Jump to content

OnePlus 5T


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω τη 5.1.7.

Όσοι έχουν τη beta, έχει επιλογή για περισσότερα χρώματα στο accent colour από όσα έχουμε εμείς με τη κανονική (8 χρώματα) ;

Ξέρουμε αν θα δοθεί σαν επιλογή σε μελλοντική αναβάθμιση;

Μερσί

 

Sent from my One Plus 5T

Link to comment
Share on other sites

Έχω τη 5.1.7.

Όσοι έχουν τη beta, έχει επιλογή για περισσότερα χρώματα στο accent colour από όσα έχουμε εμείς με τη κανονική (8 χρώματα) ;

Ξέρουμε αν θα δοθεί σαν επιλογή σε μελλοντική αναβάθμιση;

Μερσί

 

Κατ'αρχήν έχω την εντύπωση ότι μπορείς να διαλέξεις ό,τι χρώμα θελεις πηγαίνοντας στο κατω δεξιά και παίζοντας με το RGB. Τουλάχιστον στις beta έτσι είναι εδώ και πολλούς μήνες. Στην Pie είναι το ίδιο αν και υπάρχει ένα bug νομίζω. Αν διαλέξεις λευκό accent δε βλέπεις τα tiles που έχεις ενεργοποιημένα γιατί είναι κι αυτά λευκά. Ελπίζω να το φτιάξουν. Επίσης όταν τραβάς την μπάρα κάτω 2 φορές κρύβονται οι ειδοποιήσεις. Κακό, με βόλευε πάρα πολύ γιατί έχουμε και 2 στρέμματα οθόνη.

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Στις κανονικές εκδόσεις δεν υπάρχει αυτό που λες.

Έχουμε μόνο 8.

Για το άσπρο δεν καίγομαι, εγώ κόκκινο θέλω να το κάνω.

Άντε να δούμε.

 

Sent from my One Plus 5T

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν την έχω περάσει από το απόγευμα. Πρώτες εντυπώσεις. Όλα καλά προς το παρόν.Πολύ smooth η λειτουργία, bug προς το παρόν δεν έχω συναντήσει. Επιτέλους λειτουργεί σωστά το διακοπτάκι επιλογης μεταξύ ήχου, δόνησης και αθόρυβου. Θέλω να δω και την μπαταρία. Προς το παρόν ευχαριστημένος.

 

Στάλθηκε από το LM-G710 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω beta σχεδόν έναν χρόνο. Από ανάμεσα είχα δοκιμάσει και κάποιες custom rom. Πέρασα από open beta 19 στην 20 με ota κι αμέσως έκανα factory reset. Στήθηκε από την αρχή χωρίς καμία επαναφορά. Το έχω ρυθμισμένο να ανοίγει στις 6 και να χτυπάει ξυπνητήρι στις 7. Δεν έγινε κανένα απο τα δύο. Το άνοιξα εγώ 7:10 κι αμέσως χτύπησε το ξυπνητήρι.

Δεν ξεκίνησε καλά η μέρα.

OnePlus 5T
Link to comment
Share on other sites

Έχω beta σχεδόν έναν χρόνο. Από ανάμεσα είχα δοκιμάσει και κάποιες custom rom. Πέρασα από open beta 19 στην 20 με ota κι αμέσως έκανα factory reset. Στήθηκε από την αρχή χωρίς καμία επαναφορά. Το έχω ρυθμισμένο να ανοίγει στις 6 και να χτυπάει ξυπνητήρι στις 7. Δεν έγινε κανένα απο τα δύο. Το άνοιξα εγώ 7:10 κι αμέσως χτύπησε το ξυπνητήρι.

Δεν ξεκίνησε καλά η μέρα.

Τι το θέλεις το ξυπνητήρι συμφορουμίτη pantelos? It's Christmas time! Να ξυπνάς βρε συ με τις καμπάνες αν δεν λειτουργεί καλά η beta στα βασικά του Android Pie!!!

Υ.Γ. Το σχόλιό μου "Για ποιόν χτυπούν οι καμπάνες" απευθύνεται στην Oneplus! - Από το Fan Club Ferrari - Merry Christmas beta Pie!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ποια gcam χρησιμοποιείται και που την βρίσκω αν γινεται; Επίσης το φαινόμενο μέρος βουλιτσες στις φωτό λύθηκε στην gcam?

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

OnePlus Referral Program: https://oneplus.net/gr/invite#EKRHPVBXTCA68Q9 για 20€ έκπτωση σε accessories Oneplus.
Link to comment
Share on other sites

Για τη μέρα εχω αυτη (rooted) : https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/f/GCam_5_1_018_SerJo87_1_6RC3_Oneplus-Urnyx05-original-gamma-v1.0.apk

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Edit: χρησιμοποιώ και αυτή

 

https://vgy.me/jHNDA7.png

Edited by gnsp
Link to comment
Share on other sites

Έπειτα από μερικές μέρες χρήσης της Open Beta 20 με Android Pie έχω παρατηρήσει τα κάτωθι:

 

1) Η μπαταρία είναι στα ίδια επίπεδα ίσως και ένα κλικ κάτω αλλά αυτό μπορεί να οφείλεται στο ότι ενεργοποίησα το VoLTE.

