Jump to content

ΕΛ.ΤΑ. Αποστολές, καθυστερήσεις, παράπονα


vpdank
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αυτή τη περίοδο πως το έπαθαν και δουλεύουν μια χαρά; χθες εστάλη από ξανθή ένα συστημένο, μου ήρθε σήμερα ειδοποιητήριο.. δε με έχουν συνηθίσει σε τέτοια..

αν πάω αύριο κατά τις 7-8 το πρωί, λέτε να υπάρχει; γράφει πάνω μετά τις 10 άλλα εγώ θα λείπω τότε και δε θα προλάβω

Όσες φορές μου έχει συμβεί τέτοια περίπτωση, έχω παραλάβει χωρίς πρόβλημα πριν τις 10:00.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Πακέτο που έφυγε από Αμερική στις 30/11 ήρθε χτες στο ταχυδρομείο και σήμερα παραλαμβάνω!!

Μιλάμε για 7 εργάσιμες!! :) :)

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

παιδια πηρα απο αμερικη κατι ρουχα απο eastbay και στελλουν και το τιμολογιο μαζι στοιχιζουν 100 δολλαρια μηπως ξερετε ποσο υπολογιζεται το τελος πληρωμης εψαξα στο αρμοδιο site και δεν βρηκα τπτ να αναφερεται

Όσοι θυσιάζουν στοιχειώδεις ελευθερίες για λίγη ασφάλεια, δεν αξίζουν ούτε ελευθερία ούτε ασφάλεια.

Μη πάντα επίστασθαι προθύμεο, μη πάντων αμαθής γένη.

Link to comment
Share on other sites

παιδια πηρα απο αμερικη κατι ρουχα απο eastbay και στελλουν και το τιμολογιο μαζι στοιχιζουν 100 δολλαρια μηπως ξερετε ποσο υπολογιζεται το τελος πληρωμης εψαξα στο αρμοδιο site και δεν βρηκα τπτ να αναφερεται

 

με τι μεταφορική τα στέλνουν; :O

Link to comment
Share on other sites

παιδια πηρα απο αμερικη κατι ρουχα απο eastbay και στελλουν και το τιμολογιο μαζι στοιχιζουν 100 δολλαρια μηπως ξερετε ποσο υπολογιζεται το τελος πληρωμης εψαξα στο αρμοδιο site και δεν βρηκα τπτ να αναφερεται

Αν δεν κάνω λάθος, 5% + το ΦΠΑ 23%.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια..δεμα απο αμερικη ποσο καιρο κανει να φτασει Ελλαδα??δεν ειναι αγορα απο εδω και τετοια..ενα δεμα απο συγγενικο προσωπο..
Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα τα χρήματα. Πολύς καιρός όμως. Τους έκανα παράπονα και μου λένε είναι λογικό το χρονικό όριο.

 

:worry: - ετσι γινεται ,γνωστος μου με μαγαζι στην Ν.Ελλαδα αυτα τραβαει καθε φορα

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια..δεμα απο αμερικη ποσο καιρο κανει να φτασει Ελλαδα??δεν ειναι αγορα απο εδω και τετοια..ενα δεμα απο συγγενικο προσωπο..

10-20 μέρες συνήθως

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Κυριακή, 11 Δεκέμβριος 2011 9:36:29 μμ ` ` ` `

ΤΜΗΜΑ EMS - ΚΑΤ

Αντικείμενα σε Συσκευασία

 

Κυριακή, 11 Δεκέμβριος 2011 9:41:27 μμ

ΤΜΗΜΑ EMS - ΚΑΤ

Αποστολή Συσκευασίας

 

Δευτέρα, 12 Δεκέμβριος 2011 2:19:48 πμ

ΤΜΗΜΑ EMS - ΚΑΤ

Αποστολή Συσκευασίας

 

Είμαι στη Ρόδο. Πότε εκτιμάτε να παραλάβω?

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έλαβα 3 φακέλους από Γερμανία, Αγγλία και Hong Kong.

 

Γερμανία: παράδοση σε 5 μερες.

Αγγλία: παράδοση σε 8 μέρες

Hong Kong: παράδοση σε 16 μέρες

 

Ημερολογιακές όλες, για να μην μπερδευόμαστε.

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω να βαλω παρα πολλα και ακομα τιποτα! τωρα τις τελευταιες μερες μαλλον λιγο τα ΕΛΤΑ τεμπελιαζουν...

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

τώρα τελευταία τα ΕΛΤΑ δεν έχουν άτομα να κάνουν την δουλειά...ήδη έχουν αρχίσει και μειώνουν το ωράριο λειτουργίας τους, εδώ στην Πάτρα, από το 8:00 - 20:00 το έχουν πάει 07:30 - 14:00...μεγάλη ταλαιπωρία πλέον...

www.innerwish.gr

www.youtube.com/innerwish

Link to comment
Share on other sites

τώρα τελευταία τα ΕΛΤΑ δεν έχουν άτομα να κάνουν την δουλειά...ήδη έχουν αρχίσει και μειώνουν το ωράριο λειτουργίας τους, εδώ στην Πάτρα, από το 8:00 - 20:00 το έχουν πάει 07:30 - 14:00...μεγάλη ταλαιπωρία πλέον...

