Jump to content

Samsung Galaxy S9+


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα.Ξέρει κάποιος η ακρόαση ραδιοφώνου με το δίκτυο κινητής(όχι wifi) πόσα ΜΒ ξοδεύει π.χ. σε μια ώρα?Ρωτάω γιατί θέλω να δω τι πακέτο GB να αγοράσω.

 

Δεν ξερω αν ειναι ιδιο, αλλα παντως στην γερμανια, απο το e-radio.gr ακουγα ρυθμο κ σε μια ωρα μου εφαγε 264 mb... Πρωτη κ τελευταία φορα ηταν φυσικα!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν ειναι ιδιο, αλλα παντως στην γερμανια, απο το e-radio.gr ακουγα ρυθμο κ σε μια ωρα μου εφαγε 264 mb... Πρωτη κ τελευταία φορα ηταν φυσικα!!

Ωχ ωχ :( Ευχαριστώ για την απάντηση!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Θέλω από σας να τσεκάρετε κάτι με το nfc και να γράψετε τα αποτελέσματα σας μαζί και πότε φτιάχτηκε η συσκευή σας.

 

 

Εμένα που φτιάχτηκε τον Μάρτιο το έχει το συγκεκριμένο θέμα πχ.

 

(Θα το βάλω και στο thread του SM-G960F)

Εγώ πάντως που δοκίμασα ένα NFC tag ενώ είχα 50% μπαταρία ,το διάβασε το app (NFC tools)
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως που δοκίμασα ένα NFC tag ενώ είχα 50% μπαταρία ,το διάβασε το app (NFC tools)

 

Ημερομηνία κατασκευής συσκευής;

Δες απ το phone info.

 

Λοιπόν, δοκίμασα κάτι άλλο τώρα.

 

Το έβαλα απλά στην φόρτιση και δούλεψε, (κάτω από 70%) με το που βγαζω τον φορτιστή, σταματάει να δουλεύει.

Edited by UsualSuspect
Link to comment
Share on other sites

Ημερομηνία κατασκευής συσκευής;

Δες απ το phone info.

 

Λοιπόν, δοκίμασα κάτι άλλο τώρα.

 

Το έβαλα απλά στην φόρτιση και δούλεψε, (κάτω από 70%) με το που βγαζω τον φορτιστή, σταματάει να δουλεύει.

Vietnam 27/7/2018
Link to comment
Share on other sites

Vietnam 27/7/2018

 

Πιο καινούρια παρτίδα.

Χωρίς να το έχεις στην φόρτιση δούλεψε, έτσι;

Link to comment
Share on other sites

Πιο καινούρια παρτίδα.

 

Χωρίς να το έχεις στην φόρτιση δούλεψε, έτσι;

Ναι αρκετά καινούρια κιόλας...δεν το είχα δει ποτέ....

 

Εκτός φόρτισης ,με και χωρίς λειτουργία πτήσης (στο σπίτι έχω μόνιμα λειτουργία πτήσης)

Link to comment
Share on other sites

Μίλησα σε live chat με εκπρόσωπο της Sammy και μου είπε να το πάω να το δουν.

 

Για πείτε.. Smartec η ts solutions;

Link to comment
Share on other sites

Μίλησα σε live chat με εκπρόσωπο της Sammy και μου είπε να το πάω να το δουν.

 

Για πείτε.. Smartec η ts solutions;

 

Δεν έχω πάει smarttec αλλά έχω ακούσει τα καλύτερα.

TS solutions οχι οτι δεν θα το φτιάξουν αλλα θα στο κρατήσουν σίγουρα 2-3 μέρες.

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω πάει smarttec αλλά έχω ακούσει τα καλύτερα.

TS solutions οχι οτι δεν θα το φτιάξουν αλλα θα στο κρατήσουν σίγουρα 2-3 μέρες.

 

Μάλιστα. Πάντως διάβασα περίπτωση που έγινε αλλαγή πλακέτας κλπ σε άλλον τύπο που είχε το ίδιο.. (όχι Ελλάδα :P)

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα. Πάντως διάβασα περίπτωση που έγινε αλλαγή πλακέτας κλπ σε άλλον τύπο που είχε το ίδιο.. (όχι Ελλάδα :P)

 

Το θεμα ειναι ότι σίγουρα θα του βάλουν χέρι αν το αφήσεις και αν δεν το δουλεύεις το NFC άστο για όταν τελειώνει η εγγύηση καλύτερα μήπως μαζί με πλακέτα σου αλλάξουν και μπαταρία.

