Jump to content

ΕΛ.ΤΑ. Αποστολές, καθυστερήσεις, παράπονα


vpdank
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ πήρα ΕΛΤΑ και μου είπαν ότιέχει φτάσει η αποστολή αλλά ακόμα δεν έχει ανοιχτεί...πάρε ελτα να σου πουν...11/6 17.46 μου λέει το τρακιν ότι έφτασε...το δικό σου;

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ναι κι εμένα.

Μια βδομάδα κάνουν να ανοίξουν τα δέματα?

Link to comment
Share on other sites

Ναι κι εμένα.

Μια βδομάδα κάνουν να ανοίξουν τα δέματα?

Δεν ξέρω...από βδομάδα θα κινηθούν από ότι μου είπαν...άσε να δούμε...θεώρησε δεδομένο ότι θα πληρώσουμε τελωνείο...σε παρακαλώ ενημέρωσε αν κινηθεί το δικό σόι...το ίδιο θα κάνω κι εγώ...αν κινηθεί μόνο το 1 το άλλο σημαίνει ότι έχει πρόβλημα...ας ελπίσουμε ότι θα κινηθούν καιτα 2 άμεσα

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by alanon
τα μεγαλυτερα ψεματα...εχουν μια δοση αληθειας!!!
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω...από βδομάδα θα κινηθούν από ότι μου είπαν...άσε να δούμε...θεώρησε δεδομένο ότι θα πληρώσουμε τελωνείο...σε παρακαλώ ενημέρωσε αν κινηθεί το δικό σόι...το ίδιο θα κάνω κι εγώ...αν κινηθεί μόνο το 1 το άλλο σημαίνει ότι έχει πρόβλημα...ας ελπίσουμε ότι θα κινηθούν καιτα 2 άμεσα

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Οκ ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

''Τα ΕΛΤΑ απαντούν στον Φέσσα: Δεν πωλούμαστε ''

 

http://www.insider.gr/eidiseis/epiheiriseis/87463/ta-elta-apantoyn-ston-fessa-den-poloymaste

 

Για μια θέση «παντελώς αβάσιμη» η οποία «στερείται πληροφόρησης και προβαίνει σε ανιστόρητες συγκρίσεις» κάνουν λόγο τα Ελληνικά Ταχυδρομεία σε σχετική ανακοίνωσή τους αναφορικά με τη δημόσια τοποθέτηση του προέδρου του ομίλου Quest, στην οποία ανήκει η ACS, κ. Θεόδωρου Φέσσα. Στην ανακοίνωσή τους τα Ελληνικά Ταχυδρομία, σε αντίθεση με τις εν λόγω δηλώσεις του κ. Φέσσα, σημειώνουν, μεταξύ άλλων, «πως τα ΕΛΤΑ είναι βιώσιμα».

 

«Ο κ. Φέσσας δήλωσε ότι τα Ελληνικά Ταχυδρομεία δεν είναι βιώσιμη εταιρεία και επηρεάζει αρνητικά την αγορά, πλήττοντας τον ανταγωνισμό. Δεν θα εστιάσουμε στα ερωτηματικά και τις απορίες που προκαλούν τέτοιες δηλώσεις σε αυτή τη χρονική συγκυρία, μόλις λίγες ημέρες μετά την αποπληρωμή, από το κράτος, μέρους της αποζημίωσης για την καθολική υπηρεσία που παρείχαν τα ΕΛΤΑ για τα έτη 2013-2015.

