Jump to content

OnePlus 5T


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα μου έχει έρθει η αναβάθμιση σε pie μέσω ota όμως δεν ενδιαφέρομαι να την περασω, το πρόβλημα μου είναι ότι ενώ κάνω τις ενέργειες που έγραψαν παιδιά πιο πάνω αυτό κατεβαινει και μου λέει "αναβάθμιση τώρα" το διαγράφω από τον φάκελο ota αλλά μετά από κανά δυο μέρες τα ίδια. Υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος να το διαγράψω τελείως δεν έχω θέμα και να μην έρθει ποτέ ξανά η αναβάθμιση είτε από εδώ μέσα είτε με κάποια επικοινωνία με την εταιρεία;
Link to comment
Share on other sites

Να με συγχωρείς κιόλας, αλλά αντιλαμβάνομαι μια υπερβολική δόση ειρωνίας στα ποστ που εχω γράψει;

Τρολαρω....κάτι για τσουρέκια ....κράξιμο....κακώς κάθομαι και σου γράφω φασισμός....;;;;;

Προσωπικές απόψεις καταθέτω , ερωτήσεις κάνω, οποίος θέλει απαντάει αλλά τέτοιο ύφος απέναντι στο πρόσωπο μου , επειδή μάλλον αντιλαμβάνεσαι λανθασμένα τα μην μου, ειλικρινά δεν σε καταλαβαίνω.....

Πολύ απλά αναφέρω κάποια από τα θέματα που εχω δει στην συσκευή μου.

Έχασα κάποιες επαφές , γύρω στις 20 έτσι στα άκυρα χωρίς να κάνω κάτι .....

Αν δεν σε Κάνει να αισθανθείς μειονεκτικά θα με τιμούσε μια συγνώμη για την λανθασμένη άποψη στο πρόσωπο μου.

Πας σε υπολογιστή, ανοίγεις google, συνδέεσαι στο λογαριασμό σου, πατάς τα εννέα κυβάκια τα οποία βρίσκονται πάνω δεξιά στο web browser, πας εκεί που λέει περισσότερα και διαλέγεις επαφές ότι επαφές αποθήκευσες στο λογαριασμό σου βρίσκονται εκεί. Τσεκάρεις ότι όντως λείπουν επαφές από το τηλέφωνο σου. Σε περίπτωση που λείπουν αποσυνδέεσαι από τον λογαριασμό σου στο κινητό και ξανασυνδέεσαι. Αν δεν λείπει καμία έχεις κάνει κάτι λάθος, όπως π.χ. οι επαφές που είχες ήταν στην μνήμη του τηλεφώνου ( στην ανακοίνωση της αναβάθμισης έλεγε να κρατηθεί back up της συσκευής) ή δες και την πιθανότητα να έχεις συνδέσει άλλο λογαριασμό υπηρεσιών Google πριν και μετά την αναβάθμιση αν έκανες clean install.

Τέλος αν δεν σε βολεύει η Oneplus πουλάς το κινητό και ησυχάζεις, είναι αμαρτιά να παιδεύεσαι, υπάρχουν τόσα κινητά εκεί έξω κάποιο θα σου ταιριάζει. Ειδικά η Samsung και η Apple μπορούν να σου δώσουν αυτά που σου δίνει η Oneplus στην διπλάσια τιμή και ειδικά για τις Samsung στις αναβαθμίσεις android στο διπλάσιο χρόνο.

 

Καλή μέρα και εύχομαι να λύσεις το πρόβλημα σου είτε με την πρώτη παράγραφο που σου έγγραφα είτε με την πώληση της συσκευής.

 

Υ.Γ. : Ορίστε και ένα βιντεάκι για να βοηθηθείς: https://youtu.be/b2aYl_JZVKY

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by Savvikas
OnePlus Referral Program: https://oneplus.net/gr/invite#EKRHPVBXTCA68Q9 για 20€ έκπτωση σε accessories Oneplus.
Link to comment
Share on other sites

Έχω ξαναγράψει κι έχω παραθέσει άρθρα και κανονισμούς ακτινοπροστασίας. Το παράδειγμα του τύπου στο βίντεο με τη γέφυρα είναι πολύ εύστοχο. Επίσης είχα γράψει ένα αντίστοιχο δικό μου παράδειγμα με το μπαλάκι του τένις και τον τοίχο. Κάποιοι επιμένουν στο θέμα του SAR και δεν τους κατηγορώ. Ούτε ειδικοί είναι ούτε έχουν ενημερωθεί ποτέ εμπεριστατωμένα.

