Jump to content

Samsung Galaxy S9+


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για όσους έκαναν ενημέρωση...η Pie επιτρέπει τη χρηση 2 sim με κάρτα microSD ταυτοχρονα?

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

οποτε κομπλε...παντως σαν να τρεχει το λογισμικο ποιο γρηγορα...γενικα το κινητο σαν να ξεκολλησε..οχι οτι ειχε καποιο θεμα απλα νομιζω οτι ειναι ποιο σμουθ το λογισμικο...ενα κακο εχω δει μεχρι στιγμης τα εικονιδια ειναι παιδικα σαν καρτουν...οκ μπορεις να βρεις απο το samsung themes αλλα επρεπε να εχουν βαλει σοβαρα εικονιδια σαν καινουριο λογισμικο :)

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για όσους έκαναν ενημέρωση...η Pie επιτρέπει τη χρηση 2 sim με κάρτα microSD ταυτοχρονα?

 

Αφου το κινητό το ιδιο δεν εχει 3 υποδοχες... Λεει η δυο sim η μια sim κ μια sd καρτα ... Δεν εχει να κανει με το λογισμικό...

Link to comment
Share on other sites

Για τα ελληνικά τι λέτε;θα αργήσει η αναβάθμιση;

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήρα το δικό μου πριν 3 μήνες σχεδόν από εδώ

https://www.woostore.gr/product/samsung-galaxy-s9-64gb-6gb-single-sim/

 

Μου έδωσαν σφραγισμένο unbranded.

 

Επίσης, μπορεί να ψώνιζα και από ιταλικό Amazon σήμερα, αν δεν σε πειράζει λίγο η καθυστέρηση.

https://www.amazon.it/gp/aw/ol/B079Z7LCGF/ref=olp_page_previous?ie=UTF8&f_all=true&f_new=true

 

Απλα να πω οτι στο λινκ που παρέθεσε ο φίλος με το Αμαζον αυτα ειναι ολα branded και προφανως δεν ειναι no brand

 

Για το αλλο στορ που λέει θα παρω τηλ αυριο .

 

Με το νεο λογισμικό η συσκευή πετάει ,εχω το απλό 9αρι και θελω να πάω σε πλας για την μπαταρία περισσοτερο

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Εκανες καποιος φλασαρισμα μεσω odin?

Αν ναι μπορει να μου δωσει φωτα?

Κατεβασα την γερμανικη rom και μου εχει 5 αρχεια (το δικο μου ειναι κυπριακο)

Τα υπολοιπα απο inbox για να μην κουραζω

 

Το γραφω κι εδω μηπως χρειαστει κι αλλος βοηθεια

 

Τα αρχεια που κατεβηκαν ειναι : ap , bl , cp ,csc , home csc

 

Στο οdin βαζω το καθε αρχειο στο κουτακι που εχει

Στο csc θα βαλω μονο το csc οχι το home?

και μετα κλασικα start

Σωστα?

 

Ευχαριστω εκ των προτερων

Edited by kanello
Link to comment
Share on other sites

Όντως και εγώ δεν το βρίσκω!

 

Ψαξτο λιγο και πατα στην ανάλυση πανω ,θα σου βγαλει και τα αλλα μενου.

 

Όντως πρέπει να πατήσεις πάνω στην ανάλυση και σου βγάζει και τα υπόλοιπα.. γενικά το κινητό είναι κομπλέ από επιδόσεις πάνω κάτω ότι λένε και οι υπόλοιποι εδώ πέρα, ικανοποιημένος.

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

Απλα να πω οτι στο λινκ που παρέθεσε ο φίλος με το Αμαζον αυτα ειναι ολα branded και προφανως δεν ειναι no brand

 

 

 

Για το αλλο στορ που λέει θα παρω τηλ αυριο .

 

 

 

Με το νεο λογισμικό η συσκευή πετάει ,εχω το απλό 9αρι και θελω να πάω σε πλας για την μπαταρία περισσοτερο

 

 

 

Ναι έχεις δίκιο φιλε, δεν πρόσεξα ότι στο λινκ του Amazon είναι branded συσκευές, αλλα παρόλα αυτά με ένα φλασαρισμα unbranded rom μέσω Odin ξεμπερδεύεις μια για πάντα, χωρίς να έχεις θέμα με εγγύηση.

