Jump to content

Τα Πάντα για την τεχνολογία,και τους παρόχους Voip


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

]

 

το csipsimple ήταν προβληματική εφαρμογή το 2013 οπου και εγκαταλήφθηκε από το δημιουργό του

μετα από 7 χρόνια εγκατάλειψης αποκλειεται να έγινε καλύτερο.

 

Συμφωνώ αλλά σε μερικές συσκευές παίζει άψογα και με τους 726 727 με άριστη ποιότητα. Άλλωστε δεν χρειάζονται πολλά πολλά για να παίξει ένα βοιπ.

Δεν το συστήνω αλλά αν κάποιος δεν μπορεί να ρυθμίσει κάτι, μία δοκιμή δεν κάνει κακό

Φωτογραφίες από αντροιντ 9 σε σαμσουνγκ Μ20 που λειτουργεί άψογα.

Σε ένα Huawei Ρ9 κρασάρει.3d833f64bf66499782ab5dbbedcd67f7.jpgb525d0ba2ac25caefbfb9db5c9ddd62a.jpg4e54c33de70b6b76d6fa077d4fcf0076.jpg8d04959384aebff7573448b7f3f5e7b7.jpg

Edited by pavlitakis1
Link to comment
Share on other sites

Βρήκα και αυτό: https://easycall.gr/voip/

 

Δεν το έχω μελετήσει ακόμη σε σχέση με το Omnivoice.

Παίζει η συνδρομή του να είναι δωρεάν;

Link to comment
Share on other sites

διόρθωσε τις επαφές στο τηλεφωνό σου προσθέτωντας στους αριθμούς τηλεφωνων το διεθνές πρόθεμα της χώρας +30 ή 0030

με προσθήκη διενούς προθέματος (χρησιμοποιώ το 0030) δεν έχω κανενα πρόβλημα σε acrobits, bria και grandstream wave.

 

Σωστος

Το δοκίμασα και έχει κανονικά αναγνώριση που φαίνεται το όνομα

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Για όποιον θέλει να δοκιμάσει και τις εφαρμογές της acrobits στον σύνδεσμο έχω ανεβάσει και τις 2 (acrobits softphone, groundwire). Διάφορες δεν είδα μεταξύ τους. Το ui είναι το ίδιο. Έχει και αυτόματη ηχογράφηση κλήσης. Μόνο στην acrobits τον g.722 τον έχει κλειδωμένο. Εγώ κράτησα την groundwire γιατί βρήκα την τελευταία έκδοση (5.2.22) ενώ στην acrobits βρήκα την προηγούμενη (5.2.12)

https://mega.nz/folder/2lRmEKCD#O_MQ3C964L-lHTZyvwka8g

 

Τα codec που έχει η εφαρμογή:

Screenshot-20200406-122703-01.jpg

Link to comment
Share on other sites

Η omnivoice σήμερα είναι πεσμένη. Το ψάχνουν.

 

Στάλθηκε από το EVR-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα και αυτό: https://easycall.gr/voip/

 

Δεν το έχω μελετήσει ακόμη σε σχέση με το Omnivoice.

Παίζει η συνδρομή του να είναι δωρεάν;

 

Η συνδρομή του, είναι 2,5€ το μήνα => 2,5*12=30€ το χρόνο

https://easycall.gr/billing/cart.php?gid=2

Αριθμός δωρεάν εξυπηρέτησης Wind: 13700

Καταγγελία σύμβασης κι επιστροφή εναπομείναντος υπολοίπου καρτοκινητού: https://www.eett.gr/opencms/opencms/EETT/Consumer/Electronics/about_Regulation.html

Link to comment
Share on other sites

Επανήλθε η omnivoice

 

Στάλθηκε από το EVR-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Η συνδρομή του, είναι 2,5€ το μήνα => 2,5*12=30€ το χρόνο

 

https://easycall.gr/billing/cart.php?gid=2

Η omnivoice είναι στα 10 ευρώ τον χρόνο πλέον 5 ευρώ το εξάμηνο. Πριν λίγο καιρό ήταν 6 ευρώ τον χρόνο.

