Jump to content

ΕΛ.ΤΑ. Αποστολές, καθυστερήσεις, παράπονα


vpdank
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σας, σε περίπτωση που παραδίδεται το δέμα σε άλλου τι μπορώ να κάνω; περίμενα ένα δέμα από Κίνα κ σήμερα που βλέπω παραδόθηκε στην διεύθυνση μου, με το που πάω σπίτι βλέπω τίποτα δεν το βρίσκω. Μέχρι τώρα όλα μου ερχότανε κανονικά σπίτι.

Θα πας στο ταχυδρομείο που εξυπηρετεί την περιοχή σου και θα ρωτήσεις ποιος παρέλαβε το δέμα σου.

Link to comment
Share on other sites

Θα πας στο ταχυδρομείο που εξυπηρετεί την περιοχή σου και θα ρωτήσεις ποιος παρέλαβε το δέμα σου.
Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Από...

15/4/2019, 01:21:56

Κ.Δ. ΑΤΤΙΚΗΣ ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΑΠΟ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ

 

Κολλήσαμε... Κάτι που δεν συνηθίζεται στο Κ. Δ

Edited by jimpet84
Link to comment
Share on other sites

Από...

15/4/2019, 01:21:56

Κ.Δ. ΑΤΤΙΚΗΣ ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΑΠΟ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ

 

Κολλήσαμε... Κάτι που δεν συνηθίζεται στο Κ. Δ

 

Εγώ παρέλαβα 8 μέρες μετα....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, έκανα πρόσφατα τις πρώτες μου παραγγελίες από banggood και περιμένω μερικές μέρες τώρα. Δεν ανησυχώ ακόμα -νωρίς ειναι :Ρ- απλά δεν μπορώ να καταλάβω τι σημαίνουν τα "checkpoints" που δίνει.

Η πρώτη παραγγελία λέει στο tracking του ελτά:

Ημερομηνία & Ώρα Περιοχή Κατάσταση

18/4/2019, 15:27:00 ΤΑΪΛΑΝΔΗ ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΑΠΟ ΠΕΛΑΤΗ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ

18/4/2019, 15:26:00 ΤΑΪΛΑΝΔΗ ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ

18/4/2019, 15:25:00 ΤΑΪΛΑΝΔΗ ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟ

που υποθέτω ακόμα δεν έφτασε Ελλάδα (?!)

Και η δεύτερη παραγγελία, στο elta δεν την δείχνει αλλά το 17track λέει αυτό:

2019-04-22 07:06 The item is pre-advised

που δεν έχω κάποια υπόθεση τι είναι :Ρ

 

Από δική σας εμπειρία, αν εμφανίσει αυτά τα μηνύματα... συνήθως πόσο καιρό κάνει?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, έκανα πρόσφατα τις πρώτες μου παραγγελίες από banggood και περιμένω μερικές μέρες τώρα. Δεν ανησυχώ ακόμα -νωρίς ειναι :Ρ- απλά δεν μπορώ να καταλάβω τι σημαίνουν τα "checkpoints" που δίνει.

Η πρώτη παραγγελία λέει στο tracking του ελτά:

Ημερομηνία & Ώρα Περιοχή Κατάσταση

18/4/2019, 15:27:00 ΤΑΪΛΑΝΔΗ ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΑΠΟ ΠΕΛΑΤΗ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ

18/4/2019, 15:26:00 ΤΑΪΛΑΝΔΗ ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ

18/4/2019, 15:25:00 ΤΑΪΛΑΝΔΗ ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟ

που υποθέτω ακόμα δεν έφτασε Ελλάδα (?!)

Και η δεύτερη παραγγελία, στο elta δεν την δείχνει αλλά το 17track λέει αυτό:

2019-04-22 07:06 The item is pre-advised

που δεν έχω κάποια υπόθεση τι είναι :Ρ

 

Από δική σας εμπειρία, αν εμφανίσει αυτά τα μηνύματα... συνήθως πόσο καιρό κάνει?

 

Καλώς όρισες στο forum και εύχομαι καλές δημοσιεύσεις.