 

ΕΛΤΑ: Ο κ. Φέσσας είτε αγνοεί την πραγματικότητα της αγοράς είτε την παραβλέπει για τους δικούς του λόγους

 

«Διαπιστώνουμε όμως με λύπη ότι ο κ. Φέσσας είτε αγνοεί την πραγματικότητα της αγοράς είτε την παραβλέπει για τους δικούς του λόγους. Είμαστε στην ευχάριστη θέση να τον ενημερώσουμε ότι πριν από μερικές ημέρες παρουσιάστηκε στην Ελληνική Εταιρεία Συμμετοχών και Περιουσίας ΑΕ το νέο Business plan των Ελληνικών Ταχυδρομείων, που εξασφαλίζει απόλυτη βιωσιμότητα στην εταιρεία, επισφραγίζει τον πρωταγωνιστικό τους ρόλο στην ταχυδρομική αγορά και περνάει τα ΕΛΤΑ στη νέα εποχή, δίνοντας ένα ακόμα πιο σύγχρονο και ποικιλόμορφο πρόσωπο απέναντι στις ανάγκες των πελατών» τονίζουν τα Ελληνικά Ταχυδρομεία σε ανακοίνωσή τους.

 

Και προσθέτουν: «Κατανοούμε την επιθυμία του κ. Φέσσα "να έχει απέναντι του έναν σοβαρό ανταγωνιστή", και ελπίζουμε πραγματικά να τον βρει, διότι τα Ελληνικά Ταχυδρομεία, συμπληρώνοντας φέτος 190 χρόνια συνεχούς λειτουργίας και παρουσίας, μέσω του μεγαλύτερου δικτύου καταστημάτων σε όλη την Ελλάδα, σίγουρα δεν αποτελούν ανταγωνιστή ούτε της ACS ούτε καμίας άλλης παρεμφερούς εταιρείας. Στο μόνο σημείο που ανταγωνιστήκαμε ήταν ο διαγωνισμός για τα διαβατήρια, στον οποίο τα Ελληνικά Ταχυδρομεία σας ανάγκασαν να μειώσετε τις τιμές σας κατά 40% από την προηγούμενη σύμβαση, με αποτέλεσμα το Ελληνικό Δημόσιο να εξοικονομήσει αρκετά εκατομμύρια ευρώ. Σας ενόχλησε μήπως αυτό;»

 

Τα Ελληνικά Ταχυδρομεία, συνεχίζει η ίδια ανακοίνωση, «ανταγωνίζονται μόνο τον εαυτό τους και το πλούσιο ιστορικό παρελθόν τους που δημιουργεί τις μεγάλες παρακαταθήκες για το μέλλον. Θα θέλαμε επίσης να ενημερώσουμε τον κ. Φέσσα ότι τα Ελληνικά Ταχυδρομεία δεν είναι προς πώληση. Η μεταφορά των μετοχών στις 1/1/2018 από το ΤΑΙΠΕΔ στην Ελληνική Εταιρεία Συμμετοχών και Περιουσίας Α.Ε. πιστοποιεί στην πράξη ότι οι εποχές της αδράνειας, της απαξίωσης και του μηδενισμού, που είχαν ως αποτέλεσμα τη φιλοσοφία "να βγουν τα ΕΛΤΑ στο σφυρί", ανήκουν στο παρελθόν».

 

«Τα ΕΛΤΑ δεν πωλούνται»

 

«Τα ΕΛΤΑ, κ. Φέσσα, δεν πωλούνται, οπότε μην ανησυχείτε για τη δουλειά που θα είχε να κάνει ένας επίδοξος αγοραστής και φυσικά μην προβληματίζεστε για την μη λήψη δύσκολων διοικητικών αποφάσεων που θα μας καταστήσουν ανταγωνιστικούς. Αυτές οι δύσκολες αποφάσεις έχουν ήδη παρθεί από την παρούσα διοίκηση, και μολονότι έχουν το επικοινωνιακό τίμημά τους, έχουν ήδη φέρει τα αποτελέσματα που τόσο φοβάστε: η βιωσιμότητα και η ανταγωνιστικότητα των ΕΛΤΑ είναι κερδισμένη. Κατανοούμε την αναστάτωση σας κ. Φέσσα αλλά θα περιμέναμε μια πιο ψύχραιμη στάση στην αρχή της νέας σας θητείας ως προέδρου του ΣΕΒ».

