331f07dd.jpg

 

Στην σκηνή με το πρόσωπο δεν μπορώ να το αποτυπώσω με τη φωτό από το iPad αλλά στο μάτι φαίνεται εξόφθαλμα.

 

Προσωπικά δεν με ενοχλεί τόσο και εννοείται όμως το θεωρώ απαράδεκτο από την στιγμή που ανταγωνιστική πρόταση που στοιχίζει πολύ λιγότερο δεν έχει αντίστοιχο θέμα,αλλά έτσι κι αλλιώς σκόπευα να επιστρέψω την συσκευή μου διότι όσο και να με υπερκαλύπτει η συσκευή σε επίπεδο hardware,design και αυτονομία ευχαριστημενος είμαι παρ όλα αυτά η software υλοποίηση της Sammy δεν καλύπτει ούτε τα γουστα μου ούτε τις ανάγκες μου ούτε το customization που θέλω και έχει τρανταχτές ελλείψεις που με ενοχλούν και είναι deal breaker για εμένα.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

 

 

τι πρεπει να κανω ακριβως για να το τεσταρω κι εγω?

Link to comment
Share on other sites

τι πρεπει να κανω ακριβως για να το τεσταρω κι εγω?

Το γραψαμε πισω βαλε το trailer της παραπάνω ταινίας σε σκοτεινο δωματιο με φωτεινοτητα 40 και κατω και θα παρατηρησεις απο την μια στο μισο προσωπο την μαυρη σκια(1:02) και στο κουστούμι και την μαύρη σκια αλλά και πιξελιασμα.(1:47)

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά λυπαμαι που το λεω αλλα ψάχνοντας βρηκα αυτο το προβλημα σε βιντεο στο YouTube.

 

 

Τρεμοπαιζει σε κανεναν απο εσας ο φωτισμος κατα τη διαρκεια του βιντεο; εμενα ναι.. απαντηστε μου σε αυτο γιατι συνεβη και κατι αλλο απλα θελω να το ψαξω λιγο ακομα. Επελεξα αναλυση 1080p60 HDR για το βιντεο και εχω αναλυση οθονης WQHD+

Edited by smakgr
Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα τζαμακι από eshop βλέπω τώρα που είμαι κάτω από ήλιο σε σκρολαρισμα ειδικά σε μαύρο να πιξελιζει κ να αλλοιώνεται η οθόνη να φταίει το τζάμι η να είναι κάτι σαν αυτό με το μαύρο στο βίντεο;

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά λυπαμαι που το λεω αλλα ψάχνοντας βρηκα αυτο το προβλημα σε βιντεο στο YouTube.

 

 

Τρεμοπαιζει σε κανεναν απο εσας ο φωτισμος κατα τη διαρκεια του βιντεο; εμενα ναι.. απαντηστε μου σε αυτο γιατι συνεβη και κατι αλλο απλα θελω να το ψαξω λιγο ακομα. Επελεξα αναλυση 1080p60 HDR για το βιντεο και εχω αναλυση οθονης WQHD+

Μια χαρά παίζει το βίντεο.

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το γραψαμε πισω βαλε το trailer της παραπάνω ταινίας σε σκοτεινο δωματιο με φωτεινοτητα 40 και κατω και θα παρατηρησεις απο την μια στο μισο προσωπο την μαυρη σκια(1:02) και στο κουστούμι και την μαύρη σκια αλλά και πιξελιασμα.(1:47)

 

αυτο εχει να κανει με το προβλημα που ειχα αναφερει σε εμφανιση επαφων σε μαυρο φοντο?οτι δηλ.καποια στιγμη αχνοφαινοντανν?

Link to comment
Share on other sites

Το κοιταω απο δω το κοιταω απο κει μαλλον software ειναι.Εαν εγινε αναφορα στο sammobile θα το κοιταξουν.
Link to comment
Share on other sites

Πλέον το πρόβλημα με τα drop calls είναι τραγικό σε μένα. 8 στα 10 τηλέφωνα έχω θέμα. Βέβαια μεγάλος παράγοντας είναι ότι και στη δουλειά μου αλλά και στο σπίτι έχω κακό σήμα αλλά αυτό δεν είναι δικαιολογία.

 

Send from my Galaxy S9+

Λάζαρος..

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Πλέον το πρόβλημα με τα drop calls είναι τραγικό σε μένα. 8 στα 10 τηλέφωνα έχω θέμα. Βέβαια μεγάλος παράγοντας είναι ότι και στη δουλειά μου αλλά και στο σπίτι έχω κακό σήμα αλλά αυτό δεν είναι δικαιολογία.

 

Send from my Galaxy S9+

Λάζαρος..

 

τι εννοεισ ακριβως drop calls?

Link to comment
Share on other sites

Την ώρα που μιλάω χάνω τον συνομιλητή η με χάνει αυτός και μόλις αλλάξω θέση μετά από κάποια δευτερόλεπτα με ακούει και ακούω.