Το 1ο αφορά, μάλλον, σε αποστολή δέματος με tracking #, μέσω του Ταϋλανδέζικου ταχυδρομείου, που είναι ακόμη στην αρχική πορεία του μέσα στην Κίνα.

Το δεύτερο αφορά, μάλλον, σε παραγγελία που έκανες και αποστολή με ευρωπαϊκό ταχυδρομείο, και το βήμα αυτό σημαίνει ότι έχει ειδοποιηθεί η μεταφορική για να παραλάβει το δέμα από την αποθήκη.

Link to comment
Share on other sites

Καλώς όρισες στο forum και εύχομαι καλές δημοσιεύσεις.

Το 1ο αφορά, μάλλον, σε αποστολή δέματος με tracking #, μέσω του Ταϋλανδέζικου ταχυδρομείου, που είναι ακόμη στην αρχική πορεία του μέσα στην Κίνα.

Το δεύτερο αφορά, μάλλον, σε παραγγελία που έκανες και αποστολή με ευρωπαϊκό ταχυδρομείο, και το βήμα αυτό σημαίνει ότι έχει ειδοποιηθεί η μεταφορική για να παραλάβει το δέμα από την αποθήκη.

 

σε ευχαριστω για τις πληροφοριες.

 

Αρα να υποθεσω τουλαχιστον 20ημερο για την καθε παραγγελια?

+

ξερεις καποιος site με την επεξηγηση των "chechkpoint" η μονο εμπειρικα? για να ξερω τι με περιμενει :p

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα της αναμονής για την παραλαβή ταχυδρομικού δέματος είναι ρευστό και κανείς δεν μπορεί να σου πει με βεβαιότητα πόσο καιρό θα παραμείνει στο αεροδρόμιο όταν φτάσει στην Ελλάδα.

Τα check points που γράφεις δεν σε ενδιαφέρουν τώρα, όσο το δέμα βρίσκεται στο εξωτερικό, αφού εξαρτάται από τη θέση που βρίσκεται η αποθήκη κλπ, στην αχανή Κίνα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σας έχει αργήσει αποστολή από Banggod με priority τώρα τελευταία;;;

 

Έχω παραγγελία από 2/4/2019 και είναι κολλημένο στο The item is pre-advised ενώ παραγγελία που έκανα 5 μέρες μετά από αυτήν την παρέλαβα σήμερα.

Εχει και άλλος κολλημένο δέμα κοντά σε αυτήν την ημερομηνία;;;050f494e7a69e60b7dc034717664efd4.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ναι, σ' εμένα είναι κολλημένο στο pre-advised από 12/4 (οπότε αναφέρεται το Ολλανδικό PostNL), ενώ προηγουμένως ταξίδευε στην Κίνα (Flyt Express)
Link to comment
Share on other sites

Εγώ ένα κινητό που παρήγγειλα στις 2/4 με priority μου είχε πιθανή ημερομηνία παραλαβής 23/4 και το έλαβα 19/4
Link to comment
Share on other sites

Εγώ ένα κινητό που παρήγγειλα στις 2/4 με priority μου είχε πιθανή ημερομηνία παραλαβής 23/4 και το έλαβα 19/4

Εσύ ήσουν λίγο πριν κολλήσουν τα δέματα και την γλύτωσες για αυτό σου ήρθε γρήγορα, μετά της 4/4/2019 άρχισαν τα προβλήματα από ότι καταλαβαίνω και ελπίζω να μην "χάθηκαν" γιατί από ότι διάβασα και παλιότερα από banggood όσα είχαν κόλληση στο The item is pre-advised δεν ήρθαν ποτέ και πήραν refund.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σας έχει αργήσει αποστολή από Banggod με priority τώρα τελευταία;;;

 

Έχω παραγγελία από 2/4/2019 και είναι κολλημένο στο The item is pre-advised ενώ παραγγελία που έκανα 5 μέρες μετά από αυτήν την παρέλαβα σήμερα.