 

Θεόδωρος Φέσσας: Τα ΕΛΤΑ δεν είναι βιώσιμη εταιρεία και με τη στάση τους επηρεάζουν αρνητικά την αγορά και πλήττουν τον ανταγωνισμό!

 

Αξίζει να σημειώσουμε πως αφορμή για την απάντηση των Ελληνικών Ταχυδρομείων στάθηκε η παραπάνω δήλωση του προέδρου ομίλου Quest. «Θυμίζουν την περίπτωση της πάλαι ποτέ κρατικής Ολυμπιακής Αεροπορίας, πλην όμως τα ελλείμματά τους είναι σχετικά μικρότερα», είχε τονίσει ο κ. Φέσσας. «Εμείς ως ACS θα θέλαμε να έχουμε απέναντί μας έναν σοβαρό ανταγωνιστή. Όποιος ενδεχομένως εξαγοράσει τα ΕΛΤΑ θα έχει πολλή δουλειά να κάνει και θα υποφέρει το πρώτο διάστημα.

 

Δεν ξέρω καθόλου αν είναι μια καλή κίνηση. Διαθέτει βέβαια ευρύτατο και εκτεταμένο δίκτυο καταστημάτων, υποδομές, γνωστό brand name κ.λπ. Από την άλλη πλευρά, όμως, πάσχει από έλλειψη δύσκολων διοικητικών αποφάσεων που θα την καταστήσουν ανταγωνιστική, σε μια αγορά που έχει μειωθεί κατά πολύ σε σχέση με το παρελθόν (από τα 450 στα 200 εκατ. ευρώ)», κατέληξε ο πρόεδρος της Quest Holdings.

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Στον ανταγωνισμό καθένας λέει για του άλλου τα στραβά .Αλληλογραφία ACS συστημένη για Κύπρο τα παρέλαβαν σε 10 μέρες ,ενώ είχαν πει 3 μέρες το αργότερο.Τάχα έφταιγαν τα εκεί ταχυδρομεία.Αποστολή συστημένων από εκεί ,κόλλησαν σε ΕΛΤΑ .Δεν έστειλαν ούτε χαρτί παραλαβής .Μάθαμε τα έστειλαν πίσω .
Link to comment
Share on other sites

Εμένα τώρα λέει

Εμενα λέει έξοδος από τελωνείο. Χωρίς να λέει κάτι για δασμούς

Αυτό σημαίνει ότι δε χρέωσε κάτι?

Link to comment
Share on other sites

Εμένα τώρα λέει

Εμενα λέει έξοδος από τελωνείο. Χωρίς να λέει κάτι για δασμούς

Αυτό σημαίνει ότι δε χρέωσε κάτι?

 

Σημαίνει αυτό που εννοεί, δηλαδή ότι έφυγε από το τελωνείο.

Το αν έχεις χρέωση ή όχι θα το μάθεις όταν πάρεις ειδοποιητήριο για να παραλάβεις και πας στο ταχυδρομείο.

