Jump to content

ΕΛ.ΤΑ. Αποστολές, καθυστερήσεις, παράπονα


vpdank
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν κουνιέται τίποτα μάλλον, έχει παραλαβή κάνεις τίποτα από ali;
Παρέλαβα εγώ προχτές δύο δέματα όπου η παραγγελία έγινε αρχές Δεκέμβρη. Το ένα ήταν ξυριστική /κουρευτικη μηχανή, χαχα, την κατάλληλη περίοδο ήρθε. Περιμένω ακόμα δέμα με παραγγελία από τέλη Δεκέμβρη, χτες έφτασε στο κέντρο διαλογής.
Ένας μόνιμος ταχυδρόμος δε χρειάζεται να ανοίξει το Google maps για να βρει μια διεύθυνση! Την περιοχή του την γνωρίζει καλύτερα και απ' τη Google.

Ένας εποχιακός που τώρα μαθαίνει ή ένας courier που δεν περνάει κάθε μέρα απ' το ίδιο σημείο μπορεί, ναι, να μην γνωρίζει καλά.

Συνεχίζεις να προσπαθείς να διορθώσεις τη γκάφα σου.

Δεν μιλάμε για ταξιτζήδες και μάλιστα μιας μεγάλης πόλης, που όλοι έχουν ένα πλοηγό στο ταξί τους, αλλά για τους ταχυδρόμους που έχουν να μοιράσουν αλληλογραφία σε μια συγκεκριμένη και περιορισμένη περιοχή, της οποίας (πρέπει να) γνωρίζουν κάθε δρόμο.

Μάλιστα σε πολλές περιοχές που δεν υπάρχουν οδοί γνωρίζουν που πρέπει να παραδώσουν την αλληλογραφία με βάση μόνο το όνομα του αποδέκτη.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα εγώ προχτές δύο δέματα όπου η παραγγελία έγινε αρχές Δεκέμβρη. Το ένα ήταν ξυριστική /κουρευτικη μηχανή, χαχα, την κατάλληλη περίοδο ήρθε. Περιμένω ακόμα δέμα με παραγγελία από τέλη Δεκέμβρη, χτες έφτασε στο κέντρο διαλογής. Μάλιστα σε πολλές περιοχές που δεν υπάρχουν οδοί γνωρίζουν που πρέπει να παραδώσουν την αλληλογραφία με βάση μόνο το όνομα του αποδέκτη.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

Άρα υπάρχει ακόμα ελπίδα.
Link to comment
Share on other sites

:blink: - γραφουν απο χτες στο site τους πως:

 

ΠΑΡΑΔΟΘΗΚΕ 02-04-2020 15:59

 

εγω δεμα δεν παρελαβα (!) ποιος υπεγραψε? ονομα δεν γραφουν? παιρνω συνεχως το καταστημα αλλα δεν το σηκωνουν, παιρνω τα κεντρικα τους τον 5ψηφιο και βγαινει ηχογραφημενο μηνυμα να ξανακαλεσω αργοτερα, μπαινω στην φορμα επικοινωνιας και αφου γραφω το κατεβατο τι μου βγαινει λετε?

 

Forbidden

You don't have permission to access /contact on this server.

 

ε πως στο διαολο θα βγαλω ακρη για το δεματακι μου τοτε?