Εχει και άλλος κολλημένο δέμα κοντά σε αυτήν την ημερομηνία;;;050f494e7a69e60b7dc034717664efd4.jpg

Έχει κολλήσει σε φιλο παραγγελία απο 28 Φλεβάρη.Στις 5 Μαρτίου έγραψε Pre advised και απο τοτε δεν έχει ανανεωθεί το track number.Επικοινωνησαμε με Banggood στις αρχές Απριλίου και μας έλεγαν τα δικα τους.Αρχικά το πρωτο άτομο που μιλήσαμε στο live chat μας έλεγε οτι η παραγγελία έρχεται κανονικά .Μετα ξαναμιλησαμε και μας είπαν οτι θα ενημέρωναν και θα μας απαντούσαν με email πράγμα που έγινε αλλά το email που έστειλαν ηταν το κλασικό τυποποιημενο και έλεγε να επικοινωνήσουμε με το τοπικό ταχυδρομείο και επισης μας ζητούσαν να κάνουμε υπομονή 20 μέρες περιπου για να κλείσει η αποστολή 60 μέρες.Ανοιξαμε θέμα στο paypal αρχικα όπως οτυς είχαμε ενημερώσει και δεν μας είπαν κάτι .Τους έχουμε γράψει οτι θέλουμε full refind αλλά δεν συγκινήθηκαν. στις 28 του μήνα η Παραγγελία κλείνει 60 μέρες και δεν μας έχουν απαντήσει ουτε στο θέμα στο Paypal.Μέσα στην εβδομάδα θα κάνουμε escalate το θέμα στο PayPal.

 

Στάλθηκε από το NX591J μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχει κολλήσει σε φιλο παραγγελία απο 28 Φλεβάρη.Στις 5 Μαρτίου έγραψε Pre advised και απο τοτε δεν έχει ανανεωθεί το track number.Επικοινωνησαμε με Banggood στις αρχές Απριλίου και μας έλεγαν τα δικα τους.Αρχικά το πρωτο άτομο που μιλήσαμε στο live chat μας έλεγε οτι η παραγγελία έρχεται κανονικά .Μετα ξαναμιλησαμε και μας είπαν οτι θα ενημέρωναν και θα μας απαντούσαν με email πράγμα που έγινε αλλά το email που έστειλαν ηταν το κλασικό τυποποιημενο και έλεγε να επικοινωνήσουμε με το τοπικό ταχυδρομείο και επισης μας ζητούσαν να κάνουμε υπομονή 20 μέρες περιπου για να κλείσει η αποστολή 60 μέρες.Ανοιξαμε θέμα στο paypal αρχικα όπως οτυς είχαμε ενημερώσει και δεν μας είπαν κάτι .Τους έχουμε γράψει οτι θέλουμε full refind αλλά δεν συγκινήθηκαν. στις 28 του μήνα η Παραγγελία κλείνει 60 μέρες και δεν μας έχουν απαντήσει ουτε στο θέμα στο Paypal.Μέσα στην εβδομάδα θα κάνουμε escalate το θέμα στο PayPal.

 

Στάλθηκε από το NX591J μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στις 23/3 παράγγειλα από το banggood (με PDM και ολλανδικό ταχυδρομείο) το ioutdoor polar 3. Παρέλαβα στις 8/4 και ενώ αναμενόμενη ημερομηνία ανέφερε τις 14/4! Αλλά αυτό που αναφέρεις (που κάνουν τους... κινέζους όταν τους βολεύει) ήταν ο λόγος που είχα σταματήσει να παραγγέλνω απ' αυτούς. Με την προσφορά που είχαν στο συγκεκριμένο κινητό και με την priority αποστολή τους, που όλοι λένε ότι είναι γρήγορη, φθηνή και αξιόπιστη (σε αντίθεση με του gearbest, που έχω διαβάσει διάφορα), είπα να ξαναδοκιμάσω - και δεν το μετάνιωσα, ευτυχώς. Αν όμως είχα δει ότι υπάρχουν και σ' αυτούς "αστοχίες", πολύ αμφιβάλλω αν θα τους επέλεγα.