Link to comment
Share on other sites

Κλείσαμε εβδομάδα χωρίς να ανοιχτεί ο σάκος. Πάντα όταν περιμένω κάτι που ανυπομονώ πάντα καθυστερεί.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Είχα πάνω απο χρόνο να γράψω στο συγκεκριμένο Thread αλλά μετά το σημερινό νομίζω είναι εύλογη η επιστροφή μου στη δράση.Μου έρχεται που λέτε μήνυμα απο τα ΕΛΤΑ της Πάτρας να πάω να παραλάβω ένα δέμα το οποίο περίμενα απο τους γονείς μου στη Μυτιλήνη.Πάω λοιπόν κι εγώ και ανακοινώνω στον υπάλληλο στο γκισέ ότι για ακόμη μια βδομάδα,κάποιος μου έχει στείλει πακέτο.Πάει λοιπόν στο πίσω μέρος εκεί που κρατάνε φυλακισμένα τα καλούδια και μετά απο ένα δεκάλεπτο μου φέρνει ένα κουτί λουσμένο με κάποιο υγρό και τυλιγμένο με την πασίγνωστη ζελατίνα "Πάλι σκατά τα κάναμε" των ΕΛΤΑ...Ο υπάλληλος αρχικά δεν ανέφερε κάτι αλλά επειδή κατάλαβα τι έγινε μόλις το πήρα έκανα ένα γρήγορο Inspect και βρήκα μέσα αυτό το χαρτί.Αφού το είδα και τρελάθηκα για την άγνοια του υπαλλήλου επιστρέφω στο γκισέ ρωτώντας τι είναι αυτό....Το μόνο που μου απάντησε ο υπάλληλος ήταν "Η το δικό σου ή κάποιο άλλο είχε μπύρα μέσα" και γελώντας συμπλήρωσε "Ε και στο βαφτίσανε"....Κάπου εκεί τρελάθηκα και άρχισα να τον ρωτάω τι θα γίνει αν το περιεχόμενο είναι και αυτό λουσμένο με μπύρα....Η απάντηση του φυσικά ήταν "Δεν ξέρω....άνοιξε το και βλέπουμε"....Όντας πακέτο απο τους γονείς μου ήξερα οτι δεν είχε μέσα πράγματα αξίας και πιθανότατα ήταν ταπεράκια,δεν ασχολήθηκα να ρωτήσω για αποζημιώσεις και τέτοια(αν και θα έπρεπε απλά για να φύγει το χαμόγελο απο το πρόσωπο του υπαλλήλου καθώς του έλεγα οτι πρέπει να συμπληρώσει μερικά έγγραφα :devil: :devil: :devil: ), οπότε και έφυγα....Περιττό να πώ οτι τα πράγματα μέσα έσταζαν μπύρα καθώς και ότι τέρμα τα ΕΛΤΑ για μένα,όσο και αν κοστίσει αυτό.Αυτή η περιπέτεια μου για σήμερα.... Edited by Tonyz21
Link to comment
Share on other sites

μου φέρνει ένα κουτί λουσμένο με κάποιο υγρό και τυλιγμένο με την πασίγνωστη ζελατίνα "Πάλι σκατά τα κάναμε" των ΕΛΤΑ...

 

:mad: - τι ιδιο και σε μενα την προηγουμενη εβδομαδα,μουσκεμα ολα μεσα (!) δεν μυριζε κατι αρα θα ηταν μαλλον νερο,ελυσα το αντικειμενο το σκουπισα και το περασα λαδι για να μην μου σκουριασει

Τι στο διατανο εμπαζε νερα το μεταφορικο μεσο ?

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

Τι γίνεται με την σελίδα των ΕΛΤΑ εντοπισμός πακέτου;από χθες προσπαθώ να μπω για ένα πακέτο που έχει κολλήσει από τις 22 Ιουνίου στο τελωνείο και δεν τα έχω καταφέρει...

 

 

Update....:λειτουργεί και πάλι...

Edited by conkara
Link to comment
Share on other sites

:rolleyes: - να λεμε και του στραβου το δικιο: υπαλληλος υπουργειου οικονομικων παει στο γκισε και αναζητα πακετο χωρις τον σωστο αριθμο συνοδευτικου,της ελειπαν τα 2 μπροστινα γραμματα

ματαια η υπαλληλος να προσπαθει να της εξηγησει,αυτη επεμενε πως αμα ψαξουν μπορουν να το βρουν (!)

και δωστου η υπαλληλος η καυμενη να της εξηγει μα η αλλη χαμπαρι,τελικα αποχωρησε απρακτη αφου ειχε καθυστερησει ποσο κοσμο πως "δεν εξυπηρετουν" και μιλαμε για υπαλληλο στο Υπ.Οικ γυρω στα 47-50χρ οχι για καμια νεαρη 18αρα που δεν ξερει

Ε,ρε τι πληρωνουμε με τους φορους μας...