 

Αυτό που (επιστημονικά αποδεδειγμένα) προκαλεί ένα ραδιοκύμα με υψηλό SAR είναι θέρμανση ιστού. Και κάτι τελευταίο, τα hands free και το bluetooth είναι μια πολύ καλή λύση για όσους έχουν τις αμφιβολίες τους.

 

ΥΓ δεν τα βγάζω από το κεφαλι μου :)

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Και η ανοιχτή ακρόαση όπου ουσιαστικά παίζεις σε απόσταση από 25 πόντους μέχρι όσο θες είναι καλή περίπτωση. Επειδή συνήθως μιλάω μόνος μου σε χώρους δίχως κόσμο την χρησιμοποιώ στο μέγιστο και τα τελευταία χρόνια. Πραγματικά δεν έχω ζαλιστεί ποτέ πια από τηλεφωνικές συνομιλίες όπου συνήθως μιλάω ημερησίως πάνω από μια ώρα συνεχόμενα και συνολικά κάνα 4ωρο με 5ωρο την ημέρα.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Τέλος αν δεν σε βολεύει η Oneplus πουλάς το κινητό και ησυχάζεις, είναι αμαρτιά να παιδεύεσαι, υπάρχουν τόσα κινητά εκεί έξω κάποιο θα σου ταιριάζει. Ειδικά η Samsung και η Apple μπορούν να σου δώσουν αυτά που σου δίνει η Oneplus στην διπλάσια τιμή και ειδικά για τις Samsung στις αναβαθμίσεις android στο διπλάσιο χρόνο.

 

 

:up:

εξακολουθω να μην εχω βρει ΟΥΤΕ ΕΝΑ απο τα bug που εχετε παραθεσει για την Pie.

Link to comment
Share on other sites

For the record.

 

Ημουν στην 5.1.5 με custom recovery + root. Ηρθε ενημερωση για αναβαθμιση 5.1.7.

 

Αφου πηρα backup τα άπαντα, λεω ας βγαλω το ρουτ και μετα κανω την αναβαθμιση απο το recovery με το ζιπ. Βγαζω το ρουτ και διαπιστωνω οτι εχει χαθει το twrp 3.2.3 που ειχα. Τεσπα περναω απο το 'Settings' - 'system update', click the 'settings' icon on the top right corner, choose 'Local upgrade' την 5.1.7 αλλά δεν μου ερχεται αναβαθμιση σε 9.

 

Στο σάιτ ομως της oneplus την εχουν ανεβασει, οποτε την κατεβαζω, την περναω παλι μεσα απο τις ρυθμισεις και ολα κομπλε. Custom recovery δεν ξαναεβαλα. Θα δω πως θα παει και ισως να μην βαλω καθολου.

 

Αυτο για τη φωτεινοτητα το διαπιστωσα και εγω αλλά με αλλαγες στις ρυθμισεις ηρθε εκει που ηθελα.

 

Με χαλασε πολυ που με την 9 δεν υπαρχει/δεν λειτουργει/δενξερω το disturb mode. Δεν εχω καταλαβει καν πως το ενεργοποιώ. Με ειχε βολεψει πολυ.

 

Κατατα, δεν εχω διαπιστωσει τιποτα απο όσα αναφερουν οι προηγουμενοι για bugs, κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Ωπ τώρα είδα ότι άλλαξαν τις θέσεις στο alert slider. Και δεν βρίσκεται η δόνηση τέρμα πάνω, αλλά στη μεσαία ρύθμιση.

Γμτ...

Θα έπρεπε να μας αφήσει να επιλέγουμε εμείς τις θέσεις.

Mary, το do not disturb είναι ΚΑΙ στα quick settings, για εύκολη πρόσβαση.

