Jump to content

ΕΛ.ΤΑ. Αποστολές, καθυστερήσεις, παράπονα


vpdank
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σημερα το εστειλες και σημερα τσεκαρεις το tracking number? Μηπως ειναι λιγο νωρις;; Μην αγχωνεσαι ξανατσεκαρε την Δευτερα κι αν παλι δειχνει το ιδιο πηγαινε στο ταχυδρομειο σου και ρωτα να σου πουν ποτε να το περιμενεις και πως θα το παραλαβεις. Μου εχει τυχει απο Θεσσαλονικη για Ροδο να κανει 3 μερες μου εχει τυχει και 5 μερες.

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

Σημερα το εστειλες και σημερα τσεκαρεις το tracking number? Μηπως ειναι λιγο νωρις;; Μην αγχωνεσαι ξανατσεκαρε την Δευτερα κι αν παλι δειχνει το ιδιο πηγαινε στο ταχυδρομειο σου και ρωτα να σου πουν ποτε να το περιμενεις και πως θα το παραλαβεις. Μου εχει τυχει απο Θεσσαλονικη για Ροδο να κανει 3 μερες μου εχει τυχει και 5 μερες.

 

Σε ευχαριστω φιλε μου για την απαντηση σου.......απλα αυτο που με νοιαζει πιο πολυ αν ξερεις να μου απαντησεις ειναι αν ανανεωνεται το σιτε με το tracking number?? θα το δω δηλαδη οταν φτασει Κρητη?? ευχαριστω.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω φιλε μου για την απαντηση σου.......απλα αυτο που με νοιαζει πιο πολυ αν ξερεις να μου απαντησεις ειναι αν ανανεωνεται το σιτε με το tracking number?? θα το δω δηλαδη οταν φτασει Κρητη?? ευχαριστω.

 

Αυτή είναι η έννοια του tracking μέσω του site.

Επειδή όμως εδώ είναι Ελλάδα, παρατηρούνται και πολλές καθυστερήσεις στην ανανέωση του site.

Οπότε μην τρελαίνεσαι άδικα και ούτε να υπολογίζεις 100% τι γράφει εκεί.

Μπορεί το πακέτο να κοντεύει να φτάσει σπίτι σου και να δείχνει ότι είναι ακόμη σε άλλο νομό! Lol

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Με την ευκαιρία που το αναφέρετε, δεν είναι απαράδεκτη η ιστοσελίδα elta.gr; Νομίζει κανείς ότι βρισκόμαστε στα πρώτα χρόνια του internet...

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

αν εχετε αμφιβολιες και θελετε να σιγουρεψετε την αποστολη σας δοκιμαστε με ενα τηλεφωνο στην εξυπηρετηση πελατων των ελτα,εκει μπορειτε να ζητησετε να κανουν τρακ την αποστολη σας δινοντας τον αριθμο τρακιν που εχετε.αυτοι εχουν αλλο συστημα απο αυτο που βλεπουμε εμεις στην σελιδα των ελτα.αν δλδ εμεις βλεπουμε αν ενα δεμα ειναι κολλημενο για μερες σε ενα ταχυδρομειο η' τελωνειο αυτοι μπορουν να δουν που πηγε αμεσως μετα, ενω εμεις θα το δουμε μονο οταν φτασει. το τηλεφωνο ειναι το 801.......... που εχει στην σελιδα αλλα υπαρχει και το 2103353777.
Link to comment
Share on other sites

Μια φορά που κάλεσα στον αριθμό που αναφέρεις, μου είπαν πως έβλεπαν ό,τι ακριβώς κι εγώ στο tracking.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Οπως λεει ο seranata ειναι , αυτοι στο customer care βλεπουν οτι βλεπεις και εσυ στην σελιδα , γενικα ανανεωνεται πολυ αργα το σιτε , μπορει να σε μια μερα ( δηλαδη την μερα που θα φτασει στον προορισμο του ) να δεις ολες τις κινησεις του με μιάς.
Link to comment
Share on other sites

