Jump to content

OnePlus 5T


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σχόλια? http://www.e-radio.gr/post/120203/ayta-ta-kinhta-thlefwna-ekpempoyn-ta-ypshlotera-epipeda-aktinovolias-pics

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Είναι γνωστές οι τιμές Sar για τις συσκευές της 1+,δεν είναι κάτι καινούργιο...Απλά για να πιάσει μια συσκευή την ανώτερη τιμή πρέπει να μην έχει καθόλου καλό σήμα...Ανεισαι σε περιοχή με καλό σήμα η τιμή είναι πολύ μικρότερη...Το γεγονός όμως ότι έχουνε ψηλή τιμή Sar ισχύει...

Εδώ να σκεφτείς η Huawei που παραδοσιακά είχε πολύ ψηλές τιμές,τις έχει μικρύνει σε μεγάλο βαθμό...

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Η OnePlus αφαιρεί αρνητικά reviews από το online κατάστημά της;

https://gr.gizchina.com/2018/12/09/i-oneplus-afairei-arnitika-reviews-apo-to-online-katastima-tis/

και εμείς τα λέγαμε εδώ μέσα....

...αλλά στην ίδια τακτική μετέρχεται και το σπασμένο τηλέφωνο My phone.

Υ.Γ. ...και μην ενοχλείτε την Oneplus για την αναβάθμιση του κινητού σε Pie γιατί ασχολείται με το OneplusX 5G (+300 ευρουλάκια στο κεφάλι αύξηση)!!

Edited by Guest74
Link to comment
Share on other sites

Η OnePlus αφαιρεί αρνητικά reviews από το online κατάστημά της;

https://gr.gizchina.com/2018/12/09/i-oneplus-afairei-arnitika-reviews-apo-to-online-katastima-tis/

και εμείς τα λέγαμε εδώ μέσα....

...αλλά στην ίδια τακτική μετέρχεται και το σπασμένο τηλέφωνο My phone.

@Tips2018, είπαμε! Μετά τα OnePlus 5/5T, το χάος! Και αν κάνει καμία πατάτα και με το επερχόμενο 7αρι, τέλος η OP για μένα. Κάνει πολλά χαζά τον τελευταίο καιρό και σε συμπεριφορές και στις συσκευές της.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

@Tips2018, είπαμε! Μετά τα OnePlus 5/5T, το χάος! Και αν κάνει καμία πατάτα και με το επερχόμενο 7αρι, τέλος η OP για μένα. Κάνει πολλά χαζά τον τελευταίο καιρό και σε συμπεριφορές και στις συσκευές της.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σωραίος .... απόλυτα συμφωνώ! Ποιό 7/αρι (δεν θα έχει 5G..αλλά τι το θέλουν κάποιες πόλεις στην Ελλάδα)??

Θα κυκλοφορήσει άλλο modello ποιο γρήγορα μέσα στον Γενάρη.... ευτυχώς έδωσα το δικό μου και τελείωσα με την Oneplus!

Edited by Guest74
Link to comment
Share on other sites

Σωραίος .... απόλυτα συμφωνώ! Ποιό 7/αρι (δεν θα έχει 5G..αλλά τι το θέλουν κάποιες πόλεις στην Ελλάδα)??

Θα κυκλοφορήσει άλλο modello ποιο γρήγορα μέσα στον Γενάρη.... ευτυχώς έδωσα το δικό μου και τελείωσα με την Oneplus!

Τι πήρες αν επιτρέπεται?

OnePlus 5t
Link to comment
Share on other sites

@Tips2018, είπαμε! Μετά τα OnePlus 5/5T, το χάος! Και αν κάνει καμία πατάτα και με το επερχόμενο 7αρι, τέλος η OP για μένα. Κάνει πολλά χαζά τον τελευταίο καιρό και σε συμπεριφορές και στις συσκευές της.

Σαν τι πατάτα λες ότι θα κάνει με το 7άρι; Ότι θα βγει σε δυο μοντέλα, το ένα 5G και αρκετά ακριβό είναι αναμενόμενο και δίκιο. Το απλό μοντέλο περίπου στα συνηθισμένα λεφτά.