 

Sent from my One Plus 5T

Link to comment
Share on other sites

Ωπ τώρα είδα ότι άλλαξαν τις θέσεις στο alert slider. Και δεν βρίσκεται η δόνηση τέρμα πάνω, αλλά στη μεσαία ρύθμιση.

Γμτ...

Θα έπρεπε να μας αφήσει να επιλέγουμε εμείς τις θέσεις.

Mary, το do not disturb είναι ΚΑΙ στα quick settings, για εύκολη πρόσβαση.

 

Sent from my One Plus 5T

Συμφωνώ. Καλύτερα θα ήταν έτσι.

 

Ποια είναι τα quick settings ; :p

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ. Καλύτερα θα ήταν έτσι.

 

Ποια είναι τα quick settings ; :p

Η "κουρτίνα" από το πάνω μέρος της συσκευής.

 

 

Να πω ότι πλέον ξεκάθαρα και μένα η μπαταρία δεν είναι τόσο καλή, και σήμερα έμεινα πρώτη φορά από μπαταρία στον ένα και κάτι χρόνο που το έχω με 3.5 ώρες sot.

Πριν την αναβάθμιση δεν ήμουν ποτέ σε τέτοια επίπεδα...

 

Sent from my One Plus 5T

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάλι η μπαταρία μου φαίνεται ΟΚ. Ειμαι με την τελευταία beta. Τώρα πχ είμαι απο 97% σε 27% μετά από 20 ώρες με 3h20' SOT. Αν το λιώσω θα πιάσει 6ωρο SOT άνετα.
ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά καλή είναι η μπαταρία, συμφωνώ αν το λιώσεις βγάζει 7ωρο. Με wifi/4g χωρίς να το δουλεύεις τρομερά, έχει πέσει λίγο η απόδοσή του.

 

3LeXl6.png

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τις πρώτες 2-3 μέρες και εμένα μου φάνηκε ότι η μπαταρία πέφτει πολύ γρήγορα.

Σήμερα νομίζω λίγο καλύτερα. Θα φανεί τις επόμενες μέρες.

Πάντως το μενού στην 9 είναι πιο μπέρδεμα

Link to comment
Share on other sites

For the record.

 

Ημουν στην 5.1.5 με custom recovery + root. Ηρθε ενημερωση για αναβαθμιση 5.1.7.

 

Αφου πηρα backup τα άπαντα, λεω ας βγαλω το ρουτ και μετα κανω την αναβαθμιση απο το recovery με το ζιπ. Βγαζω το ρουτ και διαπιστωνω οτι εχει χαθει το twrp 3.2.3 που ειχα. Τεσπα περναω απο το 'Settings' - 'system update', click the 'settings' icon on the top right corner, choose 'Local upgrade' την 5.1.7 αλλά δεν μου ερχεται αναβαθμιση σε 9.

 

Στο σάιτ ομως της oneplus την εχουν ανεβασει, οποτε την κατεβαζω, την περναω παλι μεσα απο τις ρυθμισεις και ολα κομπλε. Custom recovery δεν ξαναεβαλα. Θα δω πως θα παει και ισως να μην βαλω καθολου.

 

Αυτο για τη φωτεινοτητα το διαπιστωσα και εγω αλλά με αλλαγες στις ρυθμισεις ηρθε εκει που ηθελα.

 

Με χαλασε πολυ που με την 9 δεν υπαρχει/δεν λειτουργει/δενξερω το disturb mode. Δεν εχω καταλαβει καν πως το ενεργοποιώ. Με ειχε βολεψει πολυ.

 

Κατατα, δεν εχω διαπιστωσει τιποτα απο όσα αναφερουν οι προηγουμενοι για bugs, κλπ.

Έχω την 9 και ήθελα να ρωτήσω αν κάνοντας επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων, θα επιστρέψει στην 5.1.7,

Link to comment
Share on other sites

Έχω την 9 και ήθελα να ρωτήσω αν κάνοντας επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων, θα επιστρέψει στην 5.1.7,

Όχι! Η επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων δεν σε γυρνάει σε προηγούμενη έκδοση.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα που μπορώ να βρω τη γνήσια θήκη της συσκευασίας ή παρόμοια αυτής; Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Η "κουρτίνα" από το πάνω μέρος της συσκευής.

