Jump to content

OnePlus 5T


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το ότι δεν δουλεύει μερικές φορές το δακτυλικό αποτύπωμα είναι καθαρά θέμα software, αφού λειτουργούσε τέλεια στην oreo

 

Είμαι σίγουρος ότι ελάχιστη παρέμβαση κάνει η κάθε εταιρεία π.χ. στον μηχανισμό δακτυλικά αποτυπώματα. Το πολύ-πολύ κατά την προσαρμογή, να εισάγουν διαφορετική έκδοση driver για τον σένσορα και αυτό όμως απευθείας από την κατασκευάστρια εταιρεία του σένσορα. Σταματήστε να φαντάζεστε τους προγραμματιστές ότι γράφουν ακόμη και "κώδικα μηχανής" :-)
Link to comment
Share on other sites

Το ότι δεν δουλεύει μερικές φορές το δακτυλικό αποτύπωμα είναι καθαρά θέμα software, αφού λειτουργούσε τέλεια στην oreo

 

 

 

Παιδιά όταν λέτε δεν δουλεύει εννοείτε δεν αναγνωρίζει ή από κλειστό να ανοίγει το κινητό άμεσα; Αν εννοείτε το δεύτερο πρόκειται για ρύθμιση που έγινε με την Pie για βελτιστοποίηση της μπαταρίας . Το κινητό μπαίνει μετά από ώρα σε Deepsleep. Το wi-fi λύθηκε θεωρώ με την 9.0.4.

Τώρα από τιμή θεωρώ ότι αν ασχοληθείς λίγο με το Ebay θα μπορέσεις να το πουλήσεις σε καλύτερη τιμή απλά θέλει λίγη διαδικασία. Αν έχει και τα extraδακια που λες θα φύγει λίγο παραπάνω από 300€. Π.χ. σημερινή φωτό βλέπε παρακάτω.

Υ.Γ. : Αυτό για το αποτύπωμα θα το δω και θα το ανεβάσω.9ec21014a5f27a548e983fe012c1de5a.jpg

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 20 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μπείτε εδώ: https://forums.oneplus.com/threads/oxygenos-9-0-0-ota-for-oneplus-5-and-oneplus-5t.970309/

Και πηγαίνετε στο 3 post του Faleshc που είναι sticky εξηγεί κάποια πράγματα για το Major update από Oreo σε Pie. Γράφει και για το fingerprint:

 

Q. Why my Fingerprint does not work, after my phone is in standby for long time?

{Μτφ: Γιατί ο αισθητήρας δακτυλικού αποτυπώματα δεν δουλεύει όταν αυτό έχει μείνει για αρκετή ώρα stand by (σε αναμονή) ;}

 

A:*The Fingerprint service goes to sleep and thus doesn't allow unlocking the phone.

To avoid this, the current work-around it to turn Off Standby Optimization in Advanced Optimization Battery Settings or wake up the phone using Power button after long standby.

{Μτφ: Η Υπηρεσία δακτυλικού αποτυπώματος αδρανοποιείται και για αυτό το λόγω το κινητό δεν ξεκλειδώνει.

Για να το αποφύγετε απενεργοποιήστε Standby Optimization (βελτιστοποίηση αναμονής ) στο Advance Optimization (Βελτιστοποίηση για προχωρημένους) Battery Settings (ρυθμίσεις μπαταρίας) ή απλά για αποαδρανοποιηθεί το τηλέφωνο πατήστε το κουμπί ενεργοποίησης μετά από μακρά περίοδο κατά την οποία το τηλέφωνο ήταν σε κατάσταση Standby (αναμονής)}

Υ.Γ.: Η μετάφραση μου ίσως να είναι λίγο GTPK

OnePlus Referral Program: https://oneplus.net/gr/invite#EKRHPVBXTCA68Q9 για 20€ έκπτωση σε accessories Oneplus.
Link to comment
Share on other sites

Το άκρως περίεργο έρχεται από την ίδια την αντιπροσωπεία.

