Jump to content

OnePlus 5T


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το Nillkin δεν καλύπτει κάμερα notification σωστά;;

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Σωστά φίλε μου αλλά μέχρι τώρα σε σχέση με οτιδήποτε άλλο έχω δοκιμάσει είναι μέρα με τη νύχτα (εκτός του ορίτζιναλ, που δεν έχω βάλει ποτέ) σε θέματα διαυγειας και κυρίως - επειδή με ενδιαφέρει πολύ εμένα προσωπικά-- έχει πολύ καλό oleophobic και κρύβει τις δαχτυλιες

 

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σωστά φίλε μου αλλά μέχρι τώρα σε σχέση με οτιδήποτε άλλο έχω δοκιμάσει είναι μέρα με τη νύχτα (εκτός του ορίτζιναλ, που δεν έχω βάλει ποτέ) σε θέματα διαυγειας και κυρίως - επειδή με ενδιαφέρει πολύ εμένα προσωπικά-- έχει πολύ καλό oleophobic και κρύβει τις δαχτυλιες

 

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Είχα ένα (όχι της Nillkin νομίζω) το οποίο δεν κάλυπτε κάμερα και έχω χωρίς καν να καταλάβω πώς και πότε μια μικρή μικρή γραμμή επάνω στην selfie camera η οποία βέβαια δεν επηρεάζει πουθενά και φαίνεται στο φως αλλά την έχω...παρόλα αυτά μάλλον θα πάρω και εγώ ένα της Nillkin να δοκιμάσω!

Έχουμε κάπου official store;;

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ξανά!

Θα ήθελα τα φώτα σας σχετικά με κάποιο screen protector!

Δεν έχω βρει κανένα μα κανένα της προκοπής στα κινεζομαγαζα, αφού είτε θα έχουν τις άθλιες τελιτσες και το κλασικό rainbow effect ή πολύ κακή κόλλα η οποία θα παίρνει σκόνη από μέσα ή θα ξεκολλάει!

Δεν θα ήθελα να πάω στο official tempered glass λόγω της τιμής του και των μεταφορικών!

Έχει πέσει κανείς σε κάποιο αξιόλογο tempered glass;;

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Nillkin και από μένα, απλά πρέπει να είσαι προσεκτικότερος γίνεται. Δεν καλύπτει τα πλάγια, αφήνει περιθώριο, μικρό μεν. Αλλά είναι πολύ ποιοτικό.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ Nilkin έχω αλλά θέλω να δοκιμάσω κάποιο που να καλύπτει ολόκληρη την οθόνη. Μ' ενοχλεί στα gestures το σκαλοπατάκι.

Είναι το πρώτο Nilkin τζαμάκι που μου ράγισε χωρίς να κατάλαβα να το ζόρισα. Νομίζω ότι το κενό μεταξύ θήκης και τζαμιού επιτρέπει πιο εύκολα ραγίσματα και χτυπήματα

OnePlus 5T
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ Nilkin έχω αλλά θέλω να δοκιμάσω κάποιο που να καλύπτει ολόκληρη την οθόνη. Μ' ενοχλεί στα gestures το σκαλοπατάκι.

Είναι το πρώτο Nilkin τζαμάκι που μου ράγισε χωρίς να κατάλαβα να το ζόρισα. Νομίζω ότι το κενό μεταξύ θήκης και τζαμιού επιτρέπει πιο εύκολα ραγίσματα και χτυπήματα

Δεν επιτρέπει πολλά ραγισματα. Μια χαρά ειναι.Αλλιως η nillkin θα το είχε αποσύρει. 2 φορές μου έπεσε και απλά ράγισε το tempered glass και το άλλαξα. Ειναι μια χαρά!! Και οικονομικό!!

Ίσως με τα gestures ο φίλος να έχει δίκιο αλλά οκ. Επιλογή σου!

Link to comment
Share on other sites

Το Oneplus 6 πήρε επίσημα Android Pie 9.0 εμείς ακόμα τπτ ούτε καν beta κυκλοφόρησε :(

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

Ε λογικά σε 4-5 ημέρες θα εμφανιστεί και η δική μας σε beta στάδιο. Αν πήραμε 10 του μηνός την open beta που έχουμε τώρα, στις 25 του μήνα περίπου λογικά θα βγει η επόμενη open beta, που ευελπιστώ και εγώ να είναι Android 9.

Το Oneplus 6 πήρε επίσημα Android Pie 9.0 εμείς ακόμα τπτ ούτε καν beta κυκλοφόρησε :(

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Για να δούμε καλα νέα πάντως απο όλες τις εταιρίες φαίνεται το project treble να μην είναι απλά λόγια..
Η Oneplus πάντα ήταν από τους πρώτους και πιο γρηγορους στα updates, δεν είναι απαραίτητα λόγω του project treble. Απλά τώρα έχει ένα επιπλέον βοήθημα.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Η Oneplus πάντα ήταν από τους πρώτους και πιο γρηγορους στα updates, δεν είναι απαραίτητα λόγω του project treble. Απλά τώρα έχει ένα επιπλέον βοήθημα.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ένας επιπλέον λόγος για αυτό το ειπα και γιατί είδα και απο άλλες εταιρείες νωρίς Beta 9.