Αναρωτιέμαι, αυτή η "ασφάλεια αποστολής" που έχουν και κοστίζει 2€, έχει κάποια σημασία, πέρα από το να εισπράξουν; Γιατί έτσι κι αλλιώς, αν γίνει η στραβή, στο paypal θα καταφύγει ο αγοραστής...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έκανα 2 παραγγελίες από Aliexpress στις 11 και 13 Απριλίου και ήρθε χθες το χαρτάκι να πάω να παραλάβω από τα ΕΛΤΑ... Είναι πάντα τόσο γρήγοροι, γιατί ήταν οι πρώτες μου από κει

 

Στάλθηκε από το Mi MIX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

~Δεν πίστευα οτι θα επιστρέψω στο topic τόσο γρήγορα:p, αλλά υπήρξε εξέλιξη.~

 

Στο πρώτο δέμα που ερχόταν μέσω Κίνας, τώρα γράφει αυτό:

 

24/4/2019, 14:05:24 Κ.Δ. ΑΤΤΙΚΗΣ ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΑΠΟ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ

24/4/2019, 09:58:11 Γ.Ε.Τ.Α. Αθήνας (Κ.Α.Τ.) ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΣΤΑΘΜΟ ΕΞΑΓΩΓΗΣ (--> Κ Δ. ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ)

24/4/2019, 06:46:22 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ) ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ

18/4/2019, 15:27:00 ΤΑΪΛΑΝΔΗ ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΑΠΟ ΠΕΛΑΤΗ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ

18/4/2019, 15:26:00 ΤΑΪΛΑΝΔΗ ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ

18/4/2019, 15:25:00 ΤΑΪΛΑΝΔΗ ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟ

 

Και ερωτώ, καθώς το δέμα ήταν κάπου στα 40ευρώ, αυτό σημαίνει ότι γλύτωσα το τελωνείο?

(δεν ήξερα αν έπρεπε να το γράψω εδώ η http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=41844&page=561)

 

Τέλος, παρατηρήσα ότι αναφέρεται κι άλλοι για το priority direct mail και ότι λέει pre-advised. Η 2η παραγγελία που ανέφερα πιο πάνω, για 4-5 μέρες δεν έλεγε τίποτα και έδω και -νομίζω- 3 μέρες λέει pre-advised, για όποιο νεότερο θα σας ενημερώσω :Ρ.

Edited by GiorgosBa
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά.. Περιμένω κάτι με SpeedPak από Κίνα και θα κλείσω χρόνο έτσι πως πάω... Τσάμπα περιμένω? Υπάρχει κάτι που μπορεί να κάνω?

 

07 Μαρ 2019 16:35

Arrived in country Athens Amu, GR

SpeedPAK

03 Μαρ 2019 12:20

Flight landed in destination country Eleftherios Venizelos Intl, GR

SpeedPAK

01 Μαρ 2019 02:24

Flight departed from origin country Pudong, CN

SpeedPAK

26 Φεβ 2019 18:36

Departed from facility Shanghai, CN

SpeedPAK

26 Φεβ 2019 13:28

Processed at facility Shanghai, CN

SpeedPAK

26 Φεβ 2019 12:06

Arrive at origin facility Shanghai, CN

SpeedPAK

26 Φεβ 2019 03:49

Regional distribution center departed Hangzhou, CN

SpeedPAK

25 Φεβ 2019 16:08

Regional distribution center arrived Hangzhou, CN

SpeedPAK

23 Φεβ 2019 15:48

Consolidation facility departed Weihai, CN

SpeedPAK

23 Φεβ 2019 15:38

Consolidation facility arrived Weihai, CN

SpeedPAK

23 Φεβ 2019 15:14

Package received (Customer Service email: CS@orangeconnex.com) CN

SpeedPAK

22 Φεβ 2019 08:47

Shipment data received CN

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Όσο αναφορά το priority του banggood που είναι κολλημένα τα δέματα στο The item is pre-advised το δικό μου είναι 20 μέρες έτσι και έστειλα μάιλ και η απάντηση τους ειναι:

 

Thank you for your e-mail. We are glad to help you checking some details of your order.