Απαντάει άμεσα σε ότι μην στείλεις, και το πιο περίεργο είναι πως δεν προτείνει απολύτως τίποτα....

Στο θέμα δακτυλικού απάντησε σε εμένα προσωπικά δυο φορές να εχω καθαρά χέρια και να είναι καθαρός ο αισθητήρας....

Στο θέμα φωτεινότητας και στα της κάμερας αγρόν ηγορασε.....

Ότι ναναι δλδ.....

Άντε να περιμένουμε να στείλει update να διορθωθούν όλα αυτά, με την μόνη διαφορά να εινια πως όταν έρθει, το τηλέφωνο θα έχει παλιώσει και θα είναι για πέταμα.....

Πιστεύω σε τέτοια θέματα οι επώνυμοι εινια πολύ μπροστά...

Link to comment
Share on other sites

Το άκρως περίεργο έρχεται από την ίδια την αντιπροσωπεία.

Απαντάει άμεσα σε ότι μην στείλεις, και το πιο περίεργο είναι πως δεν προτείνει απολύτως τίποτα....

Στο θέμα δακτυλικού απάντησε σε εμένα προσωπικά δυο φορές να εχω καθαρά χέρια και να είναι καθαρός ο αισθητήρας....

Στο θέμα φωτεινότητας και στα της κάμερας αγρόν ηγορασε.....

Ότι ναναι δλδ.....

Άντε να περιμένουμε να στείλει update να διορθωθούν όλα αυτά, με την μόνη διαφορά να εινια πως όταν έρθει, το τηλέφωνο θα έχει παλιώσει και θα είναι για πέταμα.....

Πιστεύω σε τέτοια θέματα οι επώνυμοι εινια πολύ μπροστά...

 

Φίλε αρχίζω να πιστεύω ότι έχεις εμπάθεια. Η φωτεινότητα διορθωθηκε, το δαχτυλικο αποτυπωμα σε εμενα λειτουργει μια χαρα. Σπανίως δεν ανοίγει την οθόνη κι αυτό γιατί καμιά φορά κολλάει ο proximity. Η κάμερα ήταν πάντα μέτρια. Την ημέρα πολύ τίμια, το βράδυ όχι τόσο. Οπότε λοιπόν θεωρώ εγώ προσωπικά λίγο πικρόχολα χωρίς λόγο τα σχόλιά σου.

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Μηπως ειναι εκεινο το τρολ Tips2018?

Kουρασε πολυ η φαση, ας το πουλησει να γλιτωσουμε εμεις τη γκρινια του και αυτος τη μιζερια που κραταει στα χερια του.

Win-win

Link to comment
Share on other sites

Όσοι κανετε παραπονα για την ενημερωση της 9αρας, δεν ειναι λογικο και φυσιολογικο για εσας να υπαρχουν μικροπροβληματα μεχρι να φτιαξουν με τις επομενες ενημερωσεις?
Link to comment
Share on other sites

Το άκρως περίεργο έρχεται από την ίδια την αντιπροσωπεία.

Απαντάει άμεσα σε ότι μην στείλεις, και το πιο περίεργο είναι πως δεν προτείνει απολύτως τίποτα....

Στο θέμα δακτυλικού απάντησε σε εμένα προσωπικά δυο φορές να εχω καθαρά χέρια και να είναι καθαρός ο αισθητήρας....

Στο θέμα φωτεινότητας και στα της κάμερας αγρόν ηγορασε.....

Ότι ναναι δλδ.....

Άντε να περιμένουμε να στείλει update να διορθωθούν όλα αυτά, με την μόνη διαφορά να εινια πως όταν έρθει, το τηλέφωνο θα έχει παλιώσει και θα είναι για πέταμα.....

Πιστεύω σε τέτοια θέματα οι επώνυμοι εινια πολύ μπροστά...

Εσύ είσαι επώνυμος;

 

Ολόκληρο forum σου έλεγε ότι το έβλεπες λάθος το πράγμα. Δεν έχουμε όμως το κουράγιο για περισσότερο ντάντεμα. Χωρίς moderator και δράκους, μπορείς να σεβαστείς το χώρο μας; Εμάς μας αρέσει η συσκευή μας και θέλουμε να μαθαίνουμε κανένα νέο και όχι έναν επαναλαμβανόμενο τύπο.

