Jump to content

ΕΛ.ΤΑ. Αποστολές, καθυστερήσεις, παράπονα


vpdank
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αύριο γράφω το τελευταίο μάθημα για την σχολική μου ζωή και βγαίνουν τα μόρια των πανελληνιων :p μετά τις 12 θα πάω

Όχι δεν θα την ξεχάσω!

Ευχαριστώ πολυυ

Καλή επιτυχία και καλά αποτελέσματα! Και πήγαινε πέσε ύπνο :cool:

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Παιδια σημερα εγινε θαυμα!!Για πρωτη φορα ο ταχυδρομος μου εφερε δεμα στο σπιτι και δεν μου αφησε σημειωμα!!ενα μεγαλο μπραβο λοιπον στα ελτα!Τελος παντων,παρελαβα το δεμα,ολα καλα.....Ηταν ενα κινητο απο κινα με NL Post....αυτο που μου φανηκε περιεργο ειναι οτι ειχε πανω το πακετο ενα κιτρινο αυτοκολλητακι που ελεγε "Goods not fulfilling the conditions laid down in Articles 28 and 29 of the Treaty on the functioning of the European Union".....ψαχνοντας λιγο στο γκουγκλ διαβασα οτι εχει να κανει με το γεγονος οτι δεν προερχεται απο ευρωπη παρολο που σταλθηκε με ταχυδρομειο ολλανδιας αλλα δεν καταλαβα λεπτομερειες.....επισης,εχω παρει στο παρελθον με ταχυδρομείο σουηδιας αλλα δεν ειχα πανω τετοιο αυτοκολλητακι......Μπορει κανεις να μου λυσει την απορια;
Link to comment
Share on other sites

Παιδια σημερα εγινε θαυμα!!Για πρωτη φορα ο ταχυδρομος μου εφερε δεμα στο σπιτι και δεν μου αφησε σημειωμα!!ενα μεγαλο μπραβο λοιπον στα ελτα!Τελος παντων,παρελαβα το δεμα,ολα καλα.....Ηταν ενα κινητο απο κινα με NL Post....αυτο που μου φανηκε περιεργο ειναι οτι ειχε πανω το πακετο ενα κιτρινο αυτοκολλητακι που ελεγε "Goods not fulfilling the conditions laid down in Articles 28 and 29 of the Treaty on the functioning of the European Union".....ψαχνοντας λιγο στο γκουγκλ διαβασα οτι εχει να κανει με το γεγονος οτι δεν προερχεται απο ευρωπη παρολο που σταλθηκε με ταχυδρομειο ολλανδιας αλλα δεν καταλαβα λεπτομερειες.....επισης,εχω παρει στο παρελθον με ταχυδρομείο σουηδιας αλλα δεν ειχα πανω τετοιο αυτοκολλητακι......Μπορει κανεις να μου λυσει την απορια;

 

Στην Ολλανδία πως έφτασε;;)

Link to comment
Share on other sites

:blink: - δεματακι απο Μαλαισια με tracking number SYLGZ********

το Trackitonline.ru δειχνει πως:

14.06.2016 17:25

Import (Item arrived at country of destination)

Greece Athens

 

αλλα ακομη 21 σημερα και ο ταχυδρομος τιποτα, απο ΕλΤα μεσω site δεν βγαζει φυσικα ακρη επειδη δεν αναγνωριζει κατι τετοια (!)

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

:blink: - δεματακι απο Μαλαισια με tracking number SYLGZ********

το Trackitonline.ru δειχνει πως:

14.06.2016 17:25

Import (Item arrived at country of destination)

Greece Athens

 

αλλα ακομη 21 σημερα και ο ταχυδρομος τιποτα, απο ΕλΤα μεσω site δεν βγαζει φυσικα ακρη επειδη δεν αναγνωριζει κατι τετοια (!)

Στην Ελλαδα τωρα ερχετε σαν απλο και οχι σαν συστημενο και περνει 10-25 μερες...

