Jump to content

Samsung Galaxy S9+


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ενταξει ειδα το βιντεο...οκ αυτα που δειχνει τα εχω δοκιμασει...δεν ειναι και κατι τρομερο η νεα εκδοση μου φενετε...ισως ειναι νωρις ακομα γιατι σημερα την εγκαταστησα...θα δειξει

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Πως δεν είναι;

Συγκρίνεις την oreoσαπίλα με αυτό το αριστούργημα;

 

Σε θέμα ταχύτητας είναι η μέρα με την νύχτα.

Σε θέμα ομαλότητας είναι η μέρα με την νύχτα επίσης.

Σε ομορφιά (καλά, αυτό είναι υποκειμενικό) η μέρα με την νύχτα επίσης.

Και καλύτερη διαχείριση μνήμης.

 

 

Είναι λες και έχει stock android το κινητό πλέον.

 

+ Ότι έχουν διορθώσει πολλά προβλήματα που υπήρχαν με την Oreo, πχ οι χαμηλές ειδοποιήσεις.

Οπότε μη λέμε ό,τι θέλουμε :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Πως δεν είναι;

 

Συγκρίνεις την oreoσαπίλα με αυτό το αριστούργημα;

 

 

 

Σε θέμα ταχύτητας είναι η μέρα με την νύχτα.

 

Σε θέμα ομαλότητας είναι η μέρα με την νύχτα επίσης.

 

Σε ομορφιά (καλά, αυτό είναι υποκειμενικό) η μέρα με την νύχτα επίσης.

 

Και καλύτερη διαχείριση μνήμης.

 

 

 

 

 

Είναι λες και έχει stock android το κινητό πλέον.

 

 

 

+ Ότι έχουν διορθώσει πολλά προβλήματα που υπήρχαν με την Oreo, πχ οι χαμηλές ειδοποιήσεις.

 

Οπότε μη λέμε ό,τι θέλουμε :rolleyes:

οτι δουλευει ποιο γρηγορα γενικα και ειναι ποιο σμουθ το λογισμικο το εχω καταλαβει...απλα θελει ψαξιμο :)

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Back up πως κάνουμε με Samsung Google ή κάπως αλλιώς? Η εφαρμογές μου θα μπουν αυτές που έχω τώρα ? Ρυθμίσεις θα έχουν κρατήσει ? Με βλέπω να την βάζω έτσι χύμα και άμα κάτσει καλά εκατσε.μονο σε ένα κινητό είχα βάλει μεγάλη αναβάθμιση χύμα και ήταν μια χαρά πείτε μου καμιά ιδέα
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει αλλο τηλέφωνο τη να λεμε!λες και αλλαξα συσκευή. Σαν να κρατούσαν τοσο καιρο με λαθος λογισμικό την συσκευή και τωρα εβαλαν την κανονικη .μπραβο στην sammy.
Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

εγω την περασα στην ενημερωση που μου εστειλε η samsung χθες...κατι διαβασα οτι μπορει να μην εγινε σωστη η εγκατασταση υπαρχει καποια τετοια περιπτωση;δεν το περασα απο το internet με καλωδιο...

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά σε όλους ενδιαφέρομαι για την αγορά του συγκεκριμένου κινητού αλλά χωρίς καμία παραμετροποίηση από πάροχο επομένως ψάχνω μία συσκευή no brand

 

Που μπορω να βρω τετεια ; Στο γερμανικό αμαζον ;

Μιλάω για αγορά στο διαδίκτυο μια και δεν θελω να δώσω 700αρα

Δεν θελω duos

 

Ευχαριστω

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά σε όλους ενδιαφέρομαι για την αγορά του συγκεκριμένου κινητού αλλά χωρίς καμία παραμετροποίηση από πάροχο επομένως ψάχνω μία συσκευή no brand

 

Που μπορω να βρω τετεια ; Στο γερμανικό αμαζον ;

Μιλάω για αγορά στο διαδίκτυο μια και δεν θελω να δώσω 700αρα

Δεν θελω duos

 

Ευχαριστω

 

Εγώ πήρα το δικό μου πριν 3 μήνες σχεδόν από εδώ

https://www.woostore.gr/product/samsung-galaxy-s9-64gb-6gb-single-sim/

 

Μου έδωσαν σφραγισμένο unbranded.