Link to comment
Share on other sites

μολις ειδα τα σχολια σας, βλεπω πως μαλλον το να ενημερωσω καποιους ενοχλει, οποτε λυπαμαι πραγματικα αν σας εβλαψαν τοσο πολυ οι οποιες αναφορες μου,( οι οποιες ξαναλεω περισσοτερο ενημερωτικου χαρακτηρα ειχαν) οποτε ζητω συγνωμη, δεν θα ξαναενοχλησω....

και επειδη μαλλον φαινομαι πολυ φτωχος σε γνωσεις αλλα και αποψεις, κρατηστε το υφος του καθαρα ενημερωτικου χαρακτηρα σας, και συνεχιστε....

 

Υ.Γ στην Ελλαδα του σημερα, ΟΛΑ ειναι πιθανα να μας φταινε, σε ολα βρισκουμε μια πικρόχολη αιτια να χαρακτηρισουμε ευκολα καποιον που δεν γνωριζουμε, και αυτο επειδη μας το δινει απλόχερα το δικαιωμα, ενα απλο πληκτρολογιο....

μπραβο σας!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

μολις ειδα τα σχολια σας, βλεπω πως μαλλον το να ενημερωσω καποιους ενοχλει, οποτε λυπαμαι πραγματικα αν σας εβλαψαν τοσο πολυ οι οποιες αναφορες μου,( οι οποιες ξαναλεω περισσοτερο ενημερωτικου χαρακτηρα ειχαν) οποτε ζητω συγνωμη, δεν θα ξαναενοχλησω....

 

και επειδη μαλλον φαινομαι πολυ φτωχος σε γνωσεις αλλα και αποψεις, κρατηστε το υφος του καθαρα ενημερωτικου χαρακτηρα σας, και συνεχιστε....

 

 

 

Υ.Γ στην Ελλαδα του σημερα, ΟΛΑ ειναι πιθανα να μας φταινε, σε ολα βρισκουμε μια πικρόχολη αιτια να χαρακτηρισουμε ευκολα καποιον που δεν γνωριζουμε, και αυτο επειδη μας το δινει απλόχερα το δικαιωμα, ενα απλο πληκτρολογιο....

 

μπραβο σας!!!!!!!!!!!!!

Παρά το παράπονο σου νομίζω σου απαντήσαμε στα περισσότερα ερωτήματα που έθεσες δεν νομίζω να έχεις κάποιο παράπονο. Σε δύο μέρες τελειώνει η δημοπρασία στο ebay και θα σου πω και πόσο πωλήθηκε το Oneplus 5t. Θεωρώ ότι το έπομενο τηλέφωνο σου θα έπρεπε να είναι Samsung ή Iphone αν και απεχθάνομαι τις δύο αυτές εταιρίες. Απλά το μπάτζετ που έδωσες στο Oneplus 5t κάντο επί 2.

 

Υ.Γ.: Τι έγινε εκείνος ο γραφικός τύπος με τις μετρήσεις SAR άραγε είναι καλά τι κινητό SAR friendly να έχει.

Υ.Γ.2: Μοτοτζώνυ το παραπάνω δεν το έγραψα για να σε θίξω απλά 2 φορές θυμάμαι να αντέδρασαν εδώ μέσα τα μέλη μια ήταν με τα σχόλια σου και μία με τον τυπάς με το SAR.

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by Savvikas
OnePlus Referral Program: https://oneplus.net/gr/invite#EKRHPVBXTCA68Q9 για 20€ έκπτωση σε accessories Oneplus.
Link to comment
Share on other sites

το να συμμετεχω σε ενα φορουμ, ΑΚΡΩΣ δημοκρατικο ειναι ελευθερο δικαιωμα ολων οσων συμπεριλαμβανονται σε αυτο!