Οτι ειναι γρήγορη το ξέραμε.

Link to comment
Share on other sites

Ένας επιπλέον λόγος για αυτό το ειπα και γιατί είδα και απο άλλες εταιρείες νωρίς Beta 9.

Οτι ειναι γρήγορη το ξέραμε.

Άντε να δούμε τώρα πότε θα την έχουμε και εμείς στα 5/5T σε stable την 9αρα. Υπολογίζω μέχρι τέλη Οκτωβρίου να σκάσει μύτη.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

100% σίγουρο φίλε για την 9! Ενδέχεται να πάρουμε και την 10 αλλά ακόμα είναι νωρίς να κάνουμε εικασίες :)

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

Αυτό πως το μαθαίνουμε; απλά περιμένουμε να δούμε τι αναβαθμίσεις θα πάρουμε η βγαίνει κάποια ανακοίνωση; τοεω γιατί δεν έχω δει να λέγετε κάτι για την 9. Πόσο μάλλον για τη10
Link to comment
Share on other sites

Αυτό πως το μαθαίνουμε; απλά περιμένουμε να δούμε τι αναβαθμίσεις θα πάρουμε η βγαίνει κάποια ανακοίνωση; τοεω γιατί δεν έχω δει να λέγετε κάτι για την 9. Πόσο μάλλον για τη10
Για την 9 το περιμενουμε σύντομα μιας και η ίδια η Oneplus είχε ενημερώσει. Μάλιστα θα την πάρουν και τα 3/3T που είναι παλιότερα μοντέλα και μετράνε τρεις μεγάλες εκδόσεις Android. Αν κάνουν το ίδιο και με τα 5/5T, τότε πάμε και για Android 10.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by baiosss

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Για την 9 το περιμενουμε σύντομα μιας και η ίδια η Oneplus είχε ενημερώσει. Μάλιστα θα την πάρουν και τα 3/3T που είναι παλιότερα μοντέλα και μετράνε τρεις μεγάλες εκδόσεις Android. Αν κάνουν το ίδιο και με τα 5/5T, τότε πάμε και για Android 10.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Από την στιγμή που είμαστε treble-οί θα πάρουμε και 11 και 12 και 13 (κατά το "τα παιδιά του Πειραιρά" - Πώς ήθελα να είχα ένα και δύο

και τρία και τέσσερα...καταλαβατε παιδιά??), εκτός κι αν βγάλουν κόφτη (όπως τα μαγειρέματα με διαιτησίες...στο πρωτάθλημα Ελλάδος!)

(Ποδοσφαιρική απάντηση...αν και δεν σούταρα ακόμη για γκολ)!

Link to comment
Share on other sites

Και στην κινεζική αλφάβητο μη σου πω θα πάνε άμα τελειώσουμε με αυτήν.

Από την στιγμή που είμαστε treble-οί θα πάρουμε και 11 και 12 και 13 (κατά το "τα παιδιά του Πειραιρά" - Πώς ήθελα να είχα ένα και δύο

και τρία και τέσσερα...καταλαβατε παιδιά??), εκτός κι αν βγάλουν κόφτη (όπως τα μαγειρέματα με διαιτησίες...στο πρωτάθλημα Ελλάδος!)

(Ποδοσφαιρική απάντηση...αν και δεν σούταρα ακόμη για γκολ)!

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Από την στιγμή που είμαστε treble-οί θα πάρουμε και 11 και 12 και 13 (κατά το "τα παιδιά του Πειραιρά" - Πώς ήθελα να είχα ένα και δύο

και τρία και τέσσερα...καταλαβατε παιδιά??), εκτός κι αν βγάλουν κόφτη (όπως τα μαγειρέματα με διαιτησίες...στο πρωτάθλημα Ελλάδος!)

(Ποδοσφαιρική απάντηση...αν και δεν σούταρα ακόμη για γκολ)!

 

Από custom rom μόνο αυτά. Όχι φυσικά από επίσημη υποστήριξη. Ούτε μία στο εκατομμύριο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά και την 10 (Q) να πάρουμε επίσημα θα είμαστε πολύ καλά!!! εδώ οι άλλες εταιρίες ακόμα παλεύουν με την 7 Nugat!! :lol::lol: Edited by vwbestakos

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

Μου περιορίζει μόνο του τον αποθηκευτικό χώρο. Πάω να δω στη διαχείριση αρχείων και βλέπω στο φάκελο αλλά να έχει δεσμευμένα 40gb. Ξέρετε τι μπορεί να φταίει;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...