 

Το καλό με την omnivoice παρότι είναι μικρή εταιρία έχουν άμεση απόκριση στην υποστήριξη.

 

Στάλθηκε από το EVR-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Η συνδρομή του, είναι 2,5€ το μήνα => 2,5*12=30€ το χρόνο

https://easycall.gr/billing/cart.php?gid=2

Είναι 2 ευρώ τον μήνα αν πληρωσεις 12 μηνες. δηλαδή 24 ευρώ.

Αλλά σου δίνει και 1 ευρώ τον μήνα χρόνο δωρεάν κλήσεων.

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα την πρότεινα. Σε αλλο φορουμ τα λέγαμε πριν χρόνια. Ελπίζω βέβαια να βελτιώθηκαν αλλά θα ημουν πολύ επιφυλακτικός Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Η omnivoice σήμερα είναι πεσμένη. Το ψάχνουν.

 

Στάλθηκε από το EVR-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εγώ πάντως σήμερα έχω δεχτεί περίπου 10 κλήσεις μέσω της Omnivoice από το πρωί χωρίς πρόβλημα. Η τελευταία πριν 5 λεπτά.

Link to comment
Share on other sites

Το καλό με την omnivoice παρότι είναι μικρή εταιρία έχουν άμεση απόκριση στην υποστήριξη.

Έτσι ακριβώς. Πριν 3 σελίδες έγραψα αυτό

............Λύση βρήκα.

Επικοινώνησα με το chat της Omnivoice μέσα από την σελίδα τους, και το 1ο που έχω να πω είναι πως η εξυπηρέτηση ήταν κάτι παραπάνω από άψογη. Μου απαντούσαν δύο τρία άτομα σχεδόν αμέσως. Προσπαθώ να θυμηθώ παρόμοιες περιπτώσεις και δυσκολεύομαι να θυμηθώ τόσο καλή εξυπηρέτηση και τόσο άμεσα. Τους βγάζω το καπέλο και σίγουρα θα παραμείνω πελάτης τους έστω και μόνο για αυτό τον λόγο............

Edited by MAN0l0
Link to comment
Share on other sites

Έτσι ακριβώς. Πριν 3 σελίδες έγραψα αυτό

 

Λύση βρήκα.

 

Επικοινώνησα με το chat της Omnivoice μέσα από την σελίδα τους, και το 1ο που έχω να πω είναι πως η εξυπηρέτηση ήταν κάτι παραπάνω από άψογη. Μου απαντούσαν δύο τρία άτομα σχεδόν αμέσως. Προσπαθώ να θυμηθώ παρόμοιες περιπτώσεις και δυσκολεύομαι να θυμηθώ τόσο καλή εξυπηρέτηση και τόσο άμεσα. Τους βγάζω το καπέλο και σίγουρα θα παραμείνω πελάτης τους έστω και μόνο για αυτό τον λόγο

Πάντα όταν τους παίρνω τηλέφωνο απαντούν αμέσως. Σήμερα που κάλεσα μου είπαν για το πρόβλημα και το έφτιαξαν αμέσως. Μου είπε ότι πλέον να βάζουμε sip.omnivoice.eu και όχι sip1, sip 2 κλπ

 

Στάλθηκε από το EVR-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 42 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγώ πάντως σήμερα έχω δεχτεί περίπου 10 κλήσεις μέσω της Omnivoice από το πρωί χωρίς πρόβλημα. Η τελευταία πριν 5 λεπτά.
Εμένα ήταν πεσμένα και τα τρία νούμερα που έχω για εισερχόμενες.

 

Στάλθηκε από το EVR-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω βάλει sipgr.Omnivoice.eu

Αυτό μου είχαν προτείνει πριν μέρες στο τσατ και σήμερα δεν είχα θέμα.

Ότι λειτουργεί στον καθένα. :)

Edited by MAN0l0
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω βάλει sipgr.Omnivoice.eu

Αυτό μου είχαν προτείνει πριν μέρες στο τσατ και σήμερα δεν είχα θέμα.

Ότι λειτουργεί στον καθένα. :)

Αν μου κάνει πάλι πρόβλημα θα βάλω αυτό.