 

Send from my Galaxy S9+

Λάζαρος..

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Μόλις το τσέκαρα και εγώ και όντως υπάρχει και σε εμένα το φαινόμενο.

Μάλιστα επειδή έχω παράλληλα και OnePlus 5T στο δεύτερο δεν μου κάνει παρομοιο και στις 2 σκηνές.

 

Αν δεν μου το λέγατε με το συγκεκρμενο video δεν θα το παρατηρούσα ειδικά πάνω από 40% φωτεινότητα δεν φαίνεται αλλά κάτω από εκεί κάνει μπαμ.

 

Εδώ που έβγαλα φωτογραφία από το iPad μου κάνει μπαμ.

Πάνω s9 plus κάτω OnePlus 5T

 

3fd9cc35e0e398e47b240ae4331f07dd.jpg

 

Στην σκηνή με το πρόσωπο δεν μπορώ να το αποτυπώσω με τη φωτό από το iPad αλλά στο μάτι φαίνεται εξόφθαλμα.

 

Προσωπικά δεν με ενοχλεί τόσο και εννοείται όμως το θεωρώ απαράδεκτο από την στιγμή που ανταγωνιστική πρόταση που στοιχίζει πολύ λιγότερο δεν έχει αντίστοιχο θέμα,αλλά έτσι κι αλλιώς σκόπευα να επιστρέψω την συσκευή μου διότι όσο και να με υπερκαλύπτει η συσκευή σε επίπεδο hardware,design και αυτονομία ευχαριστημενος είμαι παρ όλα αυτά η software υλοποίηση της Sammy δεν καλύπτει ούτε τα γουστα μου ούτε τις ανάγκες μου ούτε το customization που θέλω και έχει τρανταχτές ελλείψεις που με ενοχλούν και είναι deal breaker για εμένα.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

 

 

 

Λοιπόν μάγκες πήρα το s8 plus και έπαιζε όπως το s9 plus τη σκηνή αυτήν εδώ τι γίνεται Εχουν κ τα δύο προβλήμα;

Οποίος ξέρει ας μου πει όταν βγήκα έξω με τέρμα φωτεινότητα πρώτα στον ήλιο και μετά στη σκιά και όταν σκρολαρω πάνω κάτω έχουν μεγάλη αλλοίωση στην εικόνα αλλά έχω ένα τζαμακι κ δεν ξέρω αν φταίει η οθόνη η το τζάμι που έχω βάλει..;; Δεν το κάνει συνέχεια.

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Την ώρα που μιλάω χάνω τον συνομιλητή η με χάνει αυτός και μόλις αλλάξω θέση μετά από κάποια δευτερόλεπτα με ακούει και ακούω.

 

Send from my Galaxy S9+

Λάζαρος..

 

Δεν ειναι drop αυτο.Εισαι σε σημειο με κακο σημα.Drop ειναι εκει που μιλας να κοβεται εντελως η γραμμη να μη δειχνει σημα ενω ειχες η να φαινεται για δεκατα δευτερολεπτου η λειτουργια πτησης και να ξαναρχεται το σημα.Καμια επαναφορα συνομιλιας η κληση εχει χαθει.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι drop αυτο.Εισαι σε σημειο με κακο σημα.Drop ειναι εκει που μιλας να κοβεται εντελως η γραμμη να μη δειχνει σημα ενω ειχες η να φαινεται για δεκατα δευτερολεπτου η λειτουργια πτησης και να ξαναρχεται το σημα.Καμια επαναφορα συνομιλιας η κληση εχει χαθει.
Μακάρι να μη είναι. Απλά με το mate 10 στα ίδια σημεία μιλούσα άψογα εδώ έχω συχνά θέματα. Το παρακολουθώ και βλέπουμε.

 

Send from my Galaxy S9+

Λάζαρος..

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να μη είναι. Απλά με το mate 10 στα ίδια σημεία μιλούσα άψογα εδώ έχω συχνά θέματα. Το παρακολουθώ και βλέπουμε.

 

Send from my Galaxy S9+

Λάζαρος..

Για αυτό και τα Huawei έχουν τα υψηλότερα SAR εν αντίθεση με τα Samsung που έχουν ίσως τα χαμηλότερα.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Για αυτό και τα Huawei έχουν τα υψηλότερα SAR εν αντίθεση με τα Samsung που έχουν ίσως τα χαμηλότερα.
Ναι αυτό το ξέρω αλλά είναι και κάτι που με δυσκολεύει στη δουλειά μου. Δε γίνεται συνεχώς να ψάχνω σήμα.

 

Send from my Galaxy S9+

Λάζαρος..

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτό το ξέρω αλλά είναι και κάτι που με δυσκολεύει στη δουλειά μου. Δε γίνεται συνεχώς να ψάχνω σήμα.

 

Send from my Galaxy S9+

Λάζαρος..

Wifi calling?

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S9+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...