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά μπορούν να το βρούν γιατί στο ταχυδρομείο τα αρχειοθετούν σύμφωνα με την οδό και όχι σύμφωνα με τον αριθμό παραστατικού.
Link to comment
Share on other sites

:rolleyes: - να λεμε και του στραβου το δικιο: υπαλληλος υπουργειου οικονομικων παει στο γκισε και αναζητα πακετο χωρις τον σωστο αριθμο συνοδευτικου,της ελειπαν τα 2 μπροστινα γραμματα

ματαια η υπαλληλος να προσπαθει να της εξηγησει,αυτη επεμενε πως αμα ψαξουν μπορουν να το βρουν (!)

και δωστου η υπαλληλος η καυμενη να της εξηγει μα η αλλη χαμπαρι,τελικα αποχωρησε απρακτη αφου ειχε καθυστερησει ποσο κοσμο πως "δεν εξυπηρετουν" και μιλαμε για υπαλληλο στο Υπ.Οικ γυρω στα 47-50χρ οχι για καμια νεαρη 18αρα που δεν ξερει

Ε,ρε τι πληρωνουμε με τους φορους μας...

 

Μια χαρά μπορούν να το βρουν όπως είπε και ο Βασίλειος, πριν κράξουμε κάποιον ας σκεφτούμε ποιος φταίει πραγματικά κι όχι ποιος θα θέλαμε να φταίει.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια κιε γω περιμενω εδω και 15 ημερες ενα ρολογακι απο aliexprees. Ο πωλητης το εστειλε με Singapure Post και ενω γραφει οτι εχει φτασει στην χώρα προορισμου εδω και 10 ημερες δεν εχει αλλαξει η κατασταση στο τρακιννγκ.
:ninja:ΟΖ...
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που παρατηρώ στο θέμα είναι ότι συνέχεια λέτε Ε Χριστούγεννα είναι θα αργήσει, ε πάσχα είναι ε καλοκαίρι είναι ε φθινόπωρο βρέχει που να βγουν οι καημένοι να πάρουν τους σάκους, δηλαδή για τα πάντα δικαιολογούνται.. :lol:

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που παρατηρώ στο θέμα είναι ότι συνέχεια λέτε Ε Χριστούγεννα είναι θα αργήσει, ε πάσχα είναι ε καλοκαίρι είναι ε φθινόπωρο βρέχει που να βγουν οι καημένοι να πάρουν τους σάκους, δηλαδή για τα πάντα δικαιολογούνται.. :lol:
Στην Ελλάδα όλα δικαιολογούνται.

Εδώ και χρόνια.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά μπορούν να το βρουν όπως είπε και ο Βασίλειος, πριν κράξουμε κάποιον ας σκεφτούμε ποιος φταίει πραγματικά κι όχι ποιος θα θέλαμε να φταίει.

 

:lol: - επειδη ΠΑΛΙ δεν καταλαβες η σποντα δεν ηταν για την υπαλληλο του ταχυδρομειου αλλα για την υπαλληλου του Υπ.Οικ που εν ετη 2018 δεν ξερει πως λειτουργουν τα συστημενα αρα καλα εκανα

οσον αφορα το οτι μπορουν να το βρουν ναι αλλα αυτο απαιτει χρονο που δεν υπαρχει παντα,για σκεψου τι θα γινοταν με τους υπολοιπους στην ουρα εαν ελειπε αλλα και γενικα με τους λιγους υπαλληλους που εχουν καποιος να ασχολουνταν με τον "σορο" τοση ωρα,θυμιζω πως τα εισερχομενα δεν ειναι στον υπολογιστη περασμενα αλλα χειρογραφα (εκ πειρας μιλαω) με οτι αυτο συνεπαγεται σε καθυστερηση

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

:lol: - επειδη ΠΑΛΙ δεν καταλαβες η σποντα δεν ηταν για την υπαλληλο του ταχυδρομειου αλλα για την υπαλληλου του Υπ.Οικ που εν ετη 2018 δεν ξερει πως λειτουργουν τα συστημενα αρα καλα εκανα