 

Στάλθηκε από το EVR-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Φίλε κανε ότι θέλεις, απλώς το λεπτό στην calling credit κοστίζει 0,007€ με φόρους σε κινητά και 0,006€ σε σταθερά, οπότε 13/0,007=1,857.1428571 λεπτά σε κινητά και κάτι παραπάνω για σταθερά.

Είπα1600 σε προηγούμενο post γιατί όλο και κάποιά λεπτά θα χαθούνε από λάθη.

 

Η ποιότητα είναι άψογη με πολλούς τρόπους, ακόμα και χωρίς ίντερνετ.

 

Δεν απαντάω σε σένα βασικά αλλά σε αυτούς που διαβάζουν, για να μην υπάρχουν παρεξηγήσεις για το κόστος του νοιρ.

Δεν πουλάω τίποτα.

 

Επανήλθα διότι διάβασα καλύτερα αυτά που γράψατε και κατάλαβα ότι κάνω λάθος.

Δε συμφέρει να πληρώνω πακέτα στην Intertelecom.

Έκανα ένα λογαριασμό και στην calling credit γιατί μέχρι τώρα χρησιμοποιούσα discount calling και όντως βγαίνουν τα λεπτά που αναφέρθηκαν. Εγώ υπολόγιζα με τιμές discount calling που είναι ακριβότερη, γι αυτό μου βγαίναν λιγότερα.

 

Οπότε οι κλήσεις θα γίνονται μέσω calling credit /discount calling.

Θα πάρω κι ένα νούμερο απλά για εισερχόμενες και μόνο (omnivoice ή intertelecom). τελειώσαμε με αυτό/

 

Άλλες απορίες. Μέχρι τώρα χρησιμοποιούσα το mobilevoip. Διάβασα εδώ για το grandstream και έβαλα να το δοκιμάσω. πολλές επιλογές βλέπω, μου φαίνεται καλό. Στους codecs όμως τι επιλέγω; έχει προεπιλεγμένους PCMU και PCMA. δεν έχω καταλάβει τι γίνεται. πρέπει και ο πάροχος να υποστηρίζει αυτό που θα επιλέξω; Τι να βάλω; ο OPUS νομίζω είναι πολύ καλός αλλά αποδίδει εδώ;

Βλέπω έχει επιλογή για βιντεοκλήση. Μπορώ να κάνω βιντεοκλήση και αν ναι, με ποιους; Από τι εξαρτάται;

 

Επίσης το κινητό μου έχει και επιλογή για sip accounts. έβαλα έτσι το account που έφτιαξα στην calling credit κι έτσι καλώ χωρίς χρήση κάποιας εφαρμογής. Με βολεύει αυτό αλλά είναι καλή κίνηση διότι δε βλέπω να έχει καν επιλογές για codecs. Με δοκιμή που έκανα μια χαρά ακούγοταν πάντως. Να το κρατήσω να καλώ έτσι; έχει κάποιο μειονέκτημα αυτή η επιλογή έναντι των εφαρμογών που αναφέρθηκαν;

 

Επίσης η betamax επιτρέπει πολλαπλή χρήση των ίδιων λογαριασμών, από διαφορετικές συσκευές.

Αυτό είναι κάτι που το σκεφτόμουν. Δηλαδή μπορώ να περάσω το ίδιο account σε 2 διαφορετικές συσκευές (κινητά) και να κάνω κλήσεις και από τα 2 την ίδια ακριβώς στιγμή;

Link to comment
Share on other sites

Επανήλθα διότι διάβασα καλύτερα αυτά που γράψατε και κατάλαβα ότι κάνω λάθος.

 

Δε συμφέρει να πληρώνω πακέτα στην Intertelecom.

 

Έκανα ένα λογαριασμό και στην calling credit γιατί μέχρι τώρα χρησιμοποιούσα discount calling και όντως βγαίνουν τα λεπτά που αναφέρθηκαν. Εγώ υπολόγιζα με τιμές discount calling που είναι ακριβότερη, γι αυτό μου βγαίναν λιγότερα.

 

 

 

Οπότε οι κλήσεις θα γίνονται μέσω calling credit /discount calling.