 

 

"The tracking information of this order will be updated at important logistics stations or once it arrives in your country. Please consider that business days do not include weekends and public holidays.

 

 

Deliveries might be delayed due to unavoidable conditions, like slower customs clearance procedures or poor weather conditions.

 

 

If you do not receive your parcel within our shipping time, but the tracking information still has not been updated, we suggest you wait for another week. You can also contact your local post office or the carrier by providing them with your full name and the tracking number of this parcel.*

 

 

If you still can not receive it, please do not hesitate to contact us. We will do our best to assist you in solving this issue.

 

 

Best regards,

 

 

Muki"

 

Εσείς τι καταλάβατε από την απάντηση τους και πώς προτείνεται να κινηθώ από εδώ και πέρα γιατί από ότι βλέπω το δέμα μου μάλλον χάθηκε...

Link to comment
Share on other sites

Όσο αναφορά το priority του banggood που είναι κολλημένα τα δέματα στο The item is pre-advised το δικό μου είναι 20 μέρες έτσι και έστειλα μάιλ και η απάντηση τους ειναι:

 

Thank you for your e-mail. We are glad to help you checking some details of your order.

 

 

"The tracking information of this order will be updated at important logistics stations or once it arrives in your country. Please consider that business days do not include weekends and public holidays.

 

 

Deliveries might be delayed due to unavoidable conditions, like slower customs clearance procedures or poor weather conditions.

 

 

If you do not receive your parcel within our shipping time, but the tracking information still has not been updated, we suggest you wait for another week. You can also contact your local post office or the carrier by providing them with your full name and the tracking number of this parcel.*

 

 

If you still can not receive it, please do not hesitate to contact us. We will do our best to assist you in solving this issue.

 

 

Best regards,

 

 

Muki"

 

Εσείς τι καταλάβατε από την απάντηση τους και πώς προτείνεται να κινηθώ από εδώ και πέρα γιατί από ότι βλέπω το δέμα μου μάλλον χάθηκε...

Όπως έγραψα και σε προηγούμενο ποστ το φίλου μου είναι κολλημένο από 5 Μαρτίου στην ίδια κατασταση με εσένα.εμεις ανοίξαμε θέμα στο Paypal στις 40 μέρες και την Παρασκευή θα κάνουμε escalate αφού πρώτα επικοινωνήσουμε μαζί τους και τους δώσουμε μια τελευταία ευκαιρία να μας βάλουν τα λεφτά.Δεν ξέρω τι παίζει με το priority του Banggood τους τελευταίους δύο μήνες.Δεν έχουν το κινητό και δεν το στέλνουν και προσπαθούν να κερδίσουν χρόνο ετσι.Πριν ανοίξουμε θέμα πάντως στην επικοινωνία που είχαμε στις 30 μέρες μετά και ενώ ήταν κολλημένο το track number ένα μήνα μας λέγανε ότι ειναι μια χαρα.Σε επόμενη επικοινωνία όπως έγραψα μας λέγανε να επικοινωνήσουμε με το τοπικό ταχυδρομείο.Δεν θα πω αλλά να μην επαναλαμβάνομαι.Οποιος κατάλαβε κατάλαβε .

 

Στάλθηκε από το Mi MIX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα τσακάλια,

για στατιστικούς και μόνους λόγους (από όσο καταλαβαίνω), η παραγγελία μου από 13/04 που έλεγε pre-advised για κανά 5ήμερο, από σήμερα το χάραμα (26/04) λέει

26/4/2019, 06:10:00 ΟΛΛΑΝΔΙΑ ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΑΠΟ ΠΕΛΑΤΗ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ

(δηλαδή το ΕΛΤΑ το αναγνωρίζει και η "πρόοδος" δεν είναι μόνο στο ολλανδικό ταχυδρομείο)

Μάλλον εσάς που δεν άλλαξε τόσες μέρες, πρέπει να το κυνηγήσετε.