 

Το deal είναι αρκετά απλό, πρόκειται για μια εταιρεία για budgets άνω middle-end, κάτω high-end, η οποία βγάζει συσκευές δυο φορές το χρόνο με το κυριότερο σετ high-end χαρακτηριστικών. Το OnePlus 5t μου μοιάζει ένα σύγχρονο ακριβού σχεδιασμού κινητό, πολύ γρήγορο και ομαλό. Το αγόρασα κάτω από 600€. Υπέροχα όλα. Αν ξενέρωσες από τις μικρές διαφορές στο μοντέλα τότε δεν κατάλαβες την oneplus και αν ξενέρωσες από την απουσία led, τι να σου πω. Τράβα στην Xiaomi. Όλο και κάποιο μοντέλο θα έχει led :)

Link to comment
Share on other sites

Σαν τι πατάτα λες ότι θα κάνει με το 7άρι; Ότι θα βγει σε δυο μοντέλα, το ένα 5G και αρκετά ακριβό είναι αναμενόμενο και δίκιο. Το απλό μοντέλο περίπου στα συνηθισμένα λεφτά.

 

Το deal είναι αρκετά απλό, πρόκειται για μια εταιρεία για budgets άνω middle-end, κάτω high-end, η οποία βγάζει συσκευές δυο φορές το χρόνο με το κυριότερο σετ high-end χαρακτηριστικών. Το OnePlus 5t μου μοιάζει ένα σύγχρονο ακριβού σχεδιασμού κινητό, πολύ γρήγορο και ομαλό. Το αγόρασα κάτω από 600€. Υπέροχα όλα. Αν ξενέρωσες από τις μικρές διαφορές στο μοντέλα τότε δεν κατάλαβες την oneplus και αν ξενέρωσες από την απουσία led, τι να σου πω. Τράβα στην Xiaomi. Όλο και κάποιο μοντέλο θα έχει led :)

Το πλάνο της εταιρίας το ξέρουμε με κυκλοφορία συσκευών κάθε έξι μήνες, εδώ και καιρό. Αυτό δεν με νοιάζει και πολύ καλά κάνει. Αυτό έχει να δώσει αυτό δίνει.

 

Προσωπικά δεν με ενθουσιάζουν οι νέες συσκευές της όπως τα προηγούμενα μοντέλα της. Δεν έχουν κάτι το ιδιαίτερο και ούτε ξεχωρίζουν πουθενά. Έχει αρχίσει επιπλέον να αφαιρεί κιόλας χαρακτηριστικά, την στιγμή που πολλοί θα περιμέναμε να προσθέσει κι άλλα. Ένα IP67/68 θα μπορούσε να το βάλει όταν το βάζει μέχρι και η Oukitel σε συσκευές των 200 ευρώ. Αρχίζει το σχετικά νέο μότο της "Never settle", να μην έχει νόημα πλέον.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Τι πήρες αν επιτρέπεται?

Είμαι μεταξύ του κινέζικου Huawei Mate pro (προβληματίζομαι μ' αυτά που διάβασα για την οθόνη LG) και του αναμενόμενου Samsung A8s!

Παίζει να περιμένω και το 1ο 5G που θα κυκλοφορήσει (από Xiaomi με το διπλό GPS για καλύτερη επικοινωνία με το drone μου) γιατί στην πόλη μου θα το έχω δωρεάν!

Υ.Γ. Συμφωνώ με το πιο πάνω σκεπτικό σου.....και να προσθέσω ότι δεν έχει μια δική της εφαρμογή για το pc δεν έχει ασύρματη φόρτιση, αδιαβροχοποίηση κ.λ.π. μην λέμε συνέχεια τα πολλά αρνητικά και κουράζομε...Καλές γιορτές και καλή συνέχεια σε όλους εδώ μέσα!

