Jump to content

Samsung Galaxy S9+


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και πως γίνεται σε όσους έχω βρει με συσκευές κατασκευασμένες τον Μάρτιο, να έχουν το ίδιο πρόβλημα και οι υπόλοιποι να είναι οκ;

:worry::worry:

 

Επίσης το sammobile δεν έχει καμία σχέση με την Samsung απ όσο ξέρω.

Δεν είναι καν επίσημο site.

 

Χμμμ ισως μπορει κατι να συμβαινει με παλιο bootloader .Απο τοτε που το πηρες κανεις μονο update Ota η εχεις βαλει ποτε με odin λειτουργικο απο τα τελευταια που βγηκαν με ενσωματωμενα ολα τα security ?

Link to comment
Share on other sites

Χμμμ ισως μπορει κατι να συμβαινει με παλιο bootloader .Απο τοτε που το πηρες κανεις μονο update Ota η εχεις βαλει ποτε με odin λειτουργικο απο τα τελευταια που βγηκαν με ενσωματωμενα ολα τα security ?

 

Από πάντα είχε θέμα με το nfc, απ την πρώτη μέρα συγκεκριμένα που προσπάθησα να φορτίσω την athena card, αλλά δεν μου πήγε το μυαλό εκεί. Τώρα το έψαξα όμως και είδα πως δεν ήταν τυχαίο.

 

ΥΓ. Έχω αλλάξει εννοείται.

Τώρα έχω την latest Pie περασμένη με odin κανονικά.

Πάντα clean install.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ πέρασα την pie και την βρίσκω πολύ καλή. Στην ρύθμιση θέση δεν υπάρχει πλέον η δυνατότητα επιλογής δικτύου ή GPS αλλά μάλλον το κάνει αυτόματα. Στη ρύθμιση συνδέσεις δεν βρίσκω επιλογή για wps στο wifi
Ακόμα λείπει το WPS; Έλειπε από την πρώτη beta που δοκίμασα στο note 9, εντύπωση μου κάνει.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μου πει κάποιος που έχει Ελληνική συσκευή (εκδοση λογισμικού παροχ. υπηρεσιών EUR/EUR/EUR/EUR) και έβαλε μέσω ODIN τη Γερμανική 9.0 τί του βγάζει πλέον σε αυτό το πεδίο στις πληροφορίες για το λογισμικό;
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μου πει κάποιος που έχει Ελληνική συσκευή (εκδοση λογισμικού παροχ. υπηρεσιών EUR/EUR/EUR/EUR) και έβαλε μέσω ODIN τη Γερμανική 9.0 τί του βγάζει πλέον σε αυτό το πεδίο στις πληροφορίες για το λογισμικό;
Αυτό

feaf5b27f9536d885cd1682316ee495b.jpg

 

SM-G965F

Link to comment
Share on other sites

Αυτό

feaf5b27f9536d885cd1682316ee495b.jpg

 

SM-G965F

Άρα δεν άλλαξε κάτι σε σχέση με πριν. Φίλε μου με το σκέτο CSC ή με το HOME_CSC έκανες την αναβάθμιση;

Link to comment
Share on other sites

Και εαν εχουν προβει σε τυχον αλλαγες των csc λογο καινουργιου λειτουργικου? Χμμμ δεν ξερω οκ.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα! Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση σχετικά με την κάμερα. Το φως από ορισμένες κολώνες της πόλης η κάμερα το αποτυπώνει με πράσινη απόχρωση ενώ γενικότερα τα υπόλοιπα φώτα αναγνωρίζονται κανονικά. Έχει να κάνει με την λάμπα και τον τρόπο που το φως της αντανακλάται στα lens της κάμερας ή παίζει να φταίει η κάμερα του κινητού; Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Με το home να μην χρειάζεται να το στήσω εξ αρχής

 

 

SM-G965F

Με το home απ οσο θυμάμαι δεν χανεις ουτε εικονες ουτε τιποτα...σαν να το κανεις ota

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα! Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση σχετικά με την κάμερα. Το φως από ορισμένες κολώνες της πόλης η κάμερα το αποτυπώνει με πράσινη απόχρωση ενώ γενικότερα τα υπόλοιπα φώτα αναγνωρίζονται κανονικά. Έχει να κάνει με την λάμπα και τον τρόπο που το φως της αντανακλάται στα lens της κάμερας ή παίζει να φταίει η κάμερα του κινητού; Ευχαριστώ!

 

Πηγαινε στο μενου της καμερας /επαγγελματικη και δουλεψε το f.5 και 2.4 .Επισης παιξε με το iso.