 

Επίσης, μπορεί να ψώνιζα και από ιταλικό Amazon σήμερα, αν δεν σε πειράζει λίγο η καθυστέρηση.

https://www.amazon.it/gp/aw/ol/B079Z7LCGF/ref=olp_page_previous?ie=UTF8&f_all=true&f_new=true

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά σε όλους ενδιαφέρομαι για την αγορά του συγκεκριμένου κινητού αλλά χωρίς καμία παραμετροποίηση από πάροχο επομένως ψάχνω μία συσκευή no brand

 

Που μπορω να βρω τετεια ; Στο γερμανικό αμαζον ;

Μιλάω για αγορά στο διαδίκτυο μια και δεν θελω να δώσω 700αρα

Δεν θελω duos

 

Ευχαριστω

 

Scrutz φιλε μου .Απλα σε καθε σου επιλογη που θα κανεις θα πεις στο τηλεφωνο να ειναι οπως το θες.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Μήπως ξέρει κανείς από jodin3 (είναι το odin για OSX), γιατί σε έναν οδηγό που βρήκα αυτό https://theleaker.com/how-to-use-odin-on-mac-osx-jodin3/#How_to_use_OdinJOdin3_on_your_MAC

και λέει κάτι για PIT..ενώ στο odin για windows, λέει ότι δεν ακουμπάμε το PIT για κανένα λόγο!

Επίσης..μόνο 1 file λέει να περάσουμε από την rom..δεν έχει ούτε BL - AP - CP... μόνο στο PDA να βάλουμε το .tar.md5!

Αν το έχει κάποιος ας βοηθήσει με pm...ίσως και κάνα τηλ..μην κάνω καμμία χοντρή!!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήρα το δικό μου πριν 3 μήνες σχεδόν από εδώ

 

https://www.woostore.gr/product/samsung-galaxy-s9-64gb-6gb-single-sim/

 

 

 

Μου έδωσαν σφραγισμένο unbranded.

 

 

 

Επίσης, μπορεί να ψώνιζα και από ιταλικό Amazon σήμερα, αν δεν σε πειράζει λίγο η καθυστέρηση.

 

https://www.amazon.it/gp/aw/ol/B079Z7LCGF/ref=olp_page_previous?ie=UTF8&f_all=true&f_new=true

Φίλε στο woostore γράφει πως το κινητό που δίνουν είναι single Sim

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Φίλε στο woostore γράφει πως το κινητό που δίνουν είναι single Sim

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

 

Ναι single πήρα. Δεν ήθελα duos.

Και ο φίλος έγραψε ότι δεν θέλει duos, γι αυτό του το πρότεινα.

Edited by protsimer
Link to comment
Share on other sites

Σε αναβάθμιση σε one ui εξαφανίστηκε η επιλογή 4k 30/60 fps βίντεο. Άλλαξαν το μενού η όντως βγήκε; Η rom είναι netherlands από sammobile.

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι όταν βγάζεις την επιλογή dolby atmos γιατί απλά χαμηλώνει ο ήχος κ δεν σταματάει να παίζει (έτσι το είχα στο μυαλό μου) πως θα σταματούσε απτό ακουστικό ή απτό ηχείο

 

 

Υπαρχει περίπτωση να διορθωθεί το θέμα με το μαύρο σε χαμηλή φωτεινότητα με το νέο update? Βλέπω δεν παραπονέθηκε κανένας σας ξανά..

Edited by tresor_jim

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ξέρει κανείς πως μπορώ να κάνω το widget "at a glance" της Google να δείχνει καιρό κλπ;
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει περίπτωση να διορθωθεί το θέμα με το μαύρο σε χαμηλή φωτεινότητα με το νέο update? Βλέπω δεν παραπονέθηκε κανένας σας ξανά..

 

Ας απαντήσει κάποιος αν μπορεί σε αυτό...

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

Το νεο UI της Sammy ειναι αντικειμενικα πολυ ωραιο ,αλλο τηλεφωνο πλεον ,πιο ελαφρυ κ πιο ομορφα μενου.Εχω ελληνικο -vodafone, κ περασα με odin την επισημη pie.Οδηγιες απο δω ,οποιος ενδιαφερεται :

https://techbeasts.com/update-galaxy-s9-and-s9-plus-to-android-pie-xxu2crli-firmware-official/

 

Και οντως τα εικονιδια ειναι καρτουνιστικα εως ασχημα, τοσο δυσκολο ειναι να τα φτιαξουνε πιο ωραια?Αλλα ετσι κ αλλιως υπαρχουν κ αλλοι launchers και icon packs στο playstore.