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το phone info κοιτάει πληροφορίες και μετά από hard reset για την μπαταρία π.χ ?

Επίσης μου έβγαλε 96% health στην μπαταρία, εσάς πόσο είναι, το έχει κοιτάξει κάποιος?

Ευχαριστώ.

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

Το phone info κοιτάει πληροφορίες και μετά από hard reset για την μπαταρία π.χ ?

Επίσης μου έβγαλε 96% health στην μπαταρία, εσάς πόσο είναι, το έχει κοιτάξει κάποιος?

Ευχαριστώ.

 

Εχω ακούσει ότι ολα τα εν λογο προγράμματα διαβαζουν λιγοτερη ισχυ σε μπαταρια... Σε ενα γερμανικο φορουμ διαβασα οτι σε μοντελα ΗΜΕΡΩΝ, ενα πρόγραμμα μπαταριας, δεν θυμάμαι πιο, διαβαζε στα S9+ 3250 ma κ ολοι ειχαν τρελαθει.... Δοκίμασαν αλλο προγραμμα κ σε κάποια εβγαζε 96%, σε αλλα 94% ...

Ετσι οδηγηθηκαν ότι δεν μετρανε μαλλον σωστα

Link to comment
Share on other sites

02/11/18 λεει εμενα .Τι κανει το nfc δεν ενεργοποιειται ? Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ πέρασα την pie και την βρίσκω πολύ καλή. Στην ρύθμιση θέση δεν υπάρχει πλέον η δυνατότητα επιλογής δικτύου ή GPS αλλά μάλλον το κάνει αυτόματα. Στη ρύθμιση συνδέσεις δεν βρίσκω επιλογή για wps στο wifi
Link to comment
Share on other sites

Άργησα να περάσω του Δεκεμβρίου το security

Κ είμαι στην αναμονή για την pie για να δούμε πόσο θα μείνω με το s9 plus. 3μηνες ακόμα η 2 χρόνια;

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Άργησα να περάσω του Δεκεμβρίου το security

Κ είμαι στην αναμονή για την pie για να δούμε πόσο θα μείνω με το s9 plus. 3μηνες ακόμα η 2 χρόνια;

 

Για 2 χρονια σε βλεπω ανετα:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

02/11/18 λεει εμενα .Τι κανει το nfc δεν ενεργοποιειται ?

 

Δεν ενεργοποιείται όταν είναι κάτω από 70% η μπαταρία, εκτός αν το βάλεις στην φόρτιση. Έτσι δουλεύει.

Το τεσταρα σε S9 φίλου που έχει κατασκευαστεί 2 μήνες πριν και δουλεύει στο 44% χωρίς να είναι στην φόρτιση.

 

Το χουν κ άλλοι το θέμα αυτό.

Η συσκευή μου κατασκευάστηκε τον Μάρτιο (απ τις πρώτες παρτίδες είναι νομίζω)

 

Πήγα να φορτίσω την athena card μου και είχα μπαταρία 70% όσο την φόρτιζε, έπεσε στο 69% και σταμάτησε στα καλά καθούμενα και μου γ@μησε την κάρτα. Εννοείται θα το πάω για αλλαγή.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ενεργοποιείται όταν είναι κάτω από 70% η μπαταρία, εκτός αν το βάλεις στην φόρτιση. Έτσι δουλεύει.

Το τεσταρα σε S9 φίλου που έχει κατασκευαστεί 2 μήνες πριν και δουλεύει στο 44% χωρίς να είναι στην φόρτιση.

 

Το χουν κ άλλοι το θέμα αυτό.

Η συσκευή μου κατασκευάστηκε τον Μάρτιο (απ τις πρώτες παρτίδες είναι νομίζω)

 

Πήγα να φορτίσω την athena card μου και είχα μπαταρία 70% όσο την φόρτιζε, έπεσε στο 69% και σταμάτησε στα καλά καθούμενα και μου γ@μησε την κάρτα. Εννοείται θα το πάω για αλλαγή.

 

Το icon του nfc ειναι νεκρο κατω του 70% ?