 

Πάντως δες και το woostore όπως σου είπα.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι έχεις δίκιο φιλε, δεν πρόσεξα ότι στο λινκ του Amazon είναι branded συσκευές, αλλα παρόλα αυτά με ένα φλασαρισμα unbranded rom μέσω Odin ξεμπερδεύεις μια για πάντα, χωρίς να έχεις θέμα με εγγύηση.

 

Πάντως δες και το woostore όπως σου είπα.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Χιλια ευχαριστω !!!!!

Να αποφασίσω το χρωμα πρεπει τωρα ,θα μου άρεσε ασημί αλλα ειναι δυσκολο να το βρω .

Να είστε καλα παίδες

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Αφου το κινητό το ιδιο δεν εχει 3 υποδοχες... Λεει η δυο sim η μια sim κ μια sd καρτα ... Δεν εχει να κανει με το λογισμικό...

Μεχρι το καλοκαίρι του 18 η Οreο επέτρεπε τη χρηση sim extender και microSD μαζί...Με καποιο update που εγινε,μπλόκαρε την πατεντα αυτη και σου εβγαζε το μηνυμα οτι υπάρχει κατι που εμποδίζει την καρτα SD.Kανοντας downgrade το βλακωδες μηνυμα έφυγε φυσικά και έτσι ξαναεχω Dual sim και microSD ταυτοχρονα.Απο την άλλη σταματησα ολα τα firmware update για να μην πέσω πάλι στο ίδιο θεματάκι...

Ενδεχεται όμως να έχουν ξεχαστει στην 9.0 και η πατέντα με το sim extender να μπορει να χρησιμοποιηθεί εκ νέου...Γι αυτο το λόγο και ρωτώ...

Αν λοιπόν το έχει δοκιμάσει κάποιος ας μου δωσει μια απάντηση.

Ευχαριστώ!

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

ωραιος οδηγος ..αν καταλαβα καλα για να περασω την αναβαθμιση [ΑΠΟ ΠΑΝΩ }χωρις να σβησω τιποτα πρεπει να βαλω αυτο το αρχειο ??if you do not want to wipe data, select the Home_CSC file. μπορει να ειναι χαζη ερωτηση ,αλλα τοσα χρονια πρωτη φορα σε samy .μην κανω καμια πατατα .

----

Προτιμοτερο να κανεις καθαρο φλασαρισμα μην εχεις τιποτα περιεργα μετα..

OnePlus 7 pro, MATE 20, iPad Air.
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει περίπτωση να διορθωθεί το θέμα με το μαύρο σε χαμηλή φωτεινότητα με το νέο update? Βλέπω δεν παραπονέθηκε κανένας σας ξανά..

 

Τι εννοεις ? Υπαρχει αυτο το θεμα απο τοτε ? Στο λεω γιατι :Επειδη πουλησα το Note 9 ημουν Γερμανια προσφατα και πηρα τεσσερα galaxy s9-256gb σε black friday τα οποια πουλησα τα τρια και κρατησα ενα καβαντζα για μενα.Ολα τα εκανα εξονυχιστικους ελεγχους μεχρι εκει που δεν παει δεν παρουσιαζαν κανενα προβλημα απο τα γνωστα παλια που υπηρχαν.Ουτε αυτο φυσικα που δουλευω αυτες τις μερες που εχω στην κατοχη μου το οποιο κρατησα για μενα .Κανενα πιξελιασμα σε χαμηλο φως κρυσταλλο η οθονη.

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Μεχρι το καλοκαίρι του 18 η Οreο επέτρεπε τη χρηση sim extender και microSD μαζί...Με καποιο update που εγινε,μπλόκαρε την πατεντα αυτη και σου εβγαζε το μηνυμα οτι υπάρχει κατι που εμποδίζει την καρτα SD.Kανοντας downgrade το βλακωδες μηνυμα έφυγε φυσικά και έτσι ξαναεχω Dual sim και microSD ταυτοχρονα.Απο την άλλη σταματησα ολα τα firmware update για να μην πέσω πάλι στο ίδιο θεματάκι...

Ενδεχεται όμως να έχουν ξεχαστει στην 9.0 και η πατέντα με το sim extender να μπορει να χρησιμοποιηθεί εκ νέου...Γι αυτο το λόγο και ρωτώ...

Αν λοιπόν το έχει δοκιμάσει κάποιος ας μου δωσει μια απάντηση.

Ευχαριστώ!

 

Είχα διαβάσει πως δεν λειτουργεί..

