Jump to content

OnePlus 5T


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πού το διάβασες;;

 

Υποθέσεις κάνω δεν είμαι υπάλληλος της Oneplus. :)

 

Η λογική αυτό λέει ότι η πρώτη beta Pie (9.0) θα κυκλοφορήσει στα τέλη Οκτώβρη βάση χρονοδιαγράμματος πέρασαν σχεδόν 2 μήνες, μια ακόμα beta Pie θα έχουμε μέσα στον Νοέμβριο, και πριν ή μετά τις γιορτές θα σκάσει η stable! :)

Edited by vwbestakos

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

Υποθέσεις κάνω δεν είμαι υπάλληλος της Oneplus. :)

 

Η λογική αυτό λέει ότι η πρώτη beta Pie (9.0) θα κυκλοφορήσει στα τέλη Οκτώβρη βάση χρονοδιαγράμματος πέρασαν σχεδόν 2 μήνες, μια ακόμα beta Pie θα έχουμε μέσα στον Νοέμβριο, και πριν ή μετά τις γιορτές θα σκάσει η stable! :)

Αμφιβάλλω αν θα πάει τόσο μακριά. Για τα 3/3T το συζητάμε.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Εκτός αν την δώσουν μέχρι τέλος του μήνα σε stable κατευθείαν.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μου παραφαινεται αισιόδοξο αυτό το σενάριο. Άσε που καλύτερα πρώτα σε beta για να βγουν και τα bug στη φόρα. Αν τη δώσουν κατευθείαν σε stable με bug, θα φάνε κράξιμο σίγουρα..

Link to comment
Share on other sites

Μου παραφαινεται αισιόδοξο αυτό το σενάριο. Άσε που καλύτερα πρώτα σε beta για να βγουν και τα bug στη φόρα. Αν τη δώσουν κατευθείαν σε stable με bug, θα φάνε κράξιμο σίγουρα..
Ότι και να γίνει, μάλλον, θα γίνει την περίοδο της παρουσίασης του 6T. Θεωρητικά πάντως υπάρχουν και οι close beta testers.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Ότι και να γίνει, μάλλον, θα γίνει την περίοδο της παρουσίασης του 6T. Θεωρητικά πάντως υπάρχουν και οι close beta testers.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Και εγώ βλέπω στην παρουσίαση του 6τ να γίνεται και ανακοίνωση για το 5τ

 

ONEPLUS A5010

Yπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να βρω το advanced reboot στις ρυθμισεις. Πού είναι;;
ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Έχει αφαιρεθεί απο τις τελευταίες εκδοσεις δυστυχώς..

 

εντωμεταξυ βγηκε νεα beta. ΑΣΤΕΙΟ UPDATE εντελώς . :mad: :lol:

 

Here are the latest open beta builds for OnePlus 5 and OnePlus 5T.

 

ChangeLog

 

Gallery

Supported new gesture to close picture by sliding down in Gallery app

Community

Community notices added as a feature

New feed for following community members

Added more options to share threads

Stickied comments displayed on the app

General user interface tweaks and bug fixes

Galaxy S21 Ultra + Galaxy Watch
Link to comment
Share on other sites

Ναι τα έχουν δώσει όλα για το 6T. Από εκεί και μετά πάμε για Pie . Αν την έδιναν κατευθείαν σε stable κιόλας, θα ήταν ευχής έργο.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό εδώ για τους βιαστικούς!! Κάτι ξέρω εγώ να με ακούτε :)

 

 

http://www.gizmochina.com/2018/10/15/android-pie-oneplus-5-3-delayed/

Edited by vwbestakos

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

Αυτό εδώ για τους βιαστικούς!! Κάτι ξέρω εγώ να με ακούτε :)

 

 

http://www.gizmochina.com/2018/10/15/android-pie-oneplus-5-3-delayed/

Βασικά για την beta μιλάμε πιο πολύ, που ούτε εκεί έχει μπει ακόμα. Η stable είναι σίγουρο ότι έχει δρόμο.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν καταλαβαίνω ένα πράγμα. Υποτίθεται ότι το project treble υπάρχει για γρήγορη διανομή των νέων ROM, γιατί αργεί τόσο η Pie στο 5Τ? Θα μου πει κάποιος, μα υπάρχουν τόσες custom ROMs γιατί κολλάς; Κολλάω γιατί ακριβώς είναι custom και όχι official. Έχει πάνω από μήνα που βγήκε για το 1+6, σε εμάς γιατί να αργεί τόσο; Σιγά τις τεράστιες διαφορές.
ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν καταλαβαίνω ένα πράγμα. Υποτίθεται ότι το project treble υπάρχει για γρήγορη διανομή των νέων ROM, γιατί αργεί τόσο η Pie στο 5Τ? Θα μου πει κάποιος, μα υπάρχουν τόσες custom ROMs γιατί κολλάς; Κολλάω γιατί ακριβώς είναι custom και όχι official. Έχει πάνω από μήνα που βγήκε για το 1+6, σε εμάς γιατί να αργεί τόσο; Σιγά τις τεράστιες διαφορές.
Το καλύτερο θα ήταν να τις έβγαζαν ταυτόχρονα για όλα τα μοντέλα μονομιάς. Κστι σαν την Apple ας πουμε. Δεν νομίζω να μην έχουν τα κατάλληλα software κομματια της κάθε συσκευής, ώστε να τα τροποποιήσουν λίγο και να τα δίνουν όλα μαζί.

