Jump to content

OnePlus 5T


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κοιτάζω το site της joby και δεν καταλαβαίνω πώς στηρίζεται το κινητό στο τριποδακι... Το κινητό δεν έχει υποδοχή για να βιδώσει πάνω του.

Θέλεις ουσιαστικά ένα τριπόδι (εχώ έχω το "Joby GPod Mini Magnetic Gorillapod" αλλά μπορείς να πάρεις όποιο σε εξυπηρετεί) και μετά μια βάση κινητού που βιδώνει στο τρίποδο (έχω το "Joby GripTight XL Mount for Smartphone").

Link to comment
Share on other sites

Θέλεις ουσιαστικά ένα τριπόδι (εχώ έχω το "Joby GPod Mini Magnetic Gorillapod" αλλά μπορείς να πάρεις όποιο σε εξυπηρετεί) και μετά μια βάση κινητού που βιδώνει στο τρίποδο (έχω το "Joby GripTight XL Mount for Smartphone").

 

Τώρα κατάλαβα πώς προσαρμοζεται στο κινητό, ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια. Το τριποδάκι έχει υποδοχή για μεγάλα Smartphones, από ότι κατάλαβα, δεν χρειάζεται ξεχωριστό εξάρτημα, σωστά?

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει άλλο tempered glass που να ειναι σαν το γνήσιο μιας και αυτό δεν υπάρχει διαθέσιμο?
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

υπάρχει άλλο tempered glass που να ειναι σαν το γνήσιο μιας και αυτό δεν υπάρχει διαθέσιμο?

Αν εννοείς να καλύπτει όλο το μπροστινό τμήμα του κινητού, με μία γρήγορη αναζήτηση στο Σκρουτζ υπάρχει αυτό:

https://www.skroutz.gr/s/15288118/Full-Cover-Tempered-Glass-%CE%A4%CE%B6%CE%B1%CE%BC%CE%AC%CE%BA%CE%B9-%CE%A0%CF%81%CE%BF%CF%83%CF%84%CE%B1%CF%83%CE%AF%CE%B1%CF%82-MOFI-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-OnePlus-5T-%CE%9C%CE%B1%CF%8D%CF%81%CE%BF.html?utm_source=android&utm_campaign=skroutz_share

Δεν το έχω δοκιμάσει αλλά οπτικά είναι, αν όχι ίδιο, πολύ κοντά στο εργοστασιακό.

 

Sent from my One Plus 5T

Link to comment
Share on other sites

Τώρα κατάλαβα πώς προσαρμοζεται στο κινητό, ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια. Το τριποδάκι έχει υποδοχή για μεγάλα Smartphones, από ότι κατάλαβα, δεν χρειάζεται ξεχωριστό εξάρτημα, σωστά?

Τίποτα φίλε μου! Το τριποδάκι είναι ανεξάρτητο από το τί "mount" θα βιδώσεις πάνω του μετά. Π.χ. μπορείς να βιδώσεις απευθείας μια camera ή ένα mount για go pro ή για τη δική μας περίπτωση, ένα smartphone holder σαν αυτό που είπαμε σε προηγούμενα post. Σχετικά με το τί μέγεθος smartphone μπορείς να βάλεις πάνω στο smartphone holder, εξαρτάται από τις προδιαγραφές του κάθε προϊόντος. Το συγκεκριμένο που έχω και που πρότεινα χωράει άνετα το 1+ 5T, δηλ ένα smartphone 6".

Link to comment
Share on other sites

Νέα stable 5.1.6 μετά από δύο μηνακια.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Νέα stable 5.1.6 μετά από δύο μηνακια.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

που το είδες; Σου ρθε notification?

Δεν βρίσκω ούτε μια αναφορά ούτε στο xda ούτε στο reddit.

Link to comment
Share on other sites

που το είδες; Σου ρθε notification?

Δεν βρίσκω ούτε μια αναφορά ούτε στο xda ούτε στο reddit.

Στο community της Oneplus. Λογικά εάν έχεις stable και έχεις την εφαρμογή Oxygen updater, θα σου την βρει.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν βγαίνει καμία αναβάθμιση ούτε με Oxygen updater αλλα ουτε και με VPN ;)

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

Δεν βγαίνει καμία αναβάθμιση ούτε με Oxygen updater αλλα ουτε και με VPN ;)
Ίσως έχει βγει προς το παρόν για το απλό 5 και σταδιακά τις επόμενες ώρες να βγει και για το δικό σας.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, εδώ και 3-4 φορτίσεις περίπου το κινητό κάνει να φορτίσει 1ωρα 20 λεπτά περίπου ενώ πριν 1+5 λεπτά εδώ και εξι μήνες που το έχω το φορτίζω πάντα κλειστω και από το 20 έως 99 ( ευλαβικά το τηρώ) και δεν έχω αλλάξει κάτι και τώρα. Ξέρετε τι μπορεί να συμβαίνει
Link to comment
Share on other sites

Το νέο oxygen ui δεν θα έρθει στην συσκευή μας;

 

ONEPLUS A5010

Με την Pie λογικά θα τα δώσουν όλα αυτά. Νέο UI, front portrait mode, custom accent colours κλπ. Έτσι για να έχει μεγάλο changelog .

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Με την Pie λογικά θα τα δώσουν όλα αυτά. Νέο UI, front portrait mode, custom accent colours κλπ. Έτσι για να έχει μεγάλο changelog .