Link to comment
Share on other sites

:rolleyes: - ειχα ξαναπαρει απο αυτο το μαγαζι, ο ταχυδρομος ειχε αφησει ειδοποιηση να παω να το παρω απο το ταχυρομειο αλλα δεν ειχε επανω γραμμενο tracking number, εφαγα και το σχετικο στησιμο

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

:rolleyes: - ειχα ξαναπαρει απο αυτο το μαγαζι, ο ταχυδρομος ειχε αφησει ειδοποιηση να παω να το παρω απο το ταχυρομειο αλλα δεν ειχε επανω γραμμενο tracking number, εφαγα και το σχετικο στησιμο

 

Ειδοποίηση αφήνουν και στα απλά, χωρίς tracking είναι απλό και μετά τις 1-2 το μεσημέρι αφού σου αφήσει την ειδοποίηση είναι σχετικά σίγουρα στο κεντρικό κατάστημα της περιοχής σου. ( το απλό )

Link to comment
Share on other sites

Έτυχε μηπως να παραλάβει καποιος κάτι που είχε παραγγείλει και σταλθηκε με την "αμαρτωλή" παρτίδα του SG post;
Ericsson GA 628, Ericsson GH 688, Samsung SGH 600, Panasonic GD30, Nokia 8210, Panasonic GD87, Sony Ericsson P800, Siemens CX 65, Sony Ericsson K750i, Motorola V360v, Qtek S110, Samsung ZV30, Nokia N73, LG KS20, Vodafone 541, Samsung Omnia 16GB, HTC Desire, SE Xperia Neo V, HTC Sensation, LG 4X HD, Coolpad F1, Ecoo E04 Plus, Samsung Note 4, Samsung Galaxy S7 Edge, Samsung Note 9 (512/8)
Link to comment
Share on other sites

Έτυχε μηπως να παραλάβει καποιος κάτι που είχε παραγγείλει και σταλθηκε με την "αμαρτωλή" παρτίδα του SG post;

 

αν εννοεις απο εκεινη την παρτιδα που ηρθε ελλαδα τελη μαρτιου....οχι....ακομη οχι.... τι να απεγινε εκεινη η παρτιδα αραγε.....

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτησω κατι, επειδη εχω βαρεθει να περιμενω μ'αυτα τα ελτα, ειναι δυο παραγγελιες απο κινα με tracking number. Η μια περασε τελωνειο την Δευτερα και πηρα σημερα τελικα ειδοποιητηριο, η αλλη σημερα εκλεισε απο κδ αττικης. Αποτι ειδα απτην σημερινη πρωτα παει στο μδ π.φαληρου και μετα ερχεται ειδοποιητηριο να το παραλαβω απο το ταχυδρομιο κοντα στο σπιτι μου την επομενη μερα. Επειδη το ιδιο θα γινει και με την αλλη οποτε απο Δευτερα θα μπορω να παω να το παρω, υπαρχει περιπτωση να μπορω να το παραλαβω απο Π.Φαληρο αυριο πριν ερθει ειδοποιητηριο?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτησω κατι, επειδη εχω βαρεθει να περιμενω μ'αυτα τα ελτα, ειναι δυο παραγγελιες απο κινα με tracking number. Η μια περασε τελωνειο την Δευτερα και πηρα σημερα τελικα ειδοποιητηριο, η αλλη σημερα εκλεισε απο κδ αττικης. Αποτι ειδα απτην σημερινη πρωτα παει στο μδ π.φαληρου και μετα ερχεται ειδοποιητηριο να το παραλαβω απο το ταχυδρομιο κοντα στο σπιτι μου την επομενη μερα. Επειδη το ιδιο θα γινει και με την αλλη οποτε απο Δευτερα θα μπορω να παω να το παρω, υπαρχει περιπτωση να μπορω να το παραλαβω απο Π.Φαληρο αυριο πριν ερθει ειδοποιητηριο?

Έχω παραλάβει από μδ και εγώ αλλά με ειδοποιητηριο. Νομίζω θα σου το δώσουν.

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

και μετά τις 1-2 το μεσημέρι αφού σου αφήσει την ειδοποίηση είναι σχετικά σίγουρα στο κεντρικό κατάστημα της περιοχής σου. ( το απλό )

 

:cool: - καποτε εαν ησουν γνωστος αμα πηγαινες εκει που ξεκινουν οι ταχυδρομοι (κατα τις 1 γυρνανε στην βαση τους) και ηταν φακελος ή μικρο κουτακι στο εδιναν πριν φυγει για το υποκαταστημα αλλα τωρα τελευτραια το εκοψαν, γλυτωνες χρονο ετσι και δεν ειχε γραφειοκρατια

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω κανει μια παραγγελία από το vickmall από την αποθήκη που έχει στην Ελλάδα. Μου έστειλε ένα track number που αρχίζει από PS.......... GR. Αυτό τώρα είναι απλά συστημένο δέμα με ελτα η ελτα courier. ?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω κανει μια παραγγελία από το vickmall από την αποθήκη που έχει στην Ελλάδα. Μου έστειλε ένα track number που αρχίζει από PS.......... GR. Αυτό τώρα είναι απλά συστημένο δέμα με ελτα η ελτα courier. ?

ΕΛΤΑ κούριερ.