Link to comment
Share on other sites

Με το home να μην χρειάζεται να το στήσω εξ αρχής

 

 

SM-G965F

μια απο τα ιδια .5-6 λεπτα ολη η διαδικασια και δεν εσβησε τιποτα .ολα δουλευουν ρολοι . ακομα και στο πρωτο ανοιγμα των εφαρμογων δεν υπηρχε καμια καθυστερηση.το θεμα με την αργη βελτιστοποιηση που γραφουν αρκετοι ...απλα δεν υπαρχει .
Link to comment
Share on other sites

Με το home απ οσο θυμάμαι δεν χανεις ουτε εικονες ουτε τιποτα...σαν να το κανεις ota
Ακριβώς, το κινητό ανοίγει όπως ήταν πριν

 

SM-G965F

Link to comment
Share on other sites

Το Home_CSC στην ουσία κρατάει το CSC του τηλεφώνου χωρις αλλαγή, και γι'αυτό δεν κάνει και format...Κάθε αλλαγή του CSC συνεπάγεται και format υποχρεωτικά. Δεν ξέρω όμως τί θα γινει άμα κάνεις format μόνος σου κάποια στιγμή...Μήπως τότε το αλλάξει. Μέχρι το S7 άλλαζα συνέχεια ROM μέσω ODIN και είχα καταλάβει τη λογική αλλά το S9+ είπα να μην το πειράξω και δεν είμαι σίγουρος αν έχει μείνει η διαδικασία ίδια όπως παλιότερα...
Link to comment
Share on other sites

Νταξει βρε παιδια προσωπικα παρατηρω μια εντονη βιασυνη για την αλλαγη .Λιγο ας πουμε ποιο χαλαρα αλλωστε το "μοιρασμα" της 9 ξεκινησε ολοι θα το παρουμε εντος ωρων-ημερων απολαυστε τις τελευταιες στιγμες θανατου της 8 στη συσκευη μας...Πειτε ολοι μαζι και ενα μεγαλο Rip :rotfl::rotfl::rotfl::drool::heat: Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μου πει κάποιος που έχει Ελληνική συσκευή (εκδοση λογισμικού παροχ. υπηρεσιών EUR/EUR/EUR/EUR) και έβαλε μέσω ODIN τη Γερμανική 9.0 τί του βγάζει πλέον σε αυτό το πεδίο στις πληροφορίες για το λογισμικό;

 

ΠΑΝΤΑ, θα σου βγάζει EUR ό,τι και να βάλεις.

Έχει αλλάξει εδώ και καιρό αυτό που κάποτε έβαζες Γερμανική και σου γινόταν DBT πχ.

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΝΤΑ, θα σου βγάζει EUR ό,τι και να βάλεις.

Έχει αλλάξει εδώ και καιρό αυτό που κάποτε έβαζες Γερμανική και σου γινόταν DBT πχ.

 

Τί να σου πω; Εγώ πάντως στο xda έχω δει μπερδεμένα του στυλ DBT/DBT, DBT/EUR (τυχαία οι χώρες, δε θυμάμαι ποιές είχε). Συνεπώς γίνεται (ή γινόταν) να αλλάξει...Αυτό πώς προέκυψε κατά τη γνώμη σου;

Link to comment
Share on other sites

εμενα ειναι EUR/EUR,XEU/VGR παντως..το ειχα παρει απο vodafone και μετα εβαλα την eur αλλα δεν εκανα το factory reset και ειχα μια xeu μεχρι να το κανω και τωρα ειναι ετσι
Link to comment
Share on other sites

εμενα ειναι EUR/EUR,XEU/VGR παντως..το ειχα παρει απο vodafone και μετα εβαλα την eur αλλα δεν εκανα το factory reset και ειχα μια xeu μεχρι να το κανω και τωρα ειναι ετσι

 

Αυτό ακριβώς διαβάζω και εγώ, οτι γίνεται να μπερδευτούν... Άρα αλλάζουν τελικά...Μας έλυσες την απορία φίλε...

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ακριβώς διαβάζω και εγώ, οτι γίνεται να μπερδευτούν... Άρα αλλάζουν τελικά...Μας έλυσες την απορία φίλε...

 

Παίζει ρόλο τι sim του φοράς, αν έκανες factory reset κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Το σίγουρο είναι οτι από τα τέσσερα CSC που βγάζει το κινητό, το τέταρτο είναι το αρχικό του τηλεφώνου και δεν αλλάζει ποτέ...Το πρώτο είναι της ROM που είναι εγκατεστημένη τώρα και το δεύτερο είναι της sim...Το τρίτο δεν ξέρω τί δείχνει...
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς, το κινητό ανοίγει όπως ήταν πριν

 

SM-G965F

 

οδηγιες κλασσικα με οντιν οπως καθε φορα;;;εκδοση odin;

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

το πηρα απο vodafone οπου ηταν vgr/vgr/vgr/vgr

μετα εβαλα την eur οπου ξεχασα το factory reset μολις ανοιξε και ηταν νομιζω xeu/xeu/xeu/vgr

και μετα εκανα φακτορι ρισετ και το αφησα να ξανακανει λογω carrier οπως ειπε και εγινε EUR/EUR,XEU/VG

 

με το οτα φανταζομαι θα φτιαξει τελειως;

Link to comment
Share on other sites

Άρα ο φίλος αναβαθμίσεις θα συνεχίσει να παίρνει από Vodafone, παρά την αλλαγή που έκανε

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Άρα ο φίλος αναβαθμίσεις θα συνεχίσει να παίρνει από Vodafone, παρά την αλλαγή που έκανε

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Οι αναβαθμίσεις λένε στο xda έρχονται από το πρώτο CSC (που είναι της ROM που φοράει το κινητό), στην περίπτωση του φίλου EUR (άρα από Ελλάδα)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S9+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...