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

Την Κυριακη το βραδυ παρηγγειλα ενα δεμα με ταμπλετες για πλυντηριο πιατων απο διαδικτυακο καταστημα.Εγραφε οτι η παραδοση γινεται σε 1-3 εργασιμες μερες.Πληρωσα με καρτα και την μετα απο 2 μερες(31/03) μου ηρθε ειδοποιηση στο mail οτι η παραγγελια μου παραδοθηκε στο courier,και o αριθμος δεματος για να μπορω να κανω tracking.Mπαινω λοιπον στο tracking και βλεπω οτι το δεμα μου ειναι ακομα στο κεντρο διαλογης.Μενω σχετικα κοντα στην Αγ.Παρασκευη που ειναι τα κεντρικα,οποτε περιμενα οτι το πολυ σε 1-2 μερες το δεμα θα ειναι σπιτι μου.Την επομενη μερα λοιπον(01/04) το μεσημερι,λαμβανω ενα μυνημα στο κινητο μου οτι ειχα μια κληση απο νουμερο της ΕΛΤΑ Courier ενω ημουν κατειλημενος.Απο τοτε εχω προσπαθησει πανω απο 10 φορες να τους παρω πισω και ειτε τρωω ακυρο και μου λεει οτι η γραμμη ειναι απασχολημενη,ειτε με βαζουν σε αναμονη και περιμενω σαν μ****κας και δεν πιανω ποτε γραμμη.Δοκιμαζω να καλεσω στο 11120 απο σταθερο και παντα η γραμμη ειναι απασχολημενη.Δεν μπορω να επικοινωνησω με τιποτα να δω τι εγινε με το δεμα μου.Μεχρι και σημερα ουτε εχω λαβει το δεμα,ουτε με εχουν ξανακαλεσει πισω οι γελοιοι.Μπαινω στο tracking και μου λεει οτι το δεμα μου εχει μπει σε θυριδα γιατι ηταν "αδυνατη η επικοινωνια με παραληπτη για πληροφοριες".Μα ποσο ζωα παιζει να ειναι????Ειναι δυνατον να καλουν μονο μια φορα και επειδη ετυχε τοτε να ειμαι κατειλημενος εμ να μην ξανακαλουν ποτε ,εμ να μην μπορω τους βρω με τιποτα στο τηλεφωνο?Τι στο διαολο πρεπει να κανω για να παραλαβω επιτελους το δεμα μου που το εχω πληρωσει?Θα δοκιμασω να στειλω και mail αλλα πολυ φοβαμαι οτι θα με γραψουν εκει που δεν πιανει μελανι. Edited by NetSurfer_g7
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα με μια γρήγορη ερώτηση, το standard delivery του amazon de ειναι συστημένο;

Όσον αφορα τα παραπάνω, ναι μου ερχονται πακέτα από εξω, με καθυστέρηση μήνα βεβαίως.

Link to comment
Share on other sites

Την Κυριακη το βραδυ παρηγγειλα ενα δεμα με ταμπλετες για πλυντηριο πιατων απο διαδικτυακο καταστημα.Εγραφε οτι η παραδοση γινεται σε 1-3 εργασιμες μερες.Πληρωσα με καρτα και την μετα απο 2 μερες(31/03) μου ηρθε ειδοποιηση στο mail οτι η παραγγελια μου παραδοθηκε στο courier,και o αριθμος δεματος για να μπορω να κανω tracking.Mπαινω λοιπον στο tracking και βλεπω οτι το δεμα μου ειναι ακομα στο κεντρο διαλογης.Μενω σχετικα κοντα στην Αγ.Παρασκευη που ειναι τα κεντρικα,οποτε περιμενα οτι το πολυ σε 1-2 μερες το δεμα θα ειναι σπιτι μου.Την επομενη μερα λοιπον(01/04) το μεσημερι,λαμβανω ενα μυνημα στο κινητο μου οτι ειχα μια κληση απο νουμερο της ΕΛΤΑ Courier ενω ημουν κατειλημενος.Απο τοτε εχω προσπαθησει πανω απο 10 φορες να τους παρω πισω και ειτε τρωω ακυρο και μου λεει οτι η γραμμη ειναι απασχολημενη,ειτε με βαζουν σε αναμονη και περιμενω σαν μ****κας και δεν πιανω ποτε γραμμη.Δοκιμαζω να καλεσω στο 11120 απο σταθερο και παντα η γραμμη ειναι απασχολημενη.Δεν μπορω να επικοινωνησω με τιποτα να δω τι εγινε με το δεμα μου.Μεχρι και σημερα ουτε εχω λαβει το δεμα,ουτε με εχουν ξανακαλεσει πισω οι γελοιοι.Μπαινω στο tracking και μου λεει οτι το δεμα μου εχει μπει σε θυριδα γιατι ηταν "αδυνατη η επικοινωνια με παραληπτη για πληροφοριες".Μα ποσο ζωα παιζει να ειναι????Ειναι δυνατον να καλουν μονο μια φορα και επειδη ετυχε τοτε να ειμαι κατειλημενος εμ να μην ξανακαλουν ποτε ,εμ να μην μπορω τους βρω με τιποτα στο τηλεφωνο?Τι στο διαολο πρεπει να κανω για να παραλαβω επιτελους το δεμα μου που το εχω πληρωσει?Θα δοκιμασω να στειλω και mail αλλα πολυ φοβαμαι οτι θα με γραψουν εκει που δεν πιανει μελανι.