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Front portrait mode & custom accent colours υπάρχουν εδώ και καιρό. Το νέο UI είναι πολύ ενδιαφέρον. Για να δούμε...

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά αξίζει η αγορά του 8gb/128 στα 510 από skroutz ? Έχω 3t αυτή την στιγμή και θέλω να αναβαθμιστώ.. Μ αρέσει πολύ το 5t σε σχέση με το 6 η και το 6t που το ψιλό ξέρουμε

 

Sent from my Oneplus 3T ™

Phone: OnePlus 3T 64GB

ROM : Oxygen OS 4.5.1 [superSU]

Recovery: TWRP 3.1.1-x blu_spark v54

Kernel: Blu_spark_r202

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά αξίζει η αγορά του 8gb/128 στα 510 από skroutz ? Έχω 3t αυτή την στιγμή και θέλω να αναβαθμιστώ.. Μ αρέσει πολύ το 5t σε σχέση με το 6 η και το 6t που το ψιλό ξέρουμε

 

Sent from my Oneplus 3T ™

 

Γνώμη μου ότι δεν αξίζει σε αυτά τα λεφτά. Βέβαια έχεις αποκλείσει το 6αρι

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν αρκετά used σε άριστη κατάσταση από αγγελίες οπότε με ένα καλό ψάξιμο ίσως βρεις μια καλή περίπτωση ;)
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Ανακοινώθηκε το 1+6t ούτε android pie ούτε nightscape ούτε studio για το κινητό μας απ' ότι είδα. Μικρή απογοήτευση από τις ανακοινώσεις. Nevermind ας περιμένουμε να δούμε τι μέλι γενέσθαι. Η αλήθεια είναι ότι περίμενα τουλάχιστον την ανακοίνωση για android pie.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

OnePlus Referral Program: https://oneplus.net/gr/invite#EKRHPVBXTCA68Q9 για 20€ έκπτωση σε accessories Oneplus.
Link to comment
Share on other sites

H OnePlus πότε στις παρουσιάσεις, δεν προβαίνει σε τέτοιες ανακοινώσεις. Απλά παρουσιάζει το νέο μοντέλο.

Θα πάρουμε την Android Pie εξάλλου. Έχει ήδη ανακοινωθεί.

Link to comment
Share on other sites

Γνώμη μου ότι δεν αξίζει σε αυτά τα λεφτά. Βέβαια έχεις αποκλείσει το 6αρι

 

Κανένας λόγος πιστεύω κι εγώ να πάρεις καινούριο 5Τ στα 510. Ή πας στο τελευταίο μοντέλο με 30-40 παραπάνω ή πας σε μεταχειρισμένο. Προσωπική μου άποψη που την έχω εκφράσει πολλάκις είναι ότι αν δε σε πειράζει το μεγάλο μέγεθος του κινητού (κάτι το οποίο είναι πολύ πολύ σχετικό) το παίρνεις με κλειστά τα μάτια. Άριστο σε όλα του ;)

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

ειμαι με crdroid και μου λεει οτι το ινσταγκραμ δεν ειναι συμβατο με τη συσκευη μου. ξερεις κανεις τι παιζει?δε μπορω να αγκαταστισω την εφαρμογη. επισης ποια εφαρμογη για καμερα χρησιμοποιειται?
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και λίγες μέρες έχω θέμα με το bluetooth. Κάνω κλήση ή απαντάω και δε με ακούει ο συνομιλητής. Το αποσυνδέω και το επανασυνδέω και τότε ίσως με ακούσει. Αρχικά νόμιζα ότι ήταν το 1 από τα 2 bluetooth που είχα αλλά το κάνει και με το 2ο. Έχειι κάποιος κάτι αντίστοιχο τελευταία;
ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Αν ενδιαφέρει κάποιον παιδιά δίνω το δικό μου γιατί πηγα σε iphone https://www.insomnia.gr/classifieds/item/1238766-oneplus-5t-664gb/

Το 6t δεν έχει κάτι να ζηλέψει ... χαζομάρα έκανες :happy:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στους απανταχού φίλους της OnePlus!

Κάτοχος του 5Τ και εγώ εδώ και σχεδόν ένα χρόνο...

Το OnePlus 6T δεν με κάλυψε, θεωρώ πως θέλει βελτίωση και στο in display fingerprint και σε αλλους τομείς!

Γι'αυτό σκέφτομαι έντονα να πουλήσω το 5Τ και να πάω σε 6 από banggood καλυπτωντας απλά την διαφορά στην τιμή χωρίς βέβαια να μου είναι αναγκαία η αναβάθμιση αφού το 5Τ πάει σφαίρα προς το παρών και θα πάρει και Android Pie!

Σκέφτομαι την αναβάθμιση απλά και μόνο για να μην χάσει το 5Τ την μεταπωλητικη του αξία...γιατί αν το αφήσω τώρα και θέλω σε 6 μήνες να πάω στο 7αρακι, πως θα κερδίσω κάτι αξιόλογο από το 5Τ τότε όταν θα θεωρείτε 3 συσκευές παλαιότερο;;

Δεν ξέρω αν μπορείτε να σκεφτείτε τον σύλλογισμο μου και να μου πείτε τις γνώμες σας!

ευχαριστώ!

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...