 

Τώρα αυτοί ασχολούνται προφανώς με άλλα πράγματα και έχουν δώσει βαρύτητα στην παρουσίαση του 6T με το νέο UI, που πιθανότατα θα μπει και στα προηγούμενα μοντέλα

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το Arcore της google που μου ζητάει ενημέρωση στο playstore αφότου πέρασα την καινούρια open beta, τι φάση; Να το κάνω η όχι; Προστέθηκε κάτι με το update αυτό που ζητάει ενημέρωση μιας εφαρμογής που δεν είχα πριν;

 

 

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

b42b6abad64707708c99cb43efa7c3c2.jpg

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον προς τελη έτους στην καλύτερη για 5/5Τ Android Pie

https://www.gsmarena.com/pete_lau_oneplus_3_and_5_users_will_have_to_wait_a_bit_longer_for_android_pie-news-33770.php

 

Δεν χάθηκε και ο κόσμος δηλαδή δεν φέρνει και τιποτα blow mind feature η Pie ενώ κάλλιστα και αφαιρεί πράγματα και επιλογές σε σχέση με Oreo.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως βαρέθηκα την αναμονή και φλασαρα χθες codename Phoenix 9.

Για να δούμε πώς τα πάει.

Αφού θα αργήσει τελικά το official update, θα τεσταρω τις καλυτερες custom rom pie που κυκλοφορούν και θα συγκρίνω αργότερα με την stable oos 9 που θα βγει.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως βαρέθηκα την αναμονή και φλασαρα χθες codename Phoenix 9.

Για να δούμε πώς τα πάει.

Αφού θα αργήσει τελικά το official update, θα τεσταρω τις καλυτερες custom rom pie που κυκλοφορούν και θα συγκρίνω αργότερα με την stable oos 9 που θα βγει.

Καλα έκανες και εγω αυτο είχα κανει προ 20ημερου που τεσταρα επι 2 εβδομάδες 3-4 custom Pie rom να τεστάρω κάποια πράγματα που ήθελα.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη που ξαναρωτάω αλλά δεν απάντησε κανείς... Από GPS και φωτογραφική μηχανή είστε ευχαριστημένοι από το 5Τ?
Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη που ξαναρωτάω αλλά δεν απάντησε κανείς... Από GPS και φωτογραφική μηχανή είστε ευχαριστημένοι από το 5Τ?

 

 

Ναι είμαστε!! Το GPS του δουλεύει εξαιρετικά το έχω δουλέψει άπειρες φορές και στο εξωτερικό!

Η φωτογραφική μηχανή του είναι εξαιρετική στις ημερήσιες λήψεις!! Στις βραδυνές φώτος υστερεί δυστυχώς.

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

Ναι είμαστε!! Το GPS του δουλεύει εξαιρετικά το έχω δουλέψει άπειρες φορές και στο εξωτερικό!

Η φωτογραφική μηχανή του είναι εξαιρετική στις ημερήσιες λήψεις!! Στις βραδυνές φώτος υστερεί δυστυχώς.

 

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Οι φωτογραφίες δεν βελτιώνονται ούτε με διαφορετική εφαρμογή? Προφανώς θα έχετε πειραματιστεί...

Link to comment
Share on other sites

Η κάμερα θα έλεγα είναι υπέρ του δέοντος καλή ....

Πχ το lg g6 που είχα έβγαζε παντού κατώτερες φωτογραφίες.

Και το βράδυ πάλι θα έλεγα καλές είναι, αλλά ποιο κινητό έχει πολύ καλύτερες;

Τα εχω πιάσει όλα στα χέρια μου ......μα όλα και οι διάφορες είναι της τάξεως 10% το πολύ ας μην γελιόμαστε.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Οι φωτογραφίες δεν βελτιώνονται ούτε με διαφορετική εφαρμογή? Προφανώς θα έχετε πειραματιστεί...