 

Θα πάρω κι ένα νούμερο απλά για εισερχόμενες και μόνο (omnivoice ή intertelecom). τελειώσαμε με αυτό/

 

 

 

Άλλες απορίες. Μέχρι τώρα χρησιμοποιούσα το mobilevoip. Διάβασα εδώ για το grandstream και έβαλα να το δοκιμάσω. πολλές επιλογές βλέπω, μου φαίνεται καλό. Στους codecs όμως τι επιλέγω; έχει προεπιλεγμένους PCMU και PCMA. δεν έχω καταλάβει τι γίνεται. πρέπει και ο πάροχος να υποστηρίζει αυτό που θα επιλέξω; Τι να βάλω; ο OPUS νομίζω είναι πολύ καλός αλλά αποδίδει εδώ;

 

Βλέπω έχει επιλογή για βιντεοκλήση. Μπορώ να κάνω βιντεοκλήση και αν ναι, με ποιους; Από τι εξαρτάται;

 

 

 

Επίσης το κινητό μου έχει και επιλογή για sip accounts. έβαλα έτσι το account που έφτιαξα στην calling credit κι έτσι καλώ χωρίς χρήση κάποιας εφαρμογής. Με βολεύει αυτό αλλά είναι καλή κίνηση διότι δε βλέπω να έχει καν επιλογές για codecs. Με δοκιμή που έκανα μια χαρά ακούγοταν πάντως. Να το κρατήσω να καλώ έτσι; έχει κάποιο μειονέκτημα αυτή η επιλογή έναντι των εφαρμογών που αναφέρθηκαν;

 

 

 

 

 

Αυτό είναι κάτι που το σκεφτόμουν. Δηλαδή μπορώ να περάσω το ίδιο account σε 2 διαφορετικές συσκευές (κινητά) και να κάνω κλήσεις και από τα 2 την ίδια ακριβώς στιγμή;

 

Θα πας στο site της Omni voice και θα επιλέξεις 1-2 codecs 7χχ με μια σειρά.

Κατόπιν θα μπεις στην εφαρμογή του Gran stream ή ζοιπερ κλπ, και θα βάλεις τους ίδιους κωδικοποιητές με την ίδια σειρά.

Τέλος από αυτό.

Ο σίπ κολερ του κινητού σου διαλέγει αυτόματα τον αποκωδικοποιητή που προτείνει ο σέρβερ ανάλογα με την ποιότητα του δικτύου.

 

Επίσης μπορείς να κάνεις εκτροπή των εισερχομένων στους πέντε πενταψήφιους που σου δίνει η Omni voice.

 

Επίσης το λογαριασμό σου στην callingcredit και γενικά στους κλώνους της betamax μπορείς να τους χρησιμοποιείς ταυτόχρονα σε έξι κινητά που έχω δοκιμάσει εγώ.

 

Με βιντεοκλήσεις μην ασχολείσαι υπάρχουνε αντίστοιχες καλές εφαρμογές με καλύτερη το WhatsApp σε δεδομένα.

Για κανονική βίντεο κλήση μέσω κινητής δεν θα μπορέσει να τη δεχτεί ο καλούμενος εάν δεν υποστηρίζει το τηλέφωνο του βιντεοκλήσεις.

Edited by pavlitakis1
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

Καλά για βιντεοκλήσεις από περιέργεια ρώτησα. Εξάλλου έχουμε το Viber.

 

Επικοινώνησα με calling credit και μου είπαν ότι μπορώ να χρησιμοποιήσω τον αριθμό και σε άλλη συσκευή και να κάνω κλήσεις την ίδια στιγμή αλλά με αυξημένη χρέωση.

(......the second call will be charged at the higher default rate.)

 

Αφού ο sip caller του κινητού επιλέγει αυτόματα ανάλογα την ποιότητα σύνδεσης ίσως τον χρησιμοποιήσω. Θα κάνω μερικές δοκιμές και θα κρίνω.