2) Παρατηρώ ένα μικρό lag κυρίως στο multitasking

3) Υπάρχει ένα τρεμόπαιγμα του πληκτρολογίου σχεδόν κάθε φορά στην αρχή που πάω να γράψω ένα μήνυμα

4) Ρολόι στα αριστερά, πρόβλημα με το λευκό accent γιατί δε φαίνονται τα tiles

5) Όταν πατάς τα κουμππιά της έντασης ρυθμίζεις την ένταση των multimedia κι όχι του ήχου κλήσης και των ειδοποιήσεων

 

Θεωρώ ότι χρειάζεται ακόμα δουλειά κι ότι οι λίγες αλλαγές που προσφέρει δεν είναι λόγος βιασύνης για μετάβαση σε Pie. Το νέο UI αφορά κυρίως τα gestures που μπορεί κάποιος να επιλέξει καθώς και τα εφέ μετάβασης που είναι συμπαθητικά. Δε μου άρεσε η διάταξη των καρτέλων στο multitasking. Για μένα είναι πολύ πιο πρακτικά και χρηστικά όπως είναι στην Oreo. Στην Pie είναι σα να ψάχνεις μια σελίδα σε ένα βιβλίο.

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Οι περισσότερες παρατηρήσεις αφορούν αλλαγές της google στην έκδοση 9 κι όχι της ίδιας της oneplus.

Είμαι ευχαριστημένος που γλίτωσα το pill.

OnePlus 5T
Link to comment
Share on other sites

Θα πάρει καμιά ακόμα με δύο beta η Pie και θα στρώσει. Προσωπικά δεν μπαίνω στην διαδικασία να την βάλω. Θα περιμένω την Stable 9.0 Pie που θα έρθει με OTA! Υποθέτω οτι για ένα μήνα ακόμα θα είναι beta και μέσα με τέλη Ιανουαρίου του 2019 να δώσουν την τελική έκδοση!

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

Ξέχασα να γράψω το split screen έγινε λίγο πιο δύσκολο.

Τουλάχιστον τώρα με την επίσημη ρομ θα υπάρχει μια καλή βάση για τις custom ώστε να αλλάξουμε θέση στο ρολόι, να φτιάξουμε τα χρώματα κι ο,τι άλλο ενοχλεί κάποιον.

OnePlus 5T
Link to comment
Share on other sites

Έπειτα από μερικές μέρες χρήσης της Open Beta 20 με Android Pie έχω παρατηρήσει τα κάτωθι:

 

1) Η μπαταρία είναι στα ίδια επίπεδα ίσως και ένα κλικ κάτω αλλά αυτό μπορεί να οφείλεται στο ότι ενεργοποίησα το VoLTE.

2) Παρατηρώ ένα μικρό lag κυρίως στο multitasking

3) Υπάρχει ένα τρεμόπαιγμα του πληκτρολογίου σχεδόν κάθε φορά στην αρχή που πάω να γράψω ένα μήνυμα

4) Ρολόι στα αριστερά, πρόβλημα με το λευκό accent γιατί δε φαίνονται τα tiles

5) Όταν πατάς τα κουμππιά της έντασης ρυθμίζεις την ένταση των multimedia κι όχι του ήχου κλήσης και των ειδοποιήσεων

 

Θεωρώ ότι χρειάζεται ακόμα δουλειά κι ότι οι λίγες αλλαγές που προσφέρει δεν είναι λόγος βιασύνης για μετάβαση σε Pie. Το νέο UI αφορά κυρίως τα gestures που μπορεί κάποιος να επιλέξει καθώς και τα εφέ μετάβασης που είναι συμπαθητικά. Δε μου άρεσε η διάταξη των καρτέλων στο multitasking. Για μένα είναι πολύ πιο πρακτικά και χρηστικά όπως είναι στην Oreo. Στην Pie είναι σα να ψάχνεις μια σελίδα σε ένα βιβλίο.

 

Λειτουργεί κανονικά λοιπόν το Volte/vOWIFI;

Link to comment
Share on other sites

Λειτουργεί κανονικά λοιπόν το Volte/vOWIFI;

 

Ναι αν και το VoWiFi το εχω απενεργοποιημενο. Απο την στιγμη που ξοδευεις τα λεπτα σου και το σημα της cosmote γενικα ειναι καμπανα, δε βρισκω νοημα στο VoWiFi. Το VoLTE απο την αλλη δινει HD ηχο και λυνει το προβλημα του σερφαρισματος με WiFi οταν μιλας στο τηλεφωνο το οποιο δεν μπορω να καταλαβω γιατι υπαρχει. Επισης μπορεις να χρησιμοποιησεις απροβληματιστα το ιντερνετ και με δεδομενα.