 

ΥΓ. μάλλον τώρα με το Πάσχα δεν θα δούμε πρόοδο στις αποστολές μας, άρα άντε κι άλλη αναμονή.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα τσακάλια,

για στατιστικούς και μόνους λόγους (από όσο καταλαβαίνω), η παραγγελία μου από 13/04 που έλεγε pre-advised για κανά 5ήμερο, από σήμερα το χάραμα (26/04) λέει

26/4/2019, 06:10:00 ΟΛΛΑΝΔΙΑ ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΑΠΟ ΠΕΛΑΤΗ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ

(δηλαδή το ΕΛΤΑ το αναγνωρίζει και η "πρόοδος" δεν είναι μόνο στο ολλανδικό ταχυδρομείο)

Μάλλον εσάς που δεν άλλαξε τόσες μέρες, πρέπει να το κυνηγήσετε.

 

ΥΓ. μάλλον τώρα με το Πάσχα δεν θα δούμε πρόοδο στις αποστολές μας, άρα άντε κι άλλη αναμονή.

Χθες επικοινωνία με Banggood για το θέμα που έγραψα πιο πανω.Εχουμε ανοίξει το θέμα στο Paypal για να είμαστε καλυμμένοι και του στέλνουμε για τελευταία φορά να τους ζητήσουμε τα λεφτά στο live chat για να μην προχωρήσουμε σε παραπομπή του θέματος στο Paypal.Μιλαμε στο live chat και του λέμε είμαστε στις 58 μέρες και είναι ακόμα pre-advised το βλέπει αυτός και μας λέει περιμένετε δύο μέρες ακόμα και μετά θα σας στείλουμε μήνυμα.Δλδ τι θα αλλάξει ρε παιδιά σε δύο μέρες και αν ξεκινήσει να έρχεται το δέμα πάλι είσαι μέρος χρονικών περιθωρίων και δικαιούμαι επιστροφή.Μην τα πολυλογω του λέμε ότι θα προχωρήσουμε το θέμα στο Paypal αυτός απάντησε αλλά αντί αλλων.Προχωραμε το θέμα και σήμερα στέλνει email το Banggood με την ίδια ακριβώς ερώτηση περί δύο ημερών γραφωντας μέσα ότι το δέμα έχει κολλήσει λόγω καιρικών συνθηκών και ότι αργεί ο εκτελωνισμος.Δλδ από τα δικά σας εδώ που γράφεται ότι παραγγείλατε μετά από εμάς πως προχωράει και το δικό μας από 5 Μαρτίου μένει στάσιμο.Ελπιζω να μας δικαιώσει το Paypal και να πάρουμε τα χρήματα μας πίσω.

 

Στάλθηκε από το Mi MIX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Απλά προσπαθουν να κερδίσουν χρόνο μπας και παραδοθεί.

Λογικά θα εξαντλήσουν και τα περιθώρεισ του Paypal

Link to comment
Share on other sites

...

 

Ούτε καν, δεν θα αλλάξει κάτι. Ίσως, θέλουν απλά να είναι "τυπικοί" και να τηρήσουν τα όρια πριν μιλήσουν για refund. Ίσως, απλά δεν είναι αρμόδιοι αυτοί για το refund και τους έχουν δασκαλέψει ότι αν δεν είναι 60 μέρες, απλά μην μας περνάτε το αίτημα. (Βέβαια, πιο πιθανό είναι να σας παραμυθιάζουν για να κερδίσουν χρόνο.)

 

----------------------------------------------------------------------

 

Και μια ερώτηση δική μου, τα δέματα σύνηθως πόσο κάθονται στο ΚΔ θεσσαλονικής? (Ξέρω είναι Πάσχα, απλά να υπάρχει μια αίσθηση για τον χρόνο αναμονής).

+ Αν δεν περάσει τελωνείο στην Αθήνα, θα περάσει στην θεσσαλονική? (38 ευρώ δέμα, από Κίνα. έμεινε 1 απόγευμα στο αεροδρόμιο, χωρίς να γράψει για τελωνείο.)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μέτα από πολύυυ καιρό παράγγειλα κατι απόEbay και ήρθε σε λιγότερο από 2 βδομάδες. Αυτά του ευρώ με δωρεάν μεταφορικά. Λέτε να άλλαξε κάτι?

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...