 

Οπότε θα πάρω ένα νούμερο να το στήσω όλο αυτό και εδώ είμαστε πάλι... Δεν έχω πιάσει αυτό με τα 5ψηφια στην Omni τι είναι, αλλά θα το μάθω

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχουμε κάποια εικόνα για το ποια τηλέφωνα / εταιρείες, έχουν ενσωματώσει την υπηρεσία SIP στον default dialer τους;

 

Στάλθηκε από το EVR-AL00 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επίσης μπορείς να κάνεις εκτροπή των εισερχομένων στους πέντε πενταψήφιους που σου δίνει η Omni voice.

 

Μήπως έχουμε κάποια εικόνα για το ποια τηλέφωνα / εταιρείες, έχουν ενσωματώσει την υπηρεσία SIP στον default dialer τους;

 

Εντάξει με όλα τελικά, πήρα αριθμό από omnivoice και ενεργοποιήθηκε άμεσα. όλα καλά.

αυτό με τους 5ψήφιους δε κατάλαβα τι είναι.

 

δε θα χρησιμοποιήσω κάποια εφαρμογή τελικά αλλά τον default του κινητού (xiaomi mi a3). Αυτό που με προβληματίζει είναι πόση μπαταρία καταναλώνει αν επιλέξω να δέχομαι εισερχόμενες. Το χρειάζομαι ώστε να δέχομαι συνέχεια κλήσεις στο voip account. Δε θέλω να κάνω εκτροπή.

Στις ρυθμίσεις του κινητού λέει ότι καταναλώνει μπαταρία. Το έχει δοκιμάσει κανείς να μας πει αν είδε διαφορά;

 

Οπότε έχω φτιάξει 2 λογαριασμούς sip στο κινητό, έναν για την Omnivoice ώστε να δέχομαι εισερχόμενες κι έναν σε calling credit για τις εξερχόμενες

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίζεται το Omnivoice στο Zoiper για εισερχόμενες κλήσεις;

 

Edit : Εντάξει τις έκανα.

Τώρα για να δέχομαι κλήσεις στον αριθμό της Omnivoice πρέπει να επιλέξω τον λογαριασμό της και όταν θέλω εξερχόμενες να τον αλλάζω με της CallingCredit?

 

Επίσης δεν έχω καταλάβει και ποιος είναι ο αριθμός μου για να με καλούνε. Έχω έναν 6ψήφιο μόνο ο οποίος όμως δεν λειτουργεί για αριθμός εισερχόμενης κλήσης. Δεν έχω αριθμό; Θέλει άλλη διαδικασία;

 

Στάλθηκε από το EVR-AL00 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

a2e05844b684c889130b02d4ae4aeefc.jpg

Edited by MeddlingMageGR
Link to comment
Share on other sites

πάντως σε μερικά κινητά είναι παλούκι. Δοκίμασα σε 5 διαφορετικά και μόνο σε 1 είναι βολικό.

Στο xiaomi (mi a3) πατάω να κάνω κλήση και μου βγάζει και τις 4 επιλογές. τις 2 sim (είναι δίκαρτο) και τους 2 λογαριασμούς sip.

Στα υπόλοιπα δε μπόρεσα να το πετύχω αυτό και έπρεπε να κάνω 4-5 κινήσεις ώστε να αλλάζω στις ρυθμίσεις ποιος λογαριασμός θα χρησιμοποιείται για τις εξερχόμενες.

δε βολεύει σε καμία περίπτωση.

Βλέπω όμως η μπαταρία φεύγει αέρα

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίζεται το Omnivoice στο Zoiper για εισερχόμενες κλήσεις;

 

Edit : Εντάξει τις έκανα.

Τώρα για να δέχομαι κλήσεις στον αριθμό της Omnivoice πρέπει να επιλέξω τον λογαριασμό της και όταν θέλω εξερχόμενες να τον αλλάζω με της CallingCredit?

 

Επίσης δεν έχω καταλάβει και ποιος είναι ο αριθμός μου για να με καλούνε. Έχω έναν 6ψήφιο μόνο ο οποίος όμως δεν λειτουργεί για αριθμός εισερχόμενης κλήσης. Δεν έχω αριθμό; Θέλει άλλη διαδικασία;

 

Στάλθηκε από το EVR-AL00 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

a2e05844b684c889130b02d4ae4aeefc.jpg

οταν ανοιγεις λογαριασμο στην εταιρια σου δινει εναν 6ψηφιο αριθμο,στον οποιο "μπαινει" το χρηματικό υπολοιπο. Εισερχομενες σε αυτον τον αριθμο μπορεις να εχεις μονο απο αλλα 6ψηφια δηλ. απο αλλους συνδρομητες omnivoice,χωρις χρεωση.