 

το να με χαρακτηριζουν , εμπαθη, κουραστικο, μιζερο ,ανθρωπο με ελλειψη σεβασμου σε ενα χωρο, το οτι χρειαζομαι νταντεμα, κλπ κλπ, θεωρω πως εχω καθε δικαιωμα αντιδρασης....

δεν ξερω και τα ορια ηλικιας αυτων που με χαρακτηρισαν (ισως να ειναι και παιδια μου ) και αυτο με στεναχωρησε παρα πολυ

και ολα αυτα για μια κινητη συσκευη........................

 

δεν θα συνεχισω αλλο, και δεν θα απαντησω και αυτο γιατι τα λογια φερνουν παντα λογια.

ας σταματησει εδω, απλά θα σας αδειασω την γωνια να ηρεμησετε!!!!!

θερμα ευχαριστω για τις οποιες απαντησεις ελαβα σε ερωτηματα μου.

καλη σας συνεχεια!

Link to comment
Share on other sites

Το troll πάει σύννεφο βλέπω εδώ ε;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

το να συμμετεχω σε ενα φορουμ, ΑΚΡΩΣ δημοκρατικο ειναι ελευθερο δικαιωμα ολων οσων συμπεριλαμβανονται σε αυτο!

 

το να με χαρακτηριζουν , εμπαθη, κουραστικο, μιζερο ,ανθρωπο με ελλειψη σεβασμου σε ενα χωρο, το οτι χρειαζομαι νταντεμα, κλπ κλπ, θεωρω πως εχω καθε δικαιωμα αντιδρασης....

δεν ξερω και τα ορια ηλικιας αυτων που με χαρακτηρισαν (ισως να ειναι και παιδια μου ) και αυτο με στεναχωρησε παρα πολυ

και ολα αυτα για μια κινητη συσκευη........................

 

δεν θα συνεχισω αλλο, και δεν θα απαντησω και αυτο γιατι τα λογια φερνουν παντα λογια.

ας σταματησει εδω, απλά θα σας αδειασω την γωνια να ηρεμησετε!!!!!

θερμα ευχαριστω για τις οποιες απαντησεις ελαβα σε ερωτηματα μου.

καλη σας συνεχεια!

 

Την αποψη μας λεμε πανω σε αυτα που σχολιαζεις. Μην προσπαθεις να αυτοστοχοποιηθεις, δεν υπαρχει λογος.

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

επιτελους.. το ειχα γραψει πολυ διακριτικα οτι 'γιατι εγω δε βλεπω τοσο τραγικα πραγματα στην συσκευη μου' αλλα συνεχιζοταν. Τεσπα, καλη καρδια.
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς για μένα τον τελευταίο καιρό βλέπω μία κάθετη πτώση της μπαταρίας μου. Σε σημείο που πλέον κρατάω μαζί μου power bank για το ίσως το χρειαστώ. (Και παλιότερα είχα, αλλά πιο πολύ για να λέω ότι το έχω, σπάνια το είχα χρησιμοποιήσει).

Ενώ όταν πέρασα την 9 είδα μία ελάχιστη πτώση της μπαταρίας, μετά έφτιαξε λιγάκι αλλά μετέπειτα βλέπω και δεν πάνε καλά τα πράγματα.

Παλιότερα με την ίδια χρήση που κάνω τώρα, μέτρια, μου κρατούσε 2 μέρες, ΑΝΕΤΑ.

Πλέον οι δύο μέρες είναι άπιαστο όνειρο άσχετα το τι κάνω και πως το χρησιμοποιώ.

Παλιότερα με βαριά χρήση μιας μέρας είχε στο τσεπάκι 5-6 ώρες, άνετα όμως. Πλέον οι 3-4 ώρες βαριά βαριά είναι η νόρμα.

Καταλαβαίνω ότι έχει περάσει σχεδόν 1.5 από όταν το πήρα, αλλά όλο αυτό έγινε απότομα με την 9...