οσον αφορα το οτι μπορουν να το βρουν ναι αλλα αυτο απαιτει χρονο που δεν υπαρχει παντα,για σκεψου τι θα γινοταν με τους υπολοιπους στην ουρα εαν ελειπε αλλα και γενικα με τους λιγους υπαλληλους που εχουν καποιος να ασχολουνταν με τον "σορο" τοση ωρα,θυμιζω πως τα εισερχομενα δεν ειναι στον υπολογιστη περασμενα αλλα χειρογραφα (εκ πειρας μιλαω) με οτι αυτο συνεπαγεται σε καθυστερηση

 

Μια χαρά κατάλαβα ότι η σπόντα ήταν για την υπάλληλο του υπ.οικ η οποία στη προκειμένη κατάσταση ήταν μια απλή πολίτης οπότε δε βλέπω καν τον λόγο να το αναφέρεις ( καταλαβαίνω γιατί το κάνεις αλλά και πάλι είναι ανούσιο ) . Το ότι κάτι παίρνει παραπάνω χρόνο δε το κάνει αδύνατο για να απαντάει ότι δε μπορεί να το βρει έτσι η υπάλληλος. Αυτό είναι μέρος της δουλειάς της και αντί να κάθετε να σε καθυστερεί εσένα και όλους τους άλλους εξηγώντας στην άλλη ότι δε γίνεται, θα μπορούσε άνετα να είχε αρχίσει να το ψάχνει για να γλυτώσει χρόνο.

Εξίσου μιας και έχεις πείρα όπως λες, τα συστημένα με τα μη συστημένα είναι διαφορετικά κατοχυρωμένα ( 1 ευκολία ), η τοποθεσία που αφήνουν τα σημερινά με τα χθεσίνα κτλπ είναι διαφορετική ( 2η ευκολία ) οπότε και χειρόγραφα αν ρωτούσε π.χ αν γνωρίζει πότε έφτασε θα έψαχνε πολύ λιγότερα.

Όπως και γίνεται στα μη συστημένα και ψάχνουν με βάση την ημερομηνία που έφτασε το πακετάκι στις χειρόγραφες κατοχυρώσεις.

Link to comment
Share on other sites

Δέμα απλό από Ιταλία, απλή αποστολή, στις 25.06 ακόμα δεν έχει φτάσει.

Το μόνο που με ανησυχεί, είναι ότι δεν αναγράφει την περιοχή στο φάκελο αποστολής. Υπάρχει πόλη, χώρα, οδός και ΤΚ αλλά όχι η περιοχή, ξέρει κανείς αν παίζει ρόλο αυτό στην καθυστέρηση;

Link to comment
Share on other sites

Καθόλου δεν παίζει ρόλο η περιοχή , εκτός αν υπάρχουν δύο οδοί με το ίδιο όνομα στο ίδιο Τ.Κ.

Στην περίπτωση μου στην Νέα μάκρη 19005 υπάρχουν 3 οδοί με το ίδιο όνομα οπότε απαιτείται η αναγραφή και της περιοχής.

Δες και εδώ. http://www.elta.gr/Portals/0/pdf/TK_12.pdf

Link to comment
Share on other sites

Καθόλου δεν παίζει ρόλο η περιοχή , εκτός αν υπάρχουν δύο οδοί με το ίδιο όνομα στο ίδιο Τ.Κ.

Στην περίπτωση μου στην Νέα μάκρη 19005 υπάρχουν 3 οδοί με το ίδιο όνομα οπότε απαιτείται η αναγραφή και της περιοχής.

Δες και εδώ. http://www.elta.gr/Portals/0/pdf/TK_12.pdf

 

ευτυχώς δεν υπάρχει ίδια οδός στον ίδιο ΤΚ.

Οπότε η καθυστέρηση είναι "λόγω καλοκαιριού"

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...