Jump to content

Samsung Galaxy S9+


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω πατήσει τόσες πολλές φορές για update σε ελληνικό αν ήρθε με ota που θα μου γράψει άστο ρε αδερφέ δεν έχει ούτε στο 2019 για σένα pie..

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Έχω πατήσει τόσες πολλές φορές για update σε ελληνικό αν ήρθε με ota που θα μου γράψει άστο ρε αδερφέ δεν έχει ούτε στο 2019 για σένα pie..

 

Χαχαχαχα οπως παντα θεος.Καλα δεν εισαι και ο μοναδικος.Παντως λογο γιορτων θα υπαρχει και μικρη καθυστερηση.

Link to comment
Share on other sites

Στην 8 έχει επιλογή να κλείσεις να μην τρέχουν στο παρασκήνιο όμως ? Κάτι τέτοιο βλέπω κάτω κάτω στις επιλογές για προγραμματιστη. Έκλεισα αρκετά και εκεί

 

Δεν το ξερω αυτο.... Δεν ειχα ασχοληθει καθολου με το αθλημα στις επιλογές προγραμματιστή... Μου άνοιξε λιγο τα ματια ο s_wind κ ξεκινησα να ψαχνω σε γερμανικα φορουμ τι κανει το καθε ενα... Ετσι μαζι με κανα δυο ακομα μαργαριταρια, βρηκα κ αυτο για το bixby

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

2) Στο παλιό s8 που είχα, η Samsung έδινε ένα φιλμ ζελατίνα. Έφαγα τον κόσμο να βρω για s9+, αλλά δεν υπάρχει πια;

 

Φοραω την spigen neoflex .... Κ στο s9+ κ στης γυναικας το απλο s9 .... Ειμαι αρκετα ευχαριστημενος μιας κ εψαχνα κ γω ζελατινα κ οχι τζαμακι.... Στο s9 πηγα στην μαμα ζελατινα της Samsung αλλα επειδη ειχαμε παρει ηδη θηκη, δεν καθόταν καθολου με αποτέλεσμα να την πεταει.... Τησ πηρα αυτη την spigen κ τελειωσε το θέμα.... Το μονο κακο, ειναι οτι εκανε ενα ελαααααααχιστο τικ την οθόνη πιο σκουρα (το καταλαβα στο λευκό)... Αλλιως η γυναικα ουτε που πηρε χαμπάρι...

Εγω σαν ψείρας, το καταλαβα στο δικό μου αμεσως αλλα το συνήθισα....

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα χρόνια πολλα... Έχω p20 pro αξίζει να το δώσω για να πάρω s9 plus???

 

Βρήκες μέρος να ρωτήσεις.. Εγώ προσωπικά ειμαι υπέρ ευχαριστημένος από το s9 plus, οθόνη απίστευτη, κάμερα επίσης παρά πολύ καλή, ηχεία τέλεια, μπαταρία 1,5 μέρα, γρήγορο απίστευτα σε όλα.. Τώρα αν αξίζει την αλλαγή, δεστο από κοντά σε κανένα μαγαζί η φίλο σου που το έχει και αποφασίζεις.

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα χρόνια πολλα... Έχω p20 pro αξίζει να το δώσω για να πάρω s9 plus???

 

 

 

Ναι αξίζει. Είναι καλύτερο σε όλα το S9 Plus (με έναν ενδοιασμό μόνο στις νυχτερινές φωτο). Ειδικά τώρα με το One UI, έγινε η απόλυτη Android ναυαρχίδα. Δεν θα ξανακοιταξεις ποτε EMUI.

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα χρόνια πολλα... Έχω p20 pro αξίζει να το δώσω για να πάρω s9 plus???

 

Ναι αξίζει, απλά θα έχεις χειρότερη μπαταρία. Μη φανταστείς τρελές διαφορές..

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα χρόνια πολλα... Έχω p20 pro αξίζει να το δώσω για να πάρω s9 plus???