Δεν έχω αλλάξει συμπεριφορά, ίσα ίσα έχω κάνει πράγματα για μένα πχ dark mode σε όσες εφαρμογές το δίνουν, λιγότερα data καθώς χρησιμοποιώ πλέον πιο πολύ Wi-Fi (βρίσκω πιο εύκολα με σχέση παλιά σε δημόσια δίκτυα πχ καφετέριες), μη άσκοπο άνοιγμα του κινητού κτλ.

Και μέσα σε όλα αυτά, μπαίνει σχετικά εύκολα σε sleep mode μετά από κάποια ώρα αδράνειας και δεν αναγνωρίζει το δακτυλικό αποτύπωμα. Πρέπει να πατήσω το power button αν δεν έχει κάποιο άλλο ερέθισμα, πχ κάποια ειδοποίηση.

Με προβληματίζει που έχει τέτοια συμπεριφορά και αντί για να ανέβει ο χρόνος χρήσης ανά φόρτιση, αυτός πέφτει...

 

Sent from my One Plus 5T

Link to comment
Share on other sites

Μου κάνει εντύπωση τα όσα λέτε. Ειδικά όσοι αναφέρετε προβλήματα με την μπαταρία ή πιο σοβαρά.

όντως με την πρώτη ενημέρωση στην 9 δεν ήταν τόσο γρήγορο αλλά με την 9.0.4 έχει βελτιωθεί σημαντικά. Την τελευταία την πέρασα μόλις βγήκε

Όσο για την μπαταρία, ποτέ μα ποτέ κανένα πρόβλημα στη διάρκεια. Όσο κρατούσε πριν την 9 τόσο μου κρατάει και τώρα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 89 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δυστυχώς για μένα τον τελευταίο καιρό βλέπω μία κάθετη πτώση της μπαταρίας μου. Σε σημείο που πλέον κρατάω μαζί μου power bank για το ίσως το χρειαστώ. (Και παλιότερα είχα, αλλά πιο πολύ για να λέω ότι το έχω, σπάνια το είχα χρησιμοποιήσει).

Ενώ όταν πέρασα την 9 είδα μία ελάχιστη πτώση της μπαταρίας, μετά έφτιαξε λιγάκι αλλά μετέπειτα βλέπω και δεν πάνε καλά τα πράγματα.

Παλιότερα με την ίδια χρήση που κάνω τώρα, μέτρια, μου κρατούσε 2 μέρες, ΑΝΕΤΑ.

Πλέον οι δύο μέρες είναι άπιαστο όνειρο άσχετα το τι κάνω και πως το χρησιμοποιώ.

Παλιότερα με βαριά χρήση μιας μέρας είχε στο τσεπάκι 5-6 ώρες, άνετα όμως. Πλέον οι 3-4 ώρες βαριά βαριά είναι η νόρμα[....]

 

Sent from my One Plus 5T

Μήπως έγινε κάποια ενημέρωση εφαρμογής και σου τρώει αυτή τη μπαταρία; το τσέκαρες;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας και απο εμένα.

 

Την συσκευή την αγόρασα μεταχειρισμένη απο φίλο σε πολύ καλή κατάσταση και γνωρίζοντας όλο το το ιστορικό της.

Παρακολουθώ το νήμα πριν ακόμα την αγοράσω και δηλώνω και εγώ έκπληκτος με τα προβλήματα που διαβάζω οτι αντιμετωπίζετε.

 

Ειδικά για την μπαταρία, ΕΥΤΥΧΩΣ που αγόρασα την συσκεύη πριν αρχίσετε να αναφέρετε προβλήματα γιατί ίσως να μην είχα κάνει την κίνηση.

Τελευταία μου φόρτιση είναι πριν απο 1 ημέρα και 19 ώρες, data ή wifi μονίμως ανοικτά εναλλάξ & απενεργοποιημένο gps. 5 ώρες SOT με 41% υπόλοιπο μπαταρίας, δηλαδή μπαταρία για 1 ημέρα και 5 ώρες ακόμα. Έχω και screenshot για τους δύσπιστους αν χρειαστεί. Φυσικά όλα αυτά με βελτιστοποίηση στο φούλ αλλά και πάλι... Είμαι εντυπωσιασμένος απο την απόδοση της μπαταρίας λαμβάνοντας υπόψιν την χωρητικότητά της και την ισχύ της συσκευής. Η μετάβαση απο Oreo σε Pie δεν μπορώ να πώ οτι δημιούργησε αισθητές διαφορές στην απόδοσή της.