οχι παιδια δεν ειναι ακριβως ετσι.εξαρταται την περιπτωση.π.χ ενας γνωστος μου εστειλε δεμα απο επαρχια για εξωτερικο.ε,το τρακ ελεγε ''αποστολη συσκευασιας" αλλα απο το τοπικο τελωνειο.περιμενε οτι θα παει αθηνα και θα φυγει απο εκει.ομως η υπαλληλος του ειπε οτι οταν φτανει και φευγει απο το τελωνειο αθηνας δεν φαινεται στο τρακ.αυτη ομως το εβλεπε και του ειπε οτι εφυγε.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ερωτηση οποιος ξερει.Θελω να στειλω ενα κινητο τηλεφωνο στην Αμερικη μεσω ελτα.Υπαρχει περιπτωση να πληρωσει ο παραληπτης κανενα δασμο ή το περνει και φευγει?
H ΖΩΗ ΑΡΧΙΖΕΙ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΑ 30...ΜΕΤΡΑ
Link to comment
Share on other sites

θα σου πω τι γινετε με αυτο , το τρακ σταματαει οταν μαζευονται ολα τα πακετα και πανε στον ιδιο προορισμο , απλα αυτοι βλεπουν οτι ο ταχυδρομικος σακος ταδε εχει φυγει και εκει μεσα ειναι και το δεμα σου ( που αυτοι μπορουν να το δουν γιατι εχουν τα τρακινγκ των δεματων ) ως εκει .

Παραδειγμα δεμα στο εξωτερικο εχει τρακινγκ στο ταχυδρομικο καταστημα οταν το παρεδωσα και μετα εχει παλι σκαναρισμα οταν εφυγε απο εκει και το πηρε το φορτηγο για να το παει αεροδρομιο , απο εκει και μετα ( δηλαδη απο την ωρα που το σκαναρανε οτι εφυγε απο το καταστημα ) μεχρι και να φτασει στον αποστολεα δεν εχει καμια ενημερωση το σιτε.Γιατι τα δεματα εκει γκρουπάρονται αλλα δεν σκανάρονται ενα-ενα , απλα γινετε ενα γκρουπαζ και περνουν ολα τα δεματα τον αριθμο του ταχυδρομικου σακου ας πουμε , η υπηρεσια ξερει ποια δεματα ειναι μεσα στο σακο γιατι σκανάρονται απο εσωτερικο συστημα και αυτο δεν εμφανιζεται στον σιτε..Τωρα οταν ο ταχυδρομικος σακος φτασει στο αεροδρομιο προορισμου η υπηρεσια ταχυδρομειων ενημερωνει ( με μαλλον απο οτι μου εχουν δωσει να καταλαβω διεθνες σύστημα επικοινωνίας μεταξύ τους ) οτι παραλαβανε τον σακο.. και ως εκει , γι αυτο και οταν περνεις τηλ να ρωτησεις να εχεις στειλει κατι στην πχ Γερμανια σου λενε απλα την ημερα που εφτασε στο αεροδρομιο της Γερμανιας και απο εκει και περα δεν ξερουν τι τους γινετε..

Link to comment
Share on other sites

θα σου πω τι γινετε με αυτο , το τρακ σταματαει οταν μαζευονται ολα τα πακετα και πανε στον ιδιο προορισμο , απλα αυτοι βλεπουν οτι ο ταχυδρομικος σακος ταδε εχει φυγει και εκει μεσα ειναι και το δεμα σου ( που αυτοι μπορουν να το δουν γιατι εχουν τα τρακινγκ των δεματων ) ως εκει .