 

το ειχα παρει 3 φορες το p20 pro ευχαριστημενος βεβαια αλλα επασχε παρα πολυ στην οθονη και αυτο το αθλιο emui με εκαναν να το αποχωριστω!το s9+ ειναι το ποιο ολοκληρωμενο τηλεφωνο.λιγη καλυτερη μπαταρια θα θελαμε αλλα και παλι μια χαρα ειμαστε!!

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και καλή χρονιά σε ολους!!!Εχω το s9 plus εκδοση euro ελληνικη.Δεν εχω παρει το pie.Καποιος που ν το πηρε εδω Ελλάδσ υπάρχει?
Pocophone F3 5G
Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν βάζετε ρε παιδιά την DBT να μην περιμενετε; απλη είναι η διαδικασία με Odin. Έτσι και αλλιώς, είτε με OTA είτε με Odin το factory reset και το ξαναστησιμο του κινητού πρέπει να γίνει.
Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν βάζετε ρε παιδιά την DBT να μην περιμενετε; απλη είναι η διαδικασία με Odin. Έτσι και αλλιώς, είτε με OTA είτε με Odin το factory reset και το ξαναστησιμο του κινητού πρέπει να γίνει.

 

Γιατι δεν το κατεχω πολυ μέ το οντιν κ φοβαμαι μηπως κανω καμία ζημιά..Δε πειραζει θα περιμένουμε ..ε ποσο να αργησει ακόμα...

Pocophone F3 5G
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα χρόνια πολλα... Έχω p20 pro αξίζει να το δώσω για να πάρω s9 plus???

ειχα κ εγω το p20 pro.

το μονο που μου αρεσε πιο πολυ ηταν οι νυχτερινες του p20 pro.

καταταλα το s9 plus ειναι πολυ καλυτερο σε ολα.

η οθονη του p20 pro πιστευω ειναι απο τις χειροτερες σε ναυαρχιδες, ξεπλυμενη .ετσι μου φενεται εμενα τουλαχιστον.

και επισης κατι που δε με βολεψε στο P20 pro ειναι το μεγεθος στο πλατος. δεν βολευει στη τσεπη καθολου και στο κρατημα στο χερι.

adok13
Link to comment
Share on other sites

αυτες ειναι οι χωρες που τρεχουν android 9.0 μεχρι στιγμης!

Countries where Galaxy S9 Android Pie update is rolling out

 

Germany

Switzerland

Italy

United Arab Emirates (UAE)

Netherlands

Turkey

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

αυτες ειναι οι χωρες που τρεχουν android 9.0 μεχρι στιγμης!

Countries where Galaxy S9 Android Pie update is rolling out

 

Germany

Switzerland

Italy

United Arab Emirates (UAE)

Netherlands

Turkey

 

Γερμανια επιβεβαίωση ναι... 3 ατομα την έχουμε παρει .... Κ γενικα τα γερμανικα φορουμ ειναι αρκετα ευχαριστημενοι απ την αλλαγη αυτη... Ολοι βλεπουν θετικες τιμες στην μπαταρια σε σχεση με πριν κ γενικα βλέπουν πιο smooth το κινητό... (οπως κι εμείς) ....

Επισης, οσο αφορα το p20 pro, ναι... Θεωρω οτι αξίζει οχι γτ ειμαι κατοχος του s9+, αλλα γιατι ολοι εδω, εχουν να λένε μόνο για τις φωτογραφίες του.... Κατα 70% τις κανονικές... Γιατι κ στο βίντεο, κ στις νύχτερινες δυστυχως δεν το πιανει το s9+ .. Ενω το Hardware του είναι εκπληκτικό κ φοράει φανταστικους φακους, η απειρια στο θεμα Software της huawei φαινεται σε αυτό το κινητό, με αποτέλεσμα να μην δινει οτι καλυτερο ... Αν κοιτας φωτογραφια αποκλειστικά, για μενα μην δωσεις το p20 pro .... Αν κοιτας φωτογραφια κανονικη ομως.. Ουτε νυχτερινη, ουτε βίντεο..... Εγω που ειμαι ερασιτέχνη φωτογραφος κ εχω dslr κ 4 φακους για το Hobby μου, το p20 μ ηταν αδιάφορο γτ δεν προαφερει κατι αλλο...