 

Μοναδική απογοήτευση η βραδυνή λήψη της φωτογραφικής μηχανής η οποία μου έχει κάτσει πολύ "βαριά" δεδομένου οτι προκάτοχος είναι ένα nexus 5x, που παρά τα χρονάκια του οι φωτογραφίες του ειδικά στην νυχτερινή λήψη δεν παίζονται.

 

Edit: Απο εφαρμογές στο παρασκήνιο τρέχουν τα πάντα! Whatsapp, Viber, Facebook, Messenger, Twitter...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας και απο εμένα.

 

Την συσκευή την αγόρασα μεταχειρισμένη απο φίλο σε πολύ καλή κατάσταση και γνωρίζοντας όλο το το ιστορικό της.

Παρακολουθώ το νήμα πριν ακόμα την αγοράσω και δηλώνω και εγώ έκπληκτος με τα προβλήματα που διαβάζω οτι αντιμετωπίζετε.

 

Ειδικά για την μπαταρία, ΕΥΤΥΧΩΣ που αγόρασα την συσκεύη πριν αρχίσετε να αναφέρετε προβλήματα γιατί ίσως να μην είχα κάνει την κίνηση.

Τελευταία μου φόρτιση είναι πριν απο 1 ημέρα και 19 ώρες, data ή wifi μονίμως ανοικτά εναλλάξ & απενεργοποιημένο gps. 5 ώρες SOT με 41% υπόλοιπο μπαταρίας, δηλαδή μπαταρία για 1 ημέρα και 5 ώρες ακόμα. Έχω και screenshot για τους δύσπιστους αν χρειαστεί. Φυσικά όλα αυτά με βελτιστοποίηση στο φούλ αλλά και πάλι... Είμαι εντυπωσιασμένος απο την απόδοση της μπαταρίας λαμβάνοντας υπόψιν την χωρητικότητά της και την ισχύ της συσκευής. Η μετάβαση απο Oreo σε Pie δεν μπορώ να πώ οτι δημιούργησε αισθητές διαφορές στην απόδοσή της.

 

Μοναδική απογοήτευση η βραδυνή λήψη της φωτογραφικής μηχανής η οποία μου έχει κάτσει πολύ "βαριά" δεδομένου οτι προκάτοχος είναι ένα nexus 5x, που παρά τα χρονάκια του οι φωτογραφίες του ειδικά στην νυχτερινή λήψη δεν παίζονται.

 

Edit: Απο εφαρμογές στο παρασκήνιο τρέχουν τα πάντα! Whatsapp, Viber, Facebook, Messenger, Twitter...

 

Φίλε αλήθεια τώρα; Εγώ δεν κλαίγομαι για την μπαταρία αλλά αυτοί οι χρόνοι που λες είναι από άλλον πλανήτη. Πώς το κάνεις πες και σ'εμάς!!!

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Φίλε αλήθεια τώρα; Εγώ δεν κλαίγομαι για την μπαταρία αλλά αυτοί οι χρόνοι που λες είναι από άλλον πλανήτη. Πώς το κάνεις πες και σ'εμάς!!!
Για όσους τυχόν δεν το έχουν ανακαλύψει, στην βελτιστοποίηση μπαταρίας, στις 3 κουκίδες επάνω δεξιά "προηγμένη βελτιστοποίηση". Δεν έχω κάνει κατι πιο δραστικό πέρα από αυτό. Φυσικά όταν έλαβα την Pie έκανα και factory reset όπως πάντα μετά από κάθε μεγάλο update. Στα ενδιάμεσα update της Pie δεν έχω κάνει factory reset. 4ee31f800d85133085d16f1a62e4aa3a.jpg7c181aa8e6dac01c533d32e671faced2.jpgb17faa547c8710ebeac74b1c240f660f.jpg