 

 

Sent from my One Plus 5T

Καλά που το είπες. Δεν το είχα στη κουρτινα. Έπρεπε να το προσθέσω. Έτσι ναι είναι πιο εύκολο. Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα που μπορώ να βρω τη γνήσια θήκη της συσκευασίας ή παρόμοια αυτής; Ευχαριστώ

 

Λογικά στα μεγάλα κινεζοσάιτ θα έχουν καμιά 888.000 θήκες, για ρίξε μια ματιά στο aliexpress.

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Όχι! Η επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων δεν σε γυρνάει σε προηγούμενη έκδοση.

 

Και με ποιον τρόπο γυρίζουμε σε προηγούμενη έκδοση? Είναι δύσκολη η διαδικασία?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Στην μετά pie εποχή, διεπίστωσα χτες πως στην μπάρα που κατεβάζουμε η κουρτίνα όπως την έχουν πει κάποιοι, στην παράμετρο μετάδοση η οποία σε εμένα δεν λειτουργεί πλέον.

Ήθελα να κάνω μετάδοση στην tv κάτι και με πετάει έξω .

Λέει μάλιστα η εφαρμογή δεν ανταποκρίνεται .

Μπαίνοντας στην εφαρμογή εκεί που λέει άδειες είναι αχνό και δεν μπορω να το επιλέξω.

Γνωρίζει κανείς πως μπορω να την ενεργοποιήσω μιας και βλέπω κάποιους αγώνες streaming μεταδίδοντας στην τηλεόραση;

Ευχαριστω.

 

Άκυρο το βρήκαμε όποτε όλα καλά.

Edited by motojohnnys
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Στην μετά pie εποχή, διεπίστωσα χτες πως στην μπάρα που κατεβάζουμε η κουρτίνα όπως την έχουν πει κάποιοι, στην παράμετρο μετάδοση η οποία σε εμένα δεν λειτουργεί πλέον.

Ήθελα να κάνω μετάδοση στην tv κάτι και με πετάει έξω .

Λέει μάλιστα η εφαρμογή δεν ανταποκρίνεται .

Μπαίνοντας στην εφαρμογή εκεί που λέει άδειες είναι αχνό και δεν μπορω να το επιλέξω.

Γνωρίζει κανείς πως μπορω να την ενεργοποιήσω μιας και βλέπω κάποιους αγώνες streaming μεταδίδοντας στην τηλεόραση;

Ευχαριστω.

 

Άκυρο το βρήκαμε όποτε όλα καλά.

 

Πες μας και πως το έλυσες για να ξέρουμε και οι υπόλοιποι

Link to comment
Share on other sites

Πατούσα επανω στο εικονίδιο και περίμενα να ενεργοποιηθεί όπως έκανα σε αλλά κινητά.

Εδώ τώρα έπρεπε να πατάω σταθερά επανω για να ανοίξει και επιλέξω την tv.

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς πρόβλημα με την φωτεινή ένδειξη στο messenger;

Δηλαδή, τι εννοείς;

 

Sent from my One Plus 5T

Link to comment
Share on other sites

Δεν ανάβει το led notification σε κανένα μήνυμα του messenger

Αν δουλεύει το led σε άλλες εφαρμογές, ξήλωμα της εφαρμογής και εγκατάσταση ξανά.

Έχει πολλά bugs η συγκεκριμένη.

Επίσης πολλές φορές μετά από αναβαθμίσεις της εφαρμογής αλλάζουν κάποιες ρυθμίσεις της. Πχ εμένα μου αλλάζει τον ήχο του μηνύματος μόνο του καμία φορά. Δες λοιπόν πρώτα αν έχει αλλάξει κάτι στην εφαρμογή ή στις ρυθμίσεις του κινητού για την εφαρμογή στις ειδοποιήσεις και στο led.

 

 

Sent from my One Plus 5T

Edited by rtifosi
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...