Jump to content

OnePlus 5T


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και πιο ασταθής σε χαμηλό φωτισμό...

 

 

Έχεις δίκιο. Αν δε βελτιωθεί με το πέρασμα του χρόνου όπως υπόσχεται η Google, θα γυρίσω σε oreo.

Edited by stapd_21
Link to comment
Share on other sites

Εγώ αντιμετωπίζω άλλο πρόβλημα από τότε που πέρασα την Pie. Δεν μπορώ να ενεργοποιήσω τη δεύτερη SIM. Πάω στις ρυθμίσεις και με το που πατάω πάνω στη 2η, κρασάρει και με πετάει πίσω. Τη χρειάζομαι πολύ άμεσα και δε θέλω να τη βάλω στη θέση της 1ης...
ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ αντιμετωπίζω άλλο πρόβλημα από τότε που πέρασα την Pie. Δεν μπορώ να ενεργοποιήσω τη δεύτερη SIM. Πάω στις ρυθμίσεις και με το που πατάω πάνω στη 2η, κρασάρει και με πετάει πίσω. Τη χρειάζομαι πολύ άμεσα και δε θέλω να τη βάλω στη θέση της 1ης...

 

Ευτυχώς εγώ δεν έχω τέτοιο θέμα. Οπότε είναι μονόδρομος για σένα η επιστροφή. Για μένα η μη ενεργοποίηση του vowifi θα είναι ο λόγος επιστροφής. Παλεύω από το πρωί αλλά δεν το έχω καταφέρει.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλή aosp rom για το 5Τ? Omni? Lineage? AOSiP? CrDroid?

 

Πιο πολύ για να δω την διαφορά δίπλα δίπλα με το OOS του βασικού μου OP6?

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σας έχει τύχει να μην ενεργοποιεί το dash charging; Μάλιστα δοκίμασα και αλλαγή πρίζας. Καλώδιο και φορτιστής τα γνήσια. Με ένα απλό restart ήρθε στα ίσια του...
Link to comment
Share on other sites

Σας έχει τύχει να μην ενεργοποιεί το dash charging; Μάλιστα δοκίμασα και αλλαγή πρίζας. Καλώδιο και φορτιστής τα γνήσια. Με ένα απλό restart ήρθε στα ίσια του...

 

Μήπως ήτο παγωμένο το κινητό; Γιατί εμένα τις προάλλες που το είχα έξω στο κρύο δεν έπαιζε το dash. Θέλει να είναι σε πιο φυσιολογικές θερμοκρασίες η μπαταρία για να δουλέψει το dash.

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι γιατί κρίνω αυστηρά μάλλον την pie σύμφωνα με τα λεγόμενα σας;

Όλα αυτά τα θεματάκια που ανέφερετε είναι για μένα παντελώς ανύπαρκτα στην 8αρα...σε σημείο να προσπαθήσω να μην την πάρω αν έρθει...

Link to comment
Share on other sites

Έκανα update τον launcher και μου βγάζει ανανέωση του toolbox που είναι αυτό το toolbox;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Yπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Μήπως ήτο παγωμένο το κινητό; Γιατί εμένα τις προάλλες που το είχα έξω στο κρύο δεν έπαιζε το dash. Θέλει να είναι σε πιο φυσιολογικές θερμοκρασίες η μπαταρία για να δουλέψει το dash.

Όντως παίζει συσχέτιση dash και θερμοκρασία;

Σαν χώρος γύρω στους 6 βαθμούς το κόβω αλλά μάλλον με τρομερή υγρασία (Κύπρος γαρ).

Link to comment
Share on other sites

Έκανα update τον launcher και μου βγάζει ανανέωση του toolbox που είναι αυτό το toolbox;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Είναι στο self, η συντομεύσεις των εργαλείων,σαν widget

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

Όντως παίζει συσχέτιση dash και θερμοκρασία;

 

Σαν χώρος γύρω στους 6 βαθμούς το κόβω αλλά μάλλον με τρομερή υγρασία (Κύπρος γαρ).

Όντως και γω έχω δει να μου το κάνει μερικές φορές αλλά εμένα σίγουρα φταίει το καλώδιο δεν κάνει το κλικ όταν το κουμπώνω. Χρειάζεται να το κουνήσω να το βγάλω κλπ για να δουλέψει.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

OnePlus Referral Program: https://oneplus.net/gr/invite#EKRHPVBXTCA68Q9 για 20€ έκπτωση σε accessories Oneplus.
Link to comment
Share on other sites

Και εμένα το καλώδιο έφταιγε, λίγο καθάρισμα με αέρα και μπατονετα και επέστρεψε όπως παλιά. Χρειάζεται που και που.

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

One Plus 5T < Samsung Galaxy S7 Edge < Xiaomi Redmi Note 3 < Samsung Galaxy Note 4 < Samsung Galaxy S IV < Samsung Galaxy S II < iPhone 3GS < LG Arena
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά σε όλους.. Προέκυψε θεματακι φρέσκο.

Έβαλα τα ακουστικά πάνω στο Op5T και ολα καλά. Τα βγάζω και η ένδειξη των ακουστικών δεν φεύγει με τπτ με συνέπεια να μην βαράει το τηλέφωνο, να μην κάνει κανέναν ήχο...

Πρόβλημα λογισμικού ή Hardware?

 

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

 OnePlus 10Pro & 5T

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά σε όλους.. Προέκυψε θεματακι φρέσκο.

Έβαλα τα ακουστικά πάνω στο Op5T και ολα καλά. Τα βγάζω και η ένδειξη των ακουστικών δεν φεύγει με τπτ με συνέπεια να μην βαράει το τηλέφωνο, να μην κάνει κανέναν ήχο...

Πρόβλημα λογισμικού ή Hardware?

 

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Μάλλον θέμα Software παίζει να ναι γιατί του πατάω restart και στρώνει μετά. Τόσο χάλια αυτή ή πίτα τελικά?

 OnePlus 10Pro & 5T

Link to comment
Share on other sites

Σορυ ρε παιδιά. Βγήκε stable επίσημη ρομ android 9 για το 5Τ;

 

Μου έχει βγει ενημέρωση αλλά μάλλον για έκδοση 5.1.7 από 5.1.5 και αμφιβάλλω αν είναι Android 9

Link to comment
Share on other sites

Σορυ ρε παιδιά. Βγήκε stable επίσημη ρομ android 9 για το 5Τ;

 

Μου έχει βγει ενημέρωση αλλά μάλλον για έκδοση 5.1.7 από 5.1.5 και αμφιβάλλω αν είναι Android 9

Λογικά μόλις την κάνεις θα σου πετάξει αργότερα και την 9 με OOS 9.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Λογικά μόλις την κάνεις θα σου πετάξει αργότερα και την 9 με OOS 9.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Απο OxygenOS 5 θα παει 9? :blink:

ΟΚ, αλλά τα προβλήματα που διαβαζω παραπανω τα έχουν οσοι βαλανε την επισημη ρομ?

Αν ειναι ετσι ας το αφησω καλυτερα.

 

2ον, εχω εκδοση 5.1.5 με twrp 3.2.3 + root, οτι μου πεταει ενημερωση για αναβαθμιση σε 5.1.7 (μάλλον αυτη ειναι), την κανω ως εξης: ??Διαβαστε λιγο για να μην κανω καμια πατατα:

- απο twrp, κανω wipe cache, dalvik, system (σιγουρα?) + data.

- δεν κανω επανεκκινηση

- απο recovery install βρισκω τη ρομ και την φλασάρω

- κάνω επανεκκίνηση

- περναω απο την αρχη twrp

- περναω magisk μεσω twrp

 

Σωστά τα λέω; ΟΛΑ;

Link to comment
Share on other sites

Απο OxygenOS 5 θα παει 9? :blink:

ΟΚ, αλλά τα προβλήματα που διαβαζω παραπανω τα έχουν οσοι βαλανε την επισημη ρομ?

Αν ειναι ετσι ας το αφησω καλυτερα.

 

2ον, εχω εκδοση 5.1.5 με twrp 3.2.3 + root, οτι μου πεταει ενημερωση για αναβαθμιση σε 5.1.7 (μάλλον αυτη ειναι), την κανω ως εξης: ??Διαβαστε λιγο για να μην κανω καμια πατατα:

- απο twrp, κανω wipe cache, dalvik, system (σιγουρα?) + data.

- δεν κανω επανεκκινηση

- απο recovery install βρισκω τη ρομ και την φλασάρω

- κάνω επανεκκίνηση

- περναω απο την αρχη twrp

- περναω magisk μεσω twrp

 

Σωστά τα λέω; ΟΛΑ;

 

Εαν εισαι στην 5.1.5 και σου ζηταει να αναβαθμιστει στην 5.1.7, την περνας απλα με dirty flash (wipe cache και dalvik) και καπακια φλασαρεις το Magisk η οποιο root method χρησιμοποιεις.

 

Για να πας αργοτερα στην 9αρα, εκει ειναι λιγο μπελας τα πραγματα. Δεν προλαβαινω να σου εξηγησω, αλλα συνοπτικα, πρεπει να αφαιρεσεις απο το zip της OOS 9 ROM που θα κατεβασεις, το compability.zip και μετα να την περασεις με το υπαρχον TWRP που εχεις. Αφου την περασεις και αυτη, καλο θα ειναι να κανεις και κανενα wipe data η ακοκα και factory reset που θα σου διαγραψει ομως και την εσωτερικη μνημη σου. Οποτε ενα backup της εσωτερικης μνημης σου ειναι απαραιτητο! Αφου τα κανεις αυτα και πανε ολα καλα, τοτε περνας αλλο TWRP (πχ Bluspark 9.91) και φλασαρεις οποια OOS 9 ROM θες, χωρις να χρειαστει να αφαιρεσεις compability zips κλπ.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Σορυ που ξανά ρωτάω αλλά ας πούμε ότι έχω τώρα 5.1.7, θα μου έρθει ειδοποίηση για αναβάθμιση σε 9;

Μιλάω για επίσημη ρομ.

 

Δεν με νοιάζει η beta.

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε 9.0.2 για stable.. εμάς με open beta μας ξεχάσαν στο 9.0.0 πρώτη φορά το βλέπω αυτό :confused::confused:
One Plus 5T < Samsung Galaxy S7 Edge < Xiaomi Redmi Note 3 < Samsung Galaxy Note 4 < Samsung Galaxy S IV < Samsung Galaxy S II < iPhone 3GS < LG Arena
Link to comment
Share on other sites

ΟΚ, αρα κανω την αναβαθμιση σε 5.1.7 και δεν περναω twrp.

 

Υποθετω μετα οτι θα μου εμφανισει την νεα αναβαθμιση για 9.02. Αφου γινει και η αναβαθμιση σε android 9, μετά περναω κανονικα twrp και root οπως θα εκανα σε παλαιοτερες εκδοσεις;

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ, αρα κανω την αναβαθμιση σε 5.1.7 και δεν περναω twrp.

 

Υποθετω μετα οτι θα μου εμφανισει την νεα αναβαθμιση για 9.02. Αφου γινει και η αναβαθμιση σε android 9, μετά περναω κανονικα twrp και root οπως θα εκανα σε παλαιοτερες εκδοσεις;

 

Μόλις πας σε pie κανονικά ακολουθείς την ίδια διαδικασία με παλιά για twrp και root.Απλά επέλεξε τη συμβατή με pie twrp

Link to comment
Share on other sites

Πότε πρόλαβε να βγει 9.0.2; Έχω κάποια θέματα με την 9.0.1 ( αργεί να συνδεθεί σε αποθηκευμένα WiFi, κάποιες εφαρμογές κλείνουν, η αυτόματη φωτεινότητα είναι πολύ χαμηλή) αλλά δεν ασχολούμαι προς το παρόν να την περάσω
Link to comment
Share on other sites

Μάγκες όσοι βάλατε την 9 έχετε κανένα θέμα με τα app τραπεζών στο log in κτλ;

 

Sent from my One Plus 5T

 

Εγώ με της Πειραιώς δεν έχω θέμα.

 

Πότε πρόλαβε να βγει 9.0.2; Έχω κάποια θέματα με την 9.0.1 ( αργεί να συνδεθεί σε αποθηκευμένα WiFi, κάποιες εφαρμογές κλείνουν, η αυτόματη φωτεινότητα είναι πολύ χαμηλή) αλλά δεν ασχολούμαι προς το παρόν να την περάσω

 

Σήμερα βγήκε.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...