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by nikoscorp
Link to comment
Share on other sites

Στο τελευταίο screenshot, έχοντας ενεργές αυτές τις επιλογές, λαμβάνεις όμως ειδοποιήσεις από εφαρμογές; Π.χ mail's, viber κτλ.
Link to comment
Share on other sites

Στο gmail ίσως να έχει μια καθυστέρηση, στα υπόλοιπα δεν έχω καταλάβει να χάνω ειδοποιήσεις εκτός ίσως από τις βραδυνές που η συσκευή μπαίνει για πολλές ώρες σε αναμονή. Το βράδυ έχω παρατηρήσει ακόμα και να αποσυνδέεται από το WiFi για εξοικονόμηση και συνδέεται μόλις ενεργοποιηθεί η οθόνη.

 

Edit: Έχεις βέβαια την επιλογή, αν θες να είσαι σίγουρος ότι δεν χάνεις ειδοποιήσεις, να θέσεις την εκάστοτε εφαρμογή εκτός βελτιστοποίησης.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by nikoscorp
Link to comment
Share on other sites

Στο gmail ίσως να έχει μια καθυστέρηση, στα υπόλοιπα δεν έχω καταλάβει να χάνω ειδοποιήσεις εκτός ίσως από τις βραδυνές που η συσκευή μπαίνει για πολλές ώρες σε αναμονή. Το βράδυ έχω παρατηρήσει ακόμα και να αποσυνδέεται από το WiFi για εξοικονόμηση και συνδέεται μόλις ενεργοποιηθεί η οθόνη.

 

Edit: Έχεις βέβαια την επιλογή, αν θες να είσαι σίγουρος ότι δεν χάνεις ειδοποιήσεις, να θέσεις την εκάστοτε εφαρμογή εκτός βελτιστοποίησης.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Α γι'αυτο βγαζεις τοσες ωρες... Ναι ετσι ισως γινεται αλλα εγω προς το παρον δεν το ρισκαρω να χασω ειδοποιησεις. Θα το δοκιμασω ενα ΣΚ παντως να δω πως θα παει. Ισως θελει κι ενα factory reset γιατι εχω καιρο να το κανω

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Α γι'αυτο βγαζεις τοσες ωρες... Ναι ετσι ισως γινεται αλλα εγω προς το παρον δεν το ρισκαρω να χασω ειδοποιησεις. Θα το δοκιμασω ενα ΣΚ παντως να δω πως θα παει. Ισως θελει κι ενα factory reset γιατι εχω καιρο να το κανω

100% έτσι χανει notifications. Εδώ χάνει και χωρίς αυτά σε μερικές εφαρμογές.

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

 

Απλά διευκρινίζω ξανά οτι δεν έχω αντιληφθεί να χάνω ειδοποιήσεις κατά την διάρκεια της ημέρας. Το gmail υποψιάζομαι οτι έχει μια καθυστέρηση γιατί συγχρονίζει όποτε ενεργοποιείται η οθόνη. Viber, whatsapp & messenger οι ειδοποιήσεις έρχονται σε πραγματικό χρόνο παρότι έχω ενεργοποιημένη την βελτιστοποίηση τους. Ακόμα και αν υπάρχει κάποια καθυστέρηση είναι μικρή για να μην την έχω αντιληφθεί.

 

Επίσης αν παρατηρήσεις το διάγραμμα της μπαταρίας θα δείς οτι είναι σταθερή η πτώση του ακόμη και κατα την διάρκεια της νύχτας παρότι έχω παρατηρήσει να έχει αποσυνδεθεί απο το wifi για εξοικονόμηση. Αυτό εμένα μου λέει οτι η λειτουργία αυτή δεν έχει κάποιο μεγάλο αντίκτυπο στην κατανάλωση της μπαταρίας. Έτσι τουλάχιστον το ερμηνεύω εγώ.

Edited by nikoscorp
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...