 

Φίλε καλημέρα. Συγγνώμη που θα γίνω γραφικός αλλά αν θελεις να βγάζει σούπερ φωτογραφίες, με άπειρες επιλογές κλπ κλπ μπορείς να αγοράσεις μια Canon DSLR! Καταλαβαίνεις κι ο ίδιος ότι δίνοντας 520-570 ευρώ αρχική τιμή, παίρνεις ένα κινητό με μια κάμερα η οποία κάνει αξιοπρεπέστατα τη δουλειά της χωρίς όμως να είναι θαυματουργή. Δε νομίζω ότι ακόμα και το πανάκριβο iPhone Χ και XS κάνουν πολύ καλύτερη δουλειά από το 1+5Τ. Προσωπική άποψη είναι ότι αν δε σε ενοχλεί το (για μένα πάντα) μεγάλο μέγεθος του κινητού, το παίρνεις με κλειστά μάτια. Το παρήγγειλα 1 λεπτό από την στιγμή που έγινε διαθέσιμο και δε με έχει απογοητεύσει σε κανέναν τομέα ως τώρα. Καλοπροαίρετα τα σχόλιά μου :)

 

Παρεμπιπτόντως, νομίζω ότι η κατάσταση με τις μεγάλες οθόνες έχει παραξεφύγει. Είναι τεράστια τα κινητά, χθες κοιτούσα το XZ2 compact και αναπολούσα τις εποχές που οι 5 ίντσες ήταν πολλές..!

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ φίλε μου για τα σχόλια σου. Η αλήθεια είναι ότι ενδιαφέρομαι και για Canon dslr! (Διάβασες την σκέψη μου) Φυσικά και δεν περιμένω το 1+ να βγάζει, τόσο καλές φωτογραφίες, απλά ζήτησα μια εκτίμηση συγκριτικά με τον ανταγωνισμό. Ξέρω ότι εδώ μέσα πολλοί έχουν εμπειρία από διαφορετικές συσκευές και μπορούν ναεέχουν άποψη. Επειδή κάποιος συμφορουμιτης είπε ότι υστερεί στις νυχτερινές λήψεις, είπα μήπως και το πρόβλημα διορθώνεται με κάποια άλλη εφαρμογή.

 

Φίλε καλημέρα. Συγγνώμη που θα γίνω γραφικός αλλά αν θελεις να βγάζει σούπερ φωτογραφίες, με άπειρες επιλογές κλπ κλπ μπορείς να αγοράσεις μια Canon DSLR! Καταλαβαίνεις κι ο ίδιος ότι δίνοντας 520-570 ευρώ αρχική τιμή, παίρνεις ένα κινητό με μια κάμερα η οποία κάνει αξιοπρεπέστατα τη δουλειά της χωρίς όμως να είναι θαυματουργή. Δε νομίζω ότι ακόμα και το πανάκριβο iPhone Χ και XS κάνουν πολύ καλύτερη δουλειά από το 1+5Τ. Προσωπική άποψη είναι ότι αν δε σε ενοχλεί το (για μένα πάντα) μεγάλο μέγεθος του κινητού, το παίρνεις με κλειστά μάτια. Το παρήγγειλα 1 λεπτό από την στιγμή που έγινε διαθέσιμο και δε με έχει απογοητεύσει σε κανέναν τομέα ως τώρα. Καλοπροαίρετα τα σχόλιά μου :)

 

Παρεμπιπτόντως, νομίζω ότι η κατάσταση με τις μεγάλες οθόνες έχει παραξεφύγει. Είναι τεράστια τα κινητά, χθες κοιτούσα το XZ2 compact και αναπολούσα τις εποχές που οι 5 ίντσες ήταν πολλές..!

Link to comment
Share on other sites

Ως πρώην κάτοχος της συσκευής φίλε μου ήταν ο λόγος που το έδωσα.

Την ημέρα οι φωτογραφίες ήταν εξαιρετικές χωρίς να υστερεί από τον ανταγωνισμό.

Στις δύσκολες συνθήκες όμως όπως χαμηλού φωτισμού ή βραδινές, υστερούσαν σε μεγάλο βαθμό.

Επίσης και η λήψη βίντεο ήταν κάτω του μετρίου.

Πέρα από αυτά όμως ήταν μια εξαιρετική συσκευή.

Τα ζυγίζεις και αποφασίζεις εάν θέλεις να προχωρήσεις στην αγορά του.

 

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ως πρώην κάτοχος της συσκευής φίλε μου ήταν ο λόγος που το έδωσα.

Την ημέρα οι φωτογραφίες ήταν εξαιρετικές χωρίς να υστερεί από τον ανταγωνισμό.

Στις δύσκολες συνθήκες όμως όπως χαμηλού φωτισμού ή βραδινές, υστερούσαν σε μεγάλο βαθμό.

Επίσης και η λήψη βίντεο ήταν κάτω του μετρίου.

Πέρα από αυτά όμως ήταν μια εξαιρετική συσκευή.

Τα ζυγίζεις και αποφασίζεις εάν θέλεις να προχωρήσεις στην αγορά του.

 

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

Και μιας και ο λόγος που το έδωσες ήταν αυτός, αν επιτρέπεται πήρες κάποιο ανώτερο σε αυτό τον τομέα, και αν ναι, ποιο είναι αυτό;

Φιλικά πάντα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...