Link to comment
Share on other sites

για την πολωνια το ειδα στο reddit...για τις αλλες δεν ειδα καπου να λενε...αλλα πολυ καλο νεο! αντε και στα δικα μας, που ειμαστε εκτος βασης-υπολογιστη και δεν μπορουμε να το περασουμε
Link to comment
Share on other sites

για την πολωνια το ειδα στο reddit...για τις αλλες δεν ειδα καπου να λενε...αλλα πολυ καλο νεο! αντε και στα δικα μας, που ειμαστε εκτος βασης-υπολογιστη και δεν μπορουμε να το περασουμε

 

Πιστευω ειναι θεμα ωρων ν ερθει Ελλάδα..

Pocophone F3 5G
Link to comment
Share on other sites

εχω 2 ενδεχομενα στο μυαλο μου:

1)η εντολη δινεται απο τα κεντρικα και τα δινουν λιγα λιγα για να μην μπουκωνουν οι σερβερ

2)η εντολη δινεται απο τα τοπικα οποτε περιμενουμε να γυρισει καποιος απο αδεια για να πατησει το send:lol::lol::lol::lol:

 

αν και νομιζω μεχρι τελος βδομαδας θα το εχουν δωσει για να παρει σειρα και το note9 (που συμφωνα με τουρκια θα το παρει 15ιανουαριου)

Link to comment
Share on other sites

εχω 2 ενδεχομενα στο μυαλο μου:

1)η εντολη δινεται απο τα κεντρικα και τα δινουν λιγα λιγα για να μην μπουκωνουν οι σερβερ

2)η εντολη δινεται απο τα τοπικα οποτε περιμενουμε να γυρισει καποιος απο αδεια για να πατησει το send:lol::lol::lol::lol:

 

αν και νομιζω μεχρι τελος βδομαδας θα το εχουν δωσει για να παρει σειρα και το note9 (που συμφωνα με τουρκια θα το παρει 15ιανουαριου)

 

Χαχαχα σωστος....

Βασικα πιστευω οτι οι μικροκαθυστερησεις οφειλονται στα csc των διαφορων χωρων .Εχουν αλλαγες σε καθε εκδοση καινουργιου λειτουργικου.

Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω ότι έχει κάποια διαδικασία αλλιώς δεν θα είχαν τόσες εκδόσεις (αν και δεν καταλαβαίνω γιατί έχουν τόσες.1 θεωρώ θα ήταν αρκετή όπως πολλές άλλες εταιρίες ...)

 

Αφού ξεκίνησε θα έρθει και σε εμάς

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα μοντέλο αγορασμενο από Ολλανδία, αλλά από το μαγαζί belsimpel. Από ότι κατάλαβα, τα κάνουν εισαγωγή μόνοι τους από αλλού.

 

Στο software, λέει XEH/PHN, XEH, XEH.

 

Τί είναι αυτό, ουγκαρια;

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια...πως αλλαζω της ρυθμισεις οταν βγαζω φωτο ή βιντεο να αποθηκευεται στην καρτα μνημη sd και οχι στην μνημη του κινητου; ή δεν γινετε δηλαδη πρωτα περναει απο την μνημη του κινητου και μετα κανεις μεταφορα;

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια...πως αλλαζω της ρυθμισεις οταν βγαζω φωτο ή βιντεο να αποθηκευεται στην καρτα μνημη sd και οχι στην μνημη του κινητου; ή δεν γινετε δηλαδη πρωτα περναει απο την μνημη του κινητου και μετα κανεις μεταφορα;

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

καλημερα φιλε μου. Ειναι ευκολο, ανοιγεις καμερα και πατας στο γραναζι που ειναι οι ρυθμισεις της, και χαμηλα στις κοινες ρυθμισεις εχει επιλογη οπου λεει "θεση αποθηκευσης" και επιλεγεις την SD. Καλο θα ειναι να εχεις μια πολυ καλη SD βεβαια για να τις ριχνεις εκει τις φωτογραφιες σου κατευθειαν ωστε να μπορει να ανταποκρινεται στις απαιτησεις του κινητου.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S9+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...