Edited by Guest74
Link to comment
Share on other sites

Γιατί τρελαίνεστε; Αν υπήρχε το τέλειο κινητό σε χαμηλή τιμή, όλοι θα πήγαιναν σε αυτό και δε θα αναβάθμιζαν. Μάρκετινγκ είναι. Ο κάθε ένας απλά κάνει την έρευνα αγοράς του και αποφασίζει ανάλογα με τις ανάγκες και την τσέπη του.

 

Στα του 5Τ τώρα, προσωπικά με προβληματίζει έντονα το γεγονός ότι η Pie δεν έχει έρθει στο κινητό μας από τον Σεπτέμβρη. Δεν μπορεί να έχεις project treble και να μην έχεις δώσει το update. Μιλάμε ότι το Σεπτέμβρη το κινητό δεν είχε ούτε 10 μήνες ζωή. Οπότε κάτι δεν κάνουν καλά. Δοκίμασα την Candy OS αλλά κάτι δε μου κάθισε καλά και την έβγαλα σε 2 ώρες, επιστρέφοντας σε Oxygen Beta. Μάλλον μας την κρατάνε για Χριστουγεννιάτικο δώρο αλλά αν αργήσει κι άλλο ενδεχομένως να πάω ξανά σε custom ROM λόγω των ωραίων προσθηκών και επιλογών που προσφέρουν.

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Αδελφέ μόνος σου το έγραψες...μάρκετινγκ! Πώς θα πουλήσουν οι εταιρείες; πρώτα πρέπει να λανσάρουν τον "αφρό " στα τρέχοντα μοντέλα το ίδιο συμβαίνει ουσιαστικά κι εδώ στην 1+ όπως π.χ. και στη ΝΟΚΙΑ με το 8 που έχω, ενώ είναι έτοιμη προς δώσιμο ή πίτα, περιμένουν να πουλήσει όσο μπορεί περισσότερο το πρόσφατο 8.1 μοντέλο της κι ενώ είχε προγραμματιστεί η διανομή της pie εδώ κι ένα μήνα περίπου...
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Γιατί τρελαίνεστε; Αν υπήρχε το τέλειο κινητό σε χαμηλή τιμή, όλοι θα πήγαιναν σε αυτό και δε θα αναβάθμιζαν. Μάρκετινγκ είναι. Ο κάθε ένας απλά κάνει την έρευνα αγοράς του και αποφασίζει ανάλογα με τις ανάγκες και την τσέπη του.

 

Στα του 5Τ τώρα, προσωπικά με προβληματίζει έντονα το γεγονός ότι η Pie δεν έχει έρθει στο κινητό μας από τον Σεπτέμβρη. Δεν μπορεί να έχεις project treble και να μην έχεις δώσει το update. Μιλάμε ότι το Σεπτέμβρη το κινητό δεν είχε ούτε 10 μήνες ζωή. Οπότε κάτι δεν κάνουν καλά. Δοκίμασα την Candy OS αλλά κάτι δε μου κάθισε καλά και την έβγαλα σε 2 ώρες, επιστρέφοντας σε Oxygen Beta. Μάλλον μας την κρατάνε για Χριστουγεννιάτικο δώρο αλλά αν αργήσει κι άλλο ενδεχομένως να πάω ξανά σε custom ROM λόγω των ωραίων προσθηκών και επιλογών που προσφέρουν.

Αυτό με την pie το περιμένω και εγώ πώς και τι και ίσως είναι η επόμενη beta γιατί πολύ άργησαν να βγάλουν beta. Παρόλα αυτά εγώ παίζω και με custom roms γιατί συνέχεια με την beta βαριέμαι. Θα προτιμούσα νωρίτερα γιατί για δώρο Χριστουγέννων μάλλον θα περιμένω το 6Τ!