Edited by xenkato1
OnePlus 7 pro, MATE 20, iPad Air.
Link to comment
Share on other sites

Βγήκε και για Τουρκία και Ολλανδία...Άντε να δούμε την Πορτογαλία ποτέ θα το πάρει!!

 

S7 edge Πορτογαλικό που είχα παλιότερα θυμάμαι έπαιρνε από τα τελευταία σε σειρά updates...πάντως μην σκας μερικές μέρες υπομονή να διαβάσεις και τις εντυπώσεις από άλλα μέλη που όπως φαίνεται αλλάζουν τελείως το περιβάλλον χρήσης κι όχι μόνο!

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Σε αναβάθμιση σε one ui εξαφανίστηκε η επιλογή 4k 30/60 fps βίντεο. Άλλαξαν το μενού η όντως βγήκε; Η rom είναι netherlands από sammobile.

 

Ψαξτο λιγο και πατα στην ανάλυση πανω ,θα σου βγαλει και τα αλλα μενου.

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Σε αναβάθμιση σε one ui εξαφανίστηκε η επιλογή 4k 30/60 fps βίντεο. Άλλαξαν το μενού η όντως βγήκε; Η rom είναι netherlands από sammobile.

 

Όντως και εγώ δεν το βρίσκω!

Link to comment
Share on other sites

Το νεο UI της Sammy ειναι αντικειμενικα πολυ ωραιο ,αλλο τηλεφωνο πλεον ,πιο ελαφρυ κ πιο ομορφα μενου.Εχω ελληνικο -vodafone, κ περασα με odin την επισημη pie.Οδηγιες απο δω ,οποιος ενδιαφερεται :

https://techbeasts.com/update-galaxy-s9-and-s9-plus-to-android-pie-xxu2crli-firmware-official/

 

Και οντως τα εικονιδια ειναι καρτουνιστικα εως ασχημα, τοσο δυσκολο ειναι να τα φτιαξουνε πιο ωραια?Αλλα ετσι κ αλλιως υπαρχουν κ αλλοι launchers και icon packs στο playstore.

ωραιος οδηγος ..αν καταλαβα καλα για να περασω την αναβαθμιση [ΑΠΟ ΠΑΝΩ }χωρις να σβησω τιποτα πρεπει να βαλω αυτο το αρχειο ??if you do not want to wipe data, select the Home_CSC file. μπορει να ειναι χαζη ερωτηση ,αλλα τοσα χρονια πρωτη φορα σε samy .μην κανω καμια πατατα .

Link to comment
Share on other sites

Uhd 60 καρε/δευτερόλεπτο 3840×2160 μου βγάζει ,σε 16:9

Όντως και εγώ δεν το βρίσκω!

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

περιμενουμε εντυπωσεις με καθαρη εγκατασταση την android 9.0!στο δικο μου προς το παρον αναμονη!!!
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

περιμενουμε εντυπωσεις με καθαρη εγκατασταση την android 9.0!στο δικο μου προς το παρον αναμονη!!!
καλησπερα φιλε μου...εμενα μου ηρθε ενημερωση αυτοματη προχθες και την περασα σαν ενημερωση λογισμικου δηλαδη...το κινητο ειναι χωρα ιταλια..δηλαδη δεν εγινε καθαρη εγκατασταση? κατι διαβασα οτι πρεπει να την κατεβασεις με καλωδιο στο κινητο; λες να μην κατεβηκε σωστα η εκδοση adroid 9;

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα έχει κατσει φιλε μου...

Κ γω ετσι την πηρα, κ θεωρω ποσοι αλλοι θα την παρουν στον κοσμο... Απλα λενε οτι ισως, ιιιισως να μην κάτσει καλα, για καποιο λογο... Πιστεύω κάτι θα βγαλει σαν προβλημα...

Δεν νομιζω η samsung κ η καθε samsung να εχει αφησει στο ελεος του να μην κάτσει καλα το νεο λογισμικο ολο αυτον τον κοσμο...

Σκεψου τωρα άνθρωπους που λογο δουλειάς εχουν 30-40 πρόγραμματα κ πολλα αρχεια, τι θα πρεπει να κανουν ??

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S9+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...