 

Εγώ τι να πω έστειλα κάτι για επισκευή έκανε μόνο 8 μέρες να φτάσει

Ημερομηνία & Ώρα Περιοχή Κατάσταση

3/4/2020, 15:56:00 ΠΡ. ΤΑΧ/ΡΩΝΜΑΡΟΥΣΙ 1 ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΠΑΡΑΔΟΘΗΚΕ

3/4/2020, 15:33:18 ΠΡ. ΤΑΧ/ΡΩΝΜΑΡΟΥΣΙ 1 ΠΡΟΣ ΠΑΡΑΔΟΣΗ

2/4/2020, 07:42:31 ΠΡ. ΤΑΧ/ΡΩΝΜΑΡΟΥΣΙ 1 ΑΦΙΞΗ ΣΕ

2/4/2020, 07:04:13 ΠΡ. ΤΑΧ/ΡΩΝΜΑΡΟΥΣΙ 1 ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΑΠΟ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ

2/4/2020, 06:23:22 ΚΤΕΠ ΑΘΗΝΑΣ ΦΟΡΤΩΣΗ ΣΕ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ (--> ΠΡ. ΤΑΧ/ΡΩΝΜΑΡΟΥΣΙ 1)

1/4/2020, 21:50:58 ΚΤΕΠ ΑΘΗΝΑΣ ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΣΤΑΘΜΟ ΕΞΑΓΩΓΗΣ (--> ΠΡ. ΤΑΧ/ΡΩΝΜΑΡΟΥΣΙ 1)

1/4/2020, 00:22:15 ΚΤΕΠ ΑΘΗΝΑΣ ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΑΠΟ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ

31/3/2020, 23:58:19 Κ.Δ. ΑΤΤΙΚΗΣ ΦΟΡΤΩΣΗ ΣΕ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ (--> ΚΤΕΠ ΑΘΗΝΑΣ)

31/3/2020, 23:07:51 Κ.Δ.Δ. ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΣΤΑΘΜΟ ΕΞΑΓΩΓΗΣ (--> ΚΤΕΠ ΑΘΗΝΑΣ)

31/3/2020, 21:07:51 Κ.Δ.Δ. ΑΤΤΙΚΗΣ ΑΦΙΞΗ ΣΕ

31/3/2020, 15:08:15 Κ.Δ. ΑΤΤΙΚΗΣ ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΑΠΟ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ

31/3/2020, 14:29:06 ΚΕΜΠ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ ΦΟΡΤΩΣΗ ΣΕ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ (--> Κ.Δ. ΑΤΤΙΚΗΣ)

31/3/2020, 11:09:21 ΚΕΜΠ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΣΤΑΘΜΟ ΕΞΑΓΩΓΗΣ (--> Κ.Δ.Δ. ΑΤΤΙΚΗΣ)

31/3/2020, 10:35:42 ΚΕΜΠ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ ΠΡΟΩΘΗΣΗ ΣΕ ΝΕΑ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ

31/3/2020, 10:08:56 ΚΕΜΠ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΣΤΗ ΘΥΡΙΔΑ

31/3/2020, 10:05:44 ΚΕΜΠ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ ΑΦΙΞΗ ΣΕ

31/3/2020, 05:38:07 Κ.Δ. ΑΤΤΙΚΗΣ ΦΟΡΤΩΣΗ ΣΕ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ (--> ΚΕΜΠ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ)

30/3/2020, 17:53:34 Κ.Δ.Δ. ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΣΤΑΘΜΟ ΕΞΑΓΩΓΗΣ (--> ΚΕΜΠ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ)

30/3/2020, 15:53:34 Κ.Δ.Δ. ΑΤΤΙΚΗΣ ΑΦΙΞΗ ΣΕ

28/3/2020, 02:21:10 Κ.Δ. ΑΤΤΙΚΗΣ ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΑΠΟ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ

27/3/2020, 17:22:10 Κ.Δ. ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ ΦΟΡΤΩΣΗ ΣΕ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ (--> Κ.Δ. ΑΤΤΙΚΗΣ)

27/3/2020, 14:24:58 ΚΤΕΠ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ-ΔΙΑΛΟΓΗ ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΣΤΑΘΜΟ ΕΞΑΓΩΓΗΣ (--> Κ.Δ.Δ. ΑΤΤΙΚΗΣ)

27/3/2020, 14:20:40 ΚΤΕΠ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ-ΔΙΑΛΟΓΗ ΑΦΙΞΗ ΣΕ

26/3/2020, 14:15:34 ΠΡ.ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΣΤΑΘΜΟ ΕΞΑΓΩΓΗΣ (--> ΚΤΕΠ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ-ΔΙΑΛΟΓΗ)

26/3/2020, 12:25:03 ΠΡ.ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΑΠΟ RECEPTION ΣΤΑΘΜΟΥ

Link to comment
Share on other sites

Το ωράριο έχει αλλάξει σε όλα τα καταστήματα;

Τηλέφωνα δεν σηκώνουν, να πάω από εκεί δεν μπορώ εντός ωραρίου, οπότε μόνη λύση να αφήσω ταυτότητα σε άλλον.

Αλλά πλέον ούτε αυτό γίνεται.

Οπότε πως θα παραλάβει άλλος αντί εμού;

Να υποθέσω μόνο μευπεύθυνη δήλωση από ΚΕΠ, που πάλι δεν μπορώ να πάω εντός ωραρίου, αλλά είναι και η μόνη διαφαινόμενη λύση;

Link to comment
Share on other sites

Το ωράριο έχει αλλάξει σε όλα τα καταστήματα;

Τηλέφωνα δεν σηκώνουν, να πάω από εκεί δεν μπορώ εντός ωραρίου, οπότε μόνη λύση να αφήσω ταυτότητα σε άλλον.

Αλλά πλέον ούτε αυτό γίνεται.

Οπότε πως θα παραλάβει άλλος αντί εμού;

Να υποθέσω μόνο μευπεύθυνη δήλωση από ΚΕΠ, που πάλι δεν μπορώ να πάω εντός ωραρίου, αλλά είναι και η μόνη διαφαινόμενη λύση;

Νομίζω μπορείς πλέον και ηλεκτρονικά να κάνεις υπεύθυνη δήλωση με την καινούρια σελίδα που κάνανε.. Δε το έχω ψάξει βέβαια αλλά κάτι τέτοιο γράφει με ένα γρήγορο ψάξιμο στο γκουγκλ!

http://www.tanea.gr/2020/03/22/greece/gov-gr-pos-tha-kanete-ilektronika-ypeythyni-dilosi-kai-eksousiodotisi/amp/

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Ειναι η πρωτη φορα που γραφω στο φορουμ αν και το παρακολουθω πολυ καιρο τωρα. Εχω κι εγω την εντυπωση οτι δεν κουνιεται φυλλο.Περιμενω πακετακια τα οποια ενω εχουν ερθει Ελλαδα περιμενουν πανω απο μηνα να περασουν τελωνειο. Παντως δεν ειναι μονο στην Ελλαδα το χαλι Το tracking number LO936238905CN ενα bluetooth obd χαμηλης αξιας εδω και 20μερες πηγαινοερχεται μεταξυ Zhongshan και Guangzhou και δε λεει να φυγει απο εκει. Μηπως ξερεται τι μπορει να συμβαινει; Σας εχει ξανατυχει κατι τετοιο; Μαλλον με βλεπω να στελνω μηνυμα στο πωλητη. Ευχαριστω για την βοηθεια σας.
Link to comment
Share on other sites

Έλαβα σήμερα απάντηση από την ΕΕΤΤ με συνημμένη την απολογητική επιστολή των ΕΛΤΑ, στη διαμαρτυρία που είχα κάνει μέσω ΕΕΤΤ, όπου αναφέρονται αναλυτικά όλα τα σχετικά.