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Από αύριο κ εγω κατοχος ενός 5τ 8/128.. ήθελα να ρωτήσω 2 πράγματα..4g υποστηρίζει όλες τις μπάντες φαντάζομαι ε? Επίσης με cosmote volte κ wificall παίζει??
Link to comment
Share on other sites

Αυτός που γκρινιάζει για την ακτινοβολία σκέφτεται να πάρει κινητό με τεχνολογία 5G μετά από αυτά που έχουν ακουστεί;

Και θέλετε να τον πάρουμε στα σοβαρά;

Link to comment
Share on other sites

Αυτός που γκρινιάζει για την ακτινοβολία σκέφτεται να πάρει κινητό με τεχνολογία 5G μετά από αυτά που έχουν ακουστεί;

Και θέλετε να τον πάρουμε στα σοβαρά;

Η σιωπή του προς απάντησή σου.... "Καμιά φορά καλύτερα να μασάς παρά να μιλάς"

https://www.devicespecifications.com/en/model-sar/c3d64ce2

Link to comment
Share on other sites

Είμαι πολύ ευχαριστημένος γενικά με την κάμερα του κινητού .

Εχω διαβάσει όμως , πως η gcam camera της google κάνει καλύτερη δουλειά.

Όμως εκεί μέσα υπάρχουν άπειρα Λίνκ που μπορείς να κατεβάσεις και δεν εχω βρει το ιδανικό κατέβασμα έτσι ώστε να δω διαφορά....

Εάν ξέρει κάποιος ποιο συγκεκριμένο είναι ( το ακριβές λινκ ) θα το εκτιμούσα δέοντος.

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Κάνα νέο για Pie???? Το Huawei mate 10 της γυναίκας μου θα πάρει μέσα στο μήνα;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

OnePlus Referral Program: https://oneplus.net/gr/invite#EKRHPVBXTCA68Q9 για 20€ έκπτωση σε accessories Oneplus.
Link to comment
Share on other sites

Κάνα νέο για Pie???? Το Huawei mate 10 της γυναίκας μου θα πάρει μέσα στο μήνα;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Βγήκε πριν λίγο η τελευταία open beta με pie.

Όσοι την περάσουν, ας πουν εντυπώσεις..

Link to comment
Share on other sites

Δεν βρίσκω την open beta που αναφέρεις. Αν έχεις link βάλτο.

 

https://forum.xda-developers.com/oneplus-5t/how-to/soon-oxygenos-beta-1-android-o-oneplus-t3726074

 

Θυμηστε μου κάτι. Από stable σε beta χάνονται δεδομένα; θέλει full wipe?

Edited by flandra
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Αυτή είναι ανακοίνωση, αλλά δεν υπάρχει download link

Τα νέα τα διάβασα και από άλλες σελίδες, δεν βρήκα το αρχείο της ρομ για να την εγκαταστήσω

 

Εγώ από stable σε beta δεν έκανα wipes και δεν είχα πρόβλημα

OnePlus 5T
Link to comment
Share on other sites

Όντως μπήκα να τσεκάρω και υπάρχει update επιτέλους! Για να δουμε!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 16 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://forum.xda-developers.com/oneplus-5t/how-to/soon-oxygenos-beta-1-android-o-oneplus-t3726074

 

Θυμηστε μου κάτι. Από stable σε beta χάνονται δεδομένα; θέλει full wipe?

 

Όχι δε θέλει wipes. Από beta σε stable θέλει

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Αυτή είναι ανακοίνωση, αλλά δεν υπάρχει download link

Τα νέα τα διάβασα και από άλλες σελίδες, δεν βρήκα το αρχείο της ρομ για να την εγκαταστήσω

 

Εγώ από stable σε beta δεν έκανα wipes και δεν είχα πρόβλημα

 

Για να είμαι ειλικρινής δεν το τσέκαρα την ώρα που το έβαλα. Τώρα υπάρχει πάντως link.

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά λίγο προσοχή με το 9.0 update, σε πολλούς εμφανίζει Google Play store is not verified/certified error. Αν δείτε στο xda, οι περισσότεροι προτείνουν clean flash με stock recovery. 100e730c99e4eb6ac7ff6ae89b8a9a22.jpgc3e26751b3f85b16aa11e72b0dbdab1e.jpg

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

One Plus 5T < Samsung Galaxy S7 Edge < Xiaomi Redmi Note 3 < Samsung Galaxy Note 4 < Samsung Galaxy S IV < Samsung Galaxy S II < iPhone 3GS < LG Arena
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...