Οταν ειναι η μπαταρια ας πουμε 50% και το βαλεις στη φορτιση ενω δεν εφτασε 70% δουλευει ?

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Για 2 χρονια σε βλεπω ανετα:rolleyes:

 

Χα χα μακάρι φίλε μου αλλά έχω το μικρόβιο της αλλαγής έχω το s9 κάνα 9μηνο τώρα.. Κάνα 4 μηνο έμεινα με το s8 plus

Είχα το s7 edge πάνω από 1μιση χρόνο είχα πάρει κ τους τηλεφακους κ τώρα τους ζηλεύω στο Huawei Mate 20 Pro αλλά εκεί βγάζει κρυπτονιτη χα χα κ περιμένω κ το s10 που θα τους έχει ενσωματωμένους αλλά θα περιμένω πτώση τιμής να δούμε κ το αναδιπλωμενο.. Θέλω να δω κ υλοποίηση από sasmung για night mode φωτογραφίας bright night... Τελευταία κ καταϊδρωμένη... Δεν μπορώ να φανταστώ τι θα βάλλουν μετά από 5x zoom κ wide φακό .. Οπότε πιστεύω θα μείνουμε όλοι με ένα τέτοιο τέρας.. Τώρα αν θα "ζηλεύουμε" οοοολοι τα αναδιπλωμενα θα δείξει

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Το icon του nfc ειναι νεκρο κατω του 70% ?

Οταν ειναι η μπαταρια ας πουμε 50% και το βαλεις στη φορτιση ενω δεν εφτασε 70% δουλευει ?

 

1) Δεν μου δείχνει ποτέ κάποιο icon (ξέρω όμως πιο λες)

2) Ναι, έτσι δουλεύει. Αλλά μόλις το βγάλω απ την φόρτιση, σταματάει να δουλεύει επίσης.

Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη για να καταλάβω, το θεμα με το NFC ειναι ότι κάτω από 70% μπαταρία δεν ενεργοποιείται ή ενεργοποιείται αλλά δεν διαβάζει?

Εμένα για παράδειγμα είναι στο 12% μπαταρία, πατάω το NFC και ενεργοποιείται, πάει να πει ότι είναι οκ? Δεν έχω κάποιο tag να δοκιμάσω.

Edited by xlidas

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη για να καταλάβω, το θεμα με το NFC ειναι ότι κάτω από 70% μπαταρία δεν ενεργοποιείται ή ενεργοποιείται αλλά δεν διαβάζει?

Εμένα για παράδειγμα είναι στο 12% μπαταρία, πατάω το NFC και ενεργοποιείται, πάει να πει ότι είναι οκ? Δεν έχω κάποιο tag να δοκιμάσω.

 

Πάντα είναι ενεργοποιημένο αλλά δεν διαβάζει τίποτα όταν είναι κάτω από 70% η μπαταρία.

Τα υπόλοιπα τα ξέρεις.

 

 

Εδώ άλλο παρόμοιο πρόβλημα και μάλλον σχετίζεται κατά 90% :P

Link to comment
Share on other sites

Εμένα παιδιά ακόμα και κάτω από 20% μπαταρία το nfc λειτουργεί , κάνω πληρωμές μέσω κινητού αντί να κουβαλάω κάρτες.
Link to comment
Share on other sites

Στειλτε το στο foroum του sammobile να το διορθωσουν με update .Εαν ηταν θεμα hardware δεν θα δουλευε πανω απο το 70% .
Link to comment
Share on other sites

Στειλτε το στο foroum του sammobile να το διορθωσουν με update .Εαν ηταν θεμα hardware δεν θα δουλευε πανω απο το 70% .

 

Και πως γίνεται σε όσους έχω βρει με συσκευές κατασκευασμένες τον Μάρτιο, να έχουν το ίδιο πρόβλημα και οι υπόλοιποι να είναι οκ;

:worry::worry:

 

Επίσης το sammobile δεν έχει καμία σχέση με την Samsung απ όσο ξέρω.

Δεν είναι καν επίσημο site.

 

ΥΓ. Πάλι το ξανά τεσταρα στο 69% και τίποτα.

Με το που το έβαλα στην φόρτιση, τσουπ, δούλεψε.

Edited by UsualSuspect
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S9+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...