 

Για να μην κουράζω με λεπτομέρειες, εκτός από τα ήδη γνωστά, το απολογητικό έγγραφο των ΕΛΤΑ αναφέρει ότι αν κάποιος πλήρωσε τα 15€ για αντικείμενα κάτω των 22€ συμπεριλαμβανομένων των μεταφορικών, μπορεί να ζητήσει επιστροφή.

Link to comment
Share on other sites

Και εγω περιμενω untracked απο ταιβαν και κινα 2 πακετακια μαλιστα το ενα απο ταιβαν ειναι απο Dealxteme και εχει ερθει απο 8 μαρτιου ελλαδα,,,ασχετος οτι μετα δεν σκαναρετε απο τα ελτα...πηρα τηλεφωνα στα ελτα αθηνα που λενε στο σαιτ των ελτα τιποτα,, μου εδωσαν τα τηλ. του τελωνειου τους πηρα μου λενε δεν ειναι καταχωρημενο στο συστημα τους γιατι ειναι μικρης αξιας 6 ευρω τιποτα απο εκει μετα απο τα ελτα παλι μου εδωσαν τα τηλ..των κεντρων διανομης και διαλογης εδω στο ηρακλειο τιποτα πηρα τηλ. και μου ειπαν απο το κεντρο διαλογης οτι δεν υπαρχει προς παραδοση τιποτα και ολα μοιραζονται στα τοπικα ταχυδρομεια και δεν μενει τιποτα εκει που να εχει ξεμεινει ξεχασμενο και οτι αλλαζοντας οι βαρδιες παντα ειναι ολα παραδομενα περιμενοντας να ερθουν οι καινουργιοι σακοι προς παραδοση γενικα τους ζητησα αν εχουν το τηλεφωνο του ταχυδρομειου εκει στην αποθηκη που ερχονται οι σακοι απο εξωτερικο παιρνω τηλ...καποια στιγμη το σηκωσανε μιλησα με εναν εκει και του ειπα αν εχουν ξεχαστει-ξεμεινει-ανοιχτει σακοι απο ταιβαν και μου λεει οτι ολοι οι σακοι που ερχονται δεν υπαρχει τιποτα που να μην εχει ανοιχτει και μαλιστα λογω μειωμενης κινησης ερχονται λιγοτεροι σακοι οποτε δεν μενει κατι ασκαναριστο,,,στελνω μηνυμα στο dealxtreme τους ρωταω μου λενε οτι διαλεξα την φθηνη μεθοδο και γι αυτο αργει να ερθει ενω τους λεω ωστοσο οτι εχει φτασει ελλαδα,, αλλα μηπως μου εχουν δωσει λαθος αριθμο και να το τσεκαρουνε και μου απαντανε την αλλη μερα οτι να το ψαξω στο δικο μας ταχυδρομειο που δεν βγαζω ακρη τελικα...δηλαδη οπως καταλαβαινεται δεν βγαζω ακρη με τιποτα και περιμενω αν ερθει ποτε η αν εχει χαθει....Στο αλλο απο κινα αξιας 1,50 ευρω κατι θερμοσυστελομενα για καλωδια που εδω δεν βρισκεις σε πακετο διαφορων μεγεθων παρα μονο αν αγορασεις ενα ενα το καθε μεγεθος και δεν συμφερει γιατι ειναι ακριβα,, ειναι κολλημενο απο 23 φεβρουαριου σε καποια πολη της κινας Wenzhou City, leaving the Wenzhou International Small Package Collection Center και εχει μεινει εκει στελνω μηνυματα στον πωλητη στο alixpress και μου λεει λογω κορωνοιου υπαρχει καθυστερηση και πριν 4 μερες μου στελνει μηνυμα και μου δινει καινουργια ημερομηνια τελικης παραδοσης εως 10 μαιου και μετα αν δεν ερθει να παρω refund το ποσο πισω,,,ενταξει 1,50 ευρω ειναι σιγα το ποσο αμα το χασω το εχασα,,,,απλα εγω πιστευω οτι εχει χαθει εκει στην πολη και παπαλα,,,,Αλλα το αλλο που εχει ερθει ελλαδα δεν μπορω να βγαλω ακρη,,αν δεν ερθει παντως μεχρι τελους του μηνα θα ζητησω να μου το ξαναστειλουν η αλλιως refund απο το dealxtreme.. Edited by olympiakos
Link to comment
Share on other sites