Παραδειγμα δεμα στο εξωτερικο εχει τρακινγκ στο ταχυδρομικο καταστημα οταν το παρεδωσα και μετα εχει παλι σκαναρισμα οταν εφυγε απο εκει και το πηρε το φορτηγο για να το παει αεροδρομιο , απο εκει και μετα ( δηλαδη απο την ωρα που το σκαναρανε οτι εφυγε απο το καταστημα ) μεχρι και να φτασει στον αποστολεα δεν εχει καμια ενημερωση το σιτε.Γιατι τα δεματα εκει γκρουπάρονται αλλα δεν σκανάρονται ενα-ενα , απλα γινετε ενα γκρουπαζ και περνουν ολα τα δεματα τον αριθμο του ταχυδρομικου σακου ας πουμε , η υπηρεσια ξερει ποια δεματα ειναι μεσα στο σακο γιατι σκανάρονται απο εσωτερικο συστημα και αυτο δεν εμφανιζεται στον σιτε..Τωρα οταν ο ταχυδρομικος σακος φτασει στο αεροδρομιο προορισμου η υπηρεσια ταχυδρομειων ενημερωνει ( με μαλλον απο οτι μου εχουν δωσει να καταλαβω διεθνες σύστημα επικοινωνίας μεταξύ τους ) οτι παραλαβανε τον σακο.. και ως εκει , γι αυτο και οταν περνεις τηλ να ρωτησεις να εχεις στειλει κατι στην πχ Γερμανια σου λενε απλα την ημερα που εφτασε στο αεροδρομιο της Γερμανιας και απο εκει και περα δεν ξερουν τι τους γινετε..

 

ησουν πολυ διευκρυνιστικος.ευχαριστω για τις πληροφοριες.

Link to comment
Share on other sites

2012-05-27 17:49:00 City of Guangzhou Posting

2012-05-27 18:09:00 City of Guangzhou Despatch from Sorting Center

2012-05-27 19:13:00 GUANGZHOU Arrival at Sorting Center

2012-05-27 19:43:00 GUANGZHOU Handed over to Customs

2012-05-27 22:09:00 GUANGZHOU Released from Customs

2012-05-27 22:39:00 GUANGZHOU Despatch from Sorting Center

 

ρε παίδες γιατί έχει μεινει κολλημένο αυτό? Φυσιολογικό είναι?EMS express

 

τελικά πήρα τηλ στο 2106073005 και μου είπαν ότι το δέμα είναι Φρανκφούρτη

Edited by zipperant
PaOk RE!!!!
Link to comment
Share on other sites

παιδες εχει βγει απο χθες νεα επειγον οδηγια για μαζεμα φορων απο εφοριες και τελωνεια για να βρουνε επειγοντως εσοδα.λετε να αρχισουν τωρα να χτυπανε φπα και εξοδα τελωνειου απο τα 50 ευρω? εχει φερει κανεις απο χωρα εκτος ευρωπης και κυριως αμερικη κατι αξιας πανω απο 80-90 ευρω να μας πει τι εγινε?
Link to comment
Share on other sites

απο'σο γνωριζω δεματα πανω απο 25 ευρω (συμπεριλαμβανωμενων ταχυδρομικων!!!) , κινδυνευεις για τελωνειο. :X
Link to comment
Share on other sites

απο'σο γνωριζω δεματα πανω απο 25 ευρω (συμπεριλαμβανωμενων ταχυδρομικων!!!) , κινδυνευεις για τελωνειο. :X

 

εκτός των εξόδων αποστολής νομίζω είναι.

Link to comment
Share on other sites

απο'σο γνωριζω δεματα πανω απο 25 ευρω (συμπεριλαμβανωμενων ταχυδρομικων!!!) , κινδυνευεις για τελωνειο. :X

 

Έχει γραφτεί πολλές φορές.