Αν ζητησεις,μπορουν να σου δωσουν και επιπλεον 6ψηφια για να τα βαλεις σε αλλες συσκευες οποτε οι συσκευες μεταξυ τους καλοντας τα 6ψηφια μιλανε δωρεαν.

Για να εχεις εισερχομενες απο αλλους πρεπει να αγορασεις 10ψηφιο γεωγραφικο αριθμο (211,231 κλπ αναλογα την περιοχη) απο τη σελιδα της omnivoice με 5 ευρω το 6μηνο. Ο αριθμος αντιστοιχιζεται στο 6ψηφιο που εχεις στη συσκευη οποτε θα εχεις εισερχομενες,και ο αλλος θα χρεωνεται αστικη κληση (ή συνηθέστερα δεν θα χρεωνεται εφοσον θα εχει απεριοριστα αστικα).

Αν δεν θες να εχεις τετοιου ειδους εισερχομενες δεν χρειαζεται ουτε αριθμος ουτε η omnivoice (εκτος αν σε βολευει να καλεις με τις χρεωσεις της omnivoice) Για εξερχομενες απο omnivoice μπορεις να ταυτοποιησεις σταθερο ή κινητό και να φαίνεται ο αριθμός σου κατά την κλήση.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά πάλι έπεσε η omnivoice με sip.omnivoice.eu

 

Το γύρισα σε sipgr.omnivoice.eu και λειτουργούν όλοι οι λογαριασμοί κανονικά.

 

Στάλθηκε από το EVR-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

οταν ανοιγεις λογαριασμο στην εταιρια σου δινει εναν 6ψηφιο αριθμο,στον οποιο "μπαινει" το χρηματικό υπολοιπο. Εισερχομενες σε αυτον τον αριθμο μπορεις να εχεις μονο απο αλλα 6ψηφια δηλ. απο αλλους συνδρομητες omnivoice,χωρις χρεωση.

Αν ζητησεις,μπορουν να σου δωσουν και επιπλεον 6ψηφια για να τα βαλεις σε αλλες συσκευες οποτε οι συσκευες μεταξυ τους καλοντας τα 6ψηφια μιλανε δωρεαν.

Για να εχεις εισερχομενες απο αλλους πρεπει να αγορασεις 10ψηφιο γεωγραφικο αριθμο (211,231 κλπ αναλογα την περιοχη) απο τη σελιδα της omnivoice με 5 ευρω το 6μηνο. Ο αριθμος αντιστοιχιζεται στο 6ψηφιο που εχεις στη συσκευη οποτε θα εχεις εισερχομενες,και ο αλλος θα χρεωνεται αστικη κληση (ή συνηθέστερα δεν θα χρεωνεται εφοσον θα εχει απεριοριστα αστικα).

Αν δεν θες να εχεις τετοιου ειδους εισερχομενες δεν χρειαζεται ουτε αριθμος ουτε η omnivoice (εκτος αν σε βολευει να καλεις με τις χρεωσεις της omnivoice) Για εξερχομενες απο omnivoice μπορεις να ταυτοποιησεις σταθερο ή κινητό και να φαίνεται ο αριθμός σου κατά την κλήση.

 

Ωραία. Άρα δηλαδή με τα 10 ευρώ της αρχικής πληρωμής, σου δίνει η εταιρεία το δικαίωμα να έχεις μέχρι και 5 εξαψήφια που θα μιλάνε δωρεάν μεταξύ τους, και τα 10 ευρώ μένουν στην κάρτα, και θα καταναλωθούν αν κάποια στιγμή θελήσεις να κάνεις χρεώσιμες κλήσεις από το δίκτυο της Omnivoice. Σωστά;

Αλλιώς άμα δεν κάνεις αυτά τα 10 ευρώ πότε λήγουν;

 

Στάλθηκε από το EVR-AL00 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...