Δεν έχω και εγώ extender να δοκιμάσω για να σου πω σίγουρα :(

Link to comment
Share on other sites

Πώς ξέρουμε από που είναι το κινητό μας?

 

Εαν εννοεις για ποια χωρα προοριζεται Πηγαινεις ρυθμισεις/πληροφοριες για το τηλεφωνο/πληροφοριες για το λογισμικο/ και κοιτας στην εκδ.λογισμ.παροχ.υπηρ τα τελευταια 3 γραμματα να εμενα εδω ειναι DBT (δηλαδη γερμανια) Galaxy s9 256Gb.

49633368_2117708504955741_4011009862551994368_o.jpg?_nc_cat=103&efg=eyJpIjoidCJ9&_nc_ht=z-p3-scontent.fath5-1.fna&oh=da7e099b70112dff21e3c71f75475093&oe=5CD3C7F5

Link to comment
Share on other sites

Έκανα κι εγώ την αναβάθμιση σε Ιταλικό μοντέλο.

Μέχρι στιγμής εξαιρετικές εντυπώσεις..ένα θέμα έχω μόνο με τα εικονίδια των εφαρμογών...στις μισές εφαρμογές μου τα βγάζει με άσπρο φόντο και στις άλλες μισές χωρίς φόντο..κι από τι βλέπω βγάλανε την ρύθμιση για εικονίδια με ή χωρίς φόντο

Link to comment
Share on other sites

Εαν εννοεις για ποια χωρα προοριζεται Πηγαινεις ρυθμισεις/πληροφοριες για το τηλεφωνο/πληροφοριες για το λογισμικο/ και κοιτας στην εκδ.λογισμ.παροχ.υπηρ τα τελευταια 3 γραμματα να εμενα εδω ειναι DBT (δηλαδη γερμανια) Galaxy s9 256Gb.

 

49633368_2117708504955741_4011009862551994368_o.jpg?_nc_cat=103&efg=eyJpIjoidCJ9&_nc_ht=z-p3-scontent.fath5-1.fna&oh=da7e099b70112dff21e3c71f75475093&oe=5CD3C7F5

Εμένα και τα 4 είναι EUR
Link to comment
Share on other sites

Έκανα κι εγώ την αναβάθμιση σε Ιταλικό μοντέλο.

Μέχρι στιγμής εξαιρετικές εντυπώσεις..ένα θέμα έχω μόνο με τα εικονίδια των εφαρμογών...στις μισές εφαρμογές μου τα βγάζει με άσπρο φόντο και στις άλλες μισές χωρίς φόντο..κι από τι βλέπω βγάλανε την ρύθμιση για εικονίδια με ή χωρίς φόντο

 

Αλλαξε εικονιδια τοτε... Ειχα το ιδιο θεμα, κατεβασα καποια αλλα που μου αρεσαν κ πλεον μονο το messenger κ το YouTube μου βγαινουν με πλαισιο. Ενω στην αρχη ηταν κ οι 12 εφαρμαγες που εχω εγκαταστησει μονος μου

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το EUR είναι ελληνικό και καλά?

Με τα gestures όλα καλά, συνηθίζονται η έχετε αφήσει τα κουμπιά?

Εγώ είναι για το μόνο που Ανυπομονώ να δοκιμάσω, θα είναι σαν να κερδίσεις 0.3 ίντσες οθόνη.

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

Οταν τα τελευταια ειναι EUR ειναι Ελληνικο ναι.

 

Ευχαριστώ, οπότε όπως πάντα τελευταίοι θα πάρουμε το update..

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ, οπότε όπως πάντα τελευταίοι θα πάρουμε το update..

 

Για OTA λες ; Ε οκ αφου ξερουμε οτι αρχισε να κυκλοφορει ολα καλα οποτε ερθει:p

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το EUR είναι ελληνικό και καλά?

Με τα gestures όλα καλά, συνηθίζονται η έχετε αφήσει τα κουμπιά?

Εγώ είναι για το μόνο που Ανυπομονώ να δοκιμάσω, θα είναι σαν να κερδίσεις 0.3 ίντσες οθόνη.

 

Με την μια τα βαζεις και δεν ξαναγυρνας πισω :)

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Γενικά άμα δείτε στο sammobile η EUR η απλή (όχι κοσμοτε ή βονταφον) πήρε σχετικά γρήγορα σε σχέση με τα άλλα το December patch ...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S9+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...