Είναι για πάνω από 45$.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

την προηγουμεν παρασκευη εφερα απο αμερικη via usps κατι ποδιες αξιας130 $ ...Μου ηρθαν σπιτι χωρις να πληρωσω κατι αλλο...Ωστοσο επειδη τα παραγγειλα απο αμαζον,κατι πηρε το αυτι μου πως η αμαζον υπολογιζει στην τελικη τιμη και τους δασμους..Δεν γνωριζω αν ισχυει..Απλως παραθετω το γεγονος :D
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα

 

εγώ παρήγγειλα 4/5 από Αμερική είδος αξίας 110€ χωρίς μεταφορικά. Ήρθε πολύ γρήγορα με USPS. Η αλήθεια είναι οτι το

συγκεκριμένο είδος έχει αρκετή διαφορά στην Ευρώπη και το παρήγγειλα με ρίσκο. Πάντως δεν μου ζήτησαν

τίποτα, αλλά παρ'όλα αυτά δεν είναι κάτι που θα ξαναέκανα εύκολα για κάτι τόσης αξίας. Πριν 2 μέρες παρήγγειλα

ανταλλακτικά για το μηχανηματάκι αυτό και το κόστος με τη μεταφορά είναι 39€. Οπότε τώρα είμαι ΟΚ.

Πάντως μεγάλη ξεφτίλα. Τα ανταλλακτικά αυτά στην ευρώπη έχουν 54€ χωρίς μεταφορικά....

I beg to dream and differ from the hollow lies....
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω κανρι παραγγελια με ems και εχει γραψει στο tracking των ελτα τμημα ems κατ αντικειμενα σε συσκευασια και στην συνεχεια 4 φορες αποστολη συσκευασιας. Τι σημαινρι αυτο?
PaOk RE!!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους

 

Είχα κερδίσει πριν 3 εβδομάδες ένα προϊόν σε έναν διαγωνισμό στο facebook, συννενοήθηκα με την κοπέλα που διοργάνωσε τον διαγωνισμό για την διεύθυνση αποστολής (η κοπέλα είναι στην Κοζάνη) αλλά ακόμα δεν μου έχει έρθει ειδοποιητήριο. Μπορώ με κάποιο τρόπο να μάθω τί έχει συμβεί? ή απλά περιμένω?

Link to comment
Share on other sites

εστειλα ενα προιον με αντικαταβολη στις 05/06, μεσω του track ειδα οτι η παραδοση ηταν επιτυχης αλλα μεχρι σημερα δεν μου εχει ερθει ειδοποιητηριο να παραλαβω τα χρηματα μου. Βιαζομαι η επρεπε ηδη να εχει ερθει; ευχαριστω.

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

εστειλα ενα προιον με αντικαταβολη στις 05/06, μεσω του track ειδα οτι η παραδοση ηταν επιτυχης αλλα μεχρι σημερα δεν μου εχει ερθει ειδοποιητηριο να παραλαβω τα χρηματα μου. Βιαζομαι η επρεπε ηδη να εχει ερθει; ευχαριστω.

 

καταρχην να ξερεις οτι λογω περικοπων αλλα και αδειων τα ελτα απο φετος υπολειτουργουν.ειναι σε κακη κατασταση αν και οι υπαλληλοι ειναι πολυ φιλοτιμοι.τωρα η' το ειδοποιητηριο εχει χαθει καπου στην διαδρομη(συμβαινει συχνα) η' δεν εχουν εκδοσει ακομα λογω ελειπους προσωπικου.κανε τηλεφωνο αμεσα η' αν σε βολευει πηγαινε απο εκει.εχει αργησει πολυ.κανονικα σε 3 μερες επρεπε να τα εχεις.

Link to comment
Share on other sites

Τα χρήματα ανάλογα την εταιρία μπορεί να έρθουν και ένα μήνα μετά..πάρε τα ελτα να μάθεις πόσο καιρό κάνουν να σου δώσουν τα λεφτά
Link to comment
Share on other sites

Τα χρήματα ανάλογα την εταιρία μπορεί να έρθουν και ένα μήνα μετά..πάρε τα ελτα να μάθεις πόσο καιρό κάνουν να σου δώσουν τα λεφτά

 

Και 2 μήνες...;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...