 

το εχω παρατηρησει και εγω, το κεντρικο στη Λαρισα απο 8 πλεον κλεινει στις 6 το απογευμα..

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

τώρα τελευταία τα ΕΛΤΑ δεν έχουν άτομα να κάνουν την δουλειά...ήδη έχουν αρχίσει και μειώνουν το ωράριο λειτουργίας τους, εδώ στην Πάτρα, από το 8:00 - 20:00 το έχουν πάει 07:30 - 14:00...μεγάλη ταλαιπωρία πλέον...

 

????

Κλείνανε πριν στις 8 το βράδυ το βράδυ;;

Εμένα στην περιοχή μου στην Αθήνα πάντα 2:30 κλείνανε.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

????

Κλείνανε πριν στις 8 το βράδυ το βράδυ;;

Εμένα στην περιοχή μου στην Αθήνα πάντα 2:30 κλείνανε.

Στην Αττική τα μόνα που λειτουργούν μέχρι αργά είναι του Συντάγματος, της Ομόνοιας και κάποια πολύ κεντρικά. στην επαρχία ισχύει πάλι το ίδιο, τα μικρά λειτουργούν μέχρι το μεσημέρι και τα κεντρικά μέχρι το βράδυ. Τώρα αλλάζουν τα πράγματα όμως, και εκεί.

Link to comment
Share on other sites

τώρα τελευταία τα ΕΛΤΑ δεν έχουν άτομα να κάνουν την δουλειά...ήδη έχουν αρχίσει και μειώνουν το ωράριο λειτουργίας τους, εδώ στην Πάτρα, από το 8:00 - 20:00 το έχουν πάει 07:30 - 14:00...μεγάλη ταλαιπωρία πλέον...

 

πηρα ποδι απο τα ΕΛ.ΤΑ και εγω...

μαζι με αλλους 3 εκτακτους.

 

απορω πως θα βγαινει η δουλεια...

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

σημερα μου ηρθε δεμα απο αγγλια, 12 μερες ημερολογιακες... υποτιθεται θα ερχοταν στη βδομαδα πανω αλλα οκ... ο ταχυδρομος μου ειπε παντως για αρκετες μειωσεις....

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Θα το πω κ εδω γιατι θα σκάσω:

 

Επιστρέφω Δευτερα μετα απο αρκετό καιρό και βρίσκω μια ειδοποίηση για μια παραγγελία που το μονο που έγραφε ηταν μια ημερομηνία σε καλικαντζαρικα που ενας θεος ξερει τη εννοούσε! Παμε γνωρίζοντας οτι η πιθανότητες ειναι μηδενικές και ακούσαμε το κλασσικό αυριο μετα της 10!

 

Παω σήμερα 10 και κατι με λενε δεν ήρθανε ακομα γιατι χάλασε το αυτοκινητο + να περασω καποια στιγμή αργότερα!! Γίνομαι εγω :angry: stage1!!

 

Παω κανω άλλες δουλείες κ 11:30 παίρνω τηλ για να μου πουν οτι ηρθαν τα σημερινά πακετα οποτε ξαναπεταγωμε για να μου πουν οτι αν και ηρθαν το δικό μου δεν το εφερε ο ταχυδρόμος (δήθεν), εγω :angry::angry::angry::angry: stage2

 

Μου δίνουν ενα τηλ. κ μετα απο καμιά 10αρια τηλ. εμαθα απο τον ταχυδρόμο personal οτι αυτος το άφησε και απο το ταχυδρομείο οτι το εχει ο ταχυδρόμος!!

 

Κανενας ταχυδρόμος μεταξυ μας που μπορει να μου πει τη μπορει να έγινε!!

(μαλλον λογο της :range: stage 1 - κακός μου βεβαια πρεπει να έγιναν ολα απλα οσο κ αν προσπάθησα δεν μπορεσα να κρατηθώ δυστυχώς)

Link to comment
Share on other sites

αναλογα με τα δρομολογια των πλοιων.μπορει και τεταρτη

 

εκτος απο μερικα κεντρικα της αθηνας κανενα δεν εμενα αργα μεχρι τις 20:00.(πατερας ταχυδρομικος).μηπως εννοειτε ελτα ταχυμεταφορες που ειναι ιδιωτες?

Edited by dalton114
αλλαγη
Link to comment
Share on other sites

πηρα ποδι απο τα ΕΛ.ΤΑ και εγω...

μαζι με αλλους 3 εκτακτους.

 

απορω πως θα βγαινει η δουλεια...

 

όπως είπα σε κάποιον μέσα από τα ΕΛΤΑ, σε λίγο καιρό όλα θα είναι self-service...

τελευταία χρονιά με Ταχ. Θυρίδα...αν δεν αλλάξουν τροπάριο...

www.innerwish.gr

www.youtube.com/innerwish

Link to comment
Share on other sites

περιμένω δεμα από αγγλία

βάζω εδώ το tracking number και εμφανιζει το εξής

Your item, posted on 19/12/11 with reference "tracking number" has been passed to the overseas postal service for delivery in GREECE.

 

μετά πληκτρολογώ στα ελτα τον αριθμο και εμφανίζει

No information was found.

 

τι γίνεται; είναι Ελλάδα αλλά που???

Link to comment
Share on other sites

Μα δεν είναι στην Ελλάδα ακόμη (has been passed to the overseas postal service for delivery in GREECE).

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...