Link to comment
Share on other sites

Εχει κανεις tracking απο gearbest που τελειωνει σε CZ ? ειναι γρηγορο ρε παιδια?
With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Έχει καμιά σχέση το ερώτημα σου με τα ΕΛΤΑ;

Απο ΕΛΤΑ δεν θα παραλάβει;

Ericsson GA 628, Ericsson GH 688, Samsung SGH 600, Panasonic GD30, Nokia 8210, Panasonic GD87, Sony Ericsson P800, Siemens CX 65, Sony Ericsson K750i, Motorola V360v, Qtek S110, Samsung ZV30, Nokia N73, LG KS20, Vodafone 541, Samsung Omnia 16GB, HTC Desire, SE Xperia Neo V, HTC Sensation, LG 4X HD, Coolpad F1, Ecoo E04 Plus, Samsung Note 4, Samsung Galaxy S7 Edge, Samsung Note 9 (512/8)
Link to comment
Share on other sites

Εχει κανεις tracking απο gearbest που τελειωνει σε CZ ? ειναι γρηγορο ρε παιδια?

 

εδώ ρώτα http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4945645

Ωστόσο η ερώτησή σου δεν έχει κάποιο νόημα. Οτιδήποτε έρχεται εκτός Ελλάδας, μπορει να κανει απο 10 μέρες μέχρι και 2 μήνες

Link to comment
Share on other sites

:confused: - ηρθε ειδοποιηση για το δεματακι απο Μαλαισια, Smart Post ειχε τικαρει ο ταχυδρομος και φυσικα δεν ειχε tracking number, απο χτες παρασκευη μπορουσα να παω να το παρω αλλα σκεφτηκα να παω σημερα που πιστευα δεν θα ειχε κοσμο μα ισχυσε η παροιμια "Κίνησε ο Εβραίος να πάει στο παζάρι κι ήτανε ημέρα Σάββατο" σε μενα, δυστυχως το υποκαταστημα ηταν κλειστο με ειδοποιηση απο εξω πως δεν θα ανοιξει ξανα σαββατο με αποφαση λεει της διοικησης.

 

Το περιεργο ειναι πως στην Google αναζητηση βγαζει για το συγκεκριμενο καταστημα:

Ώρες:

Σάββατο 7:39π.μ.–2:30μ.μ.

Κυριακή Κλειστά

Δευτέρα 7:30–8:30π.μ.

Τρίτη 7:30–8:30π.μ.

Τετάρτη 7:30–8:30π.μ.

Πέμπτη 7:30–8:30π.μ.

Παρασκευή 7:30–8:30π.μ.

 

ενω στην λιστα των Ελτα παλι δειχνει πως ειναι ανοιχτα σαββατο:

http://www.elta.gr/Portals/0/pdf/%CE%9D%CE%95%CE%91%20%CE%A9%CE%A1%CE%91%CE%A1%CE%99%CE%91%20%CE%9A%CE%91%CE%A4%CE%91%CE%A3%CE%A4%CE%97%CE%9C%CE%91%CE%A4%CE%A9%CE%9D%20%CE%95%CE%9B%CE%9B%CE%97%CE%9D%CE%99%CE%9A%CE%9F_%CE%94%CE%95%CE%9A%202014.pdf

 

ή καποιοι δεν ενημερωνουν σωστα το site τους και ταλαιπωρειται αδικα ο κοσμος ή για το συγκεκριμενο ισχυει καποιο καθεστως διαφορετικο ισως λογω εκτακτων αδειων-διευθυντη αυτου (!)

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

Πουθενά σε αυτήν την λίστα δεν είδα το κατάστημα Χαλκίδας

Άρα ή το ενημέρωσαν ή δεν ενημέρωσες ακόμα το προφίλ σου.

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Έχει καμιά σχέση το ερώτημα σου με τα ΕΛΤΑ;

 

Σαφεστατα κ εχει, αν εχει καποιος εμπειρια με tracking απο CZ (czech post), οπως πχ με τα δεματα που καποιες φορες παραδιδονται μεσω gls γερμανιας την οποια μεταφερει η acs στην ελλαδα, ή αν θα παραδωσουν τα ΕΛΤΑ τελικα, και η ερωτηση μου τιθεται εδω διοτι στο συστημα των ελτα δεν το εντοπιζει το tracking ακομη μετα απο μερες, καποιες φορες συμβαινει αυτο οταν μπλεκονται οι carrier. Απο την αλλη παλι αν υπαρχει νημα στο forum που ειναι πιο σχετικο με την ερωτηση μου παρακαλω να μου γινει υποδειξη.

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...