Καο αφού το ξέρεις οτι είναι Untracked τι πέρνεις όλα αυτά τα τηλέφωνα ; Να σου βρού τί ακριβώς ;
Link to comment
Share on other sites

βασιλη ειναι untracked αλλα το να ειναι απο τις 8 μαρτιου ελλαδα κανω καποια τηλεφωνα να δω που βρισκεται,,ειναι αφυσικο απο 8 μαρτιου να μην εχω παραλαβει,,,φαντασου οτι αν το εστελνα πισω θα ειχε παει εδω και ενα μηνα ειδικα τωρα που δεν εχει κινηση,,,αρα καπου εχει κολλησει εδω ελλαδα η εχει χαθει και κανεις δεν ξερει να μου απαντησει,,,καταλαβες γιατι εκανα τοσα τηλεφωνα??μπορει να ηταν καπου

ξεχασμενο και να το βρισκανε με το ονομα,,,σιγουρα σαν untracked δεν σκαναρεται εδω πλεον,, αλλα επρεπε να ειχα παραλαβει κανονικα 1 μηνα τωρα,,φαντασου αλλα 2 untracked τελη ιανουαριου τα παρελαβα κανονικα.

Edited by olympiakos
Link to comment
Share on other sites

Δεν θυμαμαι ποτε στη ζωη μου, τα Ελτα να ηταν σε τοσο χαλια κατασταση.

Ακομη και στη δεκαετια του '80, απο οσο θυμαμαι, καλυτερα ηταν...

Link to comment
Share on other sites

Περιμένω 24 μικρά πακέτα (καλύμματα για κινητά, μικρά ανταλλακτικά και εργαλεία κτλ) απο AliExpress με ημερομηνίες παραγγελίας Ιανουάριο, Φεβρουάριο. Καλά για Μάρτη ειναι νωρίς ακόμα ας πούμε οτι είναι φυσιολογικό. Πρώτη φορά αργούν τοσο. Είναι προφανές οτι κατι δε πάει καλά.
Link to comment
Share on other sites

Δεν θυμαμαι ποτε στη ζωη μου, τα Ελτα να ηταν σε τοσο χαλια κατασταση.

Ακομη και στη δεκαετια του '80, απο οσο θυμαμαι, καλυτερα ηταν...

Γιατί; Τι έγινε τη δεκαετία του ' 80;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Γιατί; Τι έγινε τη δεκαετία του ' 80;

 

Θυμαμαι οτι δουλευαν καλα.

Οποτε δουλευαν καλα, πριν 40 χρονια,

και δεν δουλευουν τωρα.

Μπροστα με την οπισθεν.

Link to comment
Share on other sites

Γενικά πάντως, έχουν θέμα οι κουριερ

Το ηλεκτρονικό εμπόριο ανεβαίνει, θα πρέπει να κάνουν επενδύσεις σε προσωπικό.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Γενικά πάντως, έχουν θέμα οι κουριερ

Το ηλεκτρονικό εμπόριο ανεβαίνει, θα πρέπει να κάνουν επενδύσεις σε προσωπικό.

 

:cool: - κοψε φατσα-εμφανιση-συμπεριφορα μερικων απο Elta Courier ,ACS και θα καταλαβεις τι γινεται (!)

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

Τα λιγότερα παράπονα έχω πάντως από τα ΕΛΤΑ στην περιοχή μου, σε αντίθεση με άλλες εταιρείες Courier που πραγματικά η εξυπηρέτηση είναι υπό του μηδενός.

Αλλά εντάξει, αυτό παίζει από περιοχή σε περιοχή, δεν μπορούμε να είμαστε κάθετοι.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους!!

Γνωρίζουμε αν Κάποιος Έχει πρόσφατα (Δηλαδή με τα νέα δεδομένα και της τίγκα μεταφορικές ) να στειλει Δεμα Από Θεσσαλονίκη Αθήνα με απλά ΕΛΤΑ(Όχι courier) Και αντικαταβολή;

Τι χρόνοι Υπάρχουν Για Την παράδοση του δέματος Και της αντικαταβολής Στον δικαιούχο;

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...