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Μπορεί κάποιος να μας πει αν άλλαξε η έκδοση της εφαρμογής της κάμερας με την τελευταία stable 5.1.7 ;

Η τελευταία είναι η 2.5.36 σε Oreo. Είδε κανείς βελτιώσεις στην κάμερα με Pie ;

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

Ναι αν και το VoWiFi το εχω απενεργοποιημενο. Απο την στιγμη που ξοδευεις τα λεπτα σου και το σημα της cosmote γενικα ειναι καμπανα, δε βρισκω νοημα στο VoWiFi. Το VoLTE απο την αλλη δινει HD ηχο και λυνει το προβλημα του σερφαρισματος με WiFi οταν μιλας στο τηλεφωνο το οποιο δεν μπορω να καταλαβω γιατι υπαρχει. Επισης μπορεις να χρησιμοποιησεις απροβληματιστα το ιντερνετ και με δεδομενα.

 

Δυστυχώς για μένα εκεί που μένω το σήμα όλων των εταιρειών είναι απαράδεκτο. Εκτός των άλλων, ψάχνοντας συνεχώς για σήμα, πέφτει η μπαταρία. Αφού όμως δουλεύει κανονικά λέω να τολμήσω τη beta. Χρειάζεται να επαναληφθεί όλη η διαδικασία από την αρχή για την ενεργοποίηση του;

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς για μένα εκεί που μένω το σήμα όλων των εταιρειών είναι απαράδεκτο. Εκτός των άλλων, ψάχνοντας συνεχώς για σήμα, πέφτει η μπαταρία. Αφού όμως δουλεύει κανονικά λέω να τολμήσω τη beta. Χρειάζεται να επαναληφθεί όλη η διαδικασία από την αρχή για την ενεργοποίηση του;

 

Νομίζω ότι μετά από οποιοδήποτε update πρέπει να γίνεται η διαδικασία. Αλλά πιστεύω ότι αξίζει τον κόπο.

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση από αρχάριο .Είμαι με Oreo stable ..ποια είναι η διαδικασία για να περάσω την beta στο κινητό ; Το κινητό είναι "μαμά" .Δεν έχω πειράξει ποτέ τίποτα

Xiaomi Mi10T

Amazfit T-Tex

Sony a6000

Link to comment
Share on other sites

Έπειτα από μερικές μέρες χρήσης της Open Beta 20 με Android Pie έχω παρατηρήσει τα κάτωθι:

 

1) Η μπαταρία είναι στα ίδια επίπεδα ίσως και ένα κλικ κάτω αλλά αυτό μπορεί να οφείλεται στο ότι ενεργοποίησα το VoLTE.

2) Παρατηρώ ένα μικρό lag κυρίως στο multitasking

3) Υπάρχει ένα τρεμόπαιγμα του πληκτρολογίου σχεδόν κάθε φορά στην αρχή που πάω να γράψω ένα μήνυμα

4) Ρολόι στα αριστερά, πρόβλημα με το λευκό accent γιατί δε φαίνονται τα tiles

5) Όταν πατάς τα κουμππιά της έντασης ρυθμίζεις την ένταση των multimedia κι όχι του ήχου κλήσης και των ειδοποιήσεων

 

Θεωρώ ότι χρειάζεται ακόμα δουλειά κι ότι οι λίγες αλλαγές που προσφέρει δεν είναι λόγος βιασύνης για μετάβαση σε Pie. Το νέο UI αφορά κυρίως τα gestures που μπορεί κάποιος να επιλέξει καθώς και τα εφέ μετάβασης που είναι συμπαθητικά. Δε μου άρεσε η διάταξη των καρτέλων στο multitasking. Για μένα είναι πολύ πιο πρακτικά και χρηστικά όπως είναι στην Oreo. Στην Pie είναι σα να ψάχνεις μια σελίδα σε ένα βιβλίο.

Δοκίμασες να κλειδώσεις εφαρμογή με το ενσωματωμένο εργαλείο που έχει; Εγώ προσωπικά δεν μπορούσα να λειτουργήσω το τηλέφωνο, το κουμπί back, recents κλπ., αλλά το ίδιο γινόταν και στις χειρονομίες.

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

...και όπως τα είχαμε πει... "Merry Christmas η νέα κανονική Beta Pie ..." και καλές γιορτές σε όλους!

https://gizchina.it/2018/12/oneplus-5-5t-oxygenos-open-beta-23-21-download/

Edited by Guest74
Link to comment
Share on other sites

Βρήκα bug.

 

Settings - WiFi & internet - SIM & network - SIM 1 --> CRASH!!!

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεν crashaρει πάντως .. μπαίνω κανονικά .. έκανες wipe / clear cache ?

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

One Plus 5T < Samsung Galaxy S7 Edge < Xiaomi Redmi Note 3 < Samsung Galaxy Note 4 < Samsung Galaxy S IV < Samsung Galaxy S II < iPhone 3GS < LG Arena
Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεν crashaρει πάντως .. μπαίνω κανονικά .. έκανες wipe / clear cache ?

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

 

Beta 21 έχω. Εσύ;

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι μετά από οποιοδήποτε update πρέπει να γίνεται η διαδικασία. Αλλά πιστεύω ότι αξίζει τον κόπο.

 

Ποια έκδοση magisk και twrp έχεις